Projekt Dom przy Przyjemnej 12 KRK1333

Cena projektu: 2 960 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
97,06 m²
Min. szer. działki
23,5 m
Wysokość budynku
6,08 m
Pow. zabudowy
161,58 m²
Kubatura
546,8 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
211,63 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Dom przy Przyjemnej 12 został stworzony na wzór popularnego projektu Dom przy Przyjemnej. W odróżnieniu od podstawowej wersji projekt ma mniej pokoi, większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Dom przy Przyjemnej 12 zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Konstrukcja budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty inwestycji. Projekt Dom przy Przyjemnej 12 to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo komfortowe. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Autor projektu przewidział w nim otwartą kuchnię, co nadaje wnętrzu większej przestronności. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Autor projektu przewidział w nim jedną łazienkę o optymalnych rozmiarach. Część nocną tworzą trzy sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Przyjemnej 12 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,08 m²
2 hall
10,23 m²
3 łazienka
9,29 m²
4 kuchnia
14,88 m²
5 pokój dzienny
26,82 m²
6 pokój
10,02 m²
7 pokój
10,02 m²
8 pokój
12,72 m²
9 kotłownia
11,56 m²
10 garaż jednostan.
17,5 m²
razem
126,12 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Przyjemnej 12 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Przyjemnej 12
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
53 431 zł

stan surowy otwarty
111 146 zł

stan surowy zamknięty
18 683 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

183 260 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 25°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Przyjemnej 12

Zdjęcie profilowe Joanna Bartczak
Joanna Bartczak
Szukając odpowiedniego projektu domu najważniejszym kryterium było dla nas to, aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się na jednej kondygnacji. Spośród propozycji budynków parterowych wybraliśmy projekt domu Dom przy Przyjemnej 12 KRK1333, który świetnie pasował do naszej działki. Dodatkowo zewnętrzny wygląd domu doskonale komponował się z jej otoczeniem.

Nasza realizacja przebiegła naprawdę sprawnie. Samo postawienie budynku odbyło się w wręcz błyskawicznym tempie i zajęło fachowcom zaledwie nieco ponad 2 miesiące. Pierwsze prace związane z wykopem fundamentów rozpoczęliśmy we wrześniu 2014 r., a już pod koniec listopada dom był przykryty dachem. Z wykończeniami nie musieliśmy się śpieszyć i na chwilę obecną (grudzień 2016 r.) zostały nam ostatnie czynności związane z urządzeniem wnętrza domu.

Zgodnie z projektem do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, a na dachu zastosowaliśmy dachówkę ceramiczną. Postanowiliśmy zmienić zalecaną konstrukcję stropu i zamiast betonowego zrobiliśmy drewniany, aczkolwiek obecnie uważam, że nie był to dobry pomysł. Zaproponowany przez architekta monolityczny żelbetowy strop wiązałby się z mniejszymi kosztami, dlatego też przyszłym Inwestorom radzę wykonać go zgodnie z wytycznymi. Na szczęście, mimo to udało nam się zmieścić w kosztorysie oszacowanym przez architekta. Koszty na etapie stanu surowego zamkniętego były bardzo zbliżone do sugerowanej kwoty, zaś cała inwestycja łącznie z wykończeniami wyniosła ok. 350 tys. zł.

Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Dom przy Przyjemnej 12 KRK1333 został dobrze przemyślany, jednak aby dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań wprowadziliśmy pewne zmiany. Zrezygnowaliśmy ze środkowej sypialni, a jej powierzchnię przeznaczyliśmy na zrobienie łazienki. Jednocześnie znacznie zmniejszyliśmy metraż oryginalnej, a także przesunęliśmy prowadzące do niej drzwi bliżej głównego wejścia. Nie wykonywaliśmy ścianki tworzącej wiatrołap, dzięki czemu obecnie mamy duży otwarty hall. Takie rozwiązanie sprawia, że wnętrze jest o wiele bardziej przestronne, z czego jestem naprawdę zadowolona. Innych modyfikacji nie nanosiliśmy, aczkolwiek obecnie rozważam jeszcze postawienie dodatkowej ścianki działowej w kotłowni, tak aby piec oraz miejsce przeznaczone na pralnię były od siebie oddzielone. Myślę więc, że warto pomyśleć o tym już na wcześniejszym etapie.

Jestem zadowolona z wyboru projektu domu Dom przy Przyjemnej 12 KRK1333, a wprowadzone w nim zmiany w całości dopasowały go do potrzeb naszej rodziny. Od razu po wejściu do domu odczuwa się komfort i przestrzeń, a na tym zależało mi od samego początku. Obecnie układ nowego domu jest dokładnie taki jak chciałam. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Damian4646
Damian4646
Pracuję w branży budowlanej, więc gdy zdecydowałem się na budowę własnego domu, podszedłem do tego w bardzo praktyczny sposób. Przede wszystkim zależało mi na znalezieniu projektu, który będzie łatwy i tani w realizacji. Konstrukcja tworząca projekt domu Dom przy Przyjemnej 12 KRK1333 jest naprawdę prosta, toteż wiedziałem że koszty budowy będą stosunkowo niskie, a postawienie budynku odbędzie się sprawnie, co ostatecznie okazało się jak najbardziej prawdziwe. Oprócz tego spodobało mi się, iż okna we wszystkich sypialniach i salonie znajdują się na jednej ścianie. Po bocznych stronach działki mamy sąsiadów, zaś z tyłu znajduje się las, więc w pokojach i strefie dziennej mamy widok na piękne otoczenie.

Zgodnie z oczekiwaniami nasza realizacja przebiegła bardzo płynnie. Dokumentacja techniczna została poprawnie sporządzona i jestem z niej zadowolony. Fachowiec zajmujący się wykonaniem dachu stwierdził, że więźbie dachowej w projekcie brakuje słupów podtrzymujących kalenicę. Postanowił je więc zrobić, aczkolwiek po fakcie zasięgnąłem innych opinii i okazało się, że było to zbędne, a oryginalna ilość belek tworzących więźbę byłaby w zupełności wystarczająca.

Budowa odbyła się w stosunkowo krótkim czasie, gdyż do nowego domu wprowadziliśmy się po ok. 1,5 roku od rozpoczęcia pierwszych prac. Na chwilę obecną, do ostatecznego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie drobne prace wykończeniowe, ale nie przeszkadza nam to w wygodnym mieszkaniu. Wszystkie ściany wymurowałem z ceramicznych pustaków Porotherm - do postawienia nośnych użyłem pustaków 25 cm, zaś działowych 12 cm. Chcąc nieco obniżyć koszty wykonania stropu, zamiast zalecanej w projekcie żelbetowej konstrukcji, wykonałem drewniany strop z grubych belek, a następnie solidnie go ociepliłem. Na dachu zastosowałem dachówkę. Muszę jednak przyznać, że przy użyciu powyższych materiałów, koszty realizacji przekroczyły kwotę oszacowaną przez projektanta. Być może stosując tanie, średniej klasy produkty można byłoby się w niej zmieścić, aczkolwiek uważam, że lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na wysoką jakość i tym samym wzięcie pod uwagę większych kosztów inwestycji.

Dużą uwagę przywiązałem do odpowiedniej izolacji budynku, a dom ogrzewamy za pomocą pompy ciepła. Na chwile obecną trudno jednoznacznie ocenić mi koszty ogrzewania, ponieważ obecnie jesteśmy w trakcie pierwszej zimy od ocieplenia domu, aczkolwiek już teraz mogę stwierdzić że jest on całkiem ekonomiczny. W tamtym roku bryłę tworzyły gołe mury, a i tak łączne rachunki za prąd za całą ubiegłą zimę wyniosły ok. 2,5 tys. zł, co uważam jest dosyć niską kwotą. Przed obecnym sezonem grzewczym wykonaliśmy zewnętrzną izolację i prognozowane przez zakład energetyczny rachunki za prąd wynoszą ok. 400 zł/ mies. - ogrzewanie łącznie z oświetleniem, gotowaniem i używaniem wszystkich elektronicznych sprzętów.

Z racji potrzeby dopasowania projektu domu Dom przy Przyjemnej 12 KRK1333 do warunków zabudowy obowiązujących na naszej terenie, musiałem nieco zwiększyć wysokość dachu zmieniając kąt jego nachylenia do 30°. Oprócz tego zmieniłem usytuowanie tarasu i wykonałem go od tylnej strony budynku. Uwzględniony wewnątrz układ pomieszczeń od początku mi odpowiadał, dlatego wykonałem go w całości z oryginalną wersją. Przed podjęciem ostatecznej decyzji przeglądnąłem naprawdę wiele różnych projektów, jednak biorąc pod uwagę wszystkie interesujące mnie kryteria uznałem, że wybór projektu domu Dom przy Przyjemnej 12 KRK1333 będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. W związku z powyższym decyzja o jego realizacji była bardzo dokładnie przemyślana. Tym samym nowy dom w całości spełnia nasze oczekiwania - jesteśmy z niego zadowoleni i dostrzegamy w nim same zalety. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Cwaniak997
Cwaniak997
Wraz z mężem przeglądnęliśmy naprawdę sporo różnych projektów, jednak spośród nich ostatecznie zdecydowaliśmy się na wybór projektu Dom przy Przyjemnej 12 KRK1333, który spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Przede wszystkim od początku zależało nam na budynku parterowym, tanim w budowie. Z racji niedużych gabarytów i prostego dachu wiedzieliśmy, że realizacja Domu przy Przyjemnej 12 nie pochłonie wielu środków finansowych. Istotny wpływ na naszą decyzję miał również praktycznie zaplanowany układ pomieszczeń - szczególnie duży salony oraz otwarta na niego kuchnia.

Prace przebiegły sprawnie i całkiem spokojnie. Fachowcy wszystko robili według dokumentacji projektowej i właściwie nie musieliśmy ingerować w proces budowlany. Projekt nabyliśmy w kwietniu 2014 r., a w nowym domu zamieszkaliśmy we wrześniu 2015 r. Cała inwestycja - od zakupu, załatwienia wszelkich formalności, poprzez wykończenia, do przeprowadzki - trwała więc ok. 1,5 roku. W całym domu wstawiliśmy okna trzyszybowe, a także zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego. W kotłowni zainstalowaliśmy piec na ekogroszek, a na cały sezon grzewczy od września do kwietnia zużywamy ok. 3,5-4 ton opału łącznie z grzaniem wody użytkowej.

Budynek został usytuowany na działce w ten sposób, iż najwięcej słońca mamy w kuchni, salonie i znajdującym się obok pokoju. Część dzienna jest więc najdłużej oświetlona w ciągu dnia, ale w pozostałych pomieszczeniach również mamy wystarczająco jasno. Ilość oraz wymiary okien są optymalne i uważam, że nie ma potrzeby ich zwiększania. Postanowiliśmy jednak zamienić przeszklenia typu Fix na tradycyjne, otwierane.

Dobrym pomysłem było również zrobienie zadaszenia nad tarasem, co jest naprawdę bardzo praktyczne. Innych zmian nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek obecnie z pewnością zdecydowałabym się na poszerzenie budynku o 1 metr od strony garażu. Oryginalny jest jednak nieco za mały i po wstawieniu auta mamy w nim już niewiele miejsca. Wprowadzenie tej zmiany spowodowałoby również powiększenie się sypialni małżeńskiej, co znacznie ułatwiłoby jej w pełni funkcjonalne zaaranżowanie, więc szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom projektu domu Dom przy Przyjemnej 12 KRK1333. Myślę, że można również zastanowić się nad powiększeniem wiatrołapu, a także zmniejszyć szerokość znajdujących się w nim drzwi. Jeśli ktoś, chciałby w przyszłości zadaptować poddasze na użytkowe, warto pomyśleć o tym już na etapie adaptacji w celu wygospodarowania miejsca na zrobienie schodów.

Wymiary pozostałych pomieszczeń są jak najbardziej optymalne. Cieszy mnie przestronna strefa dzienna z kuchnią i salonem, łazienka jest naprawdę spora, a pokoje córek ustawne i w zupełności wystarczające. Gdy rozpoczynaliśmy budowę byliśmy 3-osobową rodziną, teraz jednak jesteśmy już w czwórkę i metraż domu w dalszym ciągu jest dla nas komfortowy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Przyjemnej 12

  5 – 2 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

silka1 buduje ten dom  19.06.2018 15:55

Damian4646 buduje ten dom  25.01.2017 09:55

Projekt Dom przy Przyjemnej 12 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Przyjemnej 12

Projekt domu Dom przy Pastelowej 18 D bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 5

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 5 bis 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 12 bis 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 14 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 18 bis 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 4 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 28 bis -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 26 bis -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 3

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 3 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 22 bis -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 21 -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 29 bis -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 16 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 27 bis -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 24 bis -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 11 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 32 -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 31 bis -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 2 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 30 bis -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 19 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 23 bis -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 22 -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 23 -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 21 bis -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 25 bis -700

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 20 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 20

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 10 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 4

Projekt domu Dom przy Przyjemnej

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 2

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 9

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 15 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 9 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 7 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 11

Projekt domu Dom przy Przyjemnej bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 10

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 6

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 6 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 7

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 8 bis

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 8

Projekty podobne do Dom przy Przyjemnej 12 KRK1333

Projekt domu KA91 T

KA91 T

101,24 m²

Projekt domu Hibiskus -182 3D iDesigner

Hibiskus

93,3 m²

Projekt domu Tango -182 3D

Tango

89,6 m²

Projekt domu D90 - Leon

D90 - Leon

93,33 m²

Projekt domu D65 - Damazy

D65 - Damazy

90,51 m²

Projekt domu Andrea -182

Andrea

91,4 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych