Projekt domu APS 202 LUA1250

Cena projektu: 2 740 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
127,7 m²
Min. szer. działki
18,84 m
Wysokość budynku
8,07 m
Pow. zabudowy
96,1 m²
Kubatura
355 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
166,3 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu APS 202 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty inwestycji. Projekt APS 202 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Kuchnia otwarta na salon to doskonałe miejsce dla osób lubiących połączenie funkcjonalności z atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W pełni funkcjonalną łazienkę przewidziano zarówno na parterze, jak i poddaszu, co jest świetnym rozwiązaniem dla większej ilości domowników. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu APS 202 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,2 m²
2 hall
8,6 m²
3 pokój
11,7 m²
4 łazienka
4,9 m²
5 kotłownia
6 m²
6 schody
4,7 m²
7 pokój dzienny
22,4 m²
8 kuchnia
11,2 m²
9 spiżarnia
2 m²
razem
74,7 m²

Rzut kondygnacji projektu APS 202 - Rzut poddasza

1 schody
2,1 m² (4,1 m²)
2 hall
5 m²
3 pokój
13,7 m² (18,9 m²)
4 pokój
14,2 m² (17,7 m²)
5 pokój
14,1 m² (17,5 m²)
6 łazienka
9,7 m² (12,6 m²)
razem
58,8 m² (75,8 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu APS 202 na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
39 606 zł

stan surowy otwarty
143 658 zł

stan surowy zamknięty
29 946 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

213 210 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany: z bloczków z betonu komórkowego + ocieplenie TERMOORGANIKA. Strop: parter - typu TERIVA, poddasze - drewniany. Dach: drewniany. Pokrycie dachu dachówka lub blacha. . Kąt nachylenia dachu: 40 stopni. Ocieplenie poddasza: wełna mineralna ROCKWOOL. Tynk: mineralny.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHI-PROJEKT

Opinie mieszkańców domu APS 202

Zdjęcie profilowe Daniel202
Daniel202
Szukając odpowiedniego projektu, musiałem wziąć pod uwagę warunki mojej działki, gdyż miałem na niej określone możliwości budowy. Projekt domu APS 202 LUA1250 nie tylko świetnie na nią pasował, ale również spełnił moje oczekiwania pod innymi względami. Od początku zależało mi na kotłowni z tyłu domu, a w wielu projektach które widziałem znajdowała się ona od strony wejścia. Ponadto, do gustu przypadł mi jego metraż. Uważam, że mimo iż gabaryty domu nie są duże, to jego wnętrze jest przemyślane i bardzo dobrze wykorzystane. Podczas budowy nie mieliśmy żadnych problemów i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Jedynym, małym odstępstwem od projektu była zmiana konstrukcji stopu nad poddaszem z lekkiej na żelbetową. Z tego względu murarz poradził nam „zamknięcie” klatki schodowej poprzez postawienie przy niej dodatkowej ściany. Fachowiec stwierdził, że przy tym rodzaju stropu będzie to najkorzystniejsze rozwiązanie. Od zamieszkania w nowym domu minęło już kilka lat i na chwilę obecną nigdzie nie mamy żadnych pęknięć i nic złego się nie dzieje. Cały budynek został wymurowany z cegły kratówki Porotherm. Ściany zostały wykonane trójwarstwowo, a pomiędzy murami zastosowaliśmy styropian o grubości 10cm. Nasz dom świetnie utrzymuje temperaturę, więc do jego ogrzania nie zużywamy dużej ilości opału. Sezon grzewczy rozpoczynamy od października, a piec wyłączamy na początku maja. W zeszłym roku przez ten okres zużyliśmy tylko 3,5 tony ekogroszku. Na chwilę obecną w domu mieszkam z żoną i naszym dzieckiem, więc metraż przewidziany w projekcie APS 202 LUA1250 jest dla nas całkowicie wystarczający. Myślę, że nawet 5-osobowa rodzina śmiało mogłaby zamieszkać na takiej powierzchni. Najbardziej jestem zadowolony z salonu, który został przez nas świetnie zaaranżowany. Bardzo podoba mi się również to, iż między nim a kuchnią nie ma żadnej dzielącej ściany. Dzięki temu oba pomieszczenia wraz z dużym hallem tworzą jedną, otwartą przestrzeń dzienną. Decyzja o wyborze projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 202 LUA1250 była dla nas jak najbardziej trafna. Zaproponowany w nim układ pomieszczeń bardzo mi odpowiadał i nie potrzebowałem nic w nim zmieniać. Teraz, po kilku latach od realizacji, nadal nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń. Polecam i Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Monika1357
Monika1357
Wybraliśmy projekt domu APS 202 LUA1250, ponieważ jest on dokładnie taki jakiego szukałam od samego początku. Układ pomieszczeń w nim jest idealnie dopasowany do potrzeb naszej rodziny i uwzględnia wszystko to, na czym szczególnie mi zależało. Bardzo podobają mi się kuchnie otwarte na salon i takie rozwiązanie chciałam zastosować w moim nowym domu. Ponadto, architekt uwzględnił w nim spiżarnię i dodatkowy pokój na parterze- co również było nam potrzebne. Osobne wyjście z kotłowni bezpośrednio na zewnątrz wydało nam się bardzo praktyczne. Koszty budowy były zbliżone do tych przewidzianych w kosztorysie, a cała realizacja odbyła się bez żadnych problemów. Aby wykonać fundamenty, fachowcy najpierw wylali ławy fundamentowe, a następnie użyli do tego betonowych bloczków. Zarówno ściany zewnętrzne, jak i działowe zostały wymurowane z pustaków Suporex. Poddasze ociepliliśmy wełną mineralną, a bryłę budynku wyłożyliśmy 15cm warstwą styropianu. Dzięki temu, dom świetnie trzyma ciepło i nawet w nieco chłodniejszym okresie zdarzają się dni, gdy nie musimy rozpalać całego pieca, a w pomieszczeniach i tak jest ciepło. Zdecydowaliśmy się na tradycyjne ogrzewanie węglowe, więc kwestia dobrej izolacji jest dla nas dość ważna. Projekt domu APS 202 LUA1250 przewidywał, iż okno w kotłowni znajduje się zaraz przy drzwiach wyjściowych. Aby je rozdzielić, wstawiliśmy między nimi 12 cm słupek. Dodatkowo postanowiliśmy zamurować przestrzeń pod schodami, uzyskując tym samym mały, praktyczny schowek Spiżarka przy kuchni jest naprawdę rewelacyjna, tym bardziej, że dom nie jest podpiwniczony. Nam oraz wszystkim znajomym, którzy nas odwiedzają takie rozwiązanie bardzo się podoba. Możliwość bezpośredniego wyjścia z kotłowni na zewnątrz, została przez architekta dobrze przemyślana, gdyż jest to bardzo funkcjonalny pomysł. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 202 LUA1250. Bardzo się cieszę , iż udało nam się znaleźć projekt który spełnił wszystkie nasze oczekiwania i jest dokładnie taki, o jakim marzyliśmy. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe edyta8181
edyta8181
Wybraliśmy projekt domu APS 202 LUA1250, gdyż jego metraż w zupełności odpowiadał potrzebom naszej rodziny. Ponadto, projektant przewidział w nim kotłownię z tyłu domu, na czym bardzo nam zależało. Dodatkowo spodobała mi się możliwość oddzielenia kuchni od salonu. Postawienie murów odbyło się w naszym przypadku bez żadnych trudności. Mieliśmy natomiast jeden, niewielki problem z więźbą dachową. Fachowcy zauważyli, iż w projekcie nie ma uwzględnionych jętek i z racji tego kupiliśmy za mało materiału. Na szczęście udało nam się nabyć brakujące elementy i konstrukcja dachu została poprawnie wykonana. Cały budynek wymurowaliśmy z białego pustaka. Muszę przyznać, że koszty budowy pozytywnie mnie zaskoczyły. Myślałam, że będą one znacznie wyższe, a okazało się że postawienie domu w stanie surowym zamkniętym wyniosło nas ok. 100 tysięcy. W kotłowni postawiliśmy piec na paliwo stałe. Gaz ziemny jest dość drogi w użytkowaniu, a w takim tradycyjnym kotle można palić różnego rodzaju materiałem. Mieszkamy na takich terenach, gdzie kupienie drewna nie stanowi żadnego problemu, więc w razie potrzeby możemy również nim ogrzewać pomieszczenia. Gdy zdecydowaliśmy się projekt domu APS 202 LUA1250 w oczy rzuciła mi się od razu jedna rzecz, którą postanowiłam poprawić. Mianowicie chodziło mi o okna frontowe, które moim zdaniem były zbyt małe. Uważam, że okna dwuskrzydłowe prezentują się lepiej, więc wstawiliśmy je w kuchni i w pokoju na parterze. Powiększyliśmy również rozmiar drzwi balkonowych nad wejściem w sypialniach na poddaszu. Dzięki temu do tych pomieszczeń wpada teraz o wiele więcej słońca. Przestrzeń pod schodami zaadaptowałam na spiżarnię, którą wraz z kotłownią pogłębiliśmy, robiąc je nieco niżej niż poziom parteru. Postanowiliśmy też zabudować kuchnie i zamknąć ją na salon. Teraz można dostać się do niej tylko od strony hallu. Dom usytuowany mamy w ten sposób, iż kotłownia i mała łazienka znajdują się po stronie północnej. Jest to najmniej słoneczna strona świata, więc dobrze, iż na tej ścianie znajduje się tylko jedno okno. Salon i kuchnię mamy od południa, więc w części dziennej mamy bardzo jasno. Zależało nam na dobrym oświetleniu pomieszczeń, a dzięki takiemu ułożeniu budynku oraz zmianie wymiaru okien osiągnęliśmy zamierzony cel. Mimo, iż zrezygnowaliśmy z okna połaciowego nad klatką schodową, nie stanowi to dla nas żadnego problemu. Najbardziej w naszym nowym domu podoba mi się kuchnia, która jest naprawdę duża i bardzo słoneczna. Jest to osobne pomieszczenie, w którym wszyscy razem możemy swobodnie spędzać czas, tak jak miało to miejsce w moim rodzinnym domu. Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 202 LUA1250 oraz całej jego realizacji. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu APS 202

  5 – 4 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

paulkaam 10.08.2018 11:31

j.jaworowiczka 22.08.2018 12:39

mordka.mm 04.09.2018 14:53

Monika1357531 buduje ten dom  31.10.2018 08:17

Projekt domu APS 202 należy do kategorii

Projekty podobne do APS 202 LUA1250

Projekt domu Armanda Mała -100 3D iDesigner

Armanda Mała

117,01 m²

Projekt domu Armanda -100 3D iDesigner

Armanda

133,85 m²

Projekt domu Armanda BIS -100 3D

Armanda BIS

131,41 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 20 -400 3D iDesigner

Projekt domu Amor -200 3D iDesigner

Amor

117,31 m²

Projekt domu Aosta II Termo 3D

Aosta II Termo

130,27 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych