Projekt Dom przy Bukowej 5 KRK1284

Cena projektu: 2 960 zł 2 510 zł Oszczędzasz 450 złOferta ważna do 3 kwietnia 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
106,39 m²
Min. szer. działki
23,2 m
Wysokość budynku
6,92 m
Pow. zabudowy
153,14 m²
Kubatura
484,14 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
207,57 m²
Liczba pokoi
4

Opis projektu

Projekt domu Dom przy Bukowej 5 to średniej wielkości dom jednorodzinny, parterowy z dwuspadowym dachem. Bardzo dobrze przemyślane wnętrze może służyć wieloosobowej rodzinie. Kształt budynku jest tradycyjny, jednak jasna i prosta elewacja zestawiona z drewnianą okładziną oraz słupami nadają mu lekkości. Gabaryty domu wymagają usytuowania go na szerszej działce. Strefa dzienna to szeroki i bardzo jasny pokój dzienny oraz połączona z nim kuchnia ze spiżarnią. Zastosowanie barku tworzy subtelny podział jednolitej przestrzeni, dzięki czemu zyskujemy osobne pomieszczenia oddzielone wyłącznie umowną przegrodą. Intensywne doświetlenie zapewniają duże okna oraz przesuwne drzwi wychodzące na taras. Jest to bardzo ważne, ponieważ właśnie tam skupia się największa aktywność mieszkańców. W centrum strefy znajduje się kominek, który wspaniale się prezentuje, tworząc wyjątkowy nastrój niezależnie od pory roku. Strefa nocna została odseparowana od reszty domu, poprzez umieszczenie wejść do sypialni w osobnym korytarzu, co niesie ze sobą wiele korzyści. Mieszkańcy posiadają własną, kameralną strefę, gdzie mogą wypocząć, nawet jeśli w domu są goście. Cztery przestronne sypialnie oraz łazienka dają możliwość zamieszkania dużej rodzinie. Przy wejściu do domu zaplanowano również miejsce na kotłownię oraz pralnię. Dzięki temu domownicy zyskają więcej miejsca w pozostałych pomieszczeniach domu. Niewielki, częściowo zadaszony taras przy pokoju dziennym stanowi łącznik pomiędzy domem i ogrodem, będąc zarazem idealnym miejscem do wypoczynku w upalne, letnie dni. Projekt domu Dom przy Bukowej 5 to doskonała propozycja dla dużej rodziny, wymagającej przestrzeni. Pomieszczenia są bardzo dobrze rozplanowane i nasłonecznione za sprawą dużych okien, szczególnie w otwartej strefie dziennej. Dodatkową zaletą jest ciekawy wygląd budynku urozmaicony częściowo zadaszonym tarasem.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Bukowej 5 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,04 m²
2 hall
2,88 m²
3 korytarz
5,99 m²
4 kotłownia
4,7 m²
5 łazienka
5,43 m²
6 pokój
11,81 m²
7 pokój
8,82 m²
8 pokój
11,51 m²
9 pokój
12,26 m²
10 pokój dzienny
31,34 m²
11 kuchnia
9,42 m²
12 spiżarnia
2,3 m²
13 wc
1,59 m²
razem
111,09 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Zobacz i zaaranżuj wnętrza tego domu w 3D Tylko teraz w iDesigner bezpłatnie

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Bukowej 5 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Bukowej 5
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
64 032 zł

stan surowy otwarty
123 510 zł

stan surowy zamknięty
24 564 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

212 106 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 30°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Bukowej 5

Zdjęcie profilowe bukowy cukierek
bukowy cukierek
Szukając odpowiedniego projektu domu zwracaliśmy uwagę na to, aby jego realizacja nie pochłonęła zbyt wielu środków finansowych. Projekt Dom przy Bukowej 5 KRK1284 posiada nieskomplikowaną bryłę bez wykuszy i załamań oraz prosty, dwuspadowy dach pozbawiony zbędnych ozdobników. Taka konstrukcja wydała nam się stosunkowo niedroga w budowie, a oprócz tego uwzględniony w niej wewnętrzny układ bardzo przypadł nam do gustu. Mimo iż metraż jest nie duży, posiada wiele pomieszczeń i praktycznych rozwiązań. Wnętrze jest funkcjonalne i wiedzieliśmy, że po dokonaniu jedynie drobnych zmian, w całości spełni nasze oczekiwania.

Nasza budowa odbyła się bez żadnych problemów - wszystko udało się zrealizować sprawnie i w krótkim czasie. Pierwsze prace związane z wylaniem fundamentów miały miejsce pod koniec kwietnia 2014 r., zaś już po 1,5 roku, we wrześniu 2015 r. wprowadziliśmy się do nowego domu. Ze względu na grząski teren naszej działki, kierownik budowy polecił wykonanie słupów zbrojeniowych w ścianie nośnej - od fundamentów do wieńca. Budynek jest dosyć długi, co bez tego elementu mogłoby powodować nierówne osiadanie domu, a w związku z tym pękanie ścian. Uważam, że jeśli ktoś również dysponuje nieco problematycznym podłożem, warto zastosować takie rozwiązanie.

Ściany zewnętrzne wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków MAX. Mimo, iż architekt uwzględnił zastosowanie dachówki ceramicznej, zdecydowaliśmy się na pokrycie dachu blachodachówką, która jest jednak korzystniejsza cenowo. Koszty inwestycji były w naszym przypadku znacznie niższe od oszacowanych. Wpływ na to miała nie tylko zmiana materiałów, ale również system, którym budowaliśmy, gdyż wiele prac wykonaliśmy własnymi siłami. Poza tym, kosztorys uwzględnia średnie ceny obowiązujące w Polsce, a u nas na Podkarpaciu są one dużo niższe, zwłaszcza jeśli chodzi o usługi. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą piecyka gazowego. Od połowy września do końca marca, łączne rachunki za gaz wyniosły 2200 zł.

Do projektu domu parterowego Dom przy Bukowej 5 KRK1284 wprowadziliśmy drobne modyfikacje. Powiększyliśmy taras, a także wydłużyliśmy nad nim połać dachową. Postanowiliśmy zrezygnować z najmniejszej sypialni, a jej powierzchnię przeznaczyliśmy na poszerzenie dwóch pokoi oraz zrobienie między nimi garderoby. Muszę przyznać, że był to naprawdę rewelacyjny pomysł. Dodatkowo, wstawiliśmy okna na strychu na ścianach szczytowych. Dzięki temu, wchodząc na górę w ciągu dnia nie musimy zapalać tam światła.

Jestem zachwycona naszym nowym domem, który w całości spełnia nasze oczekiwania, a dodatkowo podoba się również odwiedzającym nas gościom. Salon jest przestronny i świetnie oświetlony, co bardzo mnie cieszy. Układ przeszkleń w części dziennej sprawia, iż mamy w niej jasno od rana do wieczora, na czym od początku mi zależało. Podobają mi się duże rozmiary kuchni oraz to, iż uwzględniono w niej dwa okna. Dodatkowo, architekt przewidział wykonanie przy niej spiżarki, która jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Widoczny podział domu na strefę dzienną i nocną został rewelacyjnie przemyślany. W pobliżu części wypoczynkowej znajduje się ubikacja, z której mogą korzystać goście, zaś przy naszej sypialni mamy dużą łazienkę, która za sprawą okna jest odpowiednio jasna. Cieszę się również z wprowadzonych zmian. Garderoba bardzo się przydaje, a taras jest po prostu wspaniały. Można postawić na nim duże meble ogrodowe, wygodnie usiąść i przyjemnie spędzić czas. Wybór projektu domu parterowego Dom przy Bukowej 5 KRK1284 okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Edyta28
Edyta28
Spośród wszystkich propozycji jakie oglądaliśmy, ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Dom przy Bukowej 5 KRK1284, który najbardziej ujął nas swoja funkcjonalnością. Jest to dosyć nieduży budynek i tym samym wiedzieliśmy, że jego budowa będzie ekonomiczna. Jednocześnie mimo stosunkowo niewielkiego metrażu, układ pomieszczeń uwzględnia praktyczne rozwiązania i wszystko co potrzebne do w pełni komfortowego życia.

Dokumentacja techniczna została dobrze opracowana, a cała budowa przebiegła po naszej myśli. Wszystkie prace udało się wykonać sprawnie i w naprawdę krótkim czasie. Do nowego, w pełni wykończonego domu mogliśmy wprowadzić się już po zaledwie jednym roku od rozpoczęcia budowy. Do wymurowania ścian użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego, a dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że realizując projekt domu Dom przy Bukowej 5 KRK1284 można sugerować się oszacowanym przez architekta kosztorysem. Zastosowane przez nas materiały są pod względem cenowym korzystniejsze w porównaniu do produktów ceramicznych, dzięki czemu koszty inwestycji były dużo mniejsze od podanej przez projektanta kwoty. Budynek na etapie stanu surowego zamkniętego wyniósł w naszym przypadku ok. 100 tys. zł. Rozmieszczenie wnętrza przewidziane w projekcie domu Dom przy Bukowej 5 KRK1284 od początku spełniało nasze oczekiwania, dlatego też w całości wykonaliśmy je zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiliśmy jednak wydłużyć daszek nad tarasem, co okazało się doskonałą decyzją. Taras zadaszony większą połacią sprawia, że możemy grillować i spędzać czas na świeżym powietrzu nawet podczas deszczu. Współpracujący z nami fachowiec ostrzegał nas, że wydłużenie dachu w tym miejscu może ograniczyć wpadanie promieni słonecznych przez okno tarasowe, ale na szczęście nic takiego nie ma miejsca, a salon w dalszym ciągu jest bardzo dobrze oświetlony.

Dodatkowo nieco zmniejszyliśmy wymiary okien w łazience i kotłowni, a także zrezygnowaliśmy z bocznego przeszklenia w kuchni (od strony ściany szczytowej), w której uzyskaliśmy więcej miejsca na wstawienie szafek. W kotłowni zamontowaliśmy piecyk gazowy zajmujący niewiele miejsca. Z tego względu lekko zmniejszyłam ją na rzecz powiększenia łazienki, aczkolwiek obecnie mój mąż nie jest do końca zadowolony z tej zmiany. Myślę więc, że dobrym rozwiązaniem byłoby powiększenie całego domu, tak aby jego metraż zbliżył się do 120 m². Nowo uzyskaną w ten sposób powierzchnię można przeznaczyć na pokoje oraz kotłownię, co byłoby szczególnie przydatne w przypadku chęci ogrzewania paliwem stałym

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Dom przy Bukowej 5 KRK1284. Uwzględnione w nim wnętrze zostało bardzo praktycznie przemyślane i jak dla mnie posiada same plusy. Rozkład pomieszczeń jest funkcjonalny i komfortowy w codziennym użytkowaniu. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe annia69
annia69
Przy wyborze odpowiedniego projektu domu priorytetem było to, aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się na jednej kondygnacji. Dodatkowo zależało nam na czterech sypialniach, a spośród propozycji spełniających te wymagania zdecydowaliśmy się na realizację projektu Dom przy Bukowej 5 KRK1284. Istotny wpływ na wybór miał uwzględniony w nim układ pomieszczeń, który wydał się nam bardzo funkcjonalnie przemyślany. Jesteśmy zadowoleni z przebiegu inwestycji. Techniczna strona projektu Dom przy Bukowej 5 KRK1284 była poprawnie sporządzona, a całą budowę udało nam się zakończyć naprawdę szybko. Od rozpoczęcia pierwszych prac, do wprowadzenia się do w całości wykończonego domu minął w naszym przypadku zaledwie jeden rok. Budynek został postawiony z bloczków Silka. Na etapie adaptacji postanowiliśmy zmienić zalecaną metodę wykonania stropu i zrobiliśmy go w konstrukcji z drewna. Na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Trudno jest mi jednoznacznie odnieść się do poprawności kosztorysów, ponieważ sprawami finansowymi zajmował się głównie mój mąż, jednak wydaje mi się że wydatki związane z naszą budową były zbliżone do sugerowanej kwoty.

Warunki zabudowy obowiązujące na terenie naszej działki, wymogły na nas wprowadzenie do oryginalnego projektu Dom przy Bukowej 5 KRK1284 zmiany polegającej na zwężeniu bryły o 18 cm. Obecnie budynek posiada więc szerokość równą 15 m. Oprócz tego połączyliśmy powierzchnię spiżarki i oddzielnej toalety, a następnie zaadaptowaliśmy ją na zrobienie kotłowni. Jej oryginalny metraż przeznaczyliśmy w całości na w pełni funkcjonalną pralnię. Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, jednak teraz uważam, że dobrym pomysłem byłoby wstawienie dodatkowego okna tarasowego w miejscu standardowego przeszklenia przy jadalni. Co prawda, w części dziennej jest wystarczająco jasno i słonecznie, ale takie rozwiązanie dobrze sprawdziłoby się w przypadku naszej działki.

Wybór projektu domu parterowego Dom przy Bukowej 5 KRK1284 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. W nowym domu mieszkamy już rok i w dalszym ciągu dostrzegamy w nim same plusy. Być może sypialnie mogłyby być jedynie nieco większe, aczkolwiek wybierając projekt liczyliśmy się z takimi wymiarami pokoi. Pozostałe pomieszczenia są jak najbardziej przestronne, a cały układ wnętrza spełnia nasze oczekiwania. Jesteśmy 4-osobową rodziną i na takim metrażu żyje się nam z pełnym komfortem. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Katarzyna1984
Katarzyna1984
Wybierając odpowiedni projektu domu musieliśmy wziąć pod uwagę dosyć niestandardowe wymiary naszej działki. Jest krótka i jednocześnie szeroka, więc priorytetem było znalezienie budynku o podobnym kształcie. Drugim ważnym kryterium był nie za duży metraż, ponieważ zależało nam, aby budowa nie pochłonęła wielu środków finansowych, a dom był ekonomiczny w eksploatacji. Spośród propozycji spełniających powyższe wymagania, do gustu najbardziej przypadł nam projekt Dom przy Bukowej 5 KRK1284.

Inwestycja przebiegła wyjątkowo sprawnie. Współpracujący z nami fachowcy z łatwością poradzili sobie z wykonaniem powierzonych prac i wszystko odbyło się zgodnie z planem. Budowę udało się zakończyć w naprawdę krótkim czasie, gdyż postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło nam zaledwie jeden rok. Całą konstrukcję wykonaliśmy według zaleceń projektowych, a użyte przez nas materiały są zgodne z wytycznymi architekta. Tym samym ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków MAX, strop tworzy monolityczna, lana betonem konstrukcja, a dach pokryliśmy dachówką. Kosztorys dotyczący projektu domu Dom przy Bukowej 5 KRK1284 został moim zdaniem bardzo dobrze oszacowany. Zmieszczenie się w podanej kwocie jest w pełni realne i uważam, że przyszli Inwestorzy śmiało mogą sugerować się tymi wyliczeniami. Z racji wymiarów i usytuowania naszej działki względem sąsiadów, taras przenieśliśmy na boczną ścianę. Jednocześnie znajdujące się w salonie tradycyjne okno zamieniliśmy miejscami z oknem tarasowym. Przyznam, że to rozwiązanie bardzo korzystne, gdyż bliska odległość przejścia między kuchnią a tarasem jest naprawdę praktyczna. Świetnym pomysłem było także wstawienie dodatkowych przeszkleń na drugiej kondygnacji - jedno połaciowe oraz jedno na ścianie szczytowej. Dzięki temu wchodząc na strych w ciągu dnia nie musimy zapalać światła, a dodatkowo umożliwiło nam to łatwe zaadaptowanie poddasza na użytkowe, jeśli w przyszłości zaszłaby taka potrzeba. Szczerze polecam więc to rozwiązanie innym Inwestorom projektu Dom przy Bukowej 5 KRK1284.

W nowym domu mieszkamy już rok i w dalszym ciągu spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Mamy z mężem dwójkę dzieci, które użytkują dwa boczne pokoje. Mały pokój między nimi przeznaczyliśmy na zrobienie gabinetu, zaś sypialnia małżeńska znajduje się najbliżej salonu. Metraż i układ projektu Dom przy Bukowej 5 KRK1284 jest więc moim zdaniem idealny dla takiej rodziny jak nasza. Mimo iż powierzchnia nie jest duża, została w pełni praktycznie wykorzystana. Wnętrze jest proste i funkcjonalne i nadal dostrzegam w nowym domu same plusy. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Bukowej 5

  5 – 3 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

annia69 buduje ten dom  01.08.2017 12:54

Katarzyna1984 buduje ten dom  11.08.2017 11:51

Edyta28 12.04.2017 14:46

Projekt Dom przy Bukowej 5 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Bukowej 5

Projekt domu Dom przy Bukowej 26 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 27 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 30 -700

Dom przy Bukowej 30

126,35 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 32 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 31 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 29 -700

Dom przy Bukowej 29

120,02 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 38 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 22 -450

Projekt domu Dom przy Bukowej 33 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 28 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 7 -450

Dom przy Bukowej 7

106,37 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 36 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 25 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 24 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 8 -450

Dom przy Bukowej 8

106,37 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 23 -450

Projekt domu Dom przy Bukowej 21 -450

Projekt domu Dom przy Bukowej 14 -450 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Bukowej 15 -450

Projekt domu Dom przy Bukowej 12 -450

Projekt domu Dom przy Bukowej 40 -700

Dom przy Bukowej 40

106,39 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 41 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 37 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 9 -450

Dom przy Bukowej 9

106,39 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 19 -450

Projekt domu Dom przy Bukowej 39 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 6 -450

Dom przy Bukowej 6

106,53 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 20 -450

Projekt domu Dom przy Bukowej 34 -700

Projekt domu Dom przy Bukowej 17 -450

Projekt domu Dom przy Bukowej 18 -450

Projekt domu Dom przy Bukowej 11 -450

Projekt domu Dom przy Bukowej 2 -450

Dom przy Bukowej 2

106,13 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 16 -450

Projekt domu Dom przy Bukowej 10 -450

Projekt domu Dom przy Bukowej 3 -450

Dom przy Bukowej 3

106,13 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 35A -450

Projekt domu Dom przy Bukowej 35 -450

Projekt domu Dom przy Bukowej 35 N -700

Projekt domu Dom przy Bukowej -450

Projekty podobne do Dom przy Bukowej 5 KRK1284

Projekt domu Grappa -300

Grappa

100 m²

Projekt domu HomeKoncept-45 3D

HomeKoncept-45

108,66 m²

Projekt domu Murator C107b Kształtny - wariant II

Projekt domu Murator C365d Przejrzysty - wariant IV

Projekt domu Gąska bez garażu [B]

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych