Projekt Dom przy Bukowej KRK1089

Cena projektu: 2 575 zł 2 025 zł Oszczędzasz 550 złOferta ważna do 25 lipca 2019 r.

Cena uwzględnia dodatkowy rabat 250 zł i przysługuje Ci, jeśli zgodzisz się na telefoniczny kontakt z Doradcą Ytong.
W obniżonej cenie
pozostało projektów:
Zyskaj dodatkowo aż do 750zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
108 m²
Min. szer. działki
23,2 m
Wysokość budynku
6,7 m
Pow. zabudowy
145,7 m²
Kubatura
489 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
214,5 m²
Liczba pokoi
4

Opis projektu

Projekt domu Dom przy Bukowej zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem kopertowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Dom przy Bukowej to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla tradycyjnych, jak i nowoczesnych gospodyń domowych. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Oprócz funkcjonalnej łazienki w domu znajduje się jeszcze osobna toaleta, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Strefa sypialniana składa się z pięciu pokoi, co jest doskonałą opcją dla dużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd nawiązuje do stylu dworkowego i idealnie wpisze się w wiejski krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Bukowej - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,1 m²
2 hall
12,2 m²
3 kotłownia
5,2 m²
4 łazienka
5,6 m²
5 pokój
12 m²
6 pokój
9 m²
7 pokój
11,8 m²
8 pokój
11,1 m²
9 pokój dzienny
25,3 m²
10 kuchnia
12 m²
11 spiżarnia
2,5 m²
12 wc
1,4 m²
razem
113,2 m²

Bezpłatne dodatki do projektu

BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Bukowej na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Bukowej
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

165 667 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

stan zerowy
48 927 zł

stan surowy otwarty
97 237 zł

stan surowy zamknięty
19 503 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: technologia murowana 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: technologia murowana 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 30°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Bukowej

Zdjęcie profilowe Bukowy1089
Bukowy1089

Wybierając odpowiedni projekt szczególną uwagę przywiązywałem do jego walorów wizualnych. Bryła budynku zaproponowana w projekcie domu parterowego Dom przy Bukowej KRK1089 szczególnie przypadła mi do gustu, dlatego też zdecydowałem się na jego zakup.

Podczas realizacji nie mieliśmy większych problemów i wszystko odbyło się zgodnie z planem. Nasz dom w całości postawiła profesjonalna firma. Wykonawcom zajęło to niewiele czasu, gdyż od rozpoczęcia budowy do zamieszkania w pełni wykończonym domu minął zaledwie rok. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie ekogroszkiem i muszę przyznać, że takie rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdza. Przez pełen rok wydajemy na opał ok. 3,5 tysiąca złotych.

Projekt Dom przy Bukowej KRK1089 bardzo mi się podobał, jednak jego metraż był dla nas trochę za mały. Postanowiliśmy więc wydłużyć salon o 1,5 m uzyskawszy w ten sposób dodatkowe 17 m² powierzchni użytkowej. Jesteśmy rodziną 4-osobową i po wprowadzonej zmianie rozmiar części wypoczynkowej spełnia nasze oczekiwania. Ilość sypialni również jest dla nas optymalna i myślę, że czwórka domowników to odpowiednia liczba osób, aby na takim metrażu wszystkim mieszkało się w pełni komfortowo.

Oprócz powiększenia budynku, zdecydowaliśmy się również na jego podpiwniczenie. Dzięki temu mogliśmy zlokalizować kotłownię na najniższej kondygnacji. Zmieniliśmy funkcję najmniejszego pokoju i w tym miejscu zrobiliśmy łazienkę. Jej pierwotną powierzchnię przeznaczyliśmy na garderobę. Jeśli ktoś również zdecydowałby się na realizację tego projektu, to proponowałbym zrobienie zadaszenia nad tarasem.

Jestem zadowolony z wyboru projektu Dom przy Bukowej KRK1089. Cały nasz dom bardzo mi się podoba, gdyż wykonaliśmy go tak, jak to sobie zaplanowaliśmy. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny i spełnia nasze oczekiwania. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Mazowsze
Mazowsze

Wybrałam projekt domu Dom przy Bukowej KRK1089, ponieważ odpowiadał moim wymaganiom, które ustaliłam sobie na początku szukania projektu. Zależało mi na tym, aby wszystko znajdowało się na jednym poziomie oraz żeby strefa nocna była oddzielona od części dziennej. Odpowiadało mi również to, iż projekt przewidywał dwie łazienki. Względy estetyczne budynku także były dla nas ważne, a kolumny przed wejściem szczególnie przypadły do gustu mojemu mężowi.

Nasz dom zbudowaliśmy z cegły Porotherm i ociepliliśmy go 15cm warstwą styropianu. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Do ogrzewania domu zdecydowaliśmy się zastosować pompę ciepła z podłogowym ogrzewaniem we wszystkich pomieszczeniach. Póki co, nie mogę jednoznacznie ocenić kosztów ogrzewania, ponieważ nie ocieplaliśmy jeszcze poddasza, a pompa została uruchomiona pierwszy raz w styczniu. Na początku trzeba było ją na zmianę uruchamiać i wyłączać, więc cały czas działała na maksymalnych obrotach. Myślę, że przyszły sezon grzewczy będzie bardziej wiarygodniejszy pod względem kosztów.

Podczas budowy mieliśmy małe trudności, które wyniknęły z zastosowania przez nas pewnych modyfikacji w projekcie domu Dom przy Bukowej KRK1089. Na szczęście wszystkie niejasności udało się rozwiązać i wszystko poszło w dobrym kierunku. Na początku parter został podwyższony o dwa pustaki (50cm) co daje więcej przestrzeni. Poddasze zostało również podniesione o wysokość ścianki kolankowej ze względu na późniejszą adaptację pomieszczeń do codziennego użytkowania. Postanowiliśmy zmienić lokalizację włazu na strych i zamiast na korytarzu, zrobiliśmy go w najmniejszym pokoju. Kotłownię pomniejszyliśmy o kilka centymetrów na rzecz powiększenia łazienki. Zlikwidowaliśmy jeden komin, a zamiast niego zrobiliśmy kominek wentylacyjny w kuchni. Wprowadziliśmy tą modyfikację, ponieważ nie mamy podłączenia do gazu ziemnego i do przygotowania posiłków wykorzystujemy butlę propan-butan. Dla bezpieczeństwa i wygody przenieśliśmy kuchenkę gazową w róg ściany między dwoma oknami. Do pomieszczenia gospodarczego obok kuchni wstawiliśmy jedno, wąskie okno - takie samo jak w kotłowni. W tym miejscu przechowujemy wiele różnych rzeczy, więc chcieliśmy mieć możliwość jego wietrzenia.

Myślę, że dobrym pomysłem byłoby również wstawienie małego okna lub szybki przy drzwiach wejściowych. Nie pomyśleliśmy o tym i trochę tego żałujemy. Do wiatrołapu słońce nie dochodzi w żaden sposób i wchodząc do niego trzeba za każdym razem zapalać światło. Z oświetleniem pozostałych pomieszczeń nie mamy żadnego problemu, ponieważ w naszym przypadku salon i dwie sypialnie usytuowane są na stronie południowej.

Układ pomieszczeń w projekcie domu parterowego Dom przy Bukowej KRK1089 bardzo nam odpowiada, więc cieszymy się że zdecydowaliśmy się właśnie na niego. Na chwilę obecną w domu mieszkamy we trójkę, jednak sądzę że przy takim metrażu komfort życia miałaby nawet 6-osobowa rodzina. Najbardziej jesteśmy zadowoleni z przestronnej kuchni i tarasu, który powiększyliśmy do 30m2. Śmiało polecam innym ten projekt. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Bukowej

  – 0 głosów

Projekt Dom przy Bukowej należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Bukowej

Projekt domu Dom przy Bukowej 5 -550 iDesigner

Dom przy Bukowej 5

106,39 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 14 -550

Projekt domu Dom przy Bukowej 7 -550

Dom przy Bukowej 7

106,37 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 19 -550

Projekt domu Dom przy Bukowej 15 -550

Projekt domu Dom przy Bukowej 9 -550

Dom przy Bukowej 9

106,39 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 18 -550

Projekt domu Dom przy Bukowej 17 -550

Projekt domu Dom przy Bukowej 12 -550

Projekt domu Dom przy Bukowej 20 -550

Projekt domu Dom przy Bukowej 8 -550

Dom przy Bukowej 8

106,37 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 11 -550

Projekt domu Dom przy Bukowej 16 -550

Projekt domu Dom przy Bukowej 35

Projekt domu Dom przy Bukowej 35 N -550

Projekt domu Dom przy Bukowej 35A

Projekt domu Dom przy Bukowej 10 -550

Projekt domu Dom przy Bukowej 6 -550

Dom przy Bukowej 6

106,53 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 2 -550

Dom przy Bukowej 2

106,13 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 3 -550

Dom przy Bukowej 3

106,13 m²

Projekty podobne do Dom przy Bukowej KRK1089

Projekt domu Murator M230b Zachodzące słońce - wariant II -250

Projekt domu Lena - murowana – beton komórkowy -250 3D

Projekt domu Murator M219 Wspaniałe słońce -250

Projekt domu Lena Eko - murowana – beton komórkowy -250

Projekt domu Bocian bez garażu [B] -360

Projekt domu Kira - murowana – beton komórkowy -250

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych