Projekt Dom przy Pastelowej 2 KRK1311

Cena projektu: 3 040 zł 2 840 zł Oszczędzasz 200 złOferta ważna do 26 września 2019 r.

W obniżonej cenie
pozostało projektów:
Sprawdź jak obniżyć koszt budowy nawet
o 1000 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
115,36 m²
Min. szer. działki
23,6 m
Wysokość budynku
7,02 m
Pow. zabudowy
207,62 m²
Kubatura
696,89 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
291,35 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Dom przy Pastelowej 2 jest modyfikacją popularnego projektu Dom przy Pastelowej. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Dom przy Pastelowej 2 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Dom przy Pastelowej 2 to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo wygodne. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Zamknięta kuchnia to idealne rozwiązanie dla amatorów gotowania. Dzięki zamkniętej przestrzeni, powstające zapachy nie przedostają się do innych pomieszczeń. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W projekcie przewidziano wygodną łazienkę oraz oddzielne WC, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Osoby ceniące funkcjonalne rozwiązania z pewnością docenią obecność garderoby. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Pastelowej 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,22 m²
2 hall
8,56 m²
3 kotłownia
5,42 m²
4 łazienka
3,15 m²
5 garaż jednostan.
32,53 m²
6 pom. gospodarcze
0,71 m²
7 korytarz
7,25 m²
8 łazienka
5,42 m²
9 pokój
14,03 m²
10 pokój
11,49 m²
11 pokój
11,49 m²
12 garderoba
2,23 m²
13 pokój dzienny
33,35 m²
14 kuchnia
13,46 m²
razem
153,31 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Pastelowej 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Pastelowej 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

170 943 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

stan zerowy
59 575 zł

stan surowy otwarty
88 035 zł

stan surowy zamknięty
23 333 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: technologia murowana 25 cm, styropian 20 cm. Ściany nośne: technologia murowana 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 25°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Pastelowej 2

Zdjęcie profilowe awch
awch
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Dom przy Pastelowej 2 KRK1311, ponieważ w całości wyjątkowo przypadł nam do gustu. Od zawsze interesowały mnie budynki w stylu kanadyjskim, cechujące się jedną kondygnacją, dużą płaszczyzną i nieskomplikowaną bryłą o prostym obrysie. Tym samym w kwestii wizualnej Dom przy Pastelowej 2 w pełni odpowiadał moim oczekiwaniom. Istotny wpływ na decyzję miał również przewidziany w nim układ pomieszczeń. Wnętrze zostało bardzo funkcjonalnie przemyślane, a widoczny podział mieszkania na strefę dzienną i nocną wydał się nam niesamowicie praktyczny. Projektowa dokumentacja techniczna była dobrze sporządzona, jednak warto zwrócić w niej uwagę na pewną kwestię. Narożne okno w kuchni jest poddane dużemu naciskowi dachu, dlatego w tym miejscu postanowiliśmy zastosować większą ilość stali zbrojeniowej. Cała realizacja przebiegła wyjątkowo sprawnie, a wszystkie prace udało się wykonać z łatwością. Współpracowałem z moim znajomym, który na co dzień zajmuje się budowlanką i ma spore doświadczenie w tej dziedzinie. W okresie budowy pogoda bardzo nam sprzyjała, a z racji wysokich temperatur wszystko dobrze schło. Cała inwestycja łącznie z wszelkimi wykończeniami zajęła nam niecałe 6 miesięcy. Trzeba przyznać, że projekt Dom przy Pastelowej 2 KRK1311 jest bardzo szybki w realizacji. Mój znajomy również się na niego zdecydował - postanowił zamienić betonowy strop na drewniany, a całą budowę udało mu się zakończyć o 2 miesiące krócej.

Użyte przez nas materiały są zgodne z zaleceniami autora projektu Dom przy Pastelowej 2 KRK1311. Tym samym ściany wymurowaliśmy z pustaków ceramicznych, a dach pokryliśmy dachówką. Zdecydowaliśmy się jednak na zwiększenie izolacji. Bryła z zewnątrz została ocieplona 25 cm warstwą grafitowego styropianu, zaś na podłogach zastosowaliśmy grubość 20 cm. Na dachu zastosowaliśmy folię paroizolacyjną oraz dwie warstwy papy. Muszę przyznać, że dom jest naprawdę ekonomiczny. Wcześniej ogrzewaliśmy paliwem stałym, zaś później przerzuciliśmy się na gaz. W obu przypadkach koszty ogrzewania są naprawdę niskie i jestem z nich wyjątkowo zadowolony. W najbliższym czasie planuje zainstalować panele fotowoltaiczne i w wtedy koszty eksploatacji całego domu będą już naprawdę znikome. Satysfakcjonują mnie również koszty naszej budowy. Prowadzę własną firmę transportową i sam jeżdżę ciężarówką, dlatego postanowiliśmy samodzielnie zająć znalezieniem i transportem materiałów. Nabywaliśmy je w państwach wschodnich gdzie ich ceny są o ok. 30-40 % niższe niż w Polsce i tym samym udało nam się znacznie zaoszczędzić. Cała inwestycja od zakupu parceli do stanu pod klucz wyniosła 300 tys. zł. Działkę nabyliśmy za 110 tys. zł. zaś budynek łącznie z wykończeniami kosztował ok. 190 tys. zł.

Moja siostra pracuje w firmie deweloperskiej. Posiada spore doświadczenie w branży i widziała już naprawdę wiele projektów, dzięki czemu mogła podpowiedzieć nam kilka ciekawych rozwiązań. Za radą siostry postanowiliśmy wydłużyć wolnostojącą ściankę w hallu. Uzyskaliśmy w ten sposób bardziej widoczny podział domu na strefy, a dodatkowo salon i jadalnia nie są bezpośrednio widoczne po wyjściu z wiatrołapu. Kuchnia i kotłownia zostały wydłużone do poziomu garażu, a z racji większej kotłowni udało nam się wygospodarować w niej praktyczną pralnię. Obecnie mam zamiar wykonać w niej dodatkowo ubikację i umywalkę, co szczerze polecam również innym Inwestorom. Przy takim rozwiązaniu, wykonując prace w ogrodzie czy garażu, w razie potrzeby będzie można skorzystać z toalety bez konieczności przechodzenia przez część mieszkalna. W miejscu pierwotnie przewidzianych schodów wykonaliśmy garderobę, zaś schody przenieśliśmy do garażu, dzięki czemu mamy możliwość zrobienia na górze mieszkania z osobnym wejściem. Komin od kominka przeniosłem na wewnętrzną ścianę garderoby przy salonie, a wszystkie okna podniosłem o 10 cm.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z garażem dwustanowiskowym Dom przy Pastelowej 2 KRK1311. Układ pomieszczeń jest moim zdaniem rewelacyjny i w całości spełnia oczekiwania naszej rodziny. Podział domu na strefę dzienną i nocną doskonale się sprawdza, a sypialnie są względem siebie wyjątkowo trafnie zlokalizowane. Świetnym rozwiązane zostały również łazienki. Duża znajduje się zaraz przy sypialni małżeńskiej, zaś z dwóch mniejszych pokoi bliżej jest do łazienki za kotłownią. Dzięki temu wspólne użytkowanie domu jest wyjątkowo komfortowe. Bardzo cieszą mnie także duże wymiary garażu. Wybór projektu domu Dom przy Pastelowej 2 KRK1311 okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Pastelowej 2

  5 – 5 głosów

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

awch buduje ten dom  04.12.2017 10:45

Karolina5095 24.04.2018 00:16

Sylwia3676 15.11.2018 13:07

szelo.ariel buduje ten dom  06.01.2019 15:37

fufinek 08.10.2017 12:57: Super elewacja!

Projekt Dom przy Pastelowej 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Pastelowej 2

Projekt domu Dom przy Pastelowej 18 bis -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 17 D bis -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 3 bis -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 17 bis -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 18 -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 4 -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 7 bis -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 17 -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 6 bis -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 16 D bis -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 16 bis -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 16 -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 18 D -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 11 bis -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 10 bis -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 4 bis -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej bis -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 2 bis -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 15 D bis -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 10 -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 14 -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 3 -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 5 bis -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 9 -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 16 D -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 7 -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 15 D -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 15 -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 15 bis -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 17 D -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 6 -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 11 -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 5 -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej -200

Dom przy Pastelowej

108,21 m²

Projekt domu Dom przy Pastelowej 8 bis -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 8 -200

Projekt domu Dom przy Pastelowej 12 -200

Projekty podobne do Dom przy Pastelowej 2 KRK1311

Projekt domu TK5A

TK5A

125,08 m²

Projekt domu Domidea 1 w2

Domidea 1 w2

109,99 m²

Projekt domu Wymowny D49 -200

Wymowny D49

118,3 m²

Projekt domu Livo Termo -200 3D

Livo Termo

109,79 m²

Projekt domu Domidea 2 3D

Domidea 2

119,42 m²

Projekt domu Wilson III -100

Wilson III

121 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych