Projekt Dom przy Alabastrowej 12 KRK1327

Cena projektu: 3 340 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
150 m²
Min. szer. działki
25,45 m
Wysokość budynku
8,35 m
Pow. zabudowy
153,78 m²
Kubatura
770,46 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
190,77 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Budynek Dom przy Alabastrowej 12 został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Dom przy Alabastrowej. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Dom przy Alabastrowej 12 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt został zaplanowany z myślą o działkach z wjazdem od południowej strony. Projekt Dom przy Alabastrowej 12 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Dzięki zamknięciu kuchni na salon, zapachy przygotowywanych potraw nie są wyczuwalne w części wypoczynkowej. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W pełni funkcjonalna łazienka przewidziana jest na obu kondygnacjach, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Uwzględnione w domu cztery przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Alabastrowej 12 - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,05 m²
2 hall
10,63 m²
3 pokój dzienny
27,06 m²
4 kuchnia
13,04 m²
5 spiżarnia
1,73 m²
6 pom. gospodarcze
3,61 m²
7 pokój
11,43 m²
8 łazienka
4,16 m²
9 kotłownia
10,47 m²
10 garaż dwustan.
33,85 m²
razem
121,03 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Alabastrowej 12 - Rzut poddasza

11 korytarz + schody
11,95 m²
12 pom. gospodarcze
3,92 m² (6,62 m²)
13 łazienka
10,01 m²
14 pokój
18,43 m² (21,01 m²)
15 pokój
15,61 m² (19,45 m²)
16 pokój
12,02 m² (14,26 m²)
17 garderoba
4,96 m² (6,51 m²)
razem
76,9 m² (89,81 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Alabastrowej 12 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Alabastrowej 12
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
54 740 zł

stan surowy otwarty
154 462 zł

stan surowy zamknięty
31 773 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

240 975 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: technologia murowana 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: technologia murowana 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Alabastrowej 12

Zdjęcie profilowe Krzysztof3933
Krzysztof3933
Przed rozpoczęciem poszukiwań odpowiedniego projektu mieliśmy już pewną wizję tego, jaki powinien być nasz przyszły dom. Oglądnęliśmy naprawdę wiele propozycji, a finalnie zdecydowaliśmy się na realizację projektu Dom przy Alabastrowej 12 KRK1327, który był najbliższy pierwotnym założeniom. Tworząca go konstrukcja pod względem kosztowym i zadaniowym była jak najbardziej w zasięgu naszych możliwości, a wewnętrzny układ wydał się nam bardzo funkcjonalnie przemyślany.

Jesteśmy zadowoleni z przebiegu inwestycji. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym była poprawnie sporządzona, a fachowcy świetnie poradzili sobie ze wszystkimi pracami. Budowę udało się zakończyć w naprawdę krótkim czasie. Postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło ok. 14 miesięcy. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków H+H, a dach pokryliśmy płaską dachówką ceramiczną Orea 9 marki Koramic. Trudno jest mi jednoznacznie ocenić poprawność kosztorysu dotyczącego stanu surowego zamkniętego, ponieważ realizację zleciliśmy firmie deweloperskiej, więc koszty nie były dzielone na poszczególne etapy. Podejrzewam jednak, że decydując się na projekt domu Dom przy Alabastrowej 12 KRK1327 można sugerować się oszacowaną kwotą.

Zależało nam na jak najniższych kosztach eksploatacji, dlatego też zwiększyliśmy zalecaną w projekcie warstwę izolacji, a na całej powierzchni domu (łącznie z poddaszem i częścią garażu) zainstalowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Wnętrze oraz wodę użytkową ogrzewamy gazem i muszę przyznać, że jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni związanymi z tym kosztami. Najwyższy rachunek jaki do tej pory otrzymaliśmy po naprawdę mroźnym zimowym miesiącu wyniósł ok. 800 zł. Uważam, że jest to bardzo korzystna kwota, tym bardziej że nasz domu ma większą niż oryginalnie powierzchnię, a dodatkowo utrzymujemy w nim dosyć wysoką temperaturę 24 °C.

Aby uzyskać większą przestrzeń postanowiliśmy wydłużyć i poszerzyć całą bryłę o 1 m z każdej strony. Kotłownia z oknem przy głównym wejściu wydała nam się nie do końca trafionym pomysłem, dlatego w jej miejscu wykonaliśmy pokój gościnny. Teraz z racji usytuowania domu frontem do południa, sypialnia dla gości jest bardzo dobrze oświetlona. Jej oryginalną powierzchnię oraz metraż pierwotnej łazienki przeznaczyliśmy na zrobienie kotłowni z garderobą oraz łazienki przy klatce schodowej. Garaż został powiększony do obrysu budynku, a dodatkowo poszerzyłem go o 1 m. Dzięki temu udało mi się wygospodarować w nim praktyczny warsztat i uzyskaliśmy więcej miejsca na wstawienie rowerów i motoru. Świetnym rozwiązaniem było podniesienie ścianki kolankowej o wysokość jednego pustaka - obecnie mimo wysokiego wzrostu jestem w stanie swobodnie podejść bliżej ściany, co jest dla mnie wyjątkowo wygodne. Innym dobrym pomysłem było przeniesienie okna połaciowego z garderoby do pokoju obok. W pierwotnym miejscu nie byłoby ono zbyt przydatne, a za to sypialnia stała się jaśniejsza, dlatego szczerze polecam tą modyfikację innym Inwestorom. Dodatkowe przeszklenie wstawiliśmy również nad schodami - oświetla ono nie tylko samą klatkę schodową ale również halle na obu kondygnacjach. Oprócz tego zmieniliśmy zaproponowaną w projekcie aranżację łazienki.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Alabastrowej 12 KRK1327 i cieszymy się, że udało nam się w całości dopasować do wszystkich naszych oczekiwań. Układ góry od początku nam odpowiadał, dlatego też wykonaliśmy go zgodnie z wizją architekta. Obecnie wszystko w naszym domu jest dokładnie takie jak chcieliśmy - zarówno w kwestii funkcjonalności, jak i usytuowania względem stron świata. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest z pewnością pralnio-suszarnia przy łazience, pomiędzy którymi wstawiliśmy drzwi przesuwne. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Alabastrowej 12

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

Krzysztof3933 buduje ten dom  15.05.2017 12:31

Projekt Dom przy Alabastrowej 12 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Alabastrowej 12

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 34 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 20 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 33

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 26

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 43

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 52

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 21 iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 48

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 49

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 56 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 19

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 54 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 31 iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 50 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 21 N

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 23

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 46

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 38

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 4

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 30

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 55 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 8

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 22

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 29

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 58 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 57 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 11

Projekt domu Dom przy Alabastrowej

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 3

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 40

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 44 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 51

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 41

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 42

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 47

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 45

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 53

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 20 N

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 35

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 10

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 28

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 9

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 16

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 6

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 18

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 14

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 27

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 37

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 39

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 24

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 15

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 25

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 5

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 32

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 2

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 17

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 7

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 36

Projekty podobne do Dom przy Alabastrowej 12 KRK1327

Projekt domu Dom przy Wiosennej 20

Projekt domu Helike Nowa III

Helike Nowa III

136,4 m²

Projekt domu TK8GL2

TK8GL2

136,91 m²

Projekt domu Dla Globtrotera 2

Dla Globtrotera 2

153,27 m²

Projekt domu Koralgol 2G -350

Koralgol 2G

136,22 m²

Projekt domu Sójka 3 -350

Sójka 3

137,9 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych