Projekt domu Ambrozja BSA1698

Cena projektu: 2 780 zł 2 492 zł Oszczędzasz 288 złOferta ważna do 31 sierpnia 2016 r.

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty.
Aktualna promocja:starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
137 m²
Min. szer. działki
24,85 m
Wysokość budynku
6,33 m
Pow. zabudowy
216,3 m²
Kubatura
852,2 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
347 m²
EUco
33,49 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Ambrozja to projekt domu jednorodzinnego parterowego z dachem wielospadowym. Posiada nowoczesny, ale gustowny wygląd, urozmaicony wysokimi oknami oraz drewnianymi elementami na elewacji. Jest to idealny dom dla rodziny 2+2. Budynek posiada również wysunięty do przodu garaż z dwoma miejscami postojowymi. Forma domu jest rozłożysta, dlatego musi być on umieszczony na szerszej działce. Z kolei powierzchnia użytkowa jest wystarczająca, by zapewnić mieszkańcom komfort oraz dowolność aranżacji wnętrz. Projekt domu Ambrozja należy do grupy domów energooszczędnych, ogrzewanych paliwem stałym. Na strefę dzienną składają się obszerny salon z jadalnią, wyposażony w kominek, a także odrębna kuchnia ze spiżarnią. Salon posiada wyjścia na dwa tarasy: mniejszy zadaszony, od strony wejściowej oraz większy, od strony ogrodu. Podłużne okna zapewniają bardzo dobre doświetlenie pomieszczeń, ponieważ promienie słoneczne wnikają głęboko do wnętrza domu. Strefę nocną tworzą trzy sypialnie oraz łazienka. Wejścia do poszczególnych pomieszczeń prowadzą z małego korytarzu, gwarantując domownikom prywatność. W drugiej części hallu znajdują się toaleta oraz garderoba, z której przechodzi się do garażu. Projekt domu Ambrozja przewiduje dwa wejścia do kotłowni: jedno z zewnątrz i jedno przez garaż. Dzięki temu będzie można bezproblemowo rozwiązać rozładunek paliwa z ominięciem części mieszkalnej domu. Mocną stroną projektu domu Ambrozja jest bardzo dobre doświetlenie pomieszczeń za sprawą dużych okien w strefie dziennej, a także w części sypialni. To tam skupia się aktywność mieszkańców domu, dlatego nasłonecznienie pokoju dziennego jest wskazane. Ważnym elementem są podcienia z dwóch stron budynku, które urozmaicają jego elegancką bryłę, ale też tworzą miejsce wypoczynku dla domowników. Korzystnym rozwiązaniem jest kotłownia posiadająca osobne wejście na zewnątrz domu, dzięki czemu dostawy paliwa będą mogły się odbywać bez kontaktu z pozostałymi pomieszczeniami.

Rzut kondygnacji projektu Ambrozja - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,3 m²
2 hall
13 m²
3 kuchnia
11,7 m²
4 spiżarnia
3,6 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
36,2 m²
6 korytarz
4,9 m²
7 łazienka
7,2 m²
8 pokój
12 m²
9 pokój
18 m²
10 pokój
13,7 m²
11 wc
3,8 m²
12 garderoba
3,1 m²
13 kotłownia
7,5 m²
14 garaż dwustan.
34,1 m²
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY
Dopasuj projekt do swoich potrzeb

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Ambrozja na działce

Koszt budowy domu

203 313 zł
całkowity koszt

stan zerowy
64 806 zł

stan surowy otwarty
113 817 zł

stan surowy zamknięty
24 690 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 264 322 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Technologia budowy domu

Ściany: 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian. Stropy: żelbetowe, wylewane. Dach: dachówka. Ogrzewanie: gazowe, na paliwo stałe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MTM Styl

Opinie mieszkańców domu Ambrozja

Zdjęcie profilowe 6363485483
6363485483
Przed dokonaniem wyboru oglądnęliśmy naprawdę wiele projektów, jednak spośród nich do gustu najbardziej przypadł nam projekt Ambrozja BSA1698. Budynek przede wszystkim bardzo spodobał się nam pod względem wizualnym. Posiada on nowoczesną i elegancką bryłę oraz ciekawą konstrukcję dachu, a oprócz tego spełniał nasze oczekiwania w kwestii układu oraz ilości uwzględnionych w nim pomieszczeń.

Nasza realizacja odbyła się sprawnie i bez problemów, z czego jesteśmy naprawdę zadowoleni. Współpracowaliśmy z doskonałym fachowcem, który ze wszystkim uporał się bez żadnych trudności. Cała inwestycja przebiegła w bardzo krótkim czasie, gdyż łącznie z wykonaniem wszelkich wykończeń zajęła równo jeden rok. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm. Ociepliliśmy je 12 cm warstwą styropianiu, którą następnie pokryliśmy wysokiej jakości tynkiem mineralnym. Strop wykonaliśmy w tradycyjnej, lanej betonem konstrukcji, zaś dach pokryliśmy dachówką. W sypialniach zamontowaliśmy grzejniki, a na pozostałej powierzchni domu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Ogrzewamy gazem, utrzymując wewnątrz temperaturę 23 °C. Koszty takiego rozwiązania wynoszą ok. 700 zł./mies. w trakcie najmroźniejszego okresu.

Cena inwestycji w dużej mierze zależy od systemu budowy, na jaki zdecyduje się Inwestor oraz od zastosowanych materiałów. Dużą uwagę przywiązywaliśmy do tego, aby nabywane przez nas produkty cechowały się wysoką jakością, a koszty naszej realizacji były zbliżone do oszacowanych przez architekta. Myślę więc, że kosztorys został dobrze obliczony i można się nim sugerować, aczkolwiek zawsze warto jednak wziąć pod uwagę ok. 20% odchylenia od tej kwoty.

Do projektu domu parterowego Ambrozja BSA1698 wprowadziliśmy jedynie drobne zmiany. W wykuszu zamiast dużej witryny i znajdującego się na prostopadłej ścianie wyjścia na taras, wstawiliśmy jedno, duże, narożne okno. Oprócz tego zrezygnowaliśmy ze spiżarki, a kosztem jej powierzchni powiększyliśmy kuchnię. Ze względu na duże wymiary garażu nie była nam ona potrzebna - wstawiliśmy w nim duże regały i to właśnie tam przechowujemy zapasy i przetwory. Dodatkowo nieco przesunęliśmy ściankę działową między kuchnią a salonem, co pozwoliło nam na wykonanie kominka bliżej strefy jadalnianej. Jego pierwotna lokalizacja mogłaby kolidować z przejściem z hallu do części dziennej, dlatego też szczerze polecam to rozwiązanie.

Wraz z żoną jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu Ambrozja BSA1698 - decyzja o jego realizacji okazała się dla nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Architekt świetnie zaplanował rozmieszczenie wnętrza dzięki czemu nasz nowy dom jest bardzo funkcjonalny, a komunikacja między pomieszczeniami naprawdę wygodna. Oprócz tego, że mieszka nam się w pełni komfortowo, cieszy nas również to, iż budynek z zewnątrz doskonale się prezentuje. Podoba się on nie tylko nam ale także odwiedzającym nas gościom, a nawet zdarza się, że obce osoby przyjeżdżają, zatrzymują się i chwalą wygląd naszego domu. Projekt Ambrozja BSA1698 mogę z czystym sumieniem polecić innym Inwestorom. Pozdrawiam.

Projekt domu Ambrozja należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Ambrozja

Ambrozja 3

Ambrozja 3

158,48 m²

Ambrozja 6

Ambrozja 6

165,32 m²

Ambrozja MC

Ambrozja MC

134,99 m²

Ambrozja 7

Ambrozja 7

145,22 m²

Ambrozja 4

Ambrozja 4

135,55 m²

Ambrozja 5

Ambrozja 5

166,45 m²

Ambrozja 2

Ambrozja 2

215,77 m²

Ambrozja NF40

Ambrozja NF40

137 m²

Projekty podobne do Ambrozja BSA1698

Arteo

Arteo

136,93 m²

Filadelfia

Filadelfia

125,3 m²

Portland

Portland

126,6 m²

Sokrates 2

Sokrates 2

132,38 m²