Projekt domu Baden LMB38 WRB1164

Cena projektu: 2 790 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
116,56 m²
Min. szer. działki
22,5 m
Wysokość budynku
6,85 m
Pow. zabudowy
149,23 m²
Kubatura
737 m³
Kąt nach. dachu
35°
EUco
41,39 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu Baden LMB38 zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Odznacza się bryłą w kształcie litery L, co sprawia, że prezentuje się niebanalnie. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Konstrukcja domu przykryta jest dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Baden LMB38 to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo wygodne. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki swoim wymiarom jest w pełni ustawna i funkcjonalna. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Uwzględniona w projekcie łazienka posiada optymalne wymiary. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Baden LMB38 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,49 m² (5,59 m²)
2 kotłownia
2,97 m²
3 kuchnia
16,11 m²
4 spiżarnia
6,65 m²
5 pokój dzienny
28,72 m²
6 korytarz
15,96 m²
7 pokój
11,16 m²
8 pokój
11,34 m²
9 łazienka
6,02 m²
10 pokój
14,14 m²
11 podest
6,84 m²
12 taras
14,32 m²
razem
116,56 m² (118,66 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Baden LMB38 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Baden LMB38
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

207 300 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia: domu standardowego. Ściany zewnętrzne: Ściana dwuwarstwowa murowana z bloczków z betonu komórkowego grubości 46cm (36cm bloczki + 10cm styropianu), o wsp. Uo = 0,149 W/m²K. Fundamenty: Tradycyjne żelbetowe ławy fundamentowe, ściany fundamentowe z bloczków betonowych M6, posadzka na płycie żelbetowej wspartej na ścianach fundamentowych. Izolacja od gruntu: posadzki na płycie z twardego nienasiąkliwego styropianu gr 20cm. Ściany wewnętrzne: nośne j.w. w zależności od zastosowanej technologii ścian zewnętrznych działowe szkieletowe okładane płytami gipsowo kartonowymi Strop: Gęstożebrowy typu Porotherm. Konstrukcja dachu: Tradycyjna więźba drewniana wykonana metodą ciesielską Pokrycie dachowe: Dachówka cementowa, „Braas” (Monier) Elewacje: tynki silikonowe lub akrylowe, podmurówki wykończone np. płytką klinkierową szczyty i wstawki z drewna lub tynkowane. Instalacje: grzewcza i przygotowania ciepłej wody użytkowej: gazowa z zastosowaniem kotła kondensacyjnego typu Vitodens 200 (Viessmann) instalacje c.o. z zast. systemów „Purmo” ogrzewanie podłogowe łazienek - elektryczna meta grzejna Izolacje termiczne: z wełny mineralnej „Isover” lub ze styropianu „Termo Organika” Kominy: Tradycyjne, murowane z cegły pełnej. Stolarka okienna i drzwiowa: Okna PVC o wsp. Uo = 0,6 W/m²K dla szyb i Uo = 1,0-1,2 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,5.Okna połaciowe firmy „Fakro” - FTT Thermo o wsp. Uo = 0,5 W/m²K dla szyb i Uo = 0,94 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,62.Drzwi zewnętrzne firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.Brama garażowa firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: M&L Lipińscy Biuro Projektowe

Opinie mieszkańców domu Baden LMB38

Zdjęcie profilowe Baden123
Baden123

Wybierając odpowiedni projekt większą uwagę przywiązywaliśmy do układu pomieszczeń niż wyglądu zewnętrznego bryły. Zdecydowaliśmy się na projekt domu Baden (LMB38) WRB1164, ponieważ jego wnętrze odpowiadało nam pod wieloma względami, a cały dom po prostu przypadł nam do gustu.

Budowa naszego domu przebiegła bez żadnych problemów. Wszystkie ściany zostały wymurowane z pustaków Suporex, a dach pokryliśmy blachodachówką. Całą bryłę ociepliliśmy styropianem. Muszę przyznać, że w trakcie realizacji nie zwracałem szczególnej uwagi na ponoszone koszty, gdyż inwestycja była podzielona w czasie na kilka etapów. Po pierwszym roku od rozpoczęcia, wyszedłem z założenia że trzeba zaopatrywać się w to, co jest akurat potrzebne i przestałem liczyć wydatki.

Postanowiłem wprowadzić jedną zmianę w układzie pomieszczeń projektu domu Baden (LMB38) WRB1164. Mianowicie zamieniłem miejscami kotłownię ze spiżarką, której większa powierzchnia była moim zdaniem bardziej odpowiednia do wstawienia pieca.

Na chwilę obecną mieszkamy w 3 osoby, jednak myślę że przy takim metrażu większej rodzinie żyłoby się tu równie dobrze. W naszym nowym domu podoba nam się każde pomieszczenie i jesteśmy zadowoleni z całej jego realizacji.

Wybór projektu domu parterowego Baden (LMB38) WRB1164 był dobrą decyzją i śmiało mogę polecić go innym. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe gas83
gas83
Nasz nowy dom chciałem wybudować własnymi siłami, dlatego też zależało mi na projekcie budynku o stosunkowo prostej konstrukcji. Projekt Baden (LMB38) WRB1164 spełnia to kryterium, a dodatkowo przewidziany w nim układ pomieszczeń bardzo przypadł do gustu mojej żonie. Ciekawym rozwiązaniem, zaproponowanym przez architekta jest sporych rozmiarów spiżarka przy kuchni. Ponadto, uwzględnienie miejsca na wykonanie schodów daje możliwość użytkowego zaadaptowania poddasza w przyszłości, co również nam odpowiadało. W tej kwestii spodobała mi się również lokalizacja klatki schodowej - nie znajduje się ona, jak to często bywa w salonie - wejście na górną kondygnacji jest oddzielne i umieszczono je w wiatrołapie.

W trakcie realizacji na szczęście nie natrafiłem na większe problemy. Wszystko udało się wykonać dosyć sprawnie i nie mam zastrzeżeń do dokumentacji technicznej. Załatwienie wszelkich niezbędnych formalności zajęło nam trochę czasu, jednak sama budowa przebiegła stosunkowo szybko. Pierwsze prace zacząłem w listopadzie 2014 r., a do nowego domu wprowadziliśmy się już z początkiem marca 2016 r. Inwestycja zajęła mi więc niecałe 1,5 roku.

Co prawda, projekt domu parterowego Baden (LMB38) WRB1164 nie przewidywał piwnicy, aczkolwiek ja postanowiłem ją doprojektować. Tą kondygnację wykonałem przy użyciu bloczków betonowych. Ściany budynku wymurowałem zaś z bloczków z betonu komórkowego. Dach pokryłem blachodachówką, a bryłę z zewnątrz ociepliłem 15 cm warstwą styropianu. Budując systemem gospodarczym udało mi się sporo zejść z kosztów oszacowanych przez architekta, tym bardziej, że nasz dom obecnie posiada jeszcze piwnicę. Przy nakładzie pracy własnej, inwestycja na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji wyniosła nas 122 tys. zł.

Do oryginalnej wersji projektu wprowadziłem drobne poprawki. Klatka schodowa wydała mi się nieco za wąska, dlatego postanowiłem ją poszerzyć - z 80 na 90 cm. Dzięki temu będzie ona wygodniejsza w użytkowaniu, gdy kiedyś zaaranżujemy przestrzeń na poddaszu. Pierwotne wymiary wiatrołapu również były dosyć niewielkie więc, zdecydowałem się na powiększenie go kosztem toalety. Kosmetyczną modyfikacją była również zmiana lokalizacji wejścia do pomieszczenia gospodarczego - w naszym przypadku znajduje się ono bliżej ściany salonu. Dodatkowo kuchenne okno zmniejszyłem do szerokości 200 cm. Z racji zastosowanych rozwiązań mogłem funkcjonalniej zabudować kuchnię szafkami.

Zdecydowaliśmy się na projekt w wersji lustrzanego odbicia. Budynek usytuowany jest w ten sposób, iż salon znajduje się na południowym-zachodzie, zaś front domu wychodzi na stronę południowo-wschodnią. Ilość okien jest w zupełności wystarczająca, tym bardziej że posiadają one dosyć spore wymiary. Dodatkowo, między kuchnią a salonem znajduje się spory prześwit, co sprawia iż oba te pomieszczenia są dobrze oświetlone niezależnie od pory dnia. Nieco mniej słońca mamy w dwóch mniejszych pokojach wychodzących na stronę północną, jednak nie jest to dla nas problem. W sypialniach zazwyczaj się śpi, więc nie muszą być one bardzo jasne.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu Baden (LMB38) WRB1164, a w naszym nowym domu widzę same plusy. Układ pomieszczeń został dobrze zaplanowany i tym samym jest bardzo funkcjonalny. Spora spiżarka przy kuchni to naprawdę świetny pomysł - to rozwiązanie szczególnie satysfakcjonuje moją żonę. Dużą zaletą domu jest również widoczne oddzielenie strefy nocnej od dziennej/ogólnodostępnej. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Baden LMB38

  – 0 głosów

Projekt domu Baden LMB38 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Baden LMB38

Projekt domu Baden III LMB38b

Baden III LMB38b

116,53 m²

Projekt domu Baden II LMB38a

Baden II LMB38a

118,46 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych