Fakro

Fakro

 • Okna dachowe
 • Schody strychowe
 • Rolety
 • PRODUKTY
 • FAKRO
 • Kontakt
Odwiedź stronę

przejdziesz na stronę Fakro

PRODUKTY

OKNA DACHOWE

OKNA DACHOWE

Rodzaje okien dachowych

Nowoczesne okna dachowe to optymalne rozwiązanie stosowane w budownictwie, ponieważ doświetlają wnętrze, umożliwiają przewietrzenie poddasza oraz zapewniają widok na zewnątrz. Co więcej montaż okien w dachu to rozwiązanie tańsze i mniej pracochłonne niż budowanie lukarn. Okna dachowe zmieniają się. Obecnie produkowane okna dachowe to produkty najwyższej jakości, które charakteryzują się wysoką trwałością, dużą energooszczędnością, bezpieczeństwem i wygodną obsługą.

Coraz częściej standardowe okna obrotowe wypierane są przez inne, nowocześniejsze konstrukcje okien dachowych. Uznanie w oczach klientów zdobywają okna o podwyższonej osi obrotu czy okna uchylno-obrotowe, ponieważ zapewniają zdecydowanie wyższą funkcjonalność.  

Wybierając okna dachowe musimy wziąć pod uwagę funkcjonalność, energooszczędność oraz bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe. Te aspekty chociaż nieuświadamiane są bardzo ważne dla mieszkańców. Każdy chce czuć się bezpiecznie i komfortowo we własnym domu. Nowoczesne okna dachowe FAKRO zapewniają ten spokój.   

Ciesz się komfortem mieszkania na poddaszu niezależnie od temperatury panującej za oknem. Zastosuj pakiet superTrio składający się z:

 • okna 3-szybowego,
 • kołnierza Thermo z dodatkową izolacją,
 • markizy zewnętrznej.

Pakiet superTrio to kompleksowe rozwiązanie zapewniające nie tylko ciepło przytulnych wnętrz pod skosami w chłodne, zimowe dni, ale także optymalną temperaturę podczas letnich upałów.

OKNA DACHOWE

OKNA DACHOWE RODZAJE

SCHODY STRYCHOWE

SCHODY STRYCHOWE

Zalety schodów strychowych FAKRO

Oszczędność miejsca Schody strychowe FAKRO podczas składania i rozkładania drabinki nie wymagają dużej przestrzeni, a po złożeniu „chowają się” w stropie. Oszczędzamy tym samym miejsce w pomieszczeniu, w którym zostały zamontowane.

Łatwy montaż System montażu pozwala na łatwe zamontowanie schodów przez dwie osoby oraz dopasowanie długości drabiny do wysokości pomieszczenia. Schody dostarczone są do klienta kompletnie zmontowane i nie wymagają żadnych czynności przedmontażowych.

Wygodna obsługa Odpowiednia konstrukcja mechanizmu odciążającego klapę schodów, a w niektórych modelach również drabinkę usprawnia ich obsługę. Dostarczany ze schodami drążek umożliwia wygodne otwieranie i zamykanie schodów.

Dodatkowe wyposażenie W celu zwiększenia komfortu użytkowania oraz przyspieszenia montażu do schodów segmentowych FAKRO dostępne są akcesoria dodatkowe.

Gwarancja Schody strychowe FAKRO objęte są 3 letnią gwarancją.

SCHODY STRYCHOWE

SCHODY STRYCHOWE RODZAJE

WŁAZY DACHOWE

WŁAZY DACHOWE

Charakterystyka

 • Wyłazy dachowe umożliwiają szybkie, łatwe i bezpieczne wyjście na dach w celu przeprowadzenia prac kominiarskich, instalacyjnych lub konserwacyjnych. W zależności od rodzaju pomieszczenia na poddaszu (ogrzewane lub nieogrzewane) możemy zamontować odpowiedni typ wyłazu dachowego.
 • Okno wyłazowe jest połączeniem okna dachowego i wyłazu dachowego. Jako wyłaz zapewnia łatwe i bezpieczne wyjście na dach. Funkcje okna spełnia doświetlając wnętrze oraz umożliwiając przewietrzenie pomieszczenia. Przeznaczony jest do pomieszczeń mieszkalnych, ogrzewanych.
 • Główną funkcją standardowych wyłazów jest umożliwienie wyjścia na dach. Wyłazy standard doświetlają wnętrze oraz posiadają możliwość uchylenia klapy i przewietrzenia pomieszczenia. Wyłazy standard przeznaczone są do montażu w pomieszczeniach nieogrzewanych, w których temperatura wewnątrz zbliżona jest do temperatury panującej na zewnątrz.
WŁAZY DACHOWE

WŁAZY DACHOWE RODZAJE

OBRÓBKA KOMINOWA

OBRÓBKA KOMINOWA

Obróbka kominowa GZK

To systemowy kołnierz uszczelniający, który umożliwia łatwe wykonanie szczelnej i estetycznej obróbki blacharskiej wokół komina. Specjalnie zaprojektowane i precyzyjnie wykonane elementy szczelnie łączą komin z pokryciem dachowym i znacznie skracają czas wykonania obróbki. Może być stosowana w dachu o nachyleniu od 15 do 70 stopni. Elastyczny fartuch w dolnej części pozwala na zastosowanie obróbki we wszystkich typach pokryć dachowych. Kołnierze wykonane są z blachy aluminiowej zabezpieczonej modyfi kowanym poliestrem o wysokiej trwałości i odporności na czynniki atmosferyczne.

Obróbka kominowa GZK oferowana jest w dwóch wersjach: 1. Uniwersalna obróbka kominowa GZK- AV Uniwersalna obróbka kominowa GZK-AV pozwala okuć komin o maksymalnej szerokości 95 cm i długości 180 cm (wymiar mierzony po długości połaci). Możliwe jest to poprzez zastosowanie regulowanych elementów kołnierza. Gdy komin ma mniejsze rozmiary, blachy kołnierza można łatwo przyciąć na dowolny wymiar.

2. Stała obróbka kominowa GZK-AS Obróbka kominowa GZK-AS występuje w dwóch stałych rozmiarach dostosowanych do najpopularniejszych wymiarów komina stosowanych na rynku.

OBRÓBKA KOMINOWA

OBRÓBKA KOMINOWA RODZAJE

INTELIGENTNY DOM

INTELIGENTNY DOM

Zalety systemu FAKRO smartHome:

WYŻSZY KOMFORT ŻYCIA

Korzystanie z rozwiązań inteligentnego domu to podniesienie komfortu życia na znacznie wyższy poziom. Integracja urządzeń sterowanych elektrycznie powoduje, że budynek „myśli za nas” a w codziennym życiu umożliwia łatwiejsze funkcjonowanie.

BEZPIECZEŃSTWO

W zależności od zastosowanych rozwiązań inteligentny system FAKRO smartHome zabezpieczy przed skutkami włamania, pożaru czy zalania. Możemy sprawdzić czy okna, drzwi są zamknięte, a urządzenia elektryczne wyłączone. Dodatkowo ułatwi życie osobom starszym, dzieciom oraz ludziom o obniżonej sprawności.

OSZCZĘDNOŚCI

Istnieje możliwość konfi guracji systemu tak aby twój dom oszczędzał energię elektryczną i cieplną wykorzystywaną podczas jego użytkowania.

WOLNY CZAS

Korzystanie z FSH pozwoli przeznaczyć czas na odpoczynek. Z inteligentnym domem FAKRO będziesz miał więcej czasu na wszystko…

ZDROWIE

Rozwiązania smart w naszym domu mogą zadbać o optymalną ilość naturalnego światła w pomieszczeniu, odpowiednią temperaturę czy jakość powietrza. Te wszystkie parametry wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie.

INDYWIDUALNE ROZWIĄZANIA

System można modyfikować w dowolnym zakresie, dokładając kolejne urządzenia i czujniki pracujące w systemie Z-Wave dostosowując go do swoich potrzeb.

INTELIGENTNY DOM

INTELIGENTY DOM ZALETY

ŚWIETLIKI RUROWE

ŚWIETLIKI RUROWE

Świetliki rurowe - charakterystyka

Dzienne zapotrzebowanie człowieka na światło naturalne wynosi 30 minut na powietrzu bez okularów przeciwsłonecznych i żadne sztuczne oświetlenie nie zastąpi dobroczynnego wpływu promieni słonecznych na ludzki organizm.

 

Chcąc zapewnić dostęp naturalnego światła w pomieszczeniach, w których nie ma możliwości zamontowania okien dachowych ani pionowych polecane są świetliki rurowe LightTunnel. Poprzez świetlik rurowy do wnętrza budynku napływa naturalne światło rozjaśniając wnętrze. W pozostałych pomieszczeniach, świetlik rurowy stanowi dodatkowe źródło światła, pozwalając również na oszczędność energii elektrycznej.

Ilość światła wpadająca do pomieszczenia poprzez świetliki rurowe zależy przede wszystkim od natężenia światła słonecznego na zewnątrz budynku. Im większa ilość światła pada na kopułę świetlika, tym więcej światła przenoszone jest przez świetlik do wnętrza budynku. 

Światło słoneczne Bardzo istotnym elementem decydującym o ilości wpadającego światła jest usytuowanie kopuły świetlika na dachu.

 

Przy planowaniu miejsca montażu świetlika należy wziąć pod uwagę następujące wskazówki:

 • starać się umieścić część dachową na południowej, najbardziej nasłonecznionej części dachu zwracając uwagę na omijanie miejsc zacienionych,
 • prowadzić rurę światłonośną jak najkrótszą i jak najprostszą drogą, co zapewnia większą ilość światła,
 • zamontować rurę tak, aby była maksymalnie naciągnięta (świetlik z giętką rurą światłonośną). 

 

Dobierając ilość i wielkość świetlików do pomieszczenia należy wziąć pod uwagę:

 • wielkość i kształt pomieszczenia a zwłaszcza wysokość,
 • sposób rozmieszczenia świetlików,
 • kolory i faktury ścian, sufitu i podłogi,
 • plan rozmieszczenia układu mebli i sprzętu dodatkowego (w zależności od typu przeznaczenia pomieszczenia użytkowego).

 

ŚWIETLIKI RUROWE

ŚWIETLIKI RUROWE RODZAJE

FOLIE I MEMBRANY

FOLIE I MEMBRANY

Charakterystyka membran dachowych

Membrany dachowe to warstwy wstępnego krycia. Poprawiają szczelność dachu, zabezpieczają termoizolację przed zawilgoceniem oraz stanowią istotny element systemu ocieplenia w dachach skośnych. Zastosowanie membran EUROTOP w połaci dachu ma wiele zalet.

Oszczędność energii

Membrany dachowe nie wymagają zachowania szczeliny wentylacyjnej pomiędzy membraną a materiałem termoizolacyjnym. Dosunięcie termoizolacji do powierzchni membrany umożliwia wykonanie grubszej izolacji termicznej dachu na całej wysokości krokwi, co przyczynia się do lepszego ocieplenia dachu i oszczędności energii. Wysoka paroprzepuszczalność i wodoszczelność membran EUROTOP gwarantuje, że materiał termoizolacyjny pozostanie suchy, a tylko taki zapewnia wysokie właściwości termoizolacyjne. Wiatroszczelność i brak szczeliny wentylacyjnej pomiędzy izolacją i membraną zapobiegają wywiewaniu ciepła z materiału termoizolacyjnego i wnikaniu wilgoci znajdujacej się w powietrzu.  

Łatwy montaż

Brak potrzeby zostosowania szczeliny wentylacyjnej nad termoizolacją zdecydowanie ułatwia prowadzenie prac montażowych. Łatwiejszy montaż membran to oszczędność czasu, obniżenie kosztów i zmniejszenie prawdopodobieństwa popełnienia błędów montażowych.

 

Większa żywotność konstrukcji dachu

Dzięki wysokiej paroprzepuszczalności membran nadmiar wilgoci z termoizolacji jest odparowywany. Zwiększa to żywotność konstrukcji dachu.  

Zdrowy mikroklimat na poddaszu

Membrana stanowi zabezpieczenie poddasza przed przedostającymi się pod pokrycie zasadnicze deszczem, śniegiem, wilgocią i kurzem. Daje gwarancję, że ewentualne przecieki, woda z topniejącego śniegu bądź z kondensacji zostaną wyprowadzone na zewnątrz dachu, nie wnikając do warstwy termoizolacyjnej. Membrana w dużym stopniu decyduje o suchym i przyjemnym klimacie na poddaszu budynku.  

Szeroki zakres stosowania

Membrany oferowane przez FAKRO posiadają wysoką odporność na działanie temperatury co powoduje, że mogą być stosowane w róznych konstrukcjach dachu, nawet w dachach krytych blachą.

 

Firma FAKRO posiada w swojej ofercie szeroką gamę membran i folii przeznaczonych do wstępnego krycia połaci dachowej oraz ochrony termoizolacji przed zawilgoceniem i kurzem.

 

Chcąc zachować najwyższą jakość oferowanych produktów firma FAKRO na bieżąco sprawdza najważniejsze parametry membran i folii takie jak:

 • wytrzymałość na rozrywanie,
 • wytrzymałość na rozerwanie gwoździem,
 • wodoszczelność,
 • długość oraz szerokość rolki, gramatura.

Daje to gwarancję, że produkty dystrybuowane pod marką FAKRO zawsze zachowują wszystkie deklarowane parametry techniczne.

FOLIE I MEMBRANY

FOLIE I MEMBRANY RODZAJE

ROLETY

ROLETY

Charakterystyka

Rolety w zależności od typu mogą być sterowane ręcznie na kilka sposobów: za pomocą łańcuszka, sznurka, drążka lub za pomocą klipsów magnetycznych umieszczonych na wybranej wysokości.

Akcesoria wewnętrzne do okien pionowych dostępne są w dużych rozmiarach nawet do 5,8m szerokości (w zależności od typu) i do 3m wysokości oraz wykonywane są na indywidualne zamówienie.

Akcesoria wewnętrzne do okien pionowych mogą zostać zamontowane na trzy sposoby: na ścianie, na suficie i we wnęce okiennej.

Zalety akcesoriów wewnętrznych do okien pionowych

Dekoracja wnętrza

Zadaniem akcesoriów wewnętrznych jest dekoracja wnętrza. Bogaty wybór typów i kolorów materiałów rolet zapewnia uzyskanie harmonii z wystrojem każdego pomieszczenia dając możliwość dowolnego kształtowania charakteru wnętrza. Oferta kolorystyczna jest dostępna w folderze.

Kolory i materiały

Kontrola światła

Montaż akcesoriów wewnętrznych umożliwia regulację ilości i intensywności światła wpadającego do pomieszczenia. Dzięki nim możemy uzyskać zaciemnienie nawet w słoneczny dzień, w chwilach, gdy potrzebujemy odpoczynku. Dodatkowo akcesoria chronią przed refleksami na ekranach monitorów.

Ochrona przed promieniami UV

Rolety ograniczają przenikanie promieniowania UV do wnętrza oraz pomagają chronić przedmioty i materiały znajdujące się w pomieszczeniu przed zmianą koloru.

Ochrona prywatności

Akcesoria okienne chronią przed niepożądanym zaglądaniem z zewnątrz i zapewniają poczucie prywatności.

Komfortowa obsługa

Akcesoria wewnętrzne charakteryzują się wygodną obsługą dzięki zastosowaniu sznurków, drążków lub magnetycznych klipsów.

Bogata oferta akcesoriów zewnętrznych

W ofercie FAKRO oprócz akcesoriów wewnętrznych posiada bogatą ofertę akcesoriów zewnętrznych do okien pionowych.

 

ROLETY

ROLETY RODZAJE

MARKIZY

MARKIZY

Ochrona przed nagrzewaniem pomieszczeń

Markizy montowane są na zewnątrz okien dlatego skutecznie chronią wnętrza domów przed nagrzaniem. Z przeprowadzonych przez firmę FAKRO badań wynika, że są one do 8 razy skuteczniejsze niż powszechnie stosowane rolety wewnętrzne, które zwykle zasłaniają ostre światło słoneczne. Markizy absorbują promienie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz chroniąc w ten sposób przed nagrzewaniem wnętrza co w praktyce powoduje spadek temperatury wewnętrznej nawet o 10°C.

Norma DIN 5034-1 mówi: „Pomieszczenia należy chronić przed nagrzewaniem w okresie lata w miarę możliwości za pomocą zewnętrznych osłon, umiejscowionych przed szybą, odbijających ciepło”.

 

Markizy - 8 razy skuteczniejsza ochrona przed nagrzewaniem niż osłony wewnętrzne

Okno bez osłon Promieniowanie słoneczne przenika przez szyby do pomieszczenia. Po zetknięciu z powierzchnią przedmiotów znajdujących się we wnętrzu, promieniowanie zamienia się w ciepło. Szyby z powłoką niskoemisyjną zatrzymują je w pomieszczeniu przez co wnętrze mocno się nagrzewa.

Okno z zasłoną wewnętrzną Promienie słoneczne przenikają przez szyby do pomieszczenia i pochłaniane są przez roletę wewnętrzną. Przemieniają się one w ciepło, które nie jest przepuszczane na zewnątrz przez szybę z powłoką niskoemisyjną. Zasłona zamiast chronić przed ciepłem nagrzewa się i emituje ciepło do wnętrza. Prowadzi to do niepożądanego nagrzewania się pomieszczeń w upalne dni.

Okno z markizą zewnętrzną Okno osłonięte markizą nie dopuszcza do przenikania promieni słonecznych do pomieszczenia. Większość promieniowania słonecznego nie dociera nawet do przeszklenia. Absorbowane jest ono już przed szybą, a ciepło emitowane jest na zewnątrz, a nie do wnętrza. W ten sposób markiza chroni pomieszczenia przed nagrzaniem w słoneczne, upalne dni.

SKUTECZNA OCHRONA PRZED UPAŁEM

Markiza stanowi optymalne rozwiązanie jako ochrona przed nadmiernym ciepłem słonecznym. Absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz, przez co w słoneczne dni bardzo dobrze chroni wnętrze przed uciążliwym upałem. Markiza chroni pomieszczenie do 8 razy lepiej w porównaniu z osłonami wewnętrznymi, co w praktyce powoduje spadek temperatury wnętrza nawet o 10°.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Markiza ogranicza zużycie energii w urządzeniach klimatyzacyjnych, przez co zmniejsza emisję CO2 do środowiska, a my nie musimy płacić wysokich rachunków za prąd. Markiza Solar nie zużywa energii z sieci elektrycznej, zasilana jest baterią ładowaną promieniami słonecznymi. Co więcej rozwinięta markiza w ciągu chłodnych nocy chroni wnętrze przed stratami ciepła poprawiając współczynnik przenikania ciepła okna aż do 16%. W ten sposób obniżamy rachunki za ogrzewanie.

DOPŁYW NATURALNEGO ŚWIATŁA

Okna zasłonięte markizami w przeciwieństwie do rolet zewnętrznych umożliwiają napływ naturalnego światła. Markizy przepuszczają wystarczającą ilość światła aby nie używać dodatkowego oświetlenia.

WIDOCZNOŚĆ NA ZEWNĄTRZ I ZAPEWNIENIE PRYWATNOŚCI

Zaciągnięte markizy, w ciągu dnia chronią wnętrze pomieszczenia przed obserwatorami zapewniając jednocześnie widoczność na zewnątrz. Możemy swobodnie obserwować okolice mając zapewnione w ciągu dnia poczucie prywatności.

POPRAWA ERGONOMII

Zaciągnięta markiza poprawia warunki ergonomiczne w miejscach pracy. Pozwala na równomierny rozkład natężenia światła, zapewniając naszym oczom wizualny komfort i chroniąc je przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, szczególnie przy pracy z komputerem. W pomieszczeniach z zaciągniętą markizą oczy nie męczą się tak jak w pomieszczeniu bez markizy, gdzie rozkład natężenia światła jest bardzo nierównomierny.

OCHRONA PRZED SZKODLIWYM PROMIENIOWANIEM UV

Markiza ogranicza przenikanie szkodliwego promieniowania UV do wnętrza pomieszczenia. Zaciągnięta markiza pomaga chronić przedmioty i materiały znajdujące się we wnętrzu przed szkodliwym promieniowaniem UV, które powoduje ich odbarwianie.

OCHRONA PRZED OWADAMI

Zasunięta markiza elektryczna (Z-Wave, Solar, Wifi) oraz markiza VMZ ZIP na oknie pionowym oprócz ochrony przed nagrzewaniem pomieszczenia pełni funkcje moskitiery. Gdy okno jest otwarte rozwinięta markiza chroni wnętrze przed owadami.

ŁATWY I SZYBKI MONTAŻ

Dzięki zastosowaniu dodatkowego zestawu montażowego VMX instalacja markiz może być wykonana przez jedną osobę. To duża oszczędność czasu i ograniczenie kosztów. Nabywając zestaw VMX przeprowadzimy samodzielnie montaż markiz ręcznych w pełnym zakresie rozmiarowym, a elektrycznych i solarnych oraz VMZ ZIP do rozmiaru około 1,5m x 1,5m.

MARKIZY

MARKIZY RODZAJE

BRAMY GARAŻOWE

BRAMY GARAŻOWE

Bramy garażowe

Segmentowe bramy garażowe z serii INNOVIEW LINE zostały zaprojektowane i zbudowane „od nowa”. Z najwyższej jakości materiałów stworzona została unikatowa konstrukcja, która swoją funkcjonalnością i innowacyjnością przełamuje dotychczasowe standardy. Unikatowe rozwiązania potwierdzają wyjątkowość produktu, który wszystkim użytkownikom gwarantuje najwyższą jakość i estetykę wykonania, bardzo dobrą termoizolacyjność, bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe oraz komfort obsługi.

Bramy garażowe FAKRO z serii INNOVIEW LINE dostępne są w dwóch wersjach: STYLE oraz STYLE+.

ENERGOOSZCZĘDNE I TRWAŁE

Zastosowanie w panelach o grubości 40 mm pianki poliuretanowej gwarantuje bardzo dobrą ochronę garażu zarówno przed wysokimi jak i niskimi temperaturami panującymi na zewnątrz. Współczynnik przenikania ciepła dla tych paneli wynosi U=0,53 W/m2K.

Panele zastosowane w bramach garażowych INNOVIEW LINE posiadają wysoką sztywność i dużą wytrzymałość. Spełniają swoje funkcje nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. Mogą być stosowane w temperaturze od -90°C do +80°C.

 AUTOMATYCZNIE STEROWANE

Możliwość zastosowania automatyki sprawia, że obsługa bramy nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych staje się wręcz przyjemna.

Otwieranie bramy pilotem bez konieczności wychodzenia z samochodu podczas ulewnego deszczu czy też zimą, zostanie docenione przez każdego kierowcę. Również bramy segmentowe otwierane ręczne, w których ciężar płaszcza precyzyjnie równoważy dobrany system sprężyn, charakteryzują się lekkością obsługi bez konieczności użycia dużej siły.

Zastosowane sprężyny powodują, że operowanie bramą jest o wiele lżejsze i zdecydowanie bardziej płynne niż w przypadku np. bram uchylnych czy też roletowych.

STOSOWANE W FAKRO SMARTHOME

Dom Inteligentny, w którym produkty FAKRO: okna dachowe, rolety wewnętrzne czy zewnętrzne, markizy, bramy garażowe, okna pionowe czy drzwi wejściowe wyposażone w moduł Z-Wave mogą być sterowane zdalnie. Wystarczy zainstalować odpowiednią bramkę internetową wyposażoną w interfejs Z-Wave, np. bramkę FIBARO, aby za pomocą przeglądarki internetowej lub aplikacji łatwo kontrolować inteligentne produkty FAKRO zarówno z domu jak i z każdego miejsca na świecie. Do systemu FAKRO smartHome mogą być podłączone także inne urządzenia wyposażone w moduł Z-Wave, jak np. oświetlenie, ogrzewanie czy różnego rodzaju czujniki: deszczu, wiatru, dymu, smogu czy tlenku węgla. 

BEZPIECZNE DLA UŻYTKOWNIKÓW

Zastosowanie wielu systemów bezpieczeństwa w postaci zabezpieczenia przed pęknięciem sprężyn, linek (w wybranych modelach), użycie fotokomórek, czujników przeciążeniowych w automatach itp. powoduje, że każdą bramą segmentową operować może dorosła osoba nie naruszając zasad bezpieczeństwa. Nawet przypadkowe wtargnięcie dziecka w strefę pracy bramy nie spowoduje zagrożenia - brama zatrzyma się lub cofnie do pozycji otwartej.

CHRONIĄ PRZED WŁAMANIEM

Bramy segmentowe FAKRO z serii INNOVIEW LINE posiadają kilka systemów podnoszących bezpieczeństwo.  

Automaty stosowane w bramach segmentowych INNOVIEW LINE spełniają wymagania wszystkich norm prawnych oraz łączą w sobie dwa zabezpieczenia:

 • przekładnia mechaniczna, która uniemożliwia otwarcie bramy z zewnątrz przez osoby trzecie,
 • elektroniczny system uniemożliwiający otwarcie bramy z zewnątrz przy użyciu siły.

W momencie wykrycia siłowej próby otwarcia bramy automat dopycha ją mocniej do podłoża.

ESTETYCZNE I KOMFORTOWE

Szeroka oferta modeli bram od klasycznych po nowoczesne, kolorów, dodatków i automatyki umożliwia indywidualny dobór rozwiązania. Bramy segmentowe jako jedyne na rynku można w sposób idealny dopasować do fasady budynku, a tym samym do całego projektu wymarzonego domu.

DOSTĘPNE W WIELU ROZMIARACH

Bramy garażowe z serii INNOVIEW LINE oferowane są w wielu standardowych wielkościach. 15 rozmiarów w zakresie szerokości od 2400 mm do 6000 mm oraz 7 wysokości bram od 2000 mm do 3000 mm pozwolą na zastosowanie bram w wielu garażach jedno- jak i dwustanowiskowych. Na zamówienie dostępne są również nietypowe wymiary bram..

BRAMY GARAŻOWE

BRAMY GARAŻOWE RODZAJE

DRZWI WEJŚCIOWE

DRZWI WEJŚCIOWE

Drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe FAKRO z serii INNOVIEW LINE powstały z połączenia wyselekcjonowanego drewna oraz okładziny aluminiowej.

Naturalny materiał jakim jest drewno idealnie spełnia swoje właściwości zapewniając wysoką termoizolacyjność, odpowiednią trwałość oraz naturalne piękno drewna od wewnątrz. Aluminiowa okładzina zastosowana na zewnątrz izoluje drewno od niekorzystnych warunków atmosferycznych zapewniając trwałość i niezmiennie wysoką estetykę drzwi wejściowych przez wiele lat.

Poznaj zalety drzwi wejściowych z serii INNOVIEW LINE

TERMOIZOLACJA

W drzwiach INNOVIEW LINE zastosowano niski próg termiczny, z przekładką termiczną, kompatybilny z termiczną osłoną podproża gwarantując termoizolację na najwyższym poziomie. Istnieje możliwość zastosowania w drzwiach pakietów dwu i trzyszybowych z ciepłą ramką TGI oraz ze szkłem antywłamaniowym P4.

Energooszczędność drzwi, ze skrzydłem o grubości 100 mm, na poziomie Ud=0,68 W/m2 K daje oszczędność w ogrzewaniu. Drzwi mogą być montowane w budynkach energooszczędnych spełniających standard energetyczny NF40.

BEZPIECZEŃSTWO W STANDARDZIE

Drzwi wejściowe FAKRO z serii INNOVIEW LINE posiadają w standardzie 3-punktowy zamek listwowy - który zabezpiecza drzwi w trzech punktach, przez co poczucie bezpieczeństwa we własnym domu jest zagwarantowane. W drzwiach zastosowano także antywłamaniowy zamek trzypunktowy i antywłamaniowy „wręg francuski”. 

KOMFORT OBSŁUGI

Regulowane w trzech płaszczyznach zawiasy kieszeniowe SIMONSWERK zastosowane w drzwiach wejściowych FAKRO z serii INNOVIEW LINE zapewniają niezwykłą lekkość, płynność oraz łatwość otwarcia skrzydła. Zawiasy są trwałe i posiadają zwiększoną odporność na wypaczanie w trakcie długotrwałego użytkowania.

NOWOCZESNE WZORNICTWO I KOLORY ŚWIATA

Wiele różnych wzorów i kolorów okładzin aluminiowych daje możliwość indywidualnego wyboru drzwi idealnie dopasowanych do pozostałej części stolarki otworowej, bramy garażowej czy okien z serii INNOVIEW, podkreślając wyjątkowość Twojego budynku. Drzwi dostępne są w kolorach z palety RAL co daje wielkie możliwości w trakcie wyboru indywidualnych barw.

PRZYJEMNA CISZA W DOMU

Konstrukcja drzwi zapewnia wysoką dźwiękoszczelność. Drzwi o współczynniku Rw=34dB skutecznie chronią przed hałasem z zewnątrz.

TRWAŁOŚĆ

Starannie wyselekcjonowane drewno, klejone warstwowo (sosna, dąb na sośnie, dąb) tworzą sztywną i stabilną konstrukcję ościeżnicy oraz skrzydła drzwi. Skrzydło o grubości 82/100 mm zapewnia odpowiednią trwałość. W drzwiach zastosowano podwójny lub potrójny system uszczelnienia. Drewno z zewnątrz osłonięte jest aluminiową okładziną o nowoczesnym designie, która chroni drzwi wejściowe przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi przez długi okres użytkowania.

INDYWIDUALNY SYSTEM ZAMYKANIA

Drzwi wejściowe mogą zostać wyposażone w czytnik linii papilarnych. To innowacyjny i wygodny system zabezpieczenia, który świetnie sprawdzi się w każdym domu. Takie rozwiązanie nie wymaga używania kluczy, dzięki czemu można uniknąć sytuacji, w której klucze się zgubią lub zostaną skradzione. Czytnik chroni również przed wtargnięciem osób niepowołanych do domu.

ELEMENT FAKRO SMARTHOME

Po wyposażeniu drzwi w specjalną klamkę pracującą w systemie Z-Wave, drzwi wejściowe stają się integralnym elementem inteligentnego domu FAKRO smartHome. Wykorzystując odpowiednią aplikację, możemy zamykać lub otwierać zamek w drzwiach za pomocą smartfona.

DRZWI WEJŚCIOWE

DZRWI WEJŚCIOWE RODZAJE

OKNA DREWNIANO ALUMINIOWE

OKNA DREWNIANO ALUMINIOWE

Zalety okien INNOVIEW

INNOWACYJNE OKNA PIONOWE

Zespół inżynierów FAKRO we współpracy z liderami rynku okuć i aluminium przygotował zaawansowaną technologię łączenia profili aluminiowych z drewnem, dzięki której powstały okna charakteryzujące się wyjątkową powierzchnią i właściwościami.

Wielkogabarytowe drzwi i okna to nowy trend w budownictwie, zmieniający postrzeganie przestrzeni mieszkalnych. Wielkie przeszklenia – w pełni użytkowe, łatwo otwierane, bezpieczne i estetycznie wykonane – pozwolą wydobyć więcej z jakości i komfortu życia na co dzień.

TRWAŁOŚC OKNA NA DŁUGIE LATA

Innowacyjne połączenie drewnianej ramy z aluminiową okładziną to zapowiedź nie tylko nowego trendu w architekturze ale także zwiększenie trwałości okien pionowych. Zastosowana technologia oraz odpowiednie materiały pozwalają na długoletnie użytkowanie okien drewniano-aluminiowych bez konieczności konserwacji. Najnowocześniejsze okucia firmy Siegenia umożliwiają bezawaryjne korzystanie z okien przez wiele lat.

BEZPIECZEŃSTWO

Dzięki systemowi okuć, które posiadają właściwości antywłamaniowe w klasie RC1 w standardzie, wszystkie okna INNOVIEW mają podwyższoną odporność na włamanie, zapewniając to, co w twoim domu najważniejsze – poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Możliwe jest także wykonanie okien z większą ilością zabezpieczeń antywłamaniowych w klasie RC2.

KOMFORT

Najnowocześniejsze rozwiązania okuć gwarantują wygodną obsługę okien. Wdrożone rozwiązania pozwalają na długoletnie, bezawaryjne użytkowanie okien, a system ten doceni każdy użytkownik.

ENERGOOSZCZEDNOŚĆ

Okna muszą chronić przed stratami ciepła, a decydującym elementem jest pakiet szybowy. Okna INNOVIEW dostępne są z pakietem dwu-, a nawet trzykomorowym. Wraz ze wzrostem komór w pakiecie szybowym wzrasta również grubość drewnianej ramy poprawiając parametry energooszczędnościowe okien.

SZCZELNOŚĆ

W oknach zastosowano poczwórny system uszczelnienia. Rozwiązania techniczne zewnętrznych uszczelek gwarantują, że podczas opadów woda nie przedostanie się do wnętrza i nie ma bezpośredniego kontaktu z drewnianą konstrukcją.

ESTETYKA

Nowoczesne wzornictwo i różnorodne kolory gwarantują dopasowanie okien i drzwi INNOVIEW do rozmaitych brył, tekstur i otoczenia. To najnowsze rozwiązania techniczne i technologiczne, które tworzą idealną harmonię. Dobre wzornictwo przetrwa lata. Okna INNOVIEW to idealne połączenie estetyki, funkcjonalności i ergonomii. Każdy element, począwszy od drewna, aluminium a na klamce kończąc, jest dopracowany pod względem wzorniczym tworząc unikatowy i bardzo estetyczny produkt.

OKNA DREWNIANO ALUMINIOWE

OKNA DREWNIANO ALUMINIOWE RODZAJE

FAKRO

O nas

O nas

Informacje o firmie

Firma FAKRO powstała w 1991 roku jako spółka prywatna, oparta w stu procentach na polskim kapitale. W ciągu prawie 30 lat z małego, rodzinnego zakładu rozwinęła się w międzynarodową korporację, która dziś zajmuje pozycję wicelidera na światowym rynku okien dachowych.

Jej współzałożycielem i obecnym prezesem jest  Ryszard Florek - pomysłodawca i główny realizator uruchomienia produkcji okien dachowych w Polsce. Dzisiaj FAKRO jest jedną z najbardziej innowacyjnych i najprężniej rozwijających się firm w Polsce.

W skład Grupy FAKRO, zatrudniającej ponad 4000 osób, wchodzi 11 spółek produkcyjnych oraz 17 dystrybucyjnych. Produkty firmy FAKRO można znaleźć w ponad 50-ciu krajach na całym świecie – wszędzie tam gdzie istnieje zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty. Sprzedaż na eksport stanowi 70% ogólnej sprzedaży.

W ofercie firmy znajdują się przede wszystkim:

 • okna dachowe drewniane i aluminiowo-tworzywowe o różnych konstrukcjach i sposobach otwierania
 • okna do dachów płaskich
 • kołnierze
 • sterowanie elektryczne
 • wyłazy
 • świetliki rurowe
 • oddymianie
 • akcesoria do okien dachowych: żaluzje, zasłony, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, markizy zewnętrzne
 • akcesoria montażowe
 • folie i membrany

FAKRO jest również producentem schodów strychowych i już jest numerem dwa na międzynarodowym rynku. 

FAKRO od kilku lat z powodzeniem oferuje najwyższej jakości produkty stolarki pionowej pod marką INNOVIEW. Okna pionowe, bramy garażowe i drzwi wejściowe klasy PREMIUM wykonane są w jednakowej stylistyce i kolorystyce.

 

O nas

o nas

30 lat na rynku....

30 lat na rynku....

Jesteśmy z Wami i dla Was już od 30 lat!

Słowo dom niesie ze sobą dobre skojarzenia - często są to wspomnienia, a czasem marzenia. Bo dom to nie tylko budynek, ale przede wszystkim rodzina. FAKRO myśli jak sprawić, aby życie w nim było zawsze pełne naturalnego światła, zdrowe i komfortowe, po prostu wyjątkowe. Dlatego będąc wiernym swojej misji, nasza firma już od 30 lat produkuje stolarkę, która tworzy unikatowe rozwiązania dla domu.

FAKRO oferuje kompleksową ofertę stolarki otworowej. Dostarcza nie tylko produkty lecz całościowe rozwiązania, które sprawiają że przebywanie w domu jest wyjątkową przyjemnością.

Zaczynaliśmy od okien dachowych i schodów strychowych. Obecnie w naszej ofercie znajdują się okna do dachów płaskich, okna fasadowe, drzwi przesuwne HST, bramy garażowe i drzwi wejściowe. Zarówno do okien dachowych jak i fasadowych oferujemy akcesoria chroniące przed nagrzewaniem – markizy, jak i dekoracyjne akcesoria wewnętrzne. Jako jedyni na świecie oferujemy kompleksową ofertę stolarki otworowej przez co wszystkie jej elementy wykonane są w najwyższym standardzie jakościowym oraz w jednolitej stylistyce i kolorystyce.

Dom wyposażony w stolarkę otworową FAKRO to nie tylko design, ale również trwałość i energooszczędność. Co więcej, produkty stolarki otworowej mogą być wykonane w wersji elektrycznej, co pozwala na stworzenie inteligentnego domu, zarządzanego z dowolnego miejsca na ziemi.

30 LAT…

Dzisiaj FAKRO to jedna z najbardziej dynamicznych i najszybciej rozwijających się firm w branży okien dachowych na świecie. W skład Grupy FAKRO, zatrudniającej ponad 4000 osób, wchodzi 11 spółek produkcyjnych oraz 17 dystrybucyjnych. Produkty firmy FAKRO można znaleźć w ponad 50-ciu krajach na całym świecie – wszędzie tam gdzie istnieje zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty. Sprzedaż na eksport stanowi 70% ogólnej sprzedaży.

Innowacyjność to DNA FAKRO i główny motor rozwoju. W centrum badawczo-rozwojowym FAKRO pracuje ponad 100 inżynierów, autorów ponad 180 zgłoszeń patentowych i wzorów użytkowych. W ofercie FAKRO oprócz okien dachowych znajdują się schody strychowe, okna do dachów płaskich, świetliki rurowe, wyłazy. Firma oferuje również szeroką gamę akcesoriów do okien dachowych i okien fasadowych. W 2016 r. do oferty FAKRO, pod marką INNOVIEW dołączyły aluminiowo-drewniane okna pionowe, w 2018 r. bramy garażowe, a w 2019 r. drzwi wejściowe. Dwie ostatnie grupy produktowe stanowią dopełnienie kompleksowej oferty stolarki otworowej pod marką INNOVIEW Line.

30 LAT

30 lat

Kontakt

Fakro

ul. Węgierska 144a

33-300 Nowy Sącz

https://www.fakro.pl/
REKLAMA
Zamknij