Projekt Dom przy Bukowej 6 KRK1288

Cena projektu: 3 090 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
106,53 m²
Min. szer. działki
26,95 m
Wysokość budynku
6,21 m
Pow. zabudowy
187,94 m²
Kubatura
599,67 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
233,04 m²
Liczba pokoi
4
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Dom przy Bukowej 6 jest wariantem popularnego projektu Dom przy Bukowej. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma mniej pokoi, mniejszą powierzchnię, garaż. Projekt domu Dom przy Bukowej 6 zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Dom przy Bukowej 6 to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo komfortowe. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. W domu uwzględniono kuchnię otwartą, co jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu przewidziano zarówno komfortową łazienkę, jak i osobną toaletę, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Bukowej 6 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,04 m²
2 hall
2,88 m²
3 korytarz
5,99 m²
4 pom. gospodarcze
4,76 m²
5 łazienka
5,43 m²
6 pokój
11,81 m²
7 pokój
8,82 m²
8 pokój
11,51 m²
9 pokój
12,26 m²
10 pokój dzienny + jadalnia
31,48 m²
11 kuchnia
9,42 m²
12 spiżarnia
2,3 m²
13 wc
1,59 m²
14 kotłownia
7,74 m²
15 garaż jednostan.
20,64 m²
razem
139,67 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Bukowej 6 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Bukowej 6
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
74 658 zł

stan surowy otwarty
129 030 zł

stan surowy zamknięty
24 978 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

228 666 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 25°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Bukowej 6

Zdjęcie profilowe 005b0000003OxoZ
005b0000003OxoZ
Wybierając odpowiedni dla mojej rodziny projekt domu, największą uwagę zwracałem na jego powierzchnię. Metraż projektu domu Dom przy Bukowej 6 KRK1288 zdecydowanie odpowiadał naszym potrzebom, a poza tym jego wygląd przypadł nam do gustu.

Nasz dom zbudowaliśmy z pustaków Porotherm, a cała realizacja przebiegła bardzo sprawnie. Z czytelnością projektu również nie mieliśmy najmniejszych trudności. Z powodu braku innych źródeł grzewczych na działce, zamontowaliśmy w kotłowni piec na ekogroszek. Do ogrzewania wody wykorzystujemy powietrzną pompę ciepła.

W projekcie domu Dom przy Bukowej 6 KRK1288 dach nad garażem jest płaski. Ja ze względów estetycznych postanowiłem to zmienić. W naszym przypadku dach jest pociągnięty nad całym budynkiem. Zdecydowałem się także na powiększenie łazienki przyłączając do niej tylnią połowę pralni. Teraz łazienka jest w kształcie litery L.

Dom usytuowany jest na działce w ten sposób, iż garaż z kotłownią znajdują się po stronie północnej, a na południe mamy sypialnie. Przy tym układzie nie mamy żadnego problemu z doświetleniem pomieszczeń. Nie było potrzeby wstawiania dodatkowych okien, jednak niektóre z nich zostały lekko przesunięte. Usunęliśmy nawet jedno okno w najmniejszym pokoju, gdyż mamy tam zrobioną garderobę.

W domu mieszkam z żoną i dzieckiem. Przy naszej 3 osobowej rodzinie metraż naszego domu doskonale się sprawdza. Myślę, że i przy czwórce domowników nie byłoby żadnego kłopotu, aby się pomieścić. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Dom przy Bukowej 6 KRK1288. Rewelacyjnym jego elementem jest ogromne okno tarasowe w salonie. Każdy kto nas odwiedza, zwraca na nie uwagę, gdyż robi naprawdę duże wrażenie. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Dom przy Bukowej 6
Dom przy Bukowej 6
Zdecydowaliśmy się na projekt Dom przy Bukowej 6 KRK1288, ponieważ odpowiadał nam pod wieloma względami. Od początku zależało nam na domu parterowym, a dodatkowo wymiary i forma budynku idealnie pasowały do usytuowania go na naszej działce. Wewnętrzny wygląd bryły bardzo nam się spodobał, a układ pomieszczeń wewnątrz odpowiadał naszym oczekiwaniom. Prosta konstrukcja domu jest naprawdę łatwa w budowie, tak więc realizacja odbyła się bez jakichkolwiek problemów i wszystko udało się wykonać bardzo sprawnie. Stan surowy zamknięty skończyliśmy jesienią, przez okres zimy wstrzymaliśmy wszystkie prace, a wiosną zaczęliśmy już tynkować. Musze przyznać, że jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu całej inwestycji. Postawienie i wykończenie domu zajęło nam zaledwie rok. Budynek powstał przy użyciu bloczków H+H klasy 600. Zrezygnowaliśmy z wykonania monolitycznego, betonowego stropu oraz wykonania więźby dachowej tradycyjną metodą. Zamiast tego skorzystaliśmy z prefabrykowanej, gotowej więźby, która zastępuje obie te konstrukcje jednocześnie. Ściany z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu o współczynniku przenikania ciepła 0,032 λ. Ogrzewamy za pomocą pieca, w którym palimy ekogroszkiem. W pierwszym roku od zamieszkania w nowym domu zużyliśmy ok. 4,5 - 5 ton opału - oprócz utrzymania odpowiedniej temperatury wewnątrz podczas zimy, piec przez cały rok służy nam do ogrzewania wody użytkowej.

Do projektu domu parterowego Dom przy Bukowej 6 KRK1288 wprowadziliśmy kilka modyfikacji. Zmieniliśmy lokalizację garażu i obecnie, zamiast od salonu, znajduje się od strony sypialni. Zrezygnowaliśmy z najmniejszego, środkowego pokoju - w tym miejscu powstał korytarzyk prowadzący do drzwi od garażu. Nie robiliśmy ścianki działowej między łazienką a pralnią - teraz jest to jedno większe pomieszczenie. Dodatkowo, kosztem części powiększonej łazienki wygospodarowaliśmy małą osobną toaletę, zaś jej pierwotna powierzchnię przyłączyliśmy do spiżarki. Ponadto, nieco zamknęliśmy kuchnię na salon, a także poszerzyliśmy garaż o 1 m. Obecnie nieco żałuję, iż nie zdecydowałem się na powiększenie go do dwustanowiskowego - dzięki temu zwiększyłby się także metraż kotłowni, co niewątpliwie by się przydało. Myślę, że warto rozważyć to na etapie adaptacji. Powierzchnia użytkowa przewidziana w projekcie Dom przy Bukowej 6 KRK1288 jest w zupełności wystarczająca dla naszej 3-osobowej rodziny i mamy jeszcze jeden wolny pokój. Układ naszego domu w całości mi odpowiada, a zewnętrzny wygląd bryły w pełni satysfakcjonuje. Ciekawie prezentują się wysunięte połacie dachu - myślę, że wyglądałyby jeszcze lepiej, gdyby je jeszcze wydłużyć. Dużą zaletą projektu jest jego prostota, gdyż nie uwzględniono w nim żadnych skomplikowanych elementów. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe przybukowej7u263
przybukowej7u263
Zdecydowaliśmy się na projekt Dom przy Bukowej 6 KRK1288, ponieważ od początku zależało nam na nie za dużym, parterowym domu o prostej bryle. Ważnym kryterium przy naszym wyborze było również to, aby wewnętrzny układ uwzględniał 4 sypialnie, a konstrukcja dachu była dwuspadowa. Dodatkowo, spodobało nam się, iż architekt przewidział wykonanie zadaszenia nad tarasem. Ze względu na to, iż postanowiliśmy poszerzyć budynek, projektant adaptujący musiał nanieść modyfikacje w projekcie fundamentów, a także więźby dachowej. Nie przypominam sobie jednak, abyśmy mieli w związku z tym znaczące trudności. Zdecydowaliśmy zmienić monolityczną konstrukcję stropu i wykonać go systemem Teriva. Obecnie myślę jednak, że przy domu parterowym lepiej sprawdziłoby się jeszcze inne rozwiązanie, gdyż w tym przypadku betonowy strop wiąże się z niepotrzebnymi kosztami.

Postanowiliśmy zmienić nieco zalecaną technologię budowy, tak aby parametry budynku były zbliżone do tych w domach pasywnych. Ściany wymurowaliśmy z 30 cm pustaków Porotherm, a następnie ociepliliśmy je 20 cm warstwą styropianu. Izolację stropu tworzy 30 cm wełny mineralnej. Dodatkowo, w całym domu wstawiliśmy trzyszybowe okna i zdecydowaliśmy się na instalację systemu rekuperacji. Ogrzewamy za pomocą pompy ciepła, która świetnie się sprawdza. Dzięki zastosowanej przez nas warstwie muru, budynek jest naprawdę ekonomiczny. Za całe zużycie prądu płacimy miesięcznie średnio 260 zł.

Projekt Dom przy Bukowej 6 KRK1288 przewidywał wykonanie przy hallu małej ubikacji, jednak nam zależało na wstawieniu do niej prysznica - chcieliśmy, aby można było kąpać się równolegle w obu łazienkach. Z tego względu poszerzyliśmy budynek o 1 m - dom składa się z trzech części (sypialniana, dzienna oraz garaż) i tym samym każda z nich została poszerzona o ok. 30 cm. Dzięki temu sypialnie, które moim zdaniem oryginalnie były trochę za małe, zwiększyły swoją powierzchnię. Teraz wiem, że gdybym budował nasz dom po raz drugi, zdecydowałbym się jeszcze na jego wydłużenie o minimum 0,5 m. Po zastosowanej przez nas zmianie pokoje są długie i mają kształt prostokąta, aczkolwiek lepiej, gdyby były zbliżone do formy kwadratu. Dodatkowo, wydłużenie bryły spowodowałoby zwiększenie metrażu korytarza, który obecnie jest dla mnie trochę za wąski.

Myślę, że pewną niedoskonałością projektu jest brak uwzględnienia przez architekta miejsca na wykonanie rekuperacji - gdybyśmy chcieli zamontować ten system w garażu nie ma przejścia do w pełni funkcjonalnego rozprowadzenie przewodów pod dachem. Aby móc zainstalować to rozwiązanie musieliśmy zrobić osobne, ocieplone pomieszczenie na poddaszu. Sądzę, że dobrym pomysłem byłoby wykonanie bezpośredniego wyjścia z garażu na zewnątrz od tylnej strony, aczkolwiek wtedy kotłownia mogłaby się stać mniej ustawna. Wejście z części mieszkalnej do garażu to także dobry pomysł. Co prawda, widziałem adaptację tego projektu, w których inwestorzy wykonywali przejście między nim a salonem, jednak nie do końca mi to odpowiadało. Powierzchnia projektu domu parterowego Dom przy Bukowej 6 KRK1288 jest wystarczająca dla naszej 3-osobowej rodziny, tym bardziej że wcześniej mieszkaliśmy w średniej wielkości mieszkaniu w bloku. Ja z żoną mamy własną sypialnię, nasze dziecko swój osobny pokój, a w razie wizyty gości również mamy miejsce, aby ich przenocować. Myślę, że taki metraż zadowoli także 4-osobową rodzinę. Budynek parterowy to dobre rozwiązanie ze względu na brak schodów - jest to ważne ze względu na bezpieczeństwo dzieci, a w dodatku funkcjonowanie na jednej kondygnacji jest dużo łatwiejsze dla osób starszych. Największym plusem naszego domu jest jego ekonomiczność. Bryła budynku jest prosta i nie posiada żadnych elementów, które narażone są na powstawanie mostków termicznych, a my jesteśmy zadowoleni z kosztów jego eksploatacji. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe picu
picu
Szukając odpowiedniego projektu domu największą uwagę zwracałem na tworzącą go konstrukcję. Od początku zależało mi na tym, aby bryła budynku miała prostą, nieskomplikowana formę i nie posiadała zbędnych załamań czy ozdobników. Spośród propozycji spełniających powyższe kryteria, finalnie zdecydowałem się na realizację projektu domu Dom przy Bukowej 6 KRK1288. Wiedziałem, że wprowadzenie w nim kilku niedużych zmian w całości dopasuje go do naszych oczekiwań.

Cała inwestycja odbyła się bardzo sprawnie i jestem zadowolony z jej przebiegu. Współpracowałem z doświadczonymi fachowcami, którzy świetnie poradzili sobie na każdym etapie budowy. Realizacja trwała dosyć krótko, gdyż łącznie z wykonaniem wszelkich wykończeń zajęła nam ok. 2 lat. Do wymurowania ścian użyliśmy pustaków Termoton 25 cm, strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, zaś dach w całości odeskowaliśmy i przykryliśmy blachodachówką.

Wybierając projekt domu Dom przy Bukowej 6 KRK1288 nie sugerowałem się kosztorysem, dlatego też trudno ocenić mi jego poprawność. Myślę jednak, że decydując się na budowę jakiegokolwiek domu zawsze bezpieczniej jest założyć wyższe koszta w stosunku do oszacowanych. Dom i wodę użytkową ogrzewamy gazem, a rachunki za jego zużycie w zimie wynoszą nas ok. 460 zł/ mies.

Chcąc dopasować projekt domu Dom przy Bukowej 6 KRK128 do wszystkich potrzeb naszej rodziny, postanowiłem wprowadzić w nim kilka zmian. Trzy znajdujące się w jednej linii pokoje wydały mi się nieco za małe, dlatego też ich powierzchnię przeznaczyłem na zrobienie dwóch większych sypialni. Ponadto zrezygnowałem z sypialni znajdującej się oryginalnie przy salonie, a zamiast niej wykonałem w tym miejscu jadalnię. Dodatkowo zdecydowałem się na zaadaptowanie poddasza na użytkowe. W tym celu nieco podniosłem wysokość ścianki kolankowej, a prowadzące na górę schody zrobiłem tam, gdzie miała znajdować się pralnia. Na poddaszu udało nam się wygospodarować dwa pokoje o wymiarach 8x5 m, mniejszy pokój o wym. 5x5 m oraz łazienkę.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu Dom przy Bukowej 6 KRK1288. Obecnie nowy dom jest dokładnie taki jak chcieliśmy od samego początku. Przyszli Inwestorzy tego projektu mogą ewentualnie zastanowić się nad powiększeniem kuchni. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Bukowej 6

  – 0 głosów

Projekt Dom przy Bukowej 6 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Bukowej 6

Projekt domu Dom przy Bukowej 26 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 5 iDesigner

Dom przy Bukowej 5

106,39 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 27 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 30 -700

Dom przy Bukowej 30

126,35 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 31 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 32 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 29 -700

Dom przy Bukowej 29

120,02 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 38 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 22

Projekt domu Dom przy Bukowej 33 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 28 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 36 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 7

Dom przy Bukowej 7

106,37 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 25 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 24 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 8

Dom przy Bukowej 8

106,37 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 23

Projekt domu Dom przy Bukowej 21

Projekt domu Dom przy Bukowej 14 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Bukowej 12

Projekt domu Dom przy Bukowej 15

Projekt domu Dom przy Bukowej 40 -700

Dom przy Bukowej 40

106,39 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 9

Dom przy Bukowej 9

106,39 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 41 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 37 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 19

Projekt domu Dom przy Bukowej 39 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 20

Projekt domu Dom przy Bukowej 34 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 17

Projekt domu Dom przy Bukowej 18

Projekt domu Dom przy Bukowej 11

Projekt domu Dom przy Bukowej 16

Projekt domu Dom przy Bukowej 2

Dom przy Bukowej 2

106,13 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 10

Projekt domu Dom przy Bukowej 3

Dom przy Bukowej 3

106,13 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 35A

Projekt domu Dom przy Bukowej 35

Projekt domu Dom przy Bukowej 35 N -700

Projekt domu Dom przy Bukowej

Projekty podobne do Dom przy Bukowej 6 KRK1288

Projekt domu Linus - murowana – beton komórkowy -350

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych