Projekt domu 036 Signum GDB1018

Cena projektu: 3 450 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
159,9 m²
Min. szer. działki
27,8 m
Wysokość budynku
5,56 m
Pow. zabudowy
281,35 m²
Kubatura
1 101,7 m³
Kąt nach. dachu
25°
Liczba pokoi
4
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu 036 Signum jest odpowieni na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, przez co jest tani w budowie. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Wejście do budynku skierowane jest od południa, co jest istotnym rozwiązaniem dla osób, posiadających działkę z wjazdem od tej strony. Projekt 036 Signum to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Kuchnia zamknięta daje nieograniczone możliwości aranżacyjne, gdyż jej styl nie musi dorównywać stylowi salonu. W kuchni znajduje się także stół, dzięki któremu poranne spotkania z rodziną staną się ważną częścią dnia dla każdego domownika. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W domu przewidziano zarówno komfortową łazienkę, jak i osobną toaletę, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Lepszą organizację przestrzeni zapewnia przewidziana w domu garderoba. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd nawiązuje do stylu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu 036 Signum - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,44 m²
2 wc
3,42 m²
3 spiżarnia
3,48 m²
4 kuchnia
12,68 m²
5 pokój dzienny
41,5 m²
6 hall
10,11 m²
7 pokój
10,86 m²
8 pokój
14,18 m²
9 garderoba
4,27 m²
10 pokój
13,42 m²
11 pokój
13,42 m²
12 łazienka
8,78 m²
13 pom. gospodarcze
5,7 m²
14 korytarz
9,39 m²
15 kotłownia
13,54 m²
16 garaż dwustan.
41,62 m²
razem
211,81 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu 036 Signum na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu 036 Signum
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce
Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Budynek zaprojektowano do realizacji w technologii tradycyjnej – murowanej. Na ścianach podłużnych konstrukcyjnych zewnętrznych oparte są wiązary dachowe. Dach o konstrukcji drewnianej. Ściany zewnętrze murowane z pustaków ceramicznych są ocieplone styropianem, wykończone tynkiem i cegłą klinkierową. Dom można zrealizować w różnorodnych wariantach elewacyjnych - zgodnie z projektem podstawowym lub wedle indywidualnych preferencji. Zaleca się uzgodnienie wyboru elewacji z architektem, który pomoże dobrać kolory, a w razie potrzeby wskaże inne możliwości wykończenia elewacji.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Wm

Opinie mieszkańców domu 036 Signum

Zdjęcie profilowe Baasik001
Baasik001

Zdecydowaliśmy się na projekt domu 036 Signum GDB1018 głównie dlatego, że ma dobre rozwiązania techniczne. Istotne było tutaj to, że pomieszczenie gospodarcze i łazienka sąsiaduje z kotłownią i dzięki temu można było ukryć w niej boliery.

Budowa przebiegła bez większych problemów, wykonawcy nie mieli także problemu z odczytem projektu domu 036 Signum GDB1018. Piec mamy taki na różnego rodzaju opał, ale docelowo mam być pompa ciepła. Koszty eksploatacyjne są dla nas zadowalające.

Wprawdzie ja nie wprowadzałem żadnych większych zmian jednak widzę, co warto by było zmodyfikować. Z racji tego, że ściana od strony południowej jest zbyt krótka i jest tam okno, to nie można na tej ścianie już nic ustawić. Myślę, że to okno powinno być przesunięte w stronę kuchni. Jedyna co w naszym domu odbiega od projektu, to ściana z kominem, gdyż trochę ją podwyższyłem i są jakby dwie odrębne bryły, aby ciepło nie uciekało do garażu.

Dom jest postawiony zgodnie z kierunkami świata, więc pomieszczenia są bardzo dobrze doświetlone w ciągu dnia. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny. Moja rodzina liczy cztery osoby, więc miejsca jest wystarczająco dużo. Bardzo nas cieszy, że mamy miejsce na przyjmowanie gości. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego 036 Signum GDB1018. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu 036 Signum

  – 0 głosów

Projekt domu 036 Signum należy do kategorii

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych