Projekt Dom na miarę WAH1657

Cena projektu: 3 690 zł 2 952 zł Oszczędzasz 738 złOferta ważna do 11 kwietnia 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
102,15 m²
Min. szer. działki
19,84 m
Wysokość budynku
6,14 m
Pow. zabudowy
164,64 m²
Kubatura
613 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
234,8 m²
EUco
61 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Dom na miarę to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Projekt Dom na miarę to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Przewidziana w projekcie otwarta kuchnia to świetne rozwiązanie dla osób z małymi dziećmi - ich zabawę w salonie rodzice mogą nadzorować nawet podczas przygotowywania posiłków. W projekcie połączono jadalnię z salonem, dzięki czemu strefa dzienna staje się centrum rodzinnego życia. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W domu została uwzględniona wygodna łazienka oraz osobna ubikacja, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Lepszą organizację przestrzeni zapewnia przewidziana w domu garderoba. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Dom na miarę nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom na miarę - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,38 m²
2 kuchnia
8,34 m²
3 pokój dzienny + jadalnia
29,19 m²
4 hall
9,22 m²
5 korytarz
6,19 m²
6 pokój
10,53 m²
7 pokój
10,88 m²
8 pokój
12,53 m²
9 garderoba
3,57 m²
10 łazienka
6,67 m²
11 wc
1,65 m²
12 kotłownia
3,29 m²
13 garaż jednostan.
18,88 m²
razem
124,32 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom na miarę - Rzut poddasza

1 strych
9,4 m² (39,74 m²)
razem
9,4 m² (39,74 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Zobacz i zaaranżuj wnętrza tego domu w 3D Tylko teraz w iDesigner bezpłatnie
Kreator 3D Oglądaj projekt Dom na miarę w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom na miarę na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

208 306 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne: ściany murowane - bloczki gazobetonowe + styropian + tynk cienkowarstwowy. Strop: monolityczny żelbetowy. Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Dom na miarę

Zdjęcie profilowe damiancool
damiancool
Decydując się na budowę domu ustaliliśmy, że przede wszystkim interesuje nas układ pomieszczeń zlokalizowany tylko na jednym poziomie. Istotny był dla nas także interesujący wygląd całego budynku. Oglądając parterowych, natrafiliśmy na projekt Dom na miarę WAH1657, który pod względem wizualnym wyróżniał się pośród innych, a jego wyjątkowo atrakcyjna forma bardzo przypadła nam do gustu. Oprócz tego, przewidziane w nim wnętrze wydało nam się doskonale przemyślane pod względem funkcjonalnym i uwzględniało trzy sypialnie, na których od początku nam zależało.

Budowa przebiegła sprawnie i zgodnie z planem. Dokumentacja techniczna była dobrze sporządzona, a całą realizację udało nam się zakończyć w krótkim czasie. Od rozpoczęcia pierwszych prac, do wprowadzenia się do nowego w pełni wykończonego domu minął w naszym przypadku zaledwie jeden rok. Fundamenty powstały przy użyciu standardowych bloczków betonowych. Ściany budynku wymurowaliśmy zaś z białych, gazobetonowych bloczków tzw. suporex o klasie gęstości 600 łączonych metodą „na klej”, co zapobiega powstawaniu mostków termicznych. Strop, wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy blachą na rąbek. Z racji ograniczeń wynikających z wielkości działki i koniecznością dopasowania do niej gabarytów budynku musieliśmy zmniejszyć zalecaną w projekcie Dom na miarę WAH1657 warstwę izolacyjną. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem o grubości 12 cm. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek, a przez cały rok zużywamy łącznie ok. 4 ton opału. Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu parterowego Dom na miarę WAH1657 od początku nam odpowiadał. Z tego względu nie czuliśmy potrzeby wprowadzania w nim żadnych większych zmian - postanowiliśmy jedynie nadać łazience równy kształt prostokąta rezygnując ze znajdujących się w niej wnęk, a powierzchnię WC przy kotłowni przeznaczyliśmy na zrobienie spiżarki. Dodatkowo nie wykonywaliśmy schodów na strych.

Dom został postawiony na granicy działki, a żeby wszystko było zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym w kwestii zachowania określonych odległości od jej granicy, musieliśmy usunąć w salonie najdalej wysunięte okno. Niestety przez to ilość słońca wpadającego do strefy dziennej została ograniczona, tym bardziej że wychodzi ona na wschód. Gdybym budował się po raz kolejny, obecnie zdecydowałbym się na ten sam projekt, jednak w wariancie odbicia lustrzanego. Osobom zainteresowanym projektem Dom na miarę WAH1657 radzę więc wzięcie pod uwagę nie tylko własnych preferencji, ale także ułożenie działki względem kierunków świata.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu z garażem Dom na miarę WAH1657. Widać, że autor bardzo dokładnie przemyślał uwzględnione w nim wnętrze, aby było jak najbardziej funkcjonalne i wygodne. Nowy dom spełnia nasze oczekiwania i w pełni nas satysfakcjonuje. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe malowane
malowane
Chcieliśmy, aby wszystkie pomieszczenia w nowym domu znajdowały się na jednym poziomie, dlatego od początku skupiliśmy się jedynie na projektach budynków parterowych. Dodatkowo interesował nas nie za duży, acz w pełni komfortowy metraż ok. 100 m². Kolejnym istotnym czynnikiem mającym znaczenie przy wyborze projektu były stosunkowo wąskie wymiary naszej działki. Oglądając propozycje spełniające powyższe kryteria, natrafiliśmy na projekt Dom na miarę WAH1657. Ukazany na rysunkach budynek bardzo spodobał się nam w kwestii wizualnej, a po przeanalizowaniu wnętrza uznaliśmy, że układ wnętrza również w pełni nam odpowiada. Finalnie więc zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Wszystkie prace postępowały wyjątkowo sprawnie. W trakcie budowy nic nas nie zaskoczyło, a cała inwestycja przebiegła po naszej myśli. Pierwsze wykopy rozpoczęliśmy jesienią 2015 r. i po kilku tygodniach zakończyliśmy stan zerowy. Fundamenty odstały przez zimę, a wiosną 2016 r. ruszyliśmy z pozostałymi etapami. Do nowego, w pełni wykończonego domu wprowadziliśmy się 15 sierpnia 2017 r.

Budynek został postawiony z białych bloczków z betonu komórkowego. Stop wykonaliśmy z prefabrykowanych, robionych na zamówienie płyt stropowych, a dach pokryliśmy dachówką. Co prawda, takie pokrycie wiąże się z dosyć wysokimi kosztami i wiele osób chcąc je obniżyć wybiera blachę. Uważamy jednak, że dachówka prezentuje się zdecydowanie lepiej i wyjątkowo podkreśla atrakcyjność formy dachu. Przy użyciu powyższych materiałów, stan surowy zamknięty wyniósł w naszym przypadku ok. 230 tys. zł. Projekt domu Dom na miarę WAH1657 przewiduje możliwość użytkowego zaadaptowania strychu, jednak dodatkowa powierzchnia jest dla nas całkowicie zbędna. Nie planujemy jej wykorzystywać, dlatego zrezygnowaliśmy z robienia schodów w hallu, a zamiast tego w garażu zrobiliśmy wyłaz strychowy. Oprócz tego, zamurowaliśmy znajdujące się za kominkiem przejście z salonu do części sypialnianej. Okna w pokojach przenieśliśmy na drugą ścianę, a przeszklenie w kotłowni przesunęliśmy do garażu.

Wybór projektu domu parterowego Dom na miarę WAH1657 okazał się dla nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Na chwile obecną jedyne czego nieco nam brakuje to spiżarka, jednak poza tym wszystko jest dokładnie tak jak chcieliśmy. Nowy dom jest nie tylko funkcjonalny, ale również bardzo atrakcyjny z zewnątrz. W celu oglądnięcia naszego domu przyjeżdżają do nas osoby z całej polski i wszystkim bardzo się podoba. Jesteśmy zadowoleni z decyzji o realizacji projektu Dom na miarę WAH1657 i śmiało możemy polecić go innym. Pozdrawiamy.

Recenzje projektu Dom na miarę

  5 – 2 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

damiancool buduje ten dom  10.11.2017 15:28

malowane buduje ten dom  24.11.2017 15:00

Projekt Dom na miarę należy do kategorii

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych