Projekt domu Atlanta WOK1017

Cena projektu: 2 450 zł 2 250 zł Oszczędzasz 200 złOferta ważna do 24 lutego 2020 r.

Rabat min. 200zł na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
124,21 m²
Min. szer. działki
19,44 m
Wysokość budynku
8,39 m
Pow. zabudowy
109,14 m²
Kubatura
417 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
194,88 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Atlanta to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, przez co jest tani w budowie. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Atlanta to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Kuchnia zamknięta daje nieograniczone możliwości aranżacyjne, gdyż jej styl nie musi dorównywać stylowi salonu. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Na parterze przewidziano toaletę, natomiast poddasze wyposażone jest w pełni funkcjonalną łazienkę. Potrzeby 2-4 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie trzy przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Atlanta - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,9 m²
2 hall
7,36 m²
3 kuchnia
9,83 m²
4 spiżarnia
2,21 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
27,52 m²
6 wc
1,64 m²
7 pom. gospodarcze
5,15 m²
8 kotłownia
4,86 m²
9 garaż jednostan.
17,68 m²
razem
81,15 m²

Rzut kondygnacji projektu Atlanta - Rzut poddasza

1 korytarz
5,49 m²
2 pokój
15,01 m² (21,64 m²)
3 pokój
16,84 m² (23,36 m²)
4 pokój
13,34 m² (18,19 m²)
5 łazienka
10,06 m² (14,62 m²)
razem
60,74 m² (83,3 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Atlanta na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Atlanta
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
39 389 zł

stan surowy otwarty
135 303 zł

stan surowy zamknięty
28 679 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

203 371 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z bloczków Ytong, docieplone. Ścianki wewnętrzne działowe na parterze z bloczków, na poddaszu z płyt GK bądź murowane. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMPLAN

Opinie mieszkańców domu Atlanta

Zdjęcie profilowe Buma_Tomek
Buma_Tomek
Zakupiliśmy działkę na wsi, której miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego określa, iż powstające domy muszą posiadać dwuspadową konstrukcję dachu. Mojemu mężowi zależało na garażu uwzględnionym w bryle budynku oraz kotłowni przewidzianej w jego tylej części. Zwracaliśmy również uwagę na to, aby przy kuchni znajdowała się spiżarka. Wszystkie te kryteria spełniał projekt Atlanta WOK1017, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Nasza budowa odbyła się sprawnie i bez większych problemów. Fachowcy nie mieli trudności w związku z dokumentacją techniczną, aczkolwiek zauważyli iż zgodnie z projektem belki wchodzące w skład więźby wystawałyby w pokojach na poddaszu. Potrafili jednak uniknąć takiego rozwiązania - belki zostały przesunięte i schowane w ścianę, dzięki czemu wnętrza wyglądają estetycznie. Projekt nabyliśmy pod koniec 2013 r. a w maju następnego roku rozpoczęliśmy pierwsze prace. W lutym 2016 r. mogliśmy wprowadzić się już do nowego domu. Co prawda, nie wszystko mamy jeszcze wykończone, aczkolwiek nie przeszkadza to w wygodnym mieszkaniu.

Budynek został postawiony z ceramicznych pustaków, zaś dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Myślę, iż chcąc zrealizować ten projekt przy użyciu powyższych materiałów należałoby się jednak liczyć z nieco wyższymi kosztami niż oszacowane - szczególnie ze względu na zastosowanie dachówki ceramicznej, która nie należy do najtańszych. Póki co mamy wykończony cały parter oraz część poddasza, a inwestycja do tej pory wyniosła nas ok. 300 tys. zł. Musimy jeszcze dokończyć górę, wykonać taras oraz ogrodzenie, co podejrzewam będzie wiązać się z kosztami ok. 100 tys. zł.

Do projektu Atlanta WOK1017 wprowadziliśmy pewne zmiany. Garaż oraz przewidzianą za nim kotłownię poszerzyliśmy o 1 m. Oprócz tego nie dzieliliśmy kotłowni na dwa pomieszczenia (tak jak w pierwotnej wersji), a także nie wykonywaliśmy w niej bezpośredniego wejścia od strony salonu. Postanowiliśmy wstawić dodatkowe okno dachowe nad klatką schodową, rezygnując jednocześnie z tego znajdującego się w sypialni obok. Z kolei duże przeszklenie w salonie zmniejszyliśmy z 3 m do 2,20 m. Wychodzi ono na najbardziej słoneczną stronę, więc w dalszym ciągu w części dziennej mamy jasno i odpowiednio ciepło. Świetnym pomysłem było również podniesienie ścianki kolankowej o wysokość jednego pustaka. Klatka schodowa została w naszym przypadku poszerzona i zabudowana, dzięki czemu przestrzeń pod nią mogliśmy wykorzystać na zrobienie praktycznego schowka gospodarczego. W układzie ścianek działowych nie wprowadzaliśmy żadnych zmian i w dalszym ciągu ich rozmieszczenie w pełni nas satysfakcjonuje. Na chwilę obecną być może zastanowiłabym się jedynie nad zmniejszeniem górnej łazienki, która po powiększeniu garażu stała się naprawdę spora.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Atlanta WOK1017 okazał się dla nas bardzo trafną decyzją. Jego wnętrze zostało świetnie przemyślane i w całości spełnia nasze oczekiwania. Komunikacja między pomieszczeniami jest wygodna i sprawia iż wszystko „mamy pod ręką”, a spiżarka przy kuchni to rewelacyjne rozwiązanie. Rozmiary pokoi pozytywnie nas zaskoczyły. Na początku myśleliśmy, że będą mniejsze, a tymczasem są one duże i bardzo przestronne, tym bardziej po podniesieniu ścianki kolankowej. Nowy dom jest funkcjonalny i uważam, że taki metraż będzie komfortowy nawet dla 5-osobowej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Atlanta

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Edyta7452 buduje ten dom  13.06.2018 09:38: Projekt Atlanta WOK1017 od razu nam przypadł do gustu, chodź nie obyło się bez przeróbek. Szczególnie na parterze. Mianowicie poszerzyliśmy garaż i kotłownie o metr, schody betonowe, pod schodami piwniczka, powiększyliśmy łazienkę rezygnując ze schowka, część okien też pomniejszyliśmy, zrezygnowaliśmy z kominka. A na poddaszu powiększyliśmy lukarne i wstawiliśmy okna balkonowe podwójne. Łazienka i sypialnia szersze o metr. Domek o prostej bryle bez udziwnień, w sam raz dla naszej pięcioosobowej rodzinki 😊

Projekt domu Atlanta należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Atlanta

Projekt domu Atlanta BIS -200

Atlanta BIS

115,08 m²

Projekt domu Atlanta Mała -200 3D

Atlanta Mała

117,38 m²

Projekt domu Filadelfia (Atlanta z wykuszem) -200

Projekty podobne do Atlanta WOK1017

Projekt domu Jaskółka 5 z garażem XL -500 3D iDesigner

Projekt domu Jaskółka 5 z garażem -500 3D iDesigner

Projekt domu Ewa Lux 1A -200 3D iDesigner

Ewa Lux 1A

124,3 m²

Projekt domu Domena 202 A -200

Domena 202 A

131,9 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 34 -350 3D iDesigner

Projekt domu APS 289 iDesigner

APS 289

124,1 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych