Projekt domu Fidiasz 2 WRW1166

Cena projektu: 3 000 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
142,72 m²
Min. szer. działki
25,2 m
Wysokość budynku
8,55 m
Pow. zabudowy
159,27 m²
Kubatura
709,63 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
312,64 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Budynek Fidiasz 2 został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Fidiasz. W odróżnieniu od podstawowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Fidiasz 2 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja budynku przykryta jest dachem kopertowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Fidiasz 2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Projekt przewiduje zamknięcie kuchni na strefę wypoczynkową, dzięki czemu wydobywające się z niej dźwięki nie są słyszalne w salonie. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon i jadalnia. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wewnętrzny układ przewiduje miejsce na garderobę, dzięki której utrzymanie porządku w pokojach stanie się o wiele łatwiejsze. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Fidiasz 2 zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Fidiasz 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
6,34 m²
2 hall
5,27 m²
3 kuchnia
11,03 m²
4 spiżarnia
1,45 m²
5 jadalnia
15,26 m²
6 pokój dzienny
24,54 m²
7 pokój
12,34 m²
8 garderoba
2,74 m²
9 łazienka
4,41 m²
10 pom. gospodarcze
5,25 m²
11 garaż dwustan.
35,74 m²
razem
124,37 m²

Rzut kondygnacji projektu Fidiasz 2 - Rzut poddasza

1 hall
7,15 m² (7,29 m²)
2 łazienka
7,55 m² (13,4 m²)
3 pokój
13,61 m² (19,48 m²)
4 garderoba
4,54 m² (6,86 m²)
5 pokój
13,13 m² (19,78 m²)
6 pokój
13,36 m² (19,78 m²)
7 strych
26 m² (47,23 m²)
razem
85,34 m² (133,82 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Fidiasz 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Fidiasz 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

273 233 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14, 20 i 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: drewniane wg indywidualnego projektu. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Fidiasz 2

Zdjęcie profilowe poseydon
poseydon
Szukając odpowiedniego projektu zwracaliśmy uwagę na przewidziany w nim wewnętrzny układ oraz metraż, który byłby dostosowany do potrzeb naszej 4-osobowej rodziny. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Fidiasz 2 WRW1166 spełniał te kryteria, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację. Przed zakupem nie mieliśmy jednak doświadczenia w czytaniu dokumentacji technicznej i przeoczyliśmy fakt, iż podana powierzchnia to ta liczona bez przestrzeni pod skosami. Zdziwiło nas więc, że dom w rzeczywistości jest o wiele większy niż przypuszczaliśmy, aczkolwiek jesteśmy z tego zadowoleni.

Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy płaską dachówką marki Benders. Budynek z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu - ma on lepsze parametry przenikalności ciepła niż biały, więc taka grubość odpowiada 18 cm tradycyjnego. Nie chcieliśmy, aby okna były osadzone w bryle zbyt głęboko, dlatego woleliśmy zastosować cieńszą izolację, dzięki czemu elewacja estetycznie się prezentuje.

Myślę, że budując przy użyciu materiałów o standardowej jakości można zmieścić się w kwocie oszacowanej przez architekta. W naszym przypadku cena inwestycji była jednak nieco wyższa, gdyż staraliśmy się korzystać z produktów wysokiej klasy - sam koszt energooszczędnych, trzyszybowych okien był dosyć spory. Mamy jednak nadzieję, że przełoży się to na późniejsze oszczędności w kwestii eksploatacji budynku.

Na całej powierzchni domu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego - grzejniki typu drabinki mamy jedynie w łazienkach, zaś tradycyjny kaloryfer zamontowaliśmy w garażu. Ogrzewamy za pomocą piecyka gazowego - rozmiary kotłowni są optymalne dla takiego rozwiązania, zaś do wstawienia w niej dużego pieca z podajnikiem na ekogroszek jednak za małe. Pierwszy styczniowy rachunek za gaz był dosyć wysoki, gdyż wyniósł nas 510 zł, jednak miało na to wpływ kilka czynników. To nasz pierwszy sezon grzewczy, więc dom musiał się w tym czasie odpowiednio nagrzać, a dodatkowo początkowo mieliśmy pewne problemy z instalacją grzewczą i kocioł pracował na wzmożonych obrotach. Podejrzewam, że następne rachunki będą wynosić już do 350 zł miesięcznie w zimie. Oprócz kotła gazowego w kotłowni, w salonie mamy jeszcze 14 kW kominek. Co prawda nie posiada on płaszcza wodnego, jednak doskonale się sprawdza. Rozpalamy w nim okazyjnie, ale gdy już to robimy, w krótkim czasie w domu robi się naprawdę ciepło, a dodatkowo temperatura rozchodzi się do pokoi na poddaszu.

Projekt Fidiasz 2 WRW1166 przewiduje dwa duże wyjścia na taras w strefie dziennej, jednak my postanowiliśmy z nich zrezygnować. Obawialiśmy się, że przejście między salonem a jadalną będzie mało przestronne za sprawą narożnika z przeszkleniami. Zdecydowaliśmy się więc „ściąć” go pod kątem 45 °, co spowodowało poszerzenie się przejścia. Ta zmiana wymagała dokonania pewnych modyfikacji w konstrukcji stropu, jednak nie mieliśmy z tym żadnych problemów.
Dodatkowo przekształciliśmy oryginalny układ poddasza - obecnie na tej kondygnacji oprócz przestronnego hallu znajdują się dwie duże sypialnie, pralnia, łazienka oraz garderoba. Powierzchnię nad garażem zaaranżowaliśmy na małżeńską sypialnią z garderobą. Obecnie pomyślałbym nad innym doświetleniem tego pomieszczenia. Co prawda lukarna to ciekawy element, jednak jej konstrukcja nie pozwala na wstawienie w niej dużego okna. Sądzę, że lepszym pomysłem byłoby zastąpienie jej trzeba oknami połaciowymi.

W naszym nowym domu mieszkam z żoną oraz dwójką naszych dzieci. Wcześniej żyliśmy w mieszkaniu o powierzchni 44 m ², więc metraż obecnego jest dla nas w pełni komfortowy. Uważam, że większej rodzinie również byłoby wygodnie, tym bardziej, że oryginalny układ poddasza przewiduje trzy sypialnie, a dwie, które mamy obecnie są naprawdę duże. Dodatkowo, na dole znajduje się jeszcze jeden pokój - w naszym przypadku funkcjonuje on jako gościnny.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu Fidiasz 2 WRW1166. Spełnił on nasze oczekiwania. Połączenie salonu, jadalni i kuchni, tworzących razem dużą i otwartą strefę dzienną to naprawdę świetne rozwiązanie. Podoba mi się również, iż dwustanowiskowy garaż nie jest niczym przedzielony - czasem zdarza się, że przy tak dużym garażu architekt przewidział dwie bramy wjazdowe, jednak takie rozwiązanie nie wydaje mi się dobrym pomysłem. Ciekawą koncepcją jest również zróżnicowanie poziomów między poddaszem a przestrzenią nad garażem. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe PawełPenar
PawełPenar
Wybierając odpowiedni projekt domu dla naszej rodziny zależało nam przede wszystkim na metrażu ok. 140 m² oraz sporych rozmiarów garażu z miejscem na dwa samochody. Spośród propozycji spełniających te kryteria, najbardziej do gustu przypadł nam projekt Fidiasz 2 WRW1166. Ukazany na rysunkach budynek bardzo spodobał się nam pod kątem wizualnym, a po przeanalizowaniu wnętrza stwierdziliśmy, że został bardzo funkcjonalnie przemyślany i spełnia nasze oczekiwania.

Wszystkie prace budowlane przebiegły sprawnie. Co prawda, jak chyba przy większości takich inwestycji natrafiliśmy w trakcie na drobne przestoje, ale nie było to nic znaczącego i finalnie wszystko udało się zrealizować po naszej myśli. Od rozpoczęcia pierwszych prac, do wprowadzenia się do w pełni wykończonego domu, minęło w naszym przypadku ok. 2,5 roku.

Budynek powstał przy użyciu białych bloczków z betonu komórkowego marki Solbet. Strop wykonaliśmy w żelbetowej konstrukcji, a dach pokryliśmy blachodachówką. Pozytywnym zaskoczeniem był fakt, iż oszacowany przez architekta kosztorys dotyczący stanu surowego zamkniętego okazał się być bardzo mocno zawyżony. Faktyczne koszty były znacznie niższe i uważam, że przyszli Inwestorzy projektu Fidiasz 2 WRW1166 również spokojnie mogą zejść dużo poniżej sugerowanej kwoty, tym bardziej iż my postanowiliśmy nie oszczędzać na materiałach. Powyżej wymienione cechują się świetną jakością, a dodatkowo wszędzie zastosowaliśmy wysokiej klasy 7-komorowe, 3-szybowe okna. Dużą uwagę przywiązaliśmy również do odpowiedniej izolacji. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem o bardzo korzystnym współczynniku przenikalności cieplnej, a na poddaszu mamy aż 30 cm wełny mineralnej. Dom w stanie deweloperskim wyniósł ok. 350 tys. zł.

Projekt domu Fidiasz 2 WRW1166 od początku w całości bardzo nam się podobał, dlatego w zdecydowanej większości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją, a kilka wprowadzonych zmian wynikało jedynie z naszych indywidualnych upodobań. Postanowiliśmy zrezygnować z jednego z dużych przeszkleń w części dziennej, a także wykonaliśmy bezpośredni wyjście na zewnątrz z kotłowni. Co prawda ogrzewamy dom gazem, więc na razie nie jest ono potrzebne, aczkolwiek być może w przyszłości zdecydujemy się na kocioł na paliwo stałe i wtedy drzwi na zewnątrz będą dużym ułatwieniem przy wnoszeniu opału. Mamy duży garaż i spory strych, więc uznaliśmy, że spiżarka nie będzie nam potrzebna, a jej powierzchnię przyłączyliśmy do kuchni. Oprócz tego lekko powiększyliśmy wiatrołap kosztem kilku centymetrów ujętych z gabinetu.

Jesteśmy zadowoleni z realizacji projektu domu Fidiasz 2 WRW1166. Idealnej dla nas opcji szukaliśmy z żoną ponad pół roku, więc decyzja o jego wyborze była bardzo dokładnie przemyślana. Powierzchnia naszego domu jest dosyć spora, dzięki czemu wnętrze jest wyjątkowo przestronne, a nam mieszka się komfortowo. Układ pomieszczeń w pełni nas satysfakcjonuje. Część dzienna domu została doskonale zaprojektowana - tworzy ją duży salon z jadalnią oraz otwarta i bardzo ustawna kuchnia. Mimo skosów, pokoje na górze są naprawdę przestronne, co również bardzo nas cieszy. Dodatkowo, budynek doskonale prezentuje się z zewnątrz, a dzięki dużym gabarytom bryły i garażu wygląda naprawdę reprezentacyjnie. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Fidiasz 2

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

PawełPenar buduje ten dom  02.11.2017 10:03

Projekt domu Fidiasz 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Fidiasz 2

Projekt domu Fidiasz

Fidiasz

142,19 m²

Projekty podobne do Fidiasz 2 WRW1166

Projekt domu Dandys 1 G2

Dandys 1 G2

146,22 m²

Projekt domu Tyberiusz 2 3D iDesigner

Tyberiusz 2

148,13 m²

Projekt domu E-211

E-211

146,1 m²

Projekt domu Dom przy Sielskiej 8 N

Projekt domu E-241

E-241

140 m²

Projekt domu Solon 2

Solon 2

131,2 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych