Projekt domu APS 107 LUA1118

Cena projektu: 2 640 zł Cena dotyczy jednego segmentu

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
119,9 m²
Min. szer. działki
13,39 m
Wysokość budynku
8,29 m
Pow. zabudowy
101,5 m²
Kubatura
379 m³
Kąt nach. dachu
37°
Pow. dachu
161,2 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu APS 107 jest doskonały na średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy bliźniaczej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Konstrukcja budynku przykryta jest dachem naczółkowym, który wyjątkowo się prezentuje. Projekt APS 107 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Dużym plusem kuchni zamkniętej na salon jest wyraźny podział pomieszczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu domownicy w spokoju mogą realizować swoją kucharską pasję. W kuchni znajduje się stół, dzięki któremu zyskuje ona na funkcjonalności. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Łazienka na parterze sprawdzi się podczas odwiedzin gości, a druga ulokowana na poddaszu - dla domowników. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu APS 107 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,4 m²
2 hall
8 m²
3 kuchnia
12,2 m²
4 pokój dzienny
23,5 m²
5 łazienka
4,1 m²
6 kotłownia
6,3 m²
7 garaż jednostan.
16,4 m²
razem
73,9 m²

Rzut kondygnacji projektu APS 107 - Rzut poddasza

1 korytarz
6,6 m²
2 pokój
13,7 m² (15,2 m²)
3 garderoba
2,1 m² (3,6 m²)
4 łazienka
7 m² (8,9 m²)
5 pokój
15,6 m² (17,8 m²)
6 pokój
15,6 m² (17,7 m²)
razem
60,6 m² (69,8 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu APS 107 na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
38 556 zł

stan surowy otwarty
124 831 zł

stan surowy zamknięty
25 109 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

188 496 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany: z bloczków z betonu komórkowego + ocieplenie. Stropy: TERIVA, na poddaszu - drewniany dach - drewniany. Pokrycie dachówka lub blacha. Kąt nachylenia dachu: 37 stopni. Ocieplenie poddasza: wełna mineralna „ROCKWOOL”. Tynk: mineralny.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHI-PROJEKT

Opinie mieszkańców domu APS 107

Zdjęcie profilowe Grzegorz1118
Grzegorz1118
Zakupiłem działkę do zabudowy bliźniaczej, przy której po sąsiedzku stał już zrealizowany projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 107 LUA1118, na którego budowę również się zdecydowałem.

Budowa odbyła się bez większych problemów, a fachowcy nie zgłaszali żadnych trudności w związku z dokumentacją techniczną. Realizacja przebiegła w bardzo krótkim czasie, gdyż budynek w stanie deweloperskim powstał w ciągu niecałego roku. Pierwsze prace zaczęliśmy w kwietniu, a już w grudniu tego samego roku zostały wylane posadzki i mieliśmy wykonane wewnętrzne tynki.

Do wykonania fundamentów użyliśmy betonowych bloczków fundamentowych, zaś ściany domu wymurowaliśmy przy użyciu pustaków ceramicznych. Strop zrobiliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy ceramiczną dachówką angobowaną. Co prawda, nie liczyłem skrupulatnie kosztów inwestycji, jednak myślę że w tej kwestii śmiało można sugerować się kwotą oszacowaną przez architekta.

Gdy byliśmy na etapie adaptacji, okazało się iż nastąpiła nowelizacja prawa budowlanego, dlatego też do projektu APS 107 LUA1118 musieliśmy nanieść modyfikację. Nasza działka posiada nietypowy kształt trapezu i budując dom zgodnie z planem, jej granice znajdowałyby się za blisko okien w ścianie szczytowej. Postanowiliśmy więc cofnąć połowę tej ściany o 25 cm, aby wszystko było zgodnie z określonymi warunkami.

Ze względu na specyficzne ukształtowanie terenu na swojej działce, sąsiad postanowił podpiwniczyć dom. Chciałem, aby nasz niczym nie odbiegał od drugiej części bliźniaka, dlatego również zdecydowałem się na tą zmianę. Na chwilę obecną, muszę jednak stwierdzić, że nie był to dobry pomysł. Koszty wykonania piwnicy to bardzo duży wydatek i jest on nieporównywalny do uzyskanych efektów, gdyż dodatkowa kondygnacja nie jest aż tak potrzebna. Budując po raz drugi, na pewno bym się na to nie zdecydował.

Przyszłym Inwestorom projektu APS 107 LUA1118 mogę jednak polecić jedno rozwiązanie, na które niestety wpadłem gdy było już za późno. Mianowicie, garaż jest bardzo wysoki (ponad 3 m), wiec przestrzeń nad nim nie jest w pełni wykorzystana. Z kolei w sypiali na poddaszu od frontowej strony znajduje się małe pomieszczenie a’la garderoba. Myślę, że dobrym pomysłem będzie obniżenie garażu, tak aby powierzchnia nieużytkowa nad nim stała się możliwa do zaaranżowania. Następnie obniżyłbym i przyłączył do niej metraż garderoby i tym samym uzyskalibyśmy dodatkowe pomieszczenie na półpiętrze, do którego wejście znajdowało by się w miejscu załamania schodów. Uważam, że naprawdę warto to rozważyć. Pozdrawiam.

Recenzje projektu APS 107

  5 – 2 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

a.szczawinska 10.08.2018 12:02

j.jaworowiczka 22.08.2018 12:40

Projekt domu APS 107 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu APS 107

Projekt domu APS 107 dwulokalowy

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych