Projekt domu Granat BSA1548

Cena projektu: 3 450 zł 3 100 zł Oszczędzasz 350 złOferta ważna do 31 lipca 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
116,8 m²
Min. szer. działki
17,7 m
Wysokość budynku
6,63 m
Pow. zabudowy
149,6 m²
Kubatura
585 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
259,3 m²
Liczba pokoi
2

Opis projektu

Projekt domu Granat to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. W tym projekcie kalenica usytuowana jest prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Granat to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Autor projektu przewidział w nim otwartą kuchnię, co nadaje wnętrzu większej przestronności. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Architekt przewidział również miejsce na jadalnię, dzięki czemu wspólne posiłki będą doskonałą okazją do rozmów w rodzinnej atmosferze. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Projekt uwzględnia dwie łazienki, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Dwa komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Granat zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu nowoczesnego i pod względem wizualnym spełni nawet wysoko postawione oczekiwania.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Granat - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,8 m²
2 korytarz
7,8 m²
3 kotłownia
7,8 m²
4 łazienka
4,8 m²
5 korytarz
8,5 m²
6 pokój
12 m²
7 łazienka
6,5 m²
8 pokój
17,2 m²
9 pokój dzienny
26,6 m²
10 kuchnia
7,7 m²
11 spiżarnia
3 m²
12 jadalnia
11,1 m²
razem
116,8 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Granat na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Granat
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
55 476 zł

stan surowy otwarty
130 686 zł

stan surowy zamknięty
30 222 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

216 384 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Dach: dachówka ceramiczna, kąt nachylenia 30°. Stropy: żelbetowe, wylewane. Ściany: 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian. Ogrzewanie: gazowe, olejowe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMY w Stylu

Opinie mieszkańców domu Granat

Zdjęcie profilowe Edward656757
Edward656757
Posiadamy wąską i jednocześnie dosyć długą działkę, dlatego też przy wyborze projektu priorytetem były dla nas odpowiednie wymiary budynku. Oprócz tego, chcieliśmy aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się na jednej kondygnacji. Spośród propozycji domów parterowych, które dobrze zmieściłyby się na naszą działkę, do gustu najbardziej przypadł nam projekt Granat BSA1548. Uwzględnione w nim wnętrze wydało nam się przestronne i funkcjonalne, a ponadto bardzo spodobały nam się duże przeszklenia.

Realizacja przebiegła sprawnie i zgodnie z planem. Projekt pod względem konstrukcyjnym był dobrze opracowany, a sam dom jest całkiem łatwy w budowie. Mój mąż posiada doświadczenie w temacie budownictwa i nowy dom postawił własnymi siłami. Świetnie sobie poradził na każdym etapie i finalnie wszystko poszło po naszej myśli. Fundamenty wylaliśmy wiosną 2015 r., a następnie zrobiliśmy roczną przerwę w budowie. Po zdobyciu większej ilości środków finansowych, w następnym roku mogliśmy ruszyć już z murowaniem ścian. Obecnie (styczeń 2018 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam już tylko ostatnie, drobne wykończenia.

Budynek, zgodnie z zaleceniami projektu Granat BSA1548, został postawiony przy użyciu ceramicznych pustaków. W całym domu wstawiliśmy wysokiej klasy energooszczędne okna. Przyznam, że nie należały do tanich, jednak uważam że warto zainwestować w takie rozwiązanie, gdyż później przekłada się to na niższe koszty eksploatacji. Dach przykryliśmy blachodachówką. Przy użyciu powyższych materiałów, realizacja na etapie stanu surowego zamkniętego wraz montażem rolet zewnętrznych, wyniosła ok. 200 tys. zł.

Projekt domu Granat BSA1548 został bardzo funkcjonalnie przemyślany, a drobne modyfikacje jakie w nim wprowadziliśmy wynikały jedynie z naszych własnych preferencji. Ukierunkowaliśmy się na ekologiczne rozwiązania i zdecydowaliśmy się na zmianę systemu ogrzewania na pompę ciepła. Nie zajmuje wiele miejsca, dlatego postanowiliśmy zamontować ją w pralni, a w efekcie powierzchnię oryginalnej kotłowni przeznaczyliśmy na zrobienie małego, dodatkowego pokoju. Boczną część tarasu wydłużyliśmy do okna w jadalni, zmieniając jednocześnie przeszklenie typu „fix” na przesuwne drzwi tarasowe.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Granat BSA1548. Budynek okazał się być całkiem łatwy w realizacji i w dalszym ciągu w całości bardzo nam się podoba. Wnętrze jest komfortowe, a nowy dom w całości spełnił nasze oczekiwania. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Granat

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Edward656757 buduje ten dom  24.01.2018 09:10

Projekt domu Granat należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Granat

Projekt domu Granat 2 -350

Granat 2

116,8 m²

Projekty podobne do Granat BSA1548

Projekt domu Mars

Mars

127,32 m²

Projekt domu Murator M242e Od serca - wariant V

Projekt domu Eco 34 -100

Eco 34

108,07 m²

Projekt domu Merkury

Merkury

114,06 m²

Projekt domu Dedal -350

Dedal

114,94 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych