Projekt domu letniskowego Barbados dom letniskowy SLN1699

Cena projektu: 2 100 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
53,25 m²
Wysokość budynku
5,72 m
Pow. zabudowy
65,72 m²
Kubatura
345 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
140 m²

Opis projektu

Projekt domu Barbados dom letniskowy jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Barbados dom letniskowy to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. W projekcie przewidziano kuchnię otwartą. Takie rozwiązanie sprawia, że część dzienna jest bardzo przestronna. Uwzględniona w projekcie jadalnia to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących przyjmować gości i organizować rodzinne, kameralne przyjęcia. W projekcie przewidziano jedną łazienkę dostępną dla wszystkich domowników. Uwzględnione w domu dwie przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Z pewnością każdy Inwestor doceni także werandę, dzięki której projekt jest oryginalny i urokliwy. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Barbados dom letniskowy - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,01 m²
2 korytarz
4,96 m²
3 pokój
11,48 m²
4 pokój
8,63 m²
5 łazienka
3,86 m²
6 pokój dzienny + kuchnia + jadalnia
21,31 m²
7 skład opału
1,1 m²
8 weranda
23,92 m²
razem
53,25 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

62 707 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia tradycyjna: - powierzchnia zabudowy - 65,72m2 - powierzchnia użytkowa- 78,27m2 - powierzchnia całkowita - 94,93m2 - kubatura - 345,00m3 - ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm + 10 cm styropian - ściany wewnętrzne konstrukcyjne gr. 25 cm i działowe gr. 12 cm - wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych "POROTHERM" - sufit podwieszany z płyt GK na ruszcie stalowym przymocowanym do belek stropowych lub konstrukcji dachu za pomocą wieszaków - konstrukcja więźby dachowej drewniana w układzie krokwiowo-jętkowym - pokrycie dachówka ceramiczna - instalacja grzewcza: ogrzewanie elektryczna

Rekomendowani producenci

Informacje dodatkowe

Projekt stanowi aktualną i pełną dokumentację zawierającą część architektoniczno - budowlaną, konstrukcyjną wykonawczą, instalacji wewnętrznych, elektrycznych i teletechnicznych, charakterystykę energetyczną oraz uprawnienia projektantów. Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi jej zwrot. Zapraszamy do zamówienia przed zakupem rysunków szczegółowych projektu oraz analizy posiadanej działki w celu upewnienia się, że wybrany projekt domu idealnie na nią pasuje. Wymiana rozplombowanego projektu podlega opłacie manipulacyjnej w wysokości 100 zł. O szczegóły dopytaj w Centrum Obsługi Klienta.

Elewacje

Autor: PRO ARTE ARKADIUSZ WOCH, KRZYSZTOF BIODROWICZ SPÓŁKA JAWNA

Opinie mieszkańców domu Barbados dom letniskowy

Zdjęcie profilowe Tadeusz1699
Tadeusz1699
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego Barbados dom letniskowy SLN1699, ponieważ spodobał nam się najbardziej spośród innych, które oglądaliśmy. Odpowiadało nam jego funkcjonalne wnętrze oraz metraż, aczkolwiek po zakupie okazało się, iż musimy wprowadzić zmiany do oryginalnej wersji, z racji których dom zyskał na powierzchni.

W trakcie trwania inwestycji nie natrafiliśmy na większe trudności. Od rozpoczęcia pierwszych prac, do całościowego wykończenia domu minęły w naszym przypadku ok. 2 lata. Ściany budynku powstały tradycyjnie i zgodnie z technologią zalecaną w projekcie - wymurowaliśmy je z bloczków Suporex, a następnie ociepliliśmy styropianem. Na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę.

Podczas realizacji projektu Barbados dom letniskowy SLN1699 musieliśmy nanieść pewne zmiany, które były spowodowane warunkami planu zagospodarowania przestrzennego. Określają one, iż kąt nachylenia dachu domów w naszej okolicy musi wynosić minimum 40 stopni. Po zmodyfikowaniu jego konstrukcji okazało się, że powierzchnia poddasza pozwala na jego zagospodarowanie. Postanowiliśmy z tego skorzystać i na górze zrobiliśmy dwa dodatkowe pokoje. Aby wejście na tą kondygnację było w pełni praktyczne, w miejscu łazienki wykonaliśmy klatkę schodową. Łazienkę zaś zrobiliśmy kosztem mniejszego pokoju. Świetnym pomysłem było powiększenie tarasu, który obecnie ma aż 28 m². Myślę, że naprawdę warto przemyśleć to rozwiązanie, gdyż oryginalna weranda jest dosyć niewielka.

Budynek na działce usytuowany jest w ten sposób, iż front znajduje się na południu, zaś taras wychodzi na stronę północną. Przy takim ułożeniu nie mamy żadnych problemów z oświetleniem. Ilość okien jest wystarczająca i we wszystkich pomieszczeniach mamy bardzo jasno.

Jesteśmy zadowoleni z realizacji projektu Barbados dom letniskowy SLN1699. Obecny układ pomieszczeń w pełni nas satysfakcjonuje i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe slawoj
slawoj
Posiadając działkę rekreacyjną, postanowiłem zrealizować na niej dom letniskowy. Ma ona dosyć specyficzne i niewielkie wymiary, więc szukając odpowiedniego projektu przede wszystkim musiałem zwracać uwagę na gabaryty budynku. Spośród propozycji obiektów mieszczących się na mojej parceli, finalnie wybrałem projekt Barbados dom letniskowy SLN1699. Jedna z tworzących go ścian nie posiada okien, dzięki czemu mogłem postawić go na granicy działki. Dodatkowo, dom w całości bardzo mi się spodobał. Wiedziałem, że nie będę musiał wprowadzać do niego zmian, a ich chciałem uniknąć z racji wyższych kosztów adaptacji. Istotny wpływ na decyzję miał również duży, zadaszony taras, który w przypadku domów letniskowych jest doskonałym rozwiązaniem.

Jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Zdecydowałem się na budowę metodą gospodarczą i tym samym wiele prac wykonałem samodzielnie. Jest to naprawdę prosty i nieskomplikowany budynek, więc jeśli ktoś ma choć trochę pojęcia w kwestii budownictwa, to spokojnie może zrealizować projekt Barbados dom letniskowy SLN1699 własnymi siłami. Nie musiałem śpieszyć się z budową i robiłem to w wolnym czasie, a cała inwestycja zajęła mi łącznie ok. 3 lat.

Do wymurowania ścian użyłem szarych bloczków z betonu komórkowego. Strop zgodnie z zaleceniami architekta został wykonany w konstrukcji drewnianej. Poddasze ociepliliśmy wełną mineralną, dach został zafoliowany, a następnie pokryty blachą trapezową. Przyznam, że przy użyciu powyższych materiałów koszty budowy były dla mnie zadowalające, tym bardziej że dzięki metodzie gospodarczej udało mi się dodatkowo zaoszczędzić na pracy fachowców.

Z racji uwarunkowań gruntowych na terenie naszej działki, musieliśmy zwiększyć wysokość fundamentów o dwa bloczki. Po wybudowaniu domu dostrzegam, że dobrym pomysłem byłoby również podniesienie ścianki kolankowej nad wieńcem o jeden bloczek. W mojej opinii linia dachu jest nieco za nisko względem górnej linii okien i po takiej zmianie budynek prezentowałby się jeszcze korzystniej. Dodatkowo, kosztem niewielkiej częśći tarasu wygospodarowałem małą dobudówkę służącą mi jako kotłownia.

Wybór projektu domu Barbados dom letniskowy SLN1699 okazał się bardzo trafną decyzją. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń jest prosty, klasyczny i zarazem funkcjonalny. Dobrym rozwiązaniem wnętrza jest z pewnością widoczny podział mieszkania na strefę dzienną z salonem i kuchnią oraz nocną z sypialniami i łazienką. Dom bardzo mi się podoba i jest taki, jak chciałem od samego początku. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Barbados dom letniskowy

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

slawoj buduje ten dom  02.11.2017 08:40

Pozostałe wersje projektu Barbados dom letniskowy

Projekty podobne do Barbados dom letniskowy SLN1699

Projekt domu letniskowego La Palma dom letniskowy

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych