Projekt Dom przy Bajecznej 2 KRK1200

Cena projektu: 2 860 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
95,22 m²
Min. szer. działki
22,2 m
Wysokość budynku
6,3 m
Pow. zabudowy
164,63 m²
Kubatura
583,99 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
243,29 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Dom przy Bajecznej 2 jest modyfikacją znanego projektu Dom przy Bajecznej. W odróżnieniu od podstawowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię. Projekt domu Dom przy Bajecznej 2 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada bryłę w kształcie litery L, co pozwala na łatwy podział na strefy. W tym projekcie kalenica usytuowana jest prostopadle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt Dom przy Bajecznej 2 to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Przewidziana w domu zamknięta kuchnia to bezpieczne rozwiązanie w przypadku małych dzieci - po zamknięciu drzwi, maluchy nie będą miały dostępu do gotujących się potraw. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Autor projektu przewidział w nim zarówno łazienkę, jak i osobną toaletę, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd nawiązuje do stylu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Bajecznej 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
7,74 m²
2 hall
7,38 m²
3 kuchnia
12,91 m²
4 pokój dzienny
23,68 m²
5 korytarz
2,79 m²
6 pokój
9,5 m²
7 pokój
13,54 m²
8 pokój
9,46 m²
9 łazienka
5,13 m²
10 wc
3,09 m²
11 kotłownia
5,29 m²
12 garaż jednostan.
25,8 m²
razem
126,31 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Bajecznej 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Bajecznej 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

148 233 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

stan zerowy
49 770 zł

stan surowy otwarty
82 004 zł

stan surowy zamknięty
16 459 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: technologia murowana 30cm, styropian 20cm. Ściany nośne: technologia murowana 19 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 30°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Bajecznej 2

Zdjęcie profilowe gosia0209
gosia0209
Zdecydowaliśmy się na projekt Dom przy Bajecznej 2 KRK1200, ponieważ odpowiadał nam pod wieloma względami. Przede wszystkim od początku zależało nam na domu parterowym o niezbyt dużym metrażu, a w tym przypadku powierzchnia wydała nam się być optymalna dla naszych potrzeb. Oprócz tego, rozmieszczenie części wejściowo-wjazdowej świetnie pasowało do usytuowania naszej działki względem drogi.

Podczas budowy nie natrafiliśmy na większe trudności, a do strony technicznej projektu nie mam żadnych zastrzeżeń. Postawienie budynku w stanie surowym zamkniętym przebiegło sprawnie i stosunkowo szybko. W kwietniu rozpoczęliśmy wykopy fundamentowe, a już w grudniu tego samego roku mieliśmy pokryty dach. Wykończenia zajmują jednak nieco więcej czasu i do całkowitego zakończenia inwestycji zostało nam wykonanie jeszcze kilku prac. Do wymurowania ścian użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego, zaś na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Sądzę, że oszacowany przez architekta kosztorys jest nieco zawyżony i myślę, że przy takiej realizacji bez problemu można zmieścić się w mniejszej kwocie.

Forma oraz wymiary przeszkleń przewidzianych w oryginalnym projekcie Dom przy Bajecznej 2 KRK1200 nie do końca mi odpowiadały, dlatego postanowiłam nieco je zmodyfikować. Pierwotnie dobrym pomysłem wydało mi się wstawienie dodatkowego okna w kuchni, tak aby przebywając w tym pomieszczeniu mieć widok na główne wejście do domu. Niestety wcześniej nie przewidziałam, iż taki zabieg spowoduje, iż w kuchni uzyskam mniej miejsca na powieszenie szafek, co warto wziąć pod uwagę, gdyby ktoś również zastanawiał się nad tą zmianą. Postanowiliśmy wykonać inną aranżację łazienki, gdyż miejsce montażu toalety przewidziane przez architekta nie wydało się nam do końca trafione. Przesunęliśmy więc sedes i wykonaliśmy go w formie podwieszanej, dzięki czemu łazienka stała się bardziej przestronna i ustawna.

W układzie ścianek działowych nie wprowadzałam żadnych zmian - został on praktycznie przemyślany, więc nie miałam takiej potrzeby. Myślę jednak, że warto byłoby zastanowić się nad takim rozwiązaniem dotyczącym łazienek, aby w ubikacji można było wstawić prysznic, rezygnując z tego elementu w większej łazience. Dzięki temu dwójka domowników będzie mogła umyć się w tym samym czasie, co jest bardzo wygodne. Oprócz tego, warto zastanowić się nad inną lokalizacją wyłazu na strych, który oryginalnie znajduje się przy kuchni - po wysunięciu schodów wejście do niej jest zablokowane. Co prawda, na strych nie wchodzimy za często, ale mimo to uważam, że umiejscowienie wyłazu w garażu byłoby lepszym pomysłem. Niestety dach nad garażem jest zbyt niski, więc aby móc dokonać tej poprawki konieczne będzie jego podniesienie.

Wybór projektu domu parterowego Dom przy Bajecznej 2 KRK1200 okazał się dla nas dobrą decyzją. Jego powierzchnia jest dosyć nieduża, ale dla naszej rodziny jest w sam raz. To takie większe mieszkanie z korzyściami domku jednorodzinnego. Pokoje posiadają odpowiednie wymiary, a układ wnętrza jest funkcjonalnie przemyślany. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Davido
Davido
Nie potrzebowałem dużego metrażu, dlatego też projekt domu Dom przy Bajecznej 2 KRK1200 pod względem powierzchni wydał mi się być idealnie dopasowany do moich potrzeb. Dodatkowo, od początku szukałem budynku parterowego z możliwością późniejszej adaptacji poddasza na wypadek, gdym jednak w przyszłości chciał zwiększyć liczebność pomieszczeń. Na decyzję o jego zakupie wpływ miała również ciekawa konstrukcja dachu, która pod kątem wizualnym wyjątkowo przypadła mi do gustu.

Zdecydowałem się na budowę metodą gospodarczą, tak więc część prac wykonywałem własnymi rękoma razem z zaprzyjaźnionymi fachowcami. Poszczególne etapy inwestycji były wykonywane przez różne firmy, przez co inwestycja delikatnie przesunęła się w czasie, ale na szczęście nie był to dla mnie kłopot. Wszystko udało się zrealizować zgodnie z planem, a podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne komplikacje. Po ok. 1,5 roku od rozpoczęcia pierwszych prac, dom był już gotowy do zamieszkania.

Zamiast zalecanych w projekcie pustaków ceramicznych, do postawienia budynku użyłem bloczków Silka. Dach pokryłem dachówką betonową nabytą w firmie extraDACH, która zaproponowała mi bardzo korzystne rabaty cenowe. Budując systemem gospodarczym sam nabywałem materiały, a jak wiadomo często zajmuje się tym firma wykonawcza. Oszczędziłem na pośrednikach, a ponadto udało mi się wynegocjować dobre ceny. Mój ojciec rok wcześniej budował dom dla siebie, więc polecił mi sprawdzonych fachowców, którzy również zaproponowali mi zniżki za usługę. Dzięki powyższym rozwiązaniom udało mi się znacznie obniżyć koszty mojej inwestycji w stosunku do oszacowanych w kosztorysie.

Na etapie adaptacji wprowadziłem do projektu Dom przy Bajecznej 2 KRK1200 pewne zmiany. Garaż powiększyłem do wymiarów dwustanowiskowego, powiększyłem okna w sypialniach, a w salonie i kuchni zamieniłem tradycyjne przeszklenia na okna panoramiczne. Muszę przyznać, że prezentują się one naprawdę niesamowicie. Trzy sypialnie nie są mi potrzebne, dlatego też postanowiłem zrezygnować z jednej z nich. Kosztem jej powierzchni powiększyłem znajdujący się obok pokój oraz salon. Za zbędne uznałem również posiadanie dwóch łazienek, dlatego też połączyłem ją w jedną większą. Jestem zadowolony z tego pomysłu, tym bardziej iż małą, osobną toaletę wygospodarowałem kosztem części kotłowni. Poszerzyłem główne drzwi wejściowe, a także postanowiłem zlikwidować znajdujące się od frontu kolumny podtrzymujące. Z racji tego, konstrukcja więźby dachowej musiała zostać nieco zmodyfikowana pod katem wzmocnień. Dodatkowo, całą więźbę podniesiono o kilka centymetrów, dzięki czemu uzyskałem więcej miejsca na poddaszu. Póki co nie mam potrzeby jego aranżacji, ale w przyszłości planuję zrobić na górze dwa dodatkowe pokoje.

Gdy zdecydowałem się na wybudowanie własnego domu, rozważałem zakup projektu indywidualnego. Koszty takiej usługi są jednak bardzo wysokie i często dochodzą nawet do kwoty 10 tys. zł. Postanowiłem więc nabyć duży tańszy, gotowy projekt domu, a wybór projektu Dom przy Bajecznej 2 KRK1200 było doskonałą decyzją. Na etapie adaptacji współpracująca ze mną pani architekt naniosła do niego interesujące mnie zmiany, co w zupełności wystarczyło, aby w całości dopasować go do wszystkich moich oczekiwań. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Bajecznej 2

  – 0 głosów

Projekt Dom przy Bajecznej 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Bajecznej 2

Projekt domu Dom przy Bajecznej

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych