Projekt Dom przy Malowniczej 3 KRK1195

Cena projektu: 3 240 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
148,5 m²
Min. szer. działki
22,15 m
Wysokość budynku
8,7 m
Pow. zabudowy
178,5 m²
Kubatura
795 m³
Kąt nach. dachu
45°
Pow. dachu
295,5 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Dom Dom przy Malowniczej 3 jest inną propozycją cieszącego się popularnością projektu Dom przy Malowniczej. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Dom przy Malowniczej 3 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę w kształcie litery L, co sprawia, że prezentuje się niebanalnie. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Dodatkowo posiada wyróżniający go element w postaci tzw. wolego oka. Projekt Dom przy Malowniczej 3 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. W projekcie przewidziano kuchnię otwartą. Takie rozwiązanie sprawia, że część dzienna jest bardzo przestronna. W kuchni znajduje się także stół, dzięki któremu poranne spotkania z rodziną staną się ważną częścią dnia dla każdego domownika. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, zaś druga na poddaszu. Oprócz tego na dole przewidziano dodatkową, osobną toaletę. W projekcie przewidziano cztery sypialnie, które będą odpowiednie dla 4-6 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Lepszą organizację przestrzeni zapewnia przewidziana w domu garderoba. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Malowniczej 3 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,6 m²
2 spiżarnia
1,4 m²
3 kuchnia
14 m²
4 pokój dzienny
36,2 m²
5 pokój
12 m²
6 garderoba
3,4 m²
7 łazienka
3,5 m²
8 wc
2,2 m²
9 kotłownia
7,6 m²
10 pom. gospodarcze
3,2 m² (5 m²)
11 korytarz
3,7 m²
12 garaż dwustan.
36,1 m²
razem
126,9 m² (128,7 m²)

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Malowniczej 3 - Rzut poddasza

1 korytarz + schody
9,3 m²
2 pokój + garderoba
17 m² (22,2 m²)
3 pokój + garderoba
15,8 m² (23,6 m²)
4 pokój + garderoba
13,8 m² (21,5 m²)
5 łazienka
9,4 m² (11,1 m²)
razem
65,3 m² (87,7 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Malowniczej 3 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Malowniczej 3
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
69 414 zł

stan surowy otwarty
160 218 zł

stan surowy zamknięty
33 120 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

262 752 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 45°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: GALERIADOMOW.PL

Opinie mieszkańców domu Dom przy Malowniczej 3

Zdjęcie profilowe Andrzej287
Andrzej287
Szukając odpowiedniego projektu największą uwagę zwracałem na walory wizualne budynku. Wewnętrzny układ miał właściwie stosunkowo niewielkie znaczenie - priorytetem była dla mnie ciekawie prezentująca się konstrukcja dachu. Spośród oglądanych propozycji, w tej kwestii do gustu najbardziej przypadła mi forma przewidziana w projekcie domu Dom przy Malowniczej 3 KRK1195. Oprócz tego bardzo spodobała mi się w nim obecność prywatnej łazienki i garderoby w sypialni, co ostatecznie zadecydowało o naszej realizacji.

Cała inwestycja przebiegła sprawnie i zgodnie z planem. Fachowcom dobrze pracowało się z projektową dokumentacją techniczną i pod względem konstrukcyjnym wszystko było w niej jak najbardziej w porządku. Budowę udało nam się zakończyć w naprawdę krótkim czasie. Od jej rozpoczęcia, do całkowitego wykończenia i wyposażenia domu minął w naszym przypadku zaledwie jeden rok.

Do wymurowania ścian zastosowaliśmy ceramiczne pustaki Porotherm. Strop wykonaliśmy z zalewanych betonem bloczków Teriva, zaś dach został pokryty ceramiczną dachówką karpiówką. Przy użyciu powyższych materiałów nie udało nam się zmieścić w kwocie oszacowanej w kosztorysie, dlatego myślę że decydując się na realizację projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Malowniczej 3 KRK1195 należy wziąć pod uwagę wyższe koszta w stosunku do wyliczonej przez architekta kwoty.

Jedyną zmianą jaką wprowadziliśmy do projektu domu Dom przy Malowniczej 3 KRK1195 była rezygnacja z dwóch kominów. Było to spowodowane faktem, iż w salonie nie robiliśmy kominka, a dodatkowo zdecydowaliśmy się na zainstalowanie w domu systemu wentylacji mechanicznej z rekuperatorem i tym samym komin wentylacyjny nie był nam potrzebny. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą wełny mineralnej. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego. Całościowe roczne koszty zużycia gazu wynoszą łącznie ok. 2600 zł.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu Dom przy Malowniczej 3 KRK1195. Przewidziany w nim układ pomieszczeń okazał się być na tyle funkcjonalnie zaplanowany, iż postanowiłem wykonać go w całości zgodnie z oryginalną wersją. Obecnie jedyne czego nieco mi brakuje to sauna, ale pozostałe pomieszczenia jak najbardziej mnie satysfakcjonują. Rozmieszczenie wnętrza jest wygodne i spełnia moje oczekiwania. Jesteśmy 4-osobową rodziną i metraż naszego domu jest dla nas w pełni komfortowy. Myślę, nawet że taka liczba pokoi odpowiadałaby potrzebom nawet małżeństwa z czwórką dzieci. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Malowniczej 3

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Andrzej287 buduje ten dom  15.05.2017 09:48

Projekt Dom przy Malowniczej 3 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Malowniczej 3

Projekt domu Dom przy Malowniczej 3 NF40

Projekt domu Dom przy Malowniczej

Projekt domu Dom przy Malowniczej 2

Projekty podobne do Dom przy Malowniczej 3 KRK1195

Projekt domu Baltazar G2

Baltazar G2

140,2 m²

Projekt domu Eurydyka II

Eurydyka II

137,1 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych