Projekt Dom w Luizjanie 2 KRN1038

Cena projektu: 1 900 zł 1 600 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 29 lutego 2020 r.

Rabat min. 200zł na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
93,24 m²
Min. szer. działki
20,6 m
Wysokość budynku
5,8 m
Pow. zabudowy
126,54 m²
Kąt nach. dachu
25°
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Budynek Dom w Luizjanie 2 został stworzony na wzór popularnego projektu Dom w Luizjanie 1. Projekt domu Dom w Luizjanie 2 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Konstrukcja budynku zwieńczona jest dachem kopertowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Dom w Luizjanie 2 to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo komfortowa. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. W domu uwzględniono kuchnię otwartą, co jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Oprócz funkcjonalnej łazienki w domu znajduje się jeszcze osobna toaleta, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Część nocna składa się z trzech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu nowoczesnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących najnowsze rozwiązania.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Dom w Luizjanie 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,56 m²
2 hall
10,16 m²
3 pokój dzienny
23,15 m²
4 kuchnia + jadalnia
15,68 m²
5 wc
2,32 m²
6 łazienka
5,62 m²
7 pokój
10,97 m²
8 pokój
12,39 m²
9 pokój
9,39 m²
10 spiżarnia
2,32 m²
11 kotłownia
4,17 m²
razem
99,73 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom w Luizjanie 2 na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
49 980 zł

stan surowy otwarty
94 367 zł

stan surowy zamknięty
20 706 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

165 053 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: 30 cm pustak ceramiczny + 15 cm ocieplenie. Ściany wewnętrzne nośne: 19 cm pustak ceramiczny. Ściany wewnętrzne działowe: 12 cm pustak lub cegła. Strop nad parterem: żelbetowy. Pokrycie dachu: dachówka lub blacha.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Klasyczny Dom

Opinie mieszkańców domu Dom w Luizjanie 2

Zdjęcie profilowe Maciej874
Maciej874
Gdy zdecydowałem się na budowę własnego domu miałem już ustalone pewne wymagania. Szukałem przede wszystkim budynku parterowego o powierzchni użytkowej do 100 m². Oprócz tego zależało mi na trzech sypialniach. Spośród propozycji spełniających powyższe kryteria, najbardziej do gustu przypadł mi projekt domu Dom w Luizjanie 2 KRN1038. Jego realizacja przebiegła bardzo sprawnie - fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili, a dokumentacja techniczna była jak najbardziej poprawna. Co prawda wprowadziliśmy w nim kilka zmian, aczkolwiek wynikały one jedynie z naszych indywidualnych preferencji i w żaden sposób nie wypłynęły na konstrukcję. Prace odbywały się w błyskawicznym tempie i już po 9 miesiącach od ich rozpoczęcia wprowadziliśmy się do nowego, w pełni wykończonego domu.

Zewnętrzne ściany konstrukcyjne zostały wymurowanie z bloczków H+H 24 cm, nośne wewnętrzne z H+H 18 cm, zaś działowe postawiliśmy z 12 cm bloczków. Strop wykonaliśmy w lanej, żelbetowej konstrukcji, a dach pokryliśmy blachodachówką. Przy zastosowaniu powyższych materiałów udało nam się zmieścić w kosztach oszacowanych w Extra Indexie, więc myślę, że spokojnie można sugerować się podaną kwotą. Projekt przewiduje mur o grubości 45 cm (30 cm pustaki + 15 cm styropianu). Aby zachować te proporcje, z racji użycia bloczków 24 cm, bryłę ociepliliśmy 20 cm warstwą styropianu. Podłogę zaizolowaliśmy 15 cm tego materiału, zaś na stropie daliśmy 20 cm styropianu i 7 cm wylewki. Dom i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek. W skali całego roku, zużywamy opał nabyty za kwotę ok. 2,5 tys. zł.

Projekt domu Dom w Luizjanie 2 KRN1038 uwzględnia wykonanie kominka, jednak my postanowiliśmy z niego zrezygnować, a do miejsca, w którym miał się pierwotnie znajdować wydłużyliśmy ścianę tworzącą wiatrołap. Tym samym przedsionek został powiększony o powierzchnię hallu, a wejście do gabinetu wykonaliśmy w korytarzu prowadzącym do sypialni. Okno przy kuchni i jadalni było oryginalnie dosyć małe (180x90 cm), co nie wydało nam się do końca trafione. Zdecydowaliśmy się więc powiększyć je do wymiarów 150x150 cm i szczerze polecam to innym Inwestorom. Oprócz tego wyłaz stropowy wykonaliśmy w spiżarni. Układ pomieszczeń w całości spełnia nasze oczekiwania, jeśli jednak komuś zależy na większej kotłowni, sugeruję zapoznanie się z inną wersją tego projektu: Dom przy Luizjanie 4 KRN1051 (https://www.extradom.pl/projekt-domu-dom-w-luizjanie-4-KRN1051), który nabył mój znajomy.

Nowy dom jest dla nas idealny. Wnętrze jest funkcjonalne i w pełni komfortowe dla naszej rodziny. Uwzględniono w nim wiele praktycznych rozwiązań, z czego jestem naprawdę zadowolony. Kotłownia z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz z tyłu domu rewelacyjnie się sprawdza - chcąc wnieść do niej opał, nie musimy przechodzić przez część mieszkalną, co jest naprawdę wygodne. Rozkład pomieszczeń został doskonale zaplanowany, a na dodatek świetnie wpisuje się w naszą działkę. Przeszklenia w kuchni i salonie wychodzą zarówno na południe, jak i południowy-zachód, więc strefa dzienna jest fantastycznie oświetlona od rana do wieczora. Z kolei okna w sypialniach mamy po stronie północnej i północno-wschodniej, co w pomieszczeniach nocnych jest optymalnym rozwiązaniem. Uważam więc, że w kwestii usytuowania domu na działce względem stron świata, nie mogliśmy lepiej trafić. Wybór projektu domu Dom w Luizjanie 2 KRN1038 okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom w Luizjanie 2

  – 0 głosów

Projekt Dom w Luizjanie 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom w Luizjanie 2

Projekt domu Dom w Luizjanie 4 -300

Projekt domu Dom w Luizjanie 4 z garażem -300 iDesigner

Projekt domu Dom w Luizjanie 5 -300

Dom w Luizjanie 5

93,73 m²

Projekt domu Dom w Luizjanie 3 z garażem -300

Projekt domu Dom w Luizjanie 2 z garażem -300

Projekt domu Dom w Luizjanie Mini -300

Projekt domu Dom w Luizjanie 3 -300

Projekt domu Dom w Luizjanie 1 -300

Dom w Luizjanie 1

93,24 m²

Projekty podobne do Dom w Luizjanie 2 KRN1038

Projekt domu Awokado -350

Awokado

99,93 m²

Projekt domu KP-100 -200

KP-100

88,71 m²

Projekt domu Decyma 2 -350 3D

Decyma 2

97,92 m²

Projekt domu Cztery kąty 4 -658

Cztery kąty 4

95,37 m²

Projekt domu Jak marzenie -498

Jak marzenie

88,53 m²

Projekt domu Filipek bez garażu [B] -200

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych