Projekt Dom przy Imbirowej KRK1240

Cena projektu: 2 575 zł 2 125 zł Oszczędzasz 450 złOferta ważna do 3 kwietnia 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
81,61 m²
Min. szer. działki
17,1 m
Wysokość budynku
6,9 m
Pow. zabudowy
73,77 m²
Kubatura
397,77 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
114,83 m²
Liczba pokoi
3 (2 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1 pod wiatą

Opis projektu

Projekt domu Dom przy Imbirowej to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Dom zawiera jednostanowiskową wiatę garażową. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Dom przy Imbirowej to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Kuchnia otwarta na salon to doskonałe miejsce dla osób lubiących połączenie funkcjonalności z atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Dom przy Imbirowej jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Imbirowej - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,04 m²
2 hall
6,19 m²
3 kuchnia
9,61 m²
4 pokój dzienny
16,51 m²
5 pokój
9,1 m²
6 kotłownia
4,61 m²
7 łazienka
3,34 m²
8 wiata jednostan.
razem
51,4 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Imbirowej - Rzut poddasza

8 korytarz + schody
6,35 m²
9 pokój
11,76 m² (15,4 m²)
10 garderoba
1,71 m² (4,67 m²)
11 łazienka
6,23 m² (8,28 m²)
12 pokój
8,77 m² (11,64 m²)
razem
34,82 m² (46,34 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Imbirowej na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Imbirowej
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce
Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 20 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 30°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Imbirowej

Zdjęcie profilowe Małgorzata1240
Małgorzata1240
Wraz z mężem zdecydowaliśmy się na zakup i realizację projektu Dom przy Imbirowej KRK1240. Oboje uznaliśmy, że zaproponowany w nim układ pomieszczeń jest bardzo praktyczny, a jego metraż w pełni odpowiada naszym potrzebom. Szczególnie do gustu przypadł nam usytuowany na środku salonu kominek.

Podczas budowy nie mieliśmy żadnych, większych problemów, a wykonawcy nie mieli zastrzeżeń do technicznej strony projektu. Inwestycję rozpoczęliśmy w lutym 2014 r., a do nowego domu wprowadziliśmy się już w grudniu tego samego roku. Nie zmienialiśmy zalecanej technologi i wszystkie użyte materiały były zgodnie z wytycznymi. Budynek powstał przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm, a bryłę z zewnątrz tradycyjnie ociepliliśmy styropianem.

 

Dom jest bardzo ekonomiczny, a tym samym koszty jego użytkowania - nieduże. Co prawda, w pierwszą zimę od przeprowadzki rachunki za gaz nie były najniższe ( ok. 700-750 zł za dwa miesiące), ale z upływem czasu ich kwota malała. Na tą chwilę użytkujemy tylko parter, więc do ogrzania pomieszczeń w zupełności wystarcza nam kominek, a piecyka gazowego używamy tylko do ogrzania wody użytkowej. Takie rozwiązanie doskonale się sprawdza.

Do projektu Dom przy Imbirowej KRK1240 wprowadziliśmy niewielkie zmiany, aczkolwiek nie wynikały one z naszych zapotrzebowań. Modyfikacje spowodowane były wymaganiami gminy, do których musieliśmy się dostosować. Z tego względu nieco wydłużyliśmy budynek z jednej strony, a także zrezygnowaliśmy z wiaty garażowej.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Imbirowej KRK1240 i nie mamy do niego żadnych uwag. Powierzchnia naszego nowego domu w pełni nas satysfakcjonuje, a wewnętrzny układ jest komfortowy w codziennym użytkowaniu. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe ImbirowaMS
ImbirowaMS
Szukałam projektu niedużego domku, który mogłabym zrealizować na mojej letniskowej działce położonej na wsi. Jest ona dosyć wąska, dlatego też odpowiednie wymiary budynku były bardzo istotne przy moim wyborze. Gabaryty projektu Dom przy Imbirowej KRK1240 były pod tym względem optymalne, a dodatkowo przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń przypadł mi do gustu ze względu na swoją funkcjonalność.

Cała realizacja odbyła się beż żadnych komplikacji. Wszystko przebiegło sprawnie i w bardzo szybkim czasie. Budowa rozpoczęła się w marcu, a już w okresie letnim budynek został zamknięty. Następnie wykonywaliśmy prace wykończeniowe i do końca roku dom był już gotowy do użytkowania - nie posiadał wtedy jedynie elewacji.

Ściany powstały przy wykorzystaniu białych, gazobetonowych bloczków, zaś dach pokryliśmy blachodachówką. Strop tradycyjnie wylaliśmy betonem. Uważam, że oszacowana kwota dotycząca kosztów inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego została poprawnie wyliczona i można się nią sugerować. W moim przypadku była ona nawet nieco niższa, ponieważ dom został postawiony przez mojego brata, który jest murarzem, co pozwoliło mi na pewne oszczędności.

Do oryginalnego projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Imbirowej KRK1240 wprowadziłam pewne zmiany. Pierwotnie, wejście do budynku nie było osłonięte, co narażało je na bezpośredni wpływ czynników atmosferycznych. Z tego względu przy drzwiach frontowych postanowiłam dobudować mały, praktyczny ganek. Pewne modyfikacje naniosłam również do układu górnej kondygnacji. Zrezygnowałam z garderoby oraz nieco zmniejszyłam łazienkę, co pozwoliło mi na wygospodarowanie trzeciego pokoju na poddaszu. Mniejsza łazienka nie jest dla mnie problemem, gdyż na parterze znajduje się jeszcze jedna.

Wnętrze mojego letniskowego domku bardzo mnie satysfakcjonuje. Jedyne moje zastrzeżenia dotyczą schodów, gdyż fachowcy wykonali je na szerokości 90 cm co sprawia, że są odrobinę za wąskie. Sądzę jednak, że stawiając je zgodnie z projektem będą w pełni wygodne w użytkowaniu. Mimo, iż domek jest nieduży, uważam że przy obecnym układzie będzie on optymalny nawet dla 4-5 osobowej rodziny. Póki co korzystamy z niego rekreacyjnie w wolnych chwilach - tu odpoczywamy i relaksujemy się, ale myślę że w przyszłości zdecyduję się zamieszkać w nim na stałe. Wybór projektu Dom przy Imbirowej KRK1240 był dla mnie naprawdę trafną decyzją. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe kora 13
kora 13
Duży metraż nie był nam potrzebny, dlatego wraz z żoną skupiliśmy się na znalezieniu projektu małego domu, a finalnie zdecydowaliśmy się na Dom przy Imbirowej KRK1240. Jego powierzchnia wydała się optymalna dla naszej dwójki, a dodatkowo wiedzieliśmy, że będzie on tani w utrzymaniu. Oprócz tego od początku zależało nam na budynku o prostej formie, a przewidziany w nim układ pomieszczeń uwzględnia wszystko, co potrzebne do w pełni komfortowego życia.

Cała inwestycja przebiegła po naszej myśli. Dokumentacja techniczna była poprawnie sporządzona, a sam budynek posiada nieskomplikowaną konstrukcję bryły i dachu, toteż wszystkie prace udało się wykonać naprawdę sprawnie. Projekt nabyliśmy w marcu 2014 r., a już w grudniu 2015 mogliśmy wprowadzić się do nowego domu. Ściany wymurowaliśmy z szarego Suporexu i bloczków silikatowych. Początkowo, z racji niższej ceny chcieliśmy zdecydować się na pokrycie dachu blachodachówką, jednak po przeliczeniach okazało się, że wybór tego materiału przy tej powierzchni więźby wiązałby się z niewielkimi oszczędnościami rzędu ok. 500 zł, dlatego ostatecznie zastosowaliśmy lepszej jakości dachówkę. Uważam, że architekt dobrze oszacował kosztorys i inny Inwestorzy projektu domu Dom przy Imbirowej KRK1240 śmiało mogą się nim sugerować. W naszym przypadku koszty były nawet dużo mniejsze, ponieważ część materiałów pozostała nam po rozbiórce poprzedniego budynku, a dodatkowo wiele prac wykonywałem własnymi siłami.

Projekt domu Dom przy Imbirowej KRK1240 od początku bardzo przypadł nam do gustu, jednak ze względu na nasze indywidualne upodobania wprowadziliśmy do niego kilka drobnych zmian. Postanowiliśmy nie wykonywać zadaszonego wykuszu, a także nie robiliśmy kominka w salonie, dzięki czemu jest on teraz bardziej przestronny. Nie zrezygnowaliśmy jednak z wymurowania komina, więc jeśli w przyszłości zmienimy zdanie, zawsze możemy podłączyć kominek. Oprócz tego nieco poprzesuwalismy ścianki działowe w lini kuchnia-wiatrołap-łazienka w celu powiększenia tej ostatniej. Zrobiliśmy to ponieważ wydawało nam się, że oryginalna łazienka będzie nieco za mała, aczkolwiek obecnie widzę, że jej pierwotne rozmiary byłyby w zupełności wystarczające. Innych modyfikacji nie wprowadzałem, chociaż teraz zapewne przeniósłbym kotłownię do stojącego na naszej działce, osobnego budynku gospodarczego.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Imbirowej KRK1240. Przewidziany w nim układ jest zarazem prosty i jednocześnie funkcjonalny. Łazienki na obu kondygnacjach mają odpowiednie wymiary, a pozostałe pomieszczenia są ustawne i dobrze zlokalizowane. Nowy dom spełnia nasze oczekiwania. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Imbirowej

  4,3 – 3 głosy

5
33%
4
67%
3
0%
2
0%
1
0%

Monikabiernacka85 buduje ten dom  25.02.2019 22:20

kora 13 15.05.2017 09:08

Tomasz3198 14.11.2017 20:55

Projekt Dom przy Imbirowej należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Imbirowej

Projekt domu Dom przy Imbirowej 4 -450

Projekt domu Dom przy Imbirowej 4 N -450

Projekt domu Dom przy Imbirowej 3 -450

Projekt domu Dom przy Imbirowej 6 N -450

Projekt domu Dom przy Imbirowej 5 N -450

Projekt domu Dom przy Imbirowej 3 N -450

Projekt domu Dom przy Imbirowej 2 -450

Projekty podobne do Dom przy Imbirowej KRK1240

Projekt domu Wrzos A

Wrzos A

77,2 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych