Projekt domu Belfast III DCP268b WOB1497

Cena projektu: 3 270 zł 3 070 zł Oszczędzasz 200 złOferta ważna do 29 lutego 2020 r.

Rabat min. 200zł na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
132,49 m²
Min. szer. działki
24,2 m
Wysokość budynku
6,99 m
Pow. zabudowy
135,88 m²
Kubatura
788 m³
Kąt nach. dachu
1,2°
EUco
21,11 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Budynek Belfast III DCP268b został stworzony na wzór popularnego projektu Belfast DCP268. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Belfast III DCP268b jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Bryła budynku przykryta jest dachem płaskim, dzięki czemu piętro nie posiada skosów i tym samym jest w pełni funkcjonalne. Projekt Belfast III DCP268b to dom piętrowy, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. W projekcie przewidziano kuchnię otwartą. Takie rozwiązanie sprawia, że część dzienna jest bardzo przestronna. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon z jadalnią, dzięki czemu domownicy mogą wspólnie integrować się w jednym miejscu. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W projekcie uwzględniono jedną komfortową łazienkę na parterze i jedną na piętrze. Uwzględnione w domu cztery przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu nowoczesnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących najnowsze rozwiązania.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Belfast III DCP268b - Rzut parteru

1 wiatrołap
6,61 m²
2 korytarz
4,05 m²
3 schody
2,51 m²
4 spiżarnia
1,35 m² (2,45 m²)
5 kuchnia
9,79 m²
6 pokój dzienny + jadalnia
27,78 m²
7 pokój
10,47 m²
8 łazienka
3,27 m²
9 kotłownia
5,75 m²
10 pom. gospodarcze
4,08 m²
11 garaż dwustan.
31,8 m²
12 podest
5,02 m²
13 podest
1,34 m²
14 taras
19,89 m²
razem
107,46 m² (108,56 m²)

Rzut kondygnacji projektu Belfast III DCP268b - Rzut piętra

1 korytarz
7,21 m²
2 pokój
13,14 m²
3 pokój
12,63 m²
4 garderoba
4,9 m²
5 pokój
11,49 m²
6 łazienka
11,96 m²
7 schody
5,33 m²
8 taras
42,37 m²
razem
66,66 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Belfast III DCP268b na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Belfast III DCP268b
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

263 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia: domu energooszczędnego. Ściany zewnętrzne: Ściana dwuwarstwowa z betonu komórkowego lub cegły silikatowej grubości 44 cm o wsp. Uo = 0,12 - 0,14 W/m²K (24 cm ściana murowana + 20 cm styropian „Termo Organika”, o wsp. λ=0,033 W/mK) Fundamenty: Tradycyjne żelbetowe ławy fundamentowe, ściany fundamentowe z bloczków betonowych M6, posadzka na płycie żelbetowej wspartej na ścianach fundamentowych. Izolacja od gruntu: posadzki na płycie z twardego nienasiąkliwego styropianu gr 20cm; dodatkowo izolacja ścian fundamentowych przy pomocy bloczków izolacyjnych izomur. Ściany wewnętrzne: nośne j.w. w zależności od zastosowanej technologii ścian zewnętrznych działowe szkieletowe okładane płytami gipsowo kartonowymi Stropodach: Stropodach gęstożebrowy POROTHERM, o rozpiętościach 2,7-6,6m, grubości 0,23m i rozstawie belek co 0,5m. Schody: Schody wewnętrzne drewniane na drewnianych belkach policzkowych. Można zastosować schody gotowe kupowane wg wysokości i montowane przez specjalistyczną firmę. Elewacje: tynki silikonowe lub akrylowe, podmurówki wykończone np. płytką klinkierową, szczyty i wstawki z drewna lub tynkowane. Instalacje: grzewcza i przygotowania ciepłej wody użytkowej: gazowa z zastosowaniem kotła kondensacyjnego typu Vitodens 200 (Viessmann) instalacje c.o. z zast. systemów „Purmo” instalacja wentylacji mechanicznej z rekuperacją z zastosowaniem rozwiązań firmy „Rekuperatory” opcjonalnie gruntowy wymiennik ciepła „Awadukt thermo” firmy „REHAU” ogrzewanie podłogowe łazienek - elektryczna meta grzejna instalacja wentylacji mechanicznejIzolacje termiczne: izolacje ścian ze styropianu Platinum Plus „Termo Organika” gr. 20 cm izolacje podłogi na gruncie ze styropianu Podłoga Gold Plus „Termo Organika” gr. 20 cm izolacje dachu między krokwiami z wełny „Isover” Super Mata gr. 20 cm + oraz pod krokwie wełna „Isover” Multimax 30 gr. 10 cm oraz opcjonalnie dachowe elementy styropianowe systemu thermodom, do krycia dachówką, jako dodatkowa warstwa izolacji izolacje okien i drzwi - ciepły montaż Kominy: W technologii Schiedel. Stolarka okienna i drzwiowa: Okna PVC- Uf = 0,96 - 1,0 W/(m²K), Schüco Corona SI 82 - Uf = 1,0 - 1, 1 W/(m²K), Schüco Alu Inside - Uf = 0,90 W/(m²K)Okna połaciowe firmy „Fakro” - FTT Thermo o wsp. Uo = 0,5 W/m²K dla szyb i Uo = 0,94 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,62.Drzwi zewnętrzne firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.Brama garażowa firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K. Uwaga! Ten projekt zawiera projekt instalacji rekuperacji!

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Lipińscy Domy Biuro Projektowe

Opinie mieszkańców domu Belfast III DCP268b

Zdjęcie profilowe danso
danso
Szukając projektu nowego domu musieliśmy zwracać uwagę, aby był zgodny z wymogami narzuconymi przez konserwatora zabytków w naszym mieście. Określają one, iż budynki powstające na tym terenie muszą posiadać dach o bardzo wysokim kącie nachylenia lub też całkowicie płaski. Zdecydowaliśmy się na drugą opcję i tym samym postanowiliśmy poszukać domu o nowoczesnym wyglądzie. Z projektów, które spełniały te kryteria, najbardziej do gustu przypadł nam Belfast III (DCP268b). Spodobała nam się jego prosta bryła oraz sporych rozmiarów okna. Na naszą decyzję duży wpływ miała także możliwość zrealizowania projektu w systemie domu pasywnego.

Cała inwestycja odbyła się bez jakichkolwiek problemów. Był to już trzeci dom, który wybudowałem i mam w tym temacie dosyć spore doświadczenie, co pozwoliło mi na uniknięcie trudności. Realizacja przebiegła w szybkim czasie, gdyż od pierwszego „wbicia łopaty” do wprowadzenia się do nowego domu minął w naszym przypadku 1 rok i 2 tygodnie.

Budynek został wymurowany z bloczków Ytong, zaś oba stropy wykonaliśmy w konstrukcji strunobetonowej. Ściany z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą styropianu. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pompy ciepła. Rachunki za to rozwiązanie w najbardziej mroźnych miesiącach wyniosły nas ok. 350 zł/mies.

Trudno ocenić mi poprawność szacunków dotyczących ceny inwestycji, ponieważ zdecydowałem się na budowę systemem gospodarczym. Wiele prac (np. wykonanie instalacji elektrycznej czy hydraulicznej) wykonałem samodzielnie, z racji czego udało mi się sporo zaoszczędzić na robociźnie. Budynek w technologi pasywnej, łącznie z instalacjami, systemem Inteligentnego Domu, tynkami, pompą ciepła oraz z większością wykończeń wyniósł nas ok. 320 tys. zł.

Do projektu Belfast III (DCP268b) postanowiliśmy wprowadzić modyfikacje polegające na zmianie układu pomieszczeń na wyższej kondygnacji. Uznaliśmy, że nie potrzebujemy tak dużej łazienki, dlatego jej sporą powierzchnię przeznaczyliśmy na zrobienie pokoju. Łazienkę wykonaliśmy zaś w miejscu pierwotnej garderoby, którą nieco powiększyliśmy kosztem sypialni obok. Pozostały metraż tego pomieszczenia zaaranżowaliśmy na garderobę.

Dodatkowo, na parterze zrezygnowaliśmy ze ścianki działowej tworzącej wiatrołap. Dzięki temu obecnie wchodząc do domu od razu znajdujemy się w dużym, przestronnym hallu. Oprócz tego postanowiliśmy zaadaptować powierzchnię pod schodami i przyłączyliśmy ją do spiżarki, tworząc tym samym większe zaplecze do przechowywania.

Inne modyfikacje nie były potrzebne i w dalszym ciągu nie widzę w naszym domu nic, co chciałbym jeszcze zmienić. Wnętrze jest funkcjonalne i w całości mi odpowiada. Wybór projektu domu piętrowego Belfast III (DCP268b) okazał się dla nas naprawdę trafioną decyzją. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Belfast III DCP268b

  – 0 głosów

Projekt domu Belfast III DCP268b należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Belfast III DCP268b

Projekt domu Belfast IX DCP268h -200

Belfast IX DCP268h

123,98 m²

Projekt domu Belfast DCP268 -200

Belfast DCP268

103,83 m²

Projekt domu Belfast VII DCP268f -200

Projekt domu Belfast IV DCP268c -200

Belfast IV DCP268c

132,49 m²

Projekt domu Belfast V DCP268d -200

Belfast V DCP268d

103,83 m²

Projekt domu Belfast VIII DCP268g -200

Projekt domu Belfast VI DCP268e -200

Belfast VI DCP268e

104,31 m²

Projekt domu Belfast II DCP268a -200

Belfast II DCP268a

162,3 m²

Projekty podobne do Belfast III DCP268b WOB1497

Projekt domu Nixon DCP299 -200

Nixon DCP299

132,48 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych