Projekt domu Grenada BBE1011

Cena projektu: 2 700 zł 2 500 zł Oszczędzasz 200 złOferta ważna do 30 listopada 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
130,6 m²
Min. szer. działki
23,45 m
Wysokość budynku
6,88 m
Pow. zabudowy
230,6 m²
Kubatura
1 093 m³
Kąt nach. dachu
35°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

By zadowolić wymagającą, czteroosobową rodzinę, projekt domu parterowego Grenada z podwójnym garażem, oferuje dużą powierzchnię użytkową ujętą w rozłożystą, ale minimalistyczną bryłę. Do wnętrza domu prowadzi wiatrołap z urządzoną w narożniku pojemną garderobą oraz przejściem do dużego, podwójnego garażu i kotłowni. Obszerny pokój dzienny przedzielono niewielką ścianką by rozgraniczyć funkcje w pomieszczeniu, ale również stonować ogrom przestrzeni, której elementem szczególnym jest położony w samym centrum kominek. W zależności od urządzenia kuchni, może ona być otwarta na salon lub stanowić zamknięte pomieszczenie, umownie oddzielone od jadalni. Świetnym rozwiązaniem są aż trzy wyjścia do ogrodu, co sprawdzi się doskonale przy letnich upałach. W osobnym, bocznym korytarzu umieszczono wejścia do pomieszczeń strefy nocnej. Największa i najbardziej komfortowa z sypialni posiada podwójną garderobę oraz wyjście na taras. Pozostałe dwie, mniejsze pasują na pokoje dziecięce. Dodatkowo pomiędzy sypialniami znaleziono miejsce na: łazienkę, dużą garderobę oraz pralnię. Optymalna wielkość jak i przemyślane rozmieszczenie pokoi w projekcie domu Grenada, czyni go świetną propozycją dla średniej wielkości, zmotoryzowanej rodziny. Zaletą domu jest praktyczne zaaranżowanie wnętrza z atrakcyjną, półotwartą kuchnią, wyjściami na taras czy kominkiem, a także odseparowana część prywatna.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Grenada - Rzut parteru

1 wiatrołap
7,7 m²
2 kuchnia
13,7 m²
3 spiżarnia
2,7 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
43,8 m²
5 wc
2 m²
6 hall
11,7 m²
7 garderoba
4,9 m²
8 pokój
20,2 m²
9 pokój
14,1 m²
10 pokój
11 m²
11 łazienka
6,5 m²
12 pom. gospodarcze
2,5 m²
13 kotłownia
6,6 m²
14 garaż dwustan.
35,7 m²
razem
183,1 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Kreator 3D Oglądaj projekt Grenada w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Grenada na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

219 713 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

306 490 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
85 413 zł

stan surowy otwarty
109 918 zł

stan surowy zamknięty
24 382 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny + styropian (aleternatywnie silikaty, gazobeton). Strop: płyta żelbetowa. Ogrzewanie: kocioł gazowy lub na paliwo stałe. Dach: dachówka ceramiczny lub cementowa lub blachodachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMPASJA

Opinie mieszkańców domu Grenada

Zdjęcie profilowe Daniel9292
Daniel9292
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego Grenada BBE1011, ponieważ gabaryty budynku świetnie pasowały do wielkości naszej działki, a tworząca go konstrukcja spełniała warunki określone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Oprócz tego uwzględniony w nim układ pomieszczeń bardzo przypadł nam do gustu pod względem funkcjonalności oraz usytuowania względem stron świata.

Jestem zadowolony z przebiegu całej inwestycji. Prace budowlane udało się wykonać bardzo sprawnie, a współpracujący z nami fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Realizację zakończyliśmy w naprawdę krótkim czasie, gdyż postawienie oraz całościowe wykończenie nowego domu zajęło nam ok. jednego roku.

Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm P+W marki Wienerberger. Strop wykonaliśmy z gotowych płyt żerańskich, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Myślę, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący budowy na etapie stanu surowego zamkniętego. Uważam, że przy zastosowaniu powyższych materiałów można zmieścić się w sugerowanej kwocie. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 18 cm warstwą grafitowego styropianu. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego, a rachunki za zużycie gazu w sezonie zimowym wynoszą ok. 600 zł.

Projekt domu Grenada BBE1011 przewiduje wyjątkowo praktyczne rozmieszczenie wnętrza, toteż wszystkie pomieszczenia wykonaliśmy zgodnie z oryginalną wersją. Drobne, kosmetyczne modyfikacje jakie wprowadziliśmy dotyczyły jedynie lekkich przesunięć kilku ścianek działowych oraz zmiany wymiarów niektórych okien. W dalszym ciągu w nowym domu dostrzegam same plusy i jestem z niego zadowolony. Mieszkamy w nim w czwórkę, a metraż jest dla nas w pełni komfortowy. Myślę, że przy takiej liczbie pokoi będzie on satysfakcjonujący również dla 5-osobowej rodziny.

Wybór projektu domu Grenada BBE1011 okazał się dla nas naprawdę trafioną decyzją. Na takim układzie wnętrza od początku nam zależało. W tym przypadku wydał się on bardzo funkcjonalny i już w praktyce, po zamieszkaniu w domu okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Świetnym rozwiązaniem jest przede wszystkim widoczny podział mieszkania na strefy. W części dziennej spędzamy większość czasu w ciągu dnia i przyjmujemy gości, którzy mogą swobodnie korzystać ze znajdującej się w pobliżu małej łazienki. Z kolei „za zakrętem” korytarza, znajdują się niewidoczne z salonu sypialnie i łazienka domowników. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Magdalena i Robert
Magdalena i Robert
Duże znaczenie przy wyborze projektu miały dla nas walory wizualne budynku. Oglądnęliśmy wiele propozycji, a spośród nich do gustu najbardziej przypadł nam projekt domu Grenada BBE1011 - tworząca go bryła z ciekawym dachem tworzą reprezentacyjną konstrukcję. Oprócz atrakcyjnego wyglądu, wybrany dom odpowiadał nam pod względem układu pomieszczeń. Został dobrze przemyślany, a ponadto od początku zależało nam na dużym salonie i trzech sypialniach.

Cała realizacja przebiegła naprawdę sprawnie. Mój mąż na co dzień zajmuje się budowlanką, toteż wiele prac związanych z postawieniem i wykończeniem naszego domu wykonał własnymi siłami i wszystkie udało mu się wykonać z łatwością. Inwestycję zakończyliśmy w stosunkowo krótkim czasie, gdyż od jej rozpoczęcia do przeprowadzki minęło ok. 2 lat. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy blachodachówką. Trudno jest mi się jednak odnieść do poprawności oszacowanego przez architekta kosztorysu, ponieważ z racji budowy systemem gospodarczym i tym samym zaoszczędzeniu na robociźnie, koszty były w naszym przypadku dużo niższe.

Dużą wagę przywiązaliśmy do odpowiedniego ocieplenia domu. Po zewnętrznej stronie bryły zastosowaliśmy 15 cm warstwę styropianu, a równie korzystne grubości warstw izolacyjnych daliśmy również na stropie, poddaszu i pod posadzką. Póki co nie mogę jednoznacznie ocenić faktycznych kosztów ogrzewania, gdyż mieszkaliśmy dopiero przez połowę zimy, a w piecu paliliśmy drewnem, które pozostało nam z budowy, aczkolwiek mogę z pewnością stwierdzić, że budynek jest ekonomiczny. Dom szybko się nagrzewa i długo utrzymuje ciepło.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Grenada BBE1011 od początku nam odpowiadał, dlatego właściwie w całości wykonaliśmy go zgodnie z pierwotną wizją autora. Postanowiliśmy jednak zrezygnować z robienia dwóch małych garderób w sypialni, dzięki czemu jest ona teraz przestronniejsza. Oprócz tego zdecydowaliśmy się nie wstawiać mniejszego okna w jadalni. W części dziennej w dalszym ciągu znajdują się trzy duże przeszklone witryny, więc ta strefa i tak jest bardzo dobrze oświetlona.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Grenada BBE1011. Zaproponowane w nim wnętrze jest funkcjonalne i w całości spełnia nasze oczekiwania. Spiżarka przy kuchni świetnie się sprawdza, a pralnia została bardzo dobrze zaplanowana. Na pozór wydaje się mała, jednak okazuje się że jest w zupełności wystarczająca i zmieściliśmy w niej wszystko co potrzebne. Doskonałym rozwiązaniem są również garderoby. Jedna przy wejściu służy nam do przechowywania odzieży wierzchniej i zimowej, zaś w tej przy pokojach trzymamy ubrania zakładane na co dzień. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe filet111
filet111
Po wielu analizach ostatecznie stwierdziliśmy z mężem, że skupimy się na znalezieniu projektu domu, w którym wszystkie pomieszczenia będą znajdować się na jednym poziomie. Spośród budynków parterowych jakie oglądaliśmy, do gustu najbardziej przypadł nam projekt domu Grenada BBE1011. Przewidziany w nim wewnętrzny układ został funkcjonalnie zaplanowany, a ponadto uwzględnia rozwiązania, na jakich od początku nam zależało - trzy sypialnie oraz duży, przestronny salon. Oprócz tego bardzo spodobał mi się układ kuchni, gdyż wiedziałam że będę mogła zaaranżować ją w praktyczny i ciekawy sposób. Istotny wpływ na naszą decyzję miał również nowoczesny i atrakcyjny wygląd bryły.

Cała inwestycja przebiegła po naszej myśli. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym była dobrze sporządzona, a współpracujący z nami fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie. Budowę rozpoczęliśmy w marcu 2015 r., a na chwilę obecną (kwiecień 2017 r.) do całkowitego, pełnego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie prace aranżacyjne. Budynek został postawiony przy użyciu gazobetonowych bloczków. Strop zgodnie z zaleceniami wykonaliśmy w lanej betonem, monolitycznej konstrukcji, a dach pokryliśmy blachodachówką.

Zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym. Nie zatrudnialiśmy więc jednej generalnej firmy, która zajęłaby się wszystkim od początku do końca, a współpracowaliśmy z kilkoma, osobnymi ekipami. Oprócz tego, przy wielu pracach pomagaliśmy fachowcom, a część z nich wykonaliśmy nawet samodzielnie, co pozwoliło nam znacznie zaoszczędzić na robiciźnie. Dzięki zastosowanej metodzie, koszty naszej inwestycji były dużo niższe w stosunku do oszacowanych przez architekta. Dom na etapie stanu deweloperskiego wyniósł w naszym przypadku ok. 360 tys. zł.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Grenada BBE1011 od początku wydał się nam bardzo praktycznie przemyślany, dlatego też wprowadziliśmy w nim jedynie drobne, kosmetyczne zmiany. Polegały one np. na lekkim przesunięciu jednych drzwi czy ścianki działowej, a także przyłączeniu wnęki na lodówkę do powierzchni spiżarni. Dobrym pomysłem była również zamiana dwóch mniejszych okien w sypialni na jedno większe, co także polecam innym Inwestorom. Oprócz tego większą garderobę przeznaczyliśmy na zrobienie prywatnej łazienki z wejściem od strony sypialni.

Inne modyfikacje w układzie były zbędne, aczkolwiek obecnie uważam, że świetnym rozwiązaniem byłoby zrobienie ścianki kolankowej na wysokość jednego pustaka albo chociażby wieńca nad stropem. Dzięki temu połacie dachu znajdowałyby się wyżej i tym samym nie ograniczałyby wpadania promieni słonecznych do pomieszczeń na parterze. Jednocześnie wtedy można by nieco zwiększyć wysokość okien. Mimo iż się na to nie zdecydowaliśmy, powierzchnia poddasza jest bardzo duża i niesamowicie przestronna, więc na tej kondygnacji zmieściłyby się jeszcze dodatkowe pomieszczenia. Jeśli więc ktoś będzie chciał zaadaptować poddasze, warto pomyśleć o tym już wcześniej i na etapie adaptacji wygospodarować klatkę schodową np. w miejscu dużej garderoby lub kosztem mniejszej przy wejściu i pralni.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z garażem dwustanowiskowym Grenada BBE1011. Co prawda dom został wykończony niedawno, jednak na chwilę obecną w całości spełnia nasze oczekiwania. Układ jest funkcjonalny i w pełni mnie satysfakcjonuje. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Grenada

  5 – 3 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Jarosław3342 22.09.2019 08:42

Magdalena i Robert buduje ten dom  04.05.2017 13:26

Daniel9292 buduje ten dom  27.04.2017 13:08

Projekt domu Grenada należy do kategorii

Projekty podobne do Grenada BBE1011

Projekt domu Alabama -200

Alabama

140,9 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych