Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
🎅🏻 Kup projekt, podaruj Wigilię. W podziękowaniu prezent dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
53,25 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
65,72 m²
Powierzchnia całkowita
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
94,93 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
345 m³
Powierzchnia dachu
140 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
30°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
5,72 m
Szerokość elewacji
9,10 m
Długość elewacji
8,80 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
16,80 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
17,10 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Technologia tradycyjna:
- powierzchnia zabudowy - 65,72m2 - powierzchnia użytkowa- 78,27m2 - powierzchnia całkowita - 94,93m2
- kubatura - 345,00m3
- ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm + 10 cm styropian
- ściany wewnętrzne konstrukcyjne gr. 25 cm i działowe gr. 12 cm
- wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych "POROTHERM"
- sufit podwieszany z płyt GK na ruszcie stalowym przymocowanym do belek stropowych lub konstrukcji dachu za pomocą wieszaków
- konstrukcja więźby dachowej drewniana w układzie krokwiowo-jętkowym
- pokrycie dachówka ceramiczna
- instalacja grzewcza: ogrzewanie elektryczna
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Tablica budowlana
30 zł
Opis projektu
Projekt domu Barbados dom letniskowy jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Barbados dom letniskowy to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. W projekcie przewidziano kuchnię otwartą. Takie rozwiązanie sprawia, że część dzienna jest bardzo przestronna. Uwzględniona w projekcie jadalnia to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących przyjmować gości i organizować rodzinne, kameralne przyjęcia. W projekcie przewidziano jedną łazienkę dostępną dla wszystkich domowników. Uwzględnione w domu dwie przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Z pewnością każdy Inwestor doceni także werandę, dzięki której projekt jest oryginalny i urokliwy. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Projekt stanowi aktualną i pełną dokumentację zawierającą część architektoniczno - budowlaną, konstrukcyjną wykonawczą, instalacji wewnętrznych, elektrycznych i teletechnicznych, charakterystykę energetyczną oraz uprawnienia projektantów. Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi jej zwrot. Zapraszamy do zamówienia przed zakupem rysunków szczegółowych projektu oraz analizy posiadanej działki w celu upewnienia się, że wybrany projekt domu idealnie na nią pasuje. Wymiana rozplombowanego projektu podlega opłacie manipulacyjnej w wysokości 100 zł. O szczegóły dopytaj w Centrum Obsługi Klienta.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Barbados dom letniskowy
Tadeusz1699
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego Barbados dom letniskowy SLN1699, ponieważ spodobał nam się najbardziej spośród innych, które oglądaliśmy. Odpowiadało nam jego funkcjonalne wnętrze oraz metraż, aczkolwiek po zakupie okazało się, iż musimy wprowadzić zmiany do oryginalnej wersji, z racji których dom zyskał na powierzchni.W trakcie trwania inwestycji nie natrafiliśmy na większe trudności. Od rozpoczęcia pierwszych prac, do całościowego wykończenia domu minęły w naszym przypadku ok. 2 lata. Ściany budynku powstały tradycyjnie i zgodnie z technologią zalecaną w projekcie - wymurowaliśmy je z bloczków Suporex, a następnie ociepliliśmy styropianem. Na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę.Podczas realizacji projektu Barbados dom letniskowy SLN1699 musieliśmy nanieść pewne zmiany, które były spowodowane warunkami planu zagospodarowania przestrzennego. Określają one, iż kąt nachylenia dachu domów w naszej okolicy musi wynosić minimum 40 stopni. Po zmodyfikowaniu jego konstrukcji okazało się, że powierzchnia poddasza pozwala na jego zagospodarowanie. Postanowiliśmy z tego skorzystać i na górze zrobiliśmy dwa dodatkowe pokoje. Aby wejście na tą kondygnację było w pełni praktyczne, w miejscu łazienki wykonaliśmy klatkę schodową. Łazienkę zaś zrobiliśmy kosztem mniejszego pokoju. Świetnym pomysłem było powiększenie tarasu, który obecnie ma aż 28 m². Myślę, że naprawdę warto przemyśleć to rozwiązanie, gdyż oryginalna weranda jest dosyć niewielka.Budynek na działce usytuowany jest w ten sposób, iż front znajduje się na południu, zaś taras wychodzi na stronę północną. Przy takim ułożeniu nie mamy żadnych problemów z oświetleniem. Ilość okien jest wystarczająca i we wszystkich pomieszczeniach mamy bardzo jasno.Jesteśmy zadowoleni z realizacji projektu Barbados dom letniskowy SLN1699. Obecny układ pomieszczeń w pełni nas satysfakcjonuje i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Pozdrawiam.
slawoj
Posiadając działkę rekreacyjną, postanowiłem zrealizować na niej dom letniskowy. Ma ona dosyć specyficzne i niewielkie wymiary, więc szukając odpowiedniego projektu przede wszystkim musiałem zwracać uwagę na gabaryty budynku. Spośród propozycji obiektów mieszczących się na mojej parceli, finalnie wybrałem projekt Barbados dom letniskowy SLN1699. Jedna z tworzących go ścian nie posiada okien, dzięki czemu mogłem postawić go na granicy działki. Dodatkowo, dom w całości bardzo mi się spodobał. Wiedziałem, że nie będę musiał wprowadzać do niego zmian, a ich chciałem uniknąć z racji wyższych kosztów adaptacji. Istotny wpływ na decyzję miał również duży, zadaszony taras, który w przypadku domów letniskowych jest doskonałym rozwiązaniem.Jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Zdecydowałem się na budowę metodą gospodarczą i tym samym wiele prac wykonałem samodzielnie. Jest to naprawdę prosty i nieskomplikowany budynek, więc jeśli ktoś ma choć trochę pojęcia w kwestii budownictwa, to spokojnie może zrealizować projekt Barbados dom letniskowy SLN1699 własnymi siłami. Nie musiałem śpieszyć się z budową i robiłem to w wolnym czasie, a cała inwestycja zajęła mi łącznie ok. 3 lat.Do wymurowania ścian użyłem szarych bloczków z betonu komórkowego. Strop zgodnie z zaleceniami architekta został wykonany w konstrukcji drewnianej. Poddasze ociepliliśmy wełną mineralną, dach został zafoliowany, a następnie pokryty blachą trapezową. Przyznam, że przy użyciu powyższych materiałów koszty budowy były dla mnie zadowalające, tym bardziej że dzięki metodzie gospodarczej udało mi się dodatkowo zaoszczędzić na pracy fachowców.Z racji uwarunkowań gruntowych na terenie naszej działki, musieliśmy zwiększyć wysokość fundamentów o dwa bloczki. Po wybudowaniu domu dostrzegam, że dobrym pomysłem byłoby również podniesienie ścianki kolankowej nad wieńcem o jeden bloczek. W mojej opinii linia dachu jest nieco za nisko względem górnej linii okien i po takiej zmianie budynek prezentowałby się jeszcze korzystniej. Dodatkowo, kosztem niewielkiej częśći tarasu wygospodarowałem małą dobudówkę służącą mi jako kotłownia.Wybór projektu domu Barbados dom letniskowy SLN1699 okazał się bardzo trafną decyzją. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń jest prosty, klasyczny i zarazem funkcjonalny. Dobrym rozwiązaniem wnętrza jest z pewnością widoczny podział mieszkania na strefę dzienną z salonem i kuchnią oraz nocną z sypialniami i łazienką. Dom bardzo mi się podoba i jest taki, jak chciałem od samego początku. Pozdrawiam.
Tadeusz1699
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego Barbados dom letniskowy SLN1699, ponieważ spodobał nam się najbardziej spośród innych, które oglądaliśmy. Odpowiadało nam jego funkcjonalne wnętrze oraz metraż, aczkolwiek po zakupie okazało się, iż musimy wprowadzić zmiany do oryginalnej wersji, z racji których dom zyskał na powierzchni.W trakcie trwania inwestycji nie natrafiliśmy na większe trudności. Od rozpoczęcia pierwszych prac, do całościowego wykończenia domu minęły w naszym przypadku ok. 2 lata. Ściany budynku powstały tradycyjnie i zgodnie z technologią zalecaną w projekcie - wymurowaliśmy je z bloczków Suporex, a następnie ociepliliśmy styropianem. Na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę.Podczas realizacji projektu Barbados dom letniskowy SLN1699 musieliśmy nanieść pewne zmiany, które były spowodowane warunkami planu zagospodarowania przestrzennego. Określają one, iż kąt nachylenia dachu domów w naszej okolicy musi wynosić minimum 40 stopni. Po zmodyfikowaniu jego konstrukcji okazało się, że powierzchnia poddasza pozwala na jego zagospodarowanie. Postanowiliśmy z tego skorzystać i na górze zrobiliśmy dwa dodatkowe pokoje. Aby wejście na tą kondygnację było w pełni praktyczne, w miejscu łazienki wykonaliśmy klatkę schodową. Łazienkę zaś zrobiliśmy kosztem mniejszego pokoju. Świetnym pomysłem było powiększenie tarasu, który obecnie ma aż 28 m². Myślę, że naprawdę warto przemyśleć to rozwiązanie, gdyż oryginalna weranda jest dosyć niewielka.Budynek na działce usytuowany jest w ten sposób, iż front znajduje się na południu, zaś taras wychodzi na stronę północną. Przy takim ułożeniu nie mamy żadnych problemów z oświetleniem. Ilość okien jest wystarczająca i we wszystkich pomieszczeniach mamy bardzo jasno.Jesteśmy zadowoleni z realizacji projektu Barbados dom letniskowy SLN1699. Obecny układ pomieszczeń w pełni nas satysfakcjonuje i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Pozdrawiam.
slawoj
Posiadając działkę rekreacyjną, postanowiłem zrealizować na niej dom letniskowy. Ma ona dosyć specyficzne i niewielkie wymiary, więc szukając odpowiedniego projektu przede wszystkim musiałem zwracać uwagę na gabaryty budynku. Spośród propozycji obiektów mieszczących się na mojej parceli, finalnie wybrałem projekt Barbados dom letniskowy SLN1699. Jedna z tworzących go ścian nie posiada okien, dzięki czemu mogłem postawić go na granicy działki. Dodatkowo, dom w całości bardzo mi się spodobał. Wiedziałem, że nie będę musiał wprowadzać do niego zmian, a ich chciałem uniknąć z racji wyższych kosztów adaptacji. Istotny wpływ na decyzję miał również duży, zadaszony taras, który w przypadku domów letniskowych jest doskonałym rozwiązaniem.Jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Zdecydowałem się na budowę metodą gospodarczą i tym samym wiele prac wykonałem samodzielnie. Jest to naprawdę prosty i nieskomplikowany budynek, więc jeśli ktoś ma choć trochę pojęcia w kwestii budownictwa, to spokojnie może zrealizować projekt Barbados dom letniskowy SLN1699 własnymi siłami. Nie musiałem śpieszyć się z budową i robiłem to w wolnym czasie, a cała inwestycja zajęła mi łącznie ok. 3 lat.Do wymurowania ścian użyłem szarych bloczków z betonu komórkowego. Strop zgodnie z zaleceniami architekta został wykonany w konstrukcji drewnianej. Poddasze ociepliliśmy wełną mineralną, dach został zafoliowany, a następnie pokryty blachą trapezową. Przyznam, że przy użyciu powyższych materiałów koszty budowy były dla mnie zadowalające, tym bardziej że dzięki metodzie gospodarczej udało mi się dodatkowo zaoszczędzić na pracy fachowców.Z racji uwarunkowań gruntowych na terenie naszej działki, musieliśmy zwiększyć wysokość fundamentów o dwa bloczki. Po wybudowaniu domu dostrzegam, że dobrym pomysłem byłoby również podniesienie ścianki kolankowej nad wieńcem o jeden bloczek. W mojej opinii linia dachu jest nieco za nisko względem górnej linii okien i po takiej zmianie budynek prezentowałby się jeszcze korzystniej. Dodatkowo, kosztem niewielkiej częśći tarasu wygospodarowałem małą dobudówkę służącą mi jako kotłownia.Wybór projektu domu Barbados dom letniskowy SLN1699 okazał się bardzo trafną decyzją. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń jest prosty, klasyczny i zarazem funkcjonalny. Dobrym rozwiązaniem wnętrza jest z pewnością widoczny podział mieszkania na strefę dzienną z salonem i kuchnią oraz nocną z sypialniami i łazienką. Dom bardzo mi się podoba i jest taki, jak chciałem od samego początku. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki