Projekt domu Dudek 2 BSA1319

Cena projektu: 3 200 zł 2 850 zł Oszczędzasz 350 złOferta ważna do 7 stycznia 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
138,25 m²
Min. szer. działki
19,66 m
Wysokość budynku
8,08 m
Pow. zabudowy
106,03 m²
Kubatura
660 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
183 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu Dudek 2 odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Bryła budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Dudek 2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. W domu uwzględniono kuchnię otwartą, co jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W pełni funkcjonalna łazienka przewidziana jest na obu kondygnacjach, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dudek 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,71 m²
2 korytarz
12,96 m²
3 pokój
13,09 m²
4 łazienka
6,78 m²
5 pokój dzienny
21,43 m²
6 kuchnia
8 m²
7 spiżarnia
2,27 m²
8 kotłownia
10,9 m²
9 schody
5,38 m²
razem
83,52 m²

Rzut kondygnacji projektu Dudek 2 - Rzut poddasza

1 korytarz
5,59 m²
2 pokój
10,26 m²
3 łazienka
10,09 m²
4 pokój
10,66 m²
5 pokój
18,13 m²
razem
54,73 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Kreator 3D Oglądaj projekt Dudek 2 w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dudek 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dudek 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

174 249 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

193 440 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
34 830 zł

stan surowy otwarty
117 273 zł

stan surowy zamknięty
22 146 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Dach: dachówka ceramiczna, kąt nachylenia 40°. Stropy: żelbetowe, wylewane. Ściany: 2-warstwowe - beton komórkowy SOLBET 24 cm + styropian. Ogrzewanie: gazowe, pakiet "Kotłownia na paliwo stałe", olejowe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMY w Stylu

Opinie mieszkańców domu Dudek 2

Zdjęcie profilowe przemo608
przemo608

Projekt domu Dudek 2 BSA1319 wybraliśmy, ponieważ przede wszystkim miał przewidzianą dużą kotłownię węglową, a tam, gdzie mieszkamy nie było możliwości przyłączenia gazu. Po drugie, odpowiadał nam układ pokoi na piętrze i to, że w salonie były zaplanowane tak duże okna.

Budowa domu przebiegła raczej bez większych problemów. I tak, już dwa lata temu się wprowadzaliśmy. Jednak warto zwrócić uwagę, na zabudowanie pustej przestrzeni prawej strony frontowej części kaferka - my zrobiliśmy to deskami i daliśmy doń 40cm wełny mineralnej. To w zasadzie jedyny mankament projektu. Dom natomiast powstał z pustaka porotherm 44cm i nie dawaliśmy już żadnego ocieplenia. Było to dobre posunięcie, ponieważ koszty są raczej w normie i dom wyszedł całkiem ekonomiczny.

Uważam, że w domu mogłoby mieszkać spokojnie nawet 4 czy 5 osób - na górze są trzy sypialnie, a przecież jeszcze na dole jest dodatkowy pokój. Dla nas układ pomieszczeń w projekcie domu Dudek 2 BSA1319 jest odpowiedni. Wprowadziliśmy jednak doń ważną zmianę - zlikwidowaliśmy spiżarnię, dzięki czemu zyskaliśmy większą i bardziej funkcjonalną kuchnię. Jest ona całkowicie otwarta przez co świetnie skomunikowana z resztą domu. Podczas przyjęć nigdy nie ma żadnego problemu z ustawieniem stołu czy z pomieszczeniem wszystkich gości. Cieszę się, że ostatecznie nie zdecydowaliśmy na likwidację okna dwuczęściowego w salonie. Teraz pokój dzienny jest przepięknie doświetlony całymi dniami. Z resztą pozostałe pomieszczenia też. Na górze, mimo iż zostawiliśmy po jednym oknie dachowym w każdym pokoju i łazience, to i tak jest bardzo jasno.

Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dudek 2 BSA1319. Wszystko jest ok i nic więcej byśmy nie zmienili. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Lukasz&Ania
Lukasz&Ania

Projekt domu Dudek 2 BSA1319 wybraliśmy, ponieważ najbardziej odpowiadał nam metrażowo, podobał nam się fakt, że jest to prosty i symetryczny dom, a także układ pomieszczeń uznaliśmy za bardzo praktyczny. Zwracaliśmy również uwagę na to, czy w projekcie domu uwzględniona jest duża kotłownia.

Mimo, że zależało nam na przestronnej kotłowni, to zastosowaliśmy gazowe centralne ogrzewanie, a podłogówka jest tylko w łazienkach - całość domu ogrzewają grzejniki. Dom ociepliłem 15cm styropianem i zainwestowałem w lepsze okna. Śmiało mogę powiedzieć, że był to trafny wybór - koszty ogrzewania są niewielkie, a całość praktycznie bezobsługowa. Przestronna kotłownia jest świetnym, bardzo praktycznym rozwiązaniem - stworzyliśmy tam pralnię i suszarnię, a także wydzieliliśmy miejsce na spiżarnię. Nie musimy bałaganić teraz w łazienkach i unikać porozwieszanych rzeczy. Dom jest niezwykle jasny i ciepły, na dole zapewniają to duże okna w salonie, a na parterze okna dachowe (mimo że z dwóch zrezygnowaliśmy). Imponuje mi komunikacja w Dudek 2 BSA1319 - przemieszczając się po domu mam wrażenie, że wszystko jest pod ręką. Rozplanowanie układu pomieszczeń jest niezwykle dobrze przemyślane i daje poczucie pełnej swobody. Duży hall, nie tylko powiększa salon, przede wszystkim jest świetnym łącznikiem dla wszystkich pomieszczeń i klatki schodowej. To kolejny plus tego projektu domu - schody są szerokie i bezpieczne; polecam jednak usunięcie dwóch schodków zabiegowych - wtedy wygoda wchodzenia jest ogromna. Ja tak mam i się sprawdza fantastycznie. Rozmiary salonu nie pozwalają na wstawienie tam dużego stołu jadalnego, więc w tym celu zaadaptowaliśmy pokój-gabinet - trzeba zrobić kilka kroków więcej, ale komfort jest nieporównywalny. Salon może i nie pozwala na wyprawianie hucznych imprez, ale za to taras nadaje się do tego idealnie; żałuję tylko, że nie zapytałem architekta o możliwość częściowego zadaszenia go. Jak na razie dom zamieszkujemy we dwójkę z żoną, ale uważam, że rodzina typu 2+2 w pełni zachowałaby swobodę życia w takim domu. Najbardziej podoba nam się łazienka na górze, jest duża i urządzona w sposób, o jakim zawsze myśleliśmy.

Cieszę się na samą myśl o naszym domu, a projekt oceniam na piątkę z plusem. Naprawdę, chyba niewiele jest projektów domów, które praktycznie nie wymagają poprawek, a stoją na tak wysokim poziomie. Dom parterowy z użytkowym poddaszem Dudek 2 BSA1319 to bardzo dobry wybór. Polecam serdecznie.

Zdjęcie profilowe 123aga
123aga

Wybraliśmy projekt domu Dudek 2 BSA1319, ponieważ ze względu na dodatkowy pokój na dole jest on podzielony na dwa poziomy. Można go wykończyć w dwóch etapach- najpierw dół, potem górę. Pomieszczenia wewnętrzne wydały nam się dobrze rozmieszczone w domu, dlatego wprowadzanie zmian było zbędne.

Cała budowa i wszystkie prace z nią związane przebiegły bardzo pomyślnie, nie mieliśmy żadnych problemów z wykonawcami. Swoje prace wykonywali na czas, bez opóźnień. Z projektem domu Dudek 2 BSA1319 też nie mieli żadnych kłopotów, był czytelny. Posiadamy piec na węgiel, nie obciąża nas jego obsługa i do tego koszty eksploatacji są bardzo niskie.

Kuchnię i wejście mamy skierowane na wschód, natomiast taras jest od zachodu. Przy takim rozmieszczeniu domu na działce we wszystkich pomieszczeniach jest zawsze jasno w ciągu dnia. Dla mnie układ pomieszczeń jest bardzo praktyczny i funkcjonalny. Na co dzień dom jest wygodny w użytkowaniu. Moja rodzina liczy trzy osoby, więc przy takiej ilości osób przestrzeni mamy aż nadto. Sądzę, że w domu spokojnie zmieściłoby się pięć osób, nie przeszkadzałoby to w codziennym użytkowaniu. Wnętrza są przestronne, więc można też zapraszać gości na święta czy inne imprezy okolicznościowe.

Jestem bardzo zadowolona z całości wykonanych prac, nie ma takiego pomieszczenia, które jest zbędne w domu i mi przeszkadza. Cały projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dudek 2 BSA1319 wyszedł bardzo korzystnie. Największą zaletą jest na pewno kuchnia połączona z salonem- przestrzeń jest imponująca. Warto wybrać ten projekt, polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Dudek 2

  – 0 głosów

Projekt domu Dudek 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dudek 2

Projekt domu Dudek 2 MC -350

Dudek 2 MC

135,9 m²

Projekt domu Dudek 2 dr-S -350

Dudek 2 dr-S

141,88 m²

Projekt domu Dudek 2 dr-T -350

Dudek 2 dr-T

141,88 m²

Projekt domu Dudek -350

Dudek

138,4 m²

Projekt domu Dudek 4 -350

Dudek 4

137,6 m²

Projekt domu Dudek 3 -350

Dudek 3

136,8 m²

Projekty podobne do Dudek 2 BSA1319

Projekt domu Armanda -100 3D iDesigner

Armanda

133,85 m²

Projekt domu Amor Bis

Amor Bis

136,43 m²

Projekt domu Armanda BIS -100 3D

Armanda BIS

131,41 m²

Projekt domu Wicher 2 -208 3D

Wicher 2

150,5 m²

Projekt domu Amant 3D iDesigner

Amant

124,59 m²

Projekt domu Belinda (Armanda z wykuszem) -100 3D

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych