Rabat -200 zł na wszytkie projekty domów! Tylko dla pierwszych 350 zamówień.  Sprawdź

Projekt domu Bari DCB53 WOB1013

Cena projektu: 2 970 zł 2 770 zł Oszczędzasz 200 zł Oferta ważna do 22 października 2019 r.

Projekt wymaga aktualizacji, termin realizacji zamówienia może zostać wydłużony. Zadzwoń w celu ustalenia szczegółów.

Cena zawiera dodatkowy
rabat 200 zł.
W obniżonej cenie
pozostało projektów:

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
129,25 m²
Min. szer. działki
27,4 m
Wysokość budynku
6,06 m
Pow. zabudowy
182,63 m²
Kubatura
818 m³
Kąt nach. dachu
30°
EUco
21,63 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Bari DCB53 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, przez co jest tani w budowie. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem czterospadowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Bari DCB53 to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki swoim wymiarom jest w pełni ustawna i funkcjonalna. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono komfortową łazienkę oraz osobną toaletę, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wewnętrzny układ przewiduje miejsce na garderobę, dzięki której utrzymanie porządku w pokojach stanie się o wiele łatwiejsze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Bari DCB53 - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,76 m²
2 korytarz
15,67 m²
3 wc
2,27 m²
4 spiżarnia
2,5 m²
5 kuchnia
15,02 m²
6 pokój dzienny
33,16 m²
7 pokój
11,03 m²
8 pokój
11,03 m²
9 pokój
16,43 m²
10 łazienka
7,61 m²
11 garderoba
3,71 m²
12 kotłownia
5,06 m²
13 garaż jednostan.
18,9 m²
14 taras
1,82 m²
15 taras
8,67 m²
16 taras
16,71 m²
razem
148,15 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Bari DCB53 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Bari DCB53

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

182 817 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

226 700 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
51 853 zł

stan surowy otwarty
107 428 zł

stan surowy zamknięty
23 536 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia: domu energooszczędnego. Ściany zewnętrzne: Ściana dwuwarstwowa z cegły silikatowej grubości 38 cm o wsp. Uo = 0,15 W/m²K (18 cm cegła silikatowa + 20 cm styropian „Termo Organika”, o wsp. λ=0,031 W/mK) Fundamenty: Tradycyjne żelbetowe ławy fundamentowe, ściany fundamentowe z bloczków betonowych M6, posadzka na płycie żelbetowej wspartej na ścianach fundamentowych. Izolacja od gruntu: posadzki na płycie z twardego nienasiąkliwego styropianu gr 20cm; dodatkowo izolacja ścian fundamentowych przy pomocy bloczków izolacyjnych izomur. Ściany wewnętrzne: nośne j.w. w zależności od zastosowanej technologii ścian zewnętrznych działowe szkieletowe okładane płytami gipsowo kartonowymi Strop: Drewniany z sufitem podwieszanym z płyt gipsowo - kartonowych. Konstrukcja dachu: Tradycyjna więźba drewniana wykonana metodą ciesielską alternatywnie Prefabrykowana konstrukcja dachowa z litego drewna łączonego płytkami kolczastymi - MITEK Pokrycie dachowe: Dachówka cementowa, „Braas” (Monier) Elewacje: tynki silikonowe lub akrylowe, podmurówki wykończone np. płytką klinkierową, szczyty i wstawki z drewna lub tynkowane. Instalacje: grzewcza i przygotowania ciepłej wody użytkowej: gazowa z zastosowaniem kotła kondensacyjnego typu Vitodens 200 (Viessmann) instalacje c.o. z zast. systemów „Purmo” instalacja wentylacji mechanicznej z rekuperacją z zastosowaniem rozwiązań firmy „Rekuperatory” opcjonalnie gruntowy wymiennik ciepła „Awadukt thermo” firmy „REHAU” ogrzewanie podłogowe łazienek - elektryczna meta grzejna Izolacje termiczne: izolacje ścian ze styropianu Platinum Plus „Termo Organika” gr. 20 cm izolacje podłogi na gruncie ze styropianu Podłoga Gold Plus „Termo Organika” gr. 20 cm izolacje dachu między krokwiami z wełny „Isover” Super Mata gr. 20 cm + oraz pod krokwie wełna „Isover” Multimax 30 gr. 10 cm oraz opcjonalnie dachowe elementy styropianowe systemu thermodom, do krycia dachówką, jako dodatkowa warstwa izolacji izolacje okien i drzwi - ciepły montaż Kominy: W technologii Schiedel. Stolarka okienna i drzwiowa: Okna PVC: Schüco LivIng - Uf = 0,96 - 1,0 W/(m²K), Schüco Corona SI 82 - Uf = 1,0 - 1, 1 W/(m²K), Schüco Alu Inside - Uf = 0,90 W/(m²K) Okna połaciowe firmy „Fakro” - FTT Thermo o wsp. Uo = 0,5 W/m²K dla szyb i Uo = 0,94 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,62. Drzwi zewnętrzne firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K. Brama garażowa firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K. Uwaga! Ten projekt zawiera projekt instalacji rekuperacji!

Rekomendowani producenci

Informacje dodatkowe

Ze względu na dostosowanie projektu do aktualnych norm wymiary budynku mogą ulec zmianie.

Elewacje

Autor: Lipińscy Domy Biuro Projektowe

Opinie mieszkańców domu Bari DCB53

Zdjęcie profilowe DaBaAn
DaBaAn

Uważam, że projekt domu parterowego Bari WOB1013 to idealny wybór dla ludzi starszych, a także dla osób, których często odwiedzają rodzina i znajomi. Oprócz tego, że razem z mężem zawsze możemy się pochwalić domem, to jest on również niezwykle gościnny. Ostatnio odwiedziła nas rodzina i w salonie musieliśmy zmieścić ponad dziesięć osób - dzięki dużemu stołowi i wielkiej przestrzeni w salonie poradziliśmy sobie bez żadnych problemów.

Właśnie ten projekt domu wybraliśmy przede wszystkim ze względu na to, że uwzględnione były wszystkie te pomieszczenia, na których nam zależało i oczywiście wielkowymiarowe okna - wprowadziliśmy się już dwa lata temu, a do tej pory nie zdecydowałam się na powieszenie firanek, ponieważ wciąż zachwycają mnie widoki, które mogę obserwować z naszej działki. Dodaliśmy jednak do planu kilka własnych rozwiązań, m.in. w kotłowni umieściliśmy brodzik z prysznicem z myślą o naszym psie (łatwo można go tam wykąpać); zdecydowaliśmy się na częściowe podpiwniczenie domu, co okazało się bezbłędnym pomysłem, bo teraz mamy do dyspozycji więcej pomieszczeń gospodarczych (moim zdaniem to bardzo ważne, jeśli budujemy się na wsi); przejście między salonem i kuchnią zrobiliśmy o metr szersze oraz wstawiliśmy nadplanowe drzwi z wiatrołapu do hallu.

Jedną z głównych zalet domu Bari WOB1013 jest dopasowanie pomieszczeń do kierunków świata. Pod tym względem projekt domu odzwierciedla nasze oczekiwania w stu procentach. Dzięki temu również doświetlenie wnętrza jest idealne. Dla nas ważne było także, aby w domu nie było progów ani schodów - przede wszystkim chodziło o to, żeby przemieszczenie się między pokojami było jak najłatwiejsze. W tym zjawiskowym domu naszym ulubionym miejscem jest kanapa przed kominkiem - co wieczór “walczymy” o nie z mężem. Jak wspomniałam mieszkamy tu już od dwóch lat, a do tej pory jesteśmy pod wrażeniem naszego osiągnięcia - dom stale pozwala się nim cieszyć i czujemy się w nim wyjątkowo, a zarazem swobodnie. Osoby, które widziały jedynie zdjęcia, a pierwszy raz nas odwiedzają, powtarzają, że zdjęcia w żaden sposób nie oddają wielkości i urody domu. Jeśli chodzi o nocleg dla rodziny to zadbaliśmy o to, żeby w każdej sypialni była dwuosobowa kanapa, więc nie ma problemu z pomieszczeniem większej ilości gości.

W czasie realizacji Bari WOB1013 stosowaliśmy się do wszystkich podpowiedzi zawartych w planie, jednak postanowiliśmy wykorzystać nieco droższe materiały. Udało nam się przez to ograniczyć koszty eksploatacji i ogrzewania domu.

Recenzje projektu Bari DCB53

  – 0 głosów

Projekt domu Bari DCB53 należy do kategorii

Projekty podobne do Bari DCB53 WOB1013

Projekt domu Winston VI -450

Winston VI

124 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych