Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
218 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2023
Prace ziemne i fundamenty
37 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
149 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
32 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Dane techniczne projektu
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
94,50 m²
Wysokość ściany kolankowej
Wysokość ściany podpierającej dach. Jej wysokość wpływa na powierzchnię użytkową kondygnacji, na której się znajduje.
0,90 m
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
77,50 m²
Powierzchnia całkowita
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
265,90 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
178,50 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
668,90 m³
Powierzchnia dachu
150 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
45°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,50 m
Szerokość elewacji
7,80 m
Długość elewacji
10 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
14,80 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
56,27 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją
lub
grawitacyjna
- do wyboru na etapie adaptacji
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Wersja technologiczna: murowana - ceramika. Izolacja termiczna ścian zewnętrznych: Termoorganika. Strop: lekki strop panelowy Smart firmy Konbet. Typ schodów: płytowe żelbetowe. Konstrukcja dachu: drewniana krokwiowo-jętkowa. Typ ogrzewania: Kocioł na gaz. Dostępna wersja z pompą ciepła: Tak. Wentylacja: grawitacyjna, alternatywnie mechaniczna Heatpex Aria. System kominowy: firmy JAWAR. Ściany zewnętrzne: 25 cm ceramika. Ściany wewnętrzne: 25 cm ceramika. Ściany wewnętrzne działowe: 11 cm ceramika. Wentylacja: grawitacyjna, alternatywnie mechaniczna Heatpex Aria.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Tablica budowlana
30 zł
Bestseller
Kosztorys elektroniczny
450 zł
350 zł
Cena przy zakupie z projektem
Bestseller
Kosztorys drukowany
260 zł
Dodatkowy egzemplarz projektu
350 zł
70 projektów rabat ogrodowych i donic tarasowych
299 zł
199 zł
Cena przy zakupie z projektem
Oze
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
500 zł
Projekty ogrodzeń
152 zł
Pokaż więcej (1)
Opis projektu
Projekt domu Gawra - murowana – ceramika jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających wąską działkę, co jest szczególnie istotne, gdy nie można pozwolić sobie na budynek o dużych wymiarach. Dom posiada typową bryłę, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Gawra - murowana – ceramika to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Projekt uwzględnia podpiwniczenie domu, dzięki czemu jest on funkcjonalnie podzielony na strefę mieszkalną i gospodarczą. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Otwarta kuchnia to idealne miejsce spotkań rodzinnych i ze znajomymi. W kuchni znajduje się stół, dzięki któremu zyskuje ona na funkcjonalności. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon z jadalnią, dzięki czemu domownicy mogą wspólnie integrować się w jednym miejscu. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Łazienka na parterze sprawdzi się podczas odwiedzin gości, a druga ulokowana na poddaszu - dla domowników. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.
Jest to dom moich marzeń. Wybraliśmy go ,gdyż idealnie pasował na naszą małą 320m działkę.Jest bardzo funkcjonalny dla 4 osobowej rodziny.W piwnicy zrobiliśmy siłownię ,pralnię ,pomieszczenie biurowe oraz typowo gospodarcze.W projekcie zrobiliśmy poprawkę i mamy wyjście z piwnicy bezpośrednio na podwórko co jest świetnym rozwiązaniem. Dla mnie plusem tego projektu są bardzo funkcjonalne pomieszczenia.Cały dom z zewnątrz sprawia wrażenie małego,ale po wejściu do wewnątrz widzi się przestrzeń i dom wydaje się większy.Elewacje zrobiliśmy prawie identyczną jak na projekcie i wszyscy znajomi i sąsiedzi zgodnie twierdzą ,że jest śliczny. Moja mała,śliczna Gawra.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Gawra (254)
lehoo84
Wybierając projekt domu byłem ograniczony wielkością mojej działki. Zdecydowałem się na projekt domu Gawra KRD1071, gdyż jako jeden z nielicznych idealnie na nią pasował, a w dodatku jego układ pomieszczeń bardzo mi odpowiadał pod względem funkcjonalności. Jestem zadowolony, gdyż podczas realizacji nie pojawiły się żadne problemy. Ściany postawiłem z bloczków betonowych Silka i pokryłem je 15cm warstwą styropianu. Strop oraz poddasze ociepliłem 30cm wełny mineralnej. Postanowiłem zrezygnować z piwnicy, gdyż nie planowałem ogrzewania węglem czy drewnem. Z racji dobrego podłączenia gazowego zdecydowałem się na ten rodzaj ogrzewania. Pierwszej zimy zużyliśmy na ogrzewanie 1200m3 gazu. Myślę, że takie rozwiązanie jak najbardziej sprawdza się przy takim metrażu . Budynek jest dobrze docieplony i świetnie trzyma ciepło. Do projektu domu Gawra KRD1071 wprowadziłem kilka zmian. Zrezygnowałem z filaru podtrzymujacego wewnątrz domu, gdyż zmniejszał on ustawność pomieszczenia. Zamiast niego mam pod sufitem belkę wzmacniającą i dzięki temu powierzchnia jest teraz optycznie większa. Zamiast łazienki na parterze zrobiłem małą ubikację, a pozostałą powierzchnię zaadaptowałem na kotłownię. Usunąłem okno na dolnej ścianie na klatce schodowej. Zamiast tego wstawiłem nieco wyżej okno dachowe. Niestety mamy teraz kłopot z jego myciem, gdyż znajduje się ono dość wysoko. W salonie nie robiliśmy kominka, a komin wentylacyjny zrobiliśmy w kotłowni. Służy on zarówno do wentylacji, jak i odprowadzania spalin. Według wytycznych rura kanalizacyjna biegła z łazienki na górze przez kuchnię. Aby nie mieć problemów z ustawieniem mebli kuchennych, postanowiłem przenieść tę rurę na drugą stronę ściany koło drzwi wejściowych. Warto pomyśleć o tym rozwiązaniu decydując się na budowę tego domu. Budynek ustawiony jest na działce w ten sposób, iż kuchnię mamy od południa, a salon od północy. W części dziennej jest wystarczająco jasno, gdyż dołożyłem jeszcze jedno okno po stronie zachodniej. Obecnie w domu mieszkam z żoną i naszym dzieckiem. Myślę, że przy tej ilości pomieszczeń 4 osobowej rodzinie żyłoby się równie wygodnie. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Gawra KRD1071. Cieszę się, że wszystko przebiegło zgodnie z planem. Układ pomieszczeń jest świetnie dopasowany do naszej rodziny i przede wszystkim funkcjonalny. Polecam i pozdrawiam.
lehoo84
Wybierając projekt domu byłem ograniczony wielkością mojej działki. Zdecydowałem się na projekt domu Gawra KRD1071, gdyż jako jeden z nielicznych idealnie na nią pasował, a w dodatku jego układ pomieszczeń bardzo mi odpowiadał pod względem funkcjonalności. Jestem zadowolony, gdyż podczas realizacji nie pojawiły się żadne problemy. Ściany postawiłem z bloczków betonowych Silka i pokryłem je 15cm warstwą styropianu. Strop oraz poddasze ociepliłem 30cm wełny mineralnej. Postanowiłem zrezygnować z piwnicy, gdyż nie planowałem ogrzewania węglem czy drewnem. Z racji dobrego podłączenia gazowego zdecydowałem się na ten rodzaj ogrzewania. Pierwszej zimy zużyliśmy na ogrzewanie 1200m3 gazu. Myślę, że takie rozwiązanie jak najbardziej sprawdza się przy takim metrażu . Budynek jest dobrze docieplony i świetnie trzyma ciepło. Do projektu domu Gawra KRD1071 wprowadziłem kilka zmian. Zrezygnowałem z filaru podtrzymujacego wewnątrz domu, gdyż zmniejszał on ustawność pomieszczenia. Zamiast niego mam pod sufitem belkę wzmacniającą i dzięki temu powierzchnia jest teraz optycznie większa. Zamiast łazienki na parterze zrobiłem małą ubikację, a pozostałą powierzchnię zaadaptowałem na kotłownię. Usunąłem okno na dolnej ścianie na klatce schodowej. Zamiast tego wstawiłem nieco wyżej okno dachowe. Niestety mamy teraz kłopot z jego myciem, gdyż znajduje się ono dość wysoko. W salonie nie robiliśmy kominka, a komin wentylacyjny zrobiliśmy w kotłowni. Służy on zarówno do wentylacji, jak i odprowadzania spalin. Według wytycznych rura kanalizacyjna biegła z łazienki na górze przez kuchnię. Aby nie mieć problemów z ustawieniem mebli kuchennych, postanowiłem przenieść tę rurę na drugą stronę ściany koło drzwi wejściowych. Warto pomyśleć o tym rozwiązaniu decydując się na budowę tego domu. Budynek ustawiony jest na działce w ten sposób, iż kuchnię mamy od południa, a salon od północy. W części dziennej jest wystarczająco jasno, gdyż dołożyłem jeszcze jedno okno po stronie zachodniej. Obecnie w domu mieszkam z żoną i naszym dzieckiem. Myślę, że przy tej ilości pomieszczeń 4 osobowej rodzinie żyłoby się równie wygodnie. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Gawra KRD1071. Cieszę się, że wszystko przebiegło zgodnie z planem. Układ pomieszczeń jest świetnie dopasowany do naszej rodziny i przede wszystkim funkcjonalny. Polecam i pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki