Projekt domu Dora BSE1029

Cena projektu: 3 500 zł 3 150 zł Oszczędzasz 350 zł

Projekty domów z w promocyjenj cenie

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
138,8 m²
Min. szer. działki
19,95 m
Wysokość budynku
8,15 m
Pow. zabudowy
127,33 m²
Kubatura
710 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
215 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Dora jest domem jednorodzinnym parterowym z dachem dwuspadowym i usytuowanym w bryle garażem jednostanowiskowym. Budynek posiada użytkowe poddasze, jedynie część nad garażem nie została zagospodarowana i nie jest ogrzewana. Zaprojektowany w tradycyjnym stylu, wpisuje się w nowe trendy, dzięki drewnianym detalom i prostej elewacji. Za sprawą swojej zwartej formy zmieści się na stosunkowo wąskiej działce. Wnętrze rozwiązano bardzo funkcjonalnie, z tego względu może tu zamieszkać rodzina typu 2+3. Dzięki podziałowi na parter i poddasze można wyraźnie rozdzielić strefę nocną od dziennej. Przy wejściu do domu zaplanowano wiatrołap, który pomaga w zachowaniu czystości w domu, a także zapobiega uciekaniu ciepła. Stanowi on łącznik pomiędzy częścią mieszkalną, a garażem i kotłownią. Strefa dzienna to salon połączony z jadalnią oraz kuchnia z przesuwnymi drzwiami. Wnętrze nie jest duże, jednak poprzez otwarcie pomieszczeń nabiera przestronności. Dodatkowo szklane drzwi tarasowe o dużej powierzchni wprowadzają więcej światła. Przy pokoju dziennym zaprojektowano również pomieszczenie, które może być zaaranżowane jako kolejna sypialnia lub gabinet. Strefę dzienną oddzielono od hallu za pomocą niewielkiej ścianki, przy której znajduje się kominek. Taki zabieg wyraźnie oddziela strefę wejściową od pozostałej części domu. Przy klatce schodowej prowadzącej na poddasze znajduje się łazienka, co może być udogodnieniem w przypadku zagospodarowania pokoju przy salonie na gościnny. Strefa nocna znajduje się na poddaszu i składają się z trzech sypialni oraz łazienki. Za sprawą dodatkowych okien połaciowych wnętrza są lepiej doświetlone, zyskując zarazem przytulnego charakteru. Na poddaszu znajduje się także balkon, który jest częściowym zadaszeniem tarasu na parterze. Mocnym punktem projekt domu Dora jest jego układ pomieszczeń, pozwalający na wykreowanie przestrzeni dla większej rodziny przy niedużej powierzchni użytkowej. Projekt domu zakłada tradycyjny, ale atrakcyjny wizualnie budynek, który będzie dobrze współgrał z drewnianym tarasem. Atutem jest także strych, który można zagospodarować według własnego uznania.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dora - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,17 m²
2 hall
11,31 m²
3 kuchnia
10,75 m²
4 pokój dzienny
31,53 m²
5 pokój
9,7 m²
6 łazienka
2,42 m²
7 kotłownia
5,45 m²
8 garaż jednostan.
18,13 m²
razem
94,46 m²

Rzut kondygnacji projektu Dora - Rzut poddasza

1 hall
8,23 m²
2 pokój
18,42 m² (22,08 m²)
3 pokój
10,66 m² (13,16 m²)
4 łazienka
8,02 m² (9,94 m²)
5 pokój
17,14 m² (20,53 m²)
6 strych
18,51 m² (24,65 m²)
razem
80,98 m² (98,59 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Kreator 3D Oglądaj projekt Dora w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dora na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
49 147 zł

stan surowy otwarty
139 944 zł

stan surowy zamknięty
28 322 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

217 413 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Dach: dachówka lub blachodachówka. Elewacje: tynk. Strop: żelbetowy. Ściany wewnętrzne: murowane. Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, pustak ceramiczny, docieplony styropianem. Ogrzewanie: kocioł gazowy lub kocioł na paliwo stałe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHETYP

Opinie mieszkańców domu Dora

Zdjęcie profilowe marek2008
marek2008
Zdecydowałem się na realizację projektu Dora BSE1029. Prosta, nieskomplikowana konstrukcja jego bryły wyjątkowo przypadła mi do gustu, a wysoka ścianka kolankowa dawała gwarancję, iż poddasze będzie bardzo przestronne. Dodatkowo spodobały mi się spore rozmiary uwzględnionych w nim sypialni. Nasza budowa odbyła się bez większych problemów, a do strony technicznej projektu nie mam żadnych zastrzeżeń. Wszystko udało się zrealizować całkiem sprawnie, gdyż już po ok. 15 miesiącach od rozpoczęcia pierwszych prac, udało się całościowo zakończyć inwestycję - łącznie z wykonaniem wszelkich wykończeń.

Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków, zaś dach pokryliśmy dachówką. Zamiast zalecanego przez architekta żelbetowego stropu, wykonaliśmy go systemem Teriva. Uważam, że decydując się na taką inwestycję należy liczyć się z wyższymi kosztami niż oszacowane. Być może przy użyciu tańszych materiałów uda zmieścić się w sugerowanej kwocie, aczkolwiek ja zdecydowałem się na materiały lepsze jakościowo.

Zewnętrzną warstwę izolacyjną bryły tworzy styropian o grubości 12 cm. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą piecyka gazowego. Ze względu na to, iż zima w tym roku była dosyć łagodna, koszty takiego rozwiązania były naprawdę nieduże. Roczne zużycie gazu wyniosło ok. 2500 zł.

Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dora BSE1029 wprowadziliśmy kilka zmian. Sypialnie na poddaszu są całkiem spore, dlatego też nie widziałem przeszkód, aby kosztem części jednej z nich powiększyć łazienkę, która w tym przypadku była stosunkowo nieduża. Był to naprawdę dobry pomysł i szczerze mogę polecić takie rozwiązanie innym Inwestorom. Zrezygnowaliśmy z dodatkowego pokoju na parterze, a jego powierzchnię przyłączyliśmy do salonu. Dzięki temu obecnie mamy bardzo przestronną strefę dzienną. Przestrzeń nad garażem przedzieliliśmy ścianką działową, a oba nowo powstałe pomieszczenia posiadają osobne wejścia. Tym sposobem, udało nam się wygospodarować kolejną dużą sypialnię oraz praktyczną pralnię. Z racji zaadaptowania tej przestrzeni na użytkową, w dachu nad garażem wstawiliśmy okna połaciowe.

Jestem zadowolony z wyboru projektu Dora BSE1029. Prosta bryła i uwzględniony w nim układ pomieszczeń od początku bardzo mi odpowiadał, a wprowadzone przeze mnie modyfikacje jeszcze bardziej dopasowały go do wszystkich moich oczekiwań. Nasz nowy dom jest funkcjonalny, a jego metraż spełnia wszystkie potrzeby naszej rodziny. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe drabot
drabot
Wybrałam projekt Dora BSE1029, ponieważ odpowiadał mi pod wieloma względami. Przewidziany w nim układ pomieszczeń spełniał moje oczekiwania, a najbardziej do gustu przypadło mi rozmieszczenie parteru - połączenie kuchni, jadalni i salonu to rozwiązanie, na którym od początku mi zależało. Oprócz tego, spodobały mi się sporych rozmiarów balkon i taras oraz cały zewnętrzny wygląd budynku. Podczas realizacji nie natrafiliśmy na żadne większe trudności. Mieliśmy dobrych wykonawców, którzy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Kierownik budowy nie zgłaszał błędów w dokumentacji, aczkolwiek miał pewne obiekcje odnośnie konstrukcji balkonu. Jest on dosyć szeroki, a przy tym nie posiada od spodu żadnego podparcia, dlatego też fachowiec zalecił skrócenie tego elementu o ok. 30-40 cm. Budowa odbyła się w bardzo krótkim czasie, gdyż trwała zaledwie jeden rok. Budynek został postawiony z bloczków Ytong, strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy blachodachówką firmy Ruukki. Uważam, iż podany na stronie kosztorys został poprawnie oszacowany i można się nim sugerować. Zamiast styropianem, bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 16 cm warstwą wełny mineralnej. Przy takiej izolacji w lecie na parterze mamy przyjemnie chłodno, aczkolwiek ze względu, iż większość okien na poddaszu znajduje się od strony południowej, na tej kondygnacji jest znacznie cieplej. W kotłowni zainstalowaliśmy dwufunkcyjny piec gazowy, za pomocą którego ogrzewamy dom oraz wodę użytkową. Roczne rachunki za gaz wyniosły łącznie ok. 4,5 tys. zł. Był to jednak nasz pierwszy rok od zamieszkania, a tym czasie nie oszczędzaliśmy na ogrzewaniu ponieważ mury musiały się jeszcze dobrze ogrzać.

Do projektu Dora BSE1029 wprowadziliśmy kilka zmian. Łazienka na parterze wydała nam się nieco za mała, dlatego też postanowiliśmy powiększyć ją kosztem części znajdującego się obok gabinetu. Dzięki temu mogliśmy pomieścić w niej więcej elementów wyposażenia - w tym dużą kabinę prysznicową. Zrezygnowaliśmy z wewnętrznych drzwi w wiatrołapie, więc obecnie wejście do domu jest otwarte i tym samym bardzo przestronne. Zamiast jednej z dwóch krótkich ścianek między kuchnią a pozostałą częścią dzienną, zrobiliśmy ladę typu „barek”. Aby jadalnia była bardziej słoneczna, powiększyliśmy znajdujące się w niej okno. Na poddaszu brakowało nam garderoby, dlatego postanowiliśmy wykonać ją kosztem najmniejszego pokoju, którego powierzchnię przyłączyliśmy do sypialni. Z kolei znajdujący się nad garażem strych zagospodarowaliśmy na dodatkowy pokój. Innych zmian nie wprowadzałam, aczkolwiek teraz rozważyłabym jeszcze jedną. W kotłowni zrobiłam pralnię i na chwilę obecną widzę, że mogłaby być ona nieco większa. W związku z tym dobrym pomysłem będzie powiększenie jej o połowę metrażu wnęki przeznaczonej na taras.

Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dora BSE1029. Jego realizacja odbyła się szybko i bez problemów, co bardzo mnie cieszy. W nowym domu najbardziej podoba mi się rozmieszczenie parteru - trzeba przyznać, iż architekt świetnie zaplanował tą kondygnacje. Kuchnia, jadalnia i salon podzielone są na strefy ale jednocześnie tworzą wspólnie dużą, otwarta przestrzeń. Spore rozmiary sypialni również w pełni mnie satysfakcjonują. Dodatkowo, domek jest dosyć niepozorny. Wszyscy odwiedzający nas goście mówią, iż z zewnątrz wydaje się mały, jednak po wejściu do środka okazuje się, iż jest w nim naprawdę dużo miejsca. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dora

  5 – 2 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

kasia1209 15.03.2019 10:27

bejatka84 30.09.2017 11:33

Projekt domu Dora należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dora

Projekt domu Dora 2 -350 3D

Dora 2

142,94 m²

Projekty podobne do Dora BSE1029

Projekt domu Tulio

Tulio

133,7 m²

Projekt domu Dom przy Oliwkowej 5 NH -350

Projekt domu Juliusz Nowy

Juliusz Nowy

128,8 m²

Projekt domu Dom przy Oliwkowej 5 -350

Projekt domu Dom przy Oliwkowej 5 N -350

Projekt domu APS 209 NEW dwulokalowy

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych