Projekt domu Celinka WRC1370

Cena projektu: 2 000 zł 1 600 zł Oszczędzasz 400 złOferta ważna do 10 grudnia 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę

Promocja Archipelag

Pow. użytkowa
90,87 m²
Min. szer. działki
17,48 m
Wysokość budynku
8,37 m
Pow. zabudowy
70,47 m²
Kubatura
306,96 m³
Kąt nach. dachu
45°
Pow. dachu
142 m²
EUco
42 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3 (2 + 1 na parterze)

Opis projektu

Niewielki dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym Celinka jest rozwiązaniem dla maksymalnie 4-ro osobowej rodziny. Zawarte na planie prostokąta wnętrze osłania dość stromy dach dwuspadowy. Jedynymi akcentami w tej prostej a zarazem zgrabnej bryle są: daszek nad drzwiami w ścianie szczytowej i lekko wysunięty fragment okapu, chroniący strefę wejściową. Ze względu na swoje rozmiary budynek nadaje się dla osób dysponujących niewielką działką. Kompaktowe wnętrze zostało maksymalnie otwarte. Na parterze znajduje się strefa dzienna, obejmująca jedno przestronne pomieszczenie. Do ściany frontowej przylega otwarty ciąg kuchenny, niczym nieodgrodzony od zajmujących niemal całe przyziemie pokoju dziennego z jadalnią. Po przeciwnej stronie znalazły się przeszklone drzwi, które prowadzą na duży taras. W narożu umieszczono otwarte schody zabiegowe. Wzdłuż przeciwległej ściany szczytowej zaprojektowany jest ciąg trzech pomieszczeń dostępnych z wchłoniętego przez strefę dzienną hallu: ustawny pokój, ogólnodostępna łazienka oraz dostępna z niej kotłownia z wyjściem na zewnątrz. Strefa nocna w całości znalazła się na poddaszu. Do każdej ściany szczytowej przylega jeden pokój. Mniejszy z nich posiada wydzielone miejsce na garderobę. Na wprost schodów, a pomiędzy pokojami znajduje się łazienka obsługująca oba pokoje. Niepozorny z zewnątrz dom Celinka w rzeczywistości posiada wszystko co niezbędne by odpowiedzieć na potrzeby niewielkiej rodziny. Mimo drobnych gabarytów wnętrze budynku jest przestronne, zapewniające niezbędną przestrzeń każdemu z domowników. Obszerny parter powiększony jest o zewnętrzny, łączący dom z ogrodem, taras. Mały rozmiar przekłada się na odpowiednio niski koszt budowy i późniejszego użytkowania. Celinka to dobre rozwiązanie dla właścicieli niedużych działek.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Celinka - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,8 m²
2 hall
9,46 m²
3 pokój dzienny + kuchnia + jadalnia
25,2 m²
4 pokój
8,94 m²
5 łazienka
4,64 m²
6 kotłownia
3,69 m²
razem
54,73 m²

Rzut kondygnacji projektu Celinka - Rzut poddasza

1 korytarz
3,5 m²
2 pokój
13,85 m²
3 garderoba
4,77 m²
4 pokój
14,43 m²
5 łazienka
3,28 m²
razem
39,83 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Celinka na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Celinka
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez autora projektu:

143 299 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: ławy, bloczki keramzytowe 24 cm, ocieplenie styropian 15 cm Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, keramzyt 24 cm, ocieplenie 20 cm Podłoga na gruncie: płyta betonowa, ocieplenie styropian 15 cm. Strop: międzypiętrowy gęstożebrowy Teriva. Dach: konstrukcja drewniana, ocieplenie wełna mineralna ISOVER 30 cm, dachówka cementowa IBF. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna : Elewacja: tynk cienkowarstwowy mineralny. Stolarka: drewniana, PCV lub aluminiowa. Okna połaciowe: rozwiązania technologiczne firmy FAKRO.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Opinie mieszkańców domu Celinka

Zdjęcie profilowe mittek
mittek
Gdy zaczęliśmy poszukiwania odpowiedniego projektu, priorytetem było dla nas to, aby dom posiadał niewielkie rozmiary i dwie kondygnacje. Oprócz tego istotny był dla mnie układ parteru. Chciałam, aby na tym poziomie znajdował się zarówno duży salon jak i jeden dodatkowy pokój, a oprócz tego oczywiście kuchnia, łazienka i kotłownia. Wszystkie powyższe wymagania spełnia projekt domu Celinka WRC1370, dlatego też finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Cała budowa odbyła się naprawdę sprawnie. Dokumentacja techniczna była dobrze sporządzona, a współpracujący z nami fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Projekt nabyliśmy w marcu 2014 r. i już po dwóch latach od zakupu zamieszkaliśmy w naszym nowym domu. Do wymurowania ścian użyliśmy tradycyjnych ceramicznych cegieł, a na dachu zastosowaliśmy dachówkę ceramiczną. Uważam, iż oszacowany przez architekta kosztorys dotyczący stanu surowego zamkniętego został poprawnie wyliczony i śmiało można się nim sugerować. W naszym przypadku koszty inwestycji na tym etapie były bardzo zbliżone.

Zmieniliśmy proponowany w projekcie rodzaj ogrzewania i zamiast gazowego, zdecydowaliśmy się na zamontowanie w kotłowni pieca na paliwo stałe. Palimy w nim węglem, a przez cały okres grzewczy zużywamy opał nabyty za kwotę ok. 2 tys. zł łącznie z grzaniem wody użytkowej.

Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Celinka WRC1370. Przewidziany w nim wewnętrzny układ odpowiadał nam do tego stopnia, iż postanowiliśmy wykonać go w całości zgodnie z oryginalną wersją. Było to bardzo dobre posunięcie. Delikatnie zmodyfikowaliśmy jedynie układ klatki schodowej. Jesteśmy 3-osobową rodziną i na takim metrażu mieszka nam się w pełni komfortowo. Uważam, że przy tej liczbie pokoi równie wygodnie żyłoby się także czwórce domowników. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Celinka

  – 0 głosów

Projekt domu Celinka należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Celinka

Projekt domu Celinka Mocca -400

Celinka Mocca

90,87 m²

Projekty podobne do Celinka WRC1370

Projekt domu BW-49 wariant 11 bez garażu -100

Projekt domu Eco 30 -100

Eco 30

96,13 m²

Projekt domu Jantar MDM A -100 3D iDesigner

Jantar MDM A

99,4 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 26 -300

Projekt domu Przygoda 2 -558 3D iDesigner

Przygoda 2

87,53 m²

Projekt domu Domek Nieduży Mini (010 ET MINI)

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych