Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
316 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2023
Prace ziemne i fundamenty
80 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
190 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
46 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Dane techniczne projektu
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
120,58 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
217,23 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
181,56 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
493,40 m³
Powierzchnia dachu
230 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
26°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
6,40 m
Szerokość elewacji
14,80 m
Długość elewacji
18,50 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
21,80 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
26,50 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
65,77 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
33 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, bloczki betonu komórkowego firmy H+H 24 cm, ocieplenie styropian Termo Organika 20 cm. Ściany wewnętrzne: nośne i działowe murowane, bloczki betonu komórkowego firmy H+H 24 cm i 12 cm. Strop i stropodach nad garażem: gęstożebrowy Teriva, stropodach pełny, ocieplenie wełna mineralna firmy ISOVER 30 cm. Dach: konstrukcja drewniana, blacha na rąbek stojący Classic firmy Ruukki, więźba dachowa dostępna również w systemie prefabrykacji drewnianej. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk cienkowarstwowy mineralny w kolorze TO-PA001 z palety firmy Termo Organika, okładzina drewniana i kamienna. Stolarka: drewniana, PVC lub aluminiowa, rolety zewnętrzne w systemie CleverBox firmy BeClever, drzwi wejściowe i brama garażowa firmy Hörmann. Otoczenie: płyty tarasowe firmy Libet, system tarasowy ProDeck - deska kompozytowa Terra w kolorze orzech.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Tablica budowlana
30 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
300 zł
Bestseller
70 projektów rabat ogrodowych i donic tarasowych
299 zł
199 zł
Cena przy zakupie z projektem
Projekt garażu, altany lub budynku gospodarczego
1 100 zł
1 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Projekt Daniel II G1 energo to wygodny i pełen uroku dom, którego konstrukcja mimo klasycznej formy uwydatnia cechy stylu nowoczesnego. Budynek został oparty na bryle o typowej formie zwieńczonej prostym w realizacji dachem dwuspadowym. Dzięki temu prace przebiegają sprawnie, co znacznie przyśpiesza zakończenie inwestycji i tym samym możliwość wprowadzenia się do nowego domu. Projekt Daniel II G1energo zachwyca zróżnicowaną strukturą materiałów. Na elewacji oprócz tynków autor zaproponował kamień oraz drewno, a dom otoczony został efektowną deską kompozytową. Zastosowanie płaskiej blachy, wpisuje dom w obecne trendy architektoniczne. Do bryły został doklejony jednostanowiskowy, lekko wysunięty garaż został przykryty dachem płaskim, który rozciąga się aż do głównego wejścia. Rozwiązanie te podnosi walory estetyczne fasady, a także ochrania drzwi wejściowe przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Kalenica w projekcie została usytuowana prostopadle do drogi, co często określane jest np. w warunkach zabudowy. Projekt Daniel II G1 energo to dom parterowy o przestronnym wnętrzu. Układ rozmieszczony na jednej kondygnacji zapewnia wygodę użytkowania, co ważne zwłaszcza w przypadku osób dla których wchodzenie po schodach bywa mało komfortowe. Strefa dzienna i nocna zostały wyraźnie zaznaczone i oddzielone, co sprzyja zachowaniu prywatności przez domowników. Projekt Daniel II G1 energo z pewnością zadowoli miłośników przestonnych wnętrz. Salon i jadalnia tworzą wspólnie część wypoczynkową o sporych rozmiarach. Wrażenie niesamowitej przestronności potęgują znajdujące się w tym miejscu duże przeszklone witryny. Wysokie okna doskonale oświetlają wnętrze i integrują je z ogrodem. Spiżarka w kuchni ułatwi organizację przestrzeni, zaś osobna toaleta przy wiatrołapie, doskonale sprawdzi się podczas wizyt gości. Strefa sypialniana składa się z trzech sypialni oraz komfortowej łazienki, w której przewidziano miejsce na wannę oraz dużą kabinę prysznicową. Co ważne, sypialnia małżeńska została oddzielona od pokoi przeznaczonych dla dzieci. Architekt przewidział w domu liczne wnęki na szafy, ułatwiające zachowanie porządku. Ciekawym rozwiązaniem komunikacyjnym są przejścia na lini wiatrołap-kotłownia-garaż. Projekt domu Daniel II G1 energo został zaprojektowany w standardzie budynku energooszczędnego, co znacząco wpływa na obniżenie kosztów eksploatacyjnych.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki