Aluprof

Aluprof

  • Drzwi
  • Osłony przeciwsłoneczne
  • Okna
  • Oferta
  • INFORMACJE PRODUKTOWE
  • Kontakt
Odwiedź stronę

przejdziesz na stronę Aluprof

Oferta

ALUMINIOWE OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

ALUMINIOWE OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

Wśród elementów mających wpływ na energooszczędność domu, stolarka okienna zajmuje jedno z najważniejszych miejsc. Liczy się nie tylko rodzaj okna, ale również jego prawidłowy montaż. To, czy nasz dom będzie w wystarczającym stopniu energooszczędny, zależy m.in. od jego usytuowania względem stron świata, wielkości i rozmieszczenia okien, a także od ich parametrów.

Elementem, na który zwraca się największą uwagę podczas wyboru nowej stolarki okiennej, jest współczynnik Uf lub UW. Im niższą ma wartość, tym lepiej. Parametry systemu okiennego MB-104 Passive przekraczają obecne wymagania najostrzejszych, obowiązujących przepisów i norm (izolacyjność termiczna dla okna otwieranego UW od 0,53 W/m2K), dlatego też system ten jest dedykowany do budownictwa energooszczędnego i pasywnego, co potwierdzają uzyskane certyfikaty Passive House Institute Darmstadt dla wersji MB-104 Passive SI oraz MB-104 Passive Aero. Aluminiowe systemy Aluprof umożliwiają budowę wielu różnych rodzajów okien, w zależności od zakresu stosowania i szczegółowych wymagań dotyczących funkcjonalności, estetyki oraz izolacyjności termicznej. PROFILE ALUMINIOWE WYKORZYSTYWANE DO BUDOWY OKIEN wyróżniają się bogatą kolorystyką, dzięki czemu można dopasować je do wystroju wewnętrznego oraz elementów otoczenia zewnętrznego i elewacji domu. W ofercie firmy dostępne są wszystkie kolory palety RAL, ATEC oraz powłoki drewnopodobne.

.
DRZWI PRZESUWNE TARASOWE I HARMONIJKOWE

DRZWI PRZESUWNE TARASOWE I HARMONIJKOWE

Duża, przeszklona ściana w salonie lub kuchni to popularny trend w nowoczesnym budownictwie. Naturalne oświetlenie, optyczne powiększenie pomieszczenia, a przede wszystkim wspaniały widok na ogrod sprawiają, że rozwiązanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarowno w budynkach jednorodzinnych, jak i w komfortowych apartamentach czy hotelach.

Przeszklona ściana wygląda niezwykle elegancko oraz nowocześnie, nadaje wnętrzu charakteru, sprawia, że pomieszczenie jest jaśniejsze i większe.

Tego typu drzwi mogą być z powodzeniem zastosowane bez względu na wysokość budynku. Na parterze domu jednorodzinnego sprawi, że za oknem każdego dnia będziemy mogli obserwować zmieniający się zgodnie z porami roku ogrod. Na wyższych poziomach pozwoli podziwiać panoramę miasta lub okolicy.

.
ALUMINIOWE DRZWI WEJŚCIOWE ZEWNĘTRZNE

ALUMINIOWE DRZWI WEJŚCIOWE ZEWNĘTRZNE

Drzwi wejściowe stanowią jeden z ważniejszych elementow naszego domu. Ochrona domu przed zimnem, deszczem czy włamywaczami to tylko niektore ich funkcje. Dzięki drzwiom możemy także odgrodzić się od hałasow z ulicy. Jak jednak wybrać te, ktore spełnią nasze oczekiwania i będą służyły nam przez lata?

Kwestią, na ktorą należy zwrocić uwagę zanim kupimy drzwi, jest współczynnik przenikania ciepła. Im jego wartość jest niższa, tym więcej ciepła zostanie w naszym domu.W ofercie firmy Aluprof dostępny jest system drzwi panelowych o współczynniku UD na poziomie 0,44 W/(m2K).

.
FASADY ENERGOOSZCZĘDNE

FASADY ENERGOOSZCZĘDNE

Szklane elementy budynków, dzięki zastosowaniu efektownych systemów aluminiowych, wzbudzają zachwyt i uznanie. Solidna konstrukcja profili oraz lśniące szkło dają niepowtarzalny efekt.

Dla zielonego budownictwa jednorodzinnego Aluprof oferuje systemy fasadowe o bardzo dobrych parametrach technicznych i izolacyjnych.

.
SYSTEM OSŁON PRZECIWSŁONECZNYCH TYPU SCREEN SKYROLL

SYSTEM OSŁON PRZECIWSŁONECZNYCH TYPU SCREEN SKYROLL

 

Osłony przeciwsłoneczne typu screen stanowią bardzo funkcjonalne rozwiązanie i są chętnie stosowane zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i w budownictwie mieszkaniowym. Główną zaletą tego typu produktów jest ochrona pomieszczeń przed intensywnym nasłonecznieniem dzięki zastosowaniu specjalistycznych tkanin technicznych. Ponadto chronią one wnętrza przed spojrzeniami niepożądanych osób, przy zachowaniu dobrej widoczności na zewnątrz. Rozwiązania te zapewniają także skuteczną barierę optyczną dla światła wnikającego do wnętrza pomieszczenia, minimalizując efekt lśnienia, mogący powstawać na ekranach monitorów. Dzięki odpowiednio dobranej tkaninie stanowią także stylowy dodatek, który sprawi, że obiekt zyska niepowtarzalny charakter. Warto pamiętać, że odpowiednio dobrany system screenów może pełnić dodatkowo funkcję moskitiery, skutecznie chroniąc pomieszczenia przed obecnością owadów. W ofercie dostępne są trzy systemy: SkyRoll ZipSkyRol Classic oraz SkyRoll Eco.

.
ŻALUZJE FASADOWE SKYFLOW

ŻALUZJE FASADOWE SKYFLOW

Żaluzje fasadowe to niezwykle praktyczne osłony przeciwsłoneczne, które skutecznie chronią wnętrza przed nadmiernym nagrzaniem, przy równoczesnym zapewnieniu odpowiedniego komfortu optycznego. Cechą charakterystyczną tego typu produktów jest swoboda regulacji kąta nachylenia lameli, co pozwala na wybór właściwego stopnia zaciemnienia, a tym samym na indywidualne sterowanie przez użytkownika. Dodatkowo, estetycznie wyprofilowane lamele w połączeniu z aluminiowymi elementami konstrukcyjnymi (kasety i prowadnice) nadają fasadzie nowoczesnego, a zarazem oryginalnego wyglądu. Przemyślana konstrukcja tego typu rozwiązań, pozwala także na tworzenie większych gabarytów konstrukcji, co sprawia, że są one często stosowane w przypadku dużych przeszkleń. Dzięki temu żaluzje doskonale sprawdzają się zarówno w budynkach użyteczności publicznej jak i inwestycjach mieszkaniowych. W ofercie firmy Aluprof dostępne są trzy warianty żaluzji fasadowej: adaptacyjna, podtynkowa i samonośna.

.
ROLETY ZEWNĘTRZNE

ROLETY ZEWNĘTRZNE

 

Rolety zewnętrzne stanowią dziś nieodłączny element prawie każdej budowy. Standardem staje się, że już na etapie projektowania nowego budynku lub w trakcie termomodernizacji obiektu istniejącego, architekt uwzględnia możliwość zastosowania tego typu osłon przeciwsłonecznych. Dzieje się tak głównie, ze względu na fakt, że poza funkcją osłonową, rolety w znacznej mierze ograniczają straty ciepła.

Roleta zamontowana zgodnie z wytycznymi systemodawcy posiada również bardzo dobre właściwości akustyczne, co pozwala na znaczące zniwelowania odczucia hałasu pochodzącego z zewnątrz.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że większość systemów roletowych może być zintegrowana z moskitierą, co dodatkowo gwarantuje ochronę pomieszczeń przez owadami. Dodatkowo, odpowiednio dobrany system rolet zewnętrznych może stanowić zabezpieczenie przed włamaniem.

.
MOSKITIERY

MOSKITIERY

Wiosna za oknami, a wraz z nią powraca dylemat: jak skutecznie ochronić wnętrze swojego domu przed natrętnymi owadami? Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które w rzeczywistości nie spełniają swojego zadania albo ich działanie jest krótkotrwałe. Najskuteczniejszym i najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem są moskitiery montowane na oknach i drzwiach balkonowych czy tarasowych.  Co istotne, produkty te stanowią również skuteczne zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z zewnątrz, przy równoczesnym zapewnieniu dostępu do światła dziennego i dopływu świeżego powietrza. Firma Aluprof oferuje pełną gamę systemów moskitier dopasowanych do potrzeb użytkowników. W bogatej ofercie znajdują się trzy typy moskitier ramkowych: stałe (MRS i MRSZ), otwierana (MRO) i przesuwna (MRP), moskitiery zwijane MZN i MZH montowane niezależnie do stolarki okiennej oraz moskitiery plisowane MPH HARMONY i MPH HARMONY VERTI.

.
OKIENNICE

OKIENNICE

Okiennice MB-SUNSHADES zapewniają doskonałą ochronę przed zbyt mocnym nasłonecznieniem pomieszczeń, a ich zastosowanie nadaje elewacji charakterystycznego wyglądu.

Konstrukcja składa się z ramy wypełnionej skośnie ułożonymi lamelami lub panelami. Dzięki temu, że jej elementy są wykonane z aluminium są bardzo odporne na działanie warunków atmosferycznych i przez wiele lat nie wymagają żadnych prac renowacyjnych, co odróżnia je od konstrukcji zbudowanych z PCV bądź drewna.

Profile ramowe są smukłe i lekkie, jednak charakteryzują się odpowiednią sztywnością, która pozwala na wykonywanie osłon zarówno na okna, jak i na drzwi tarasowe.

.
BRAMY GARAŻOWE BGR

BRAMY GARAŻOWE BGR

Brama garażowa to dla właścicieli domów jednorodzinnych równie ważny element funkcjonalny domu jak drzwi wejściowe.  Dlatego też powinna ona charakteryzować się odpowiednimi właściwościami użytkowymi oraz zapewniać komfort  i bezpieczeństwo mieszkańcom.

Na rynku znajduje się wiele typów bram, które różnią się między sobą sposobem wykonania, materiałem z którego są wyprodukowane, czy chociażby metodą otwierania. Bramy zwijane w systemach Aluprof charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością detali, dobrymi właściwościami funkcjonalnymi oraz wysoką estetyką, która będzie zwieńczeniem każdej inwestycji.

.
BUDOWNICTWO PASYWNE – NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA

BUDOWNICTWO PASYWNE – NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA

Nowoczesne budownictwo to wyjątkowy design i oszczędność, zarówno pod względem ekologicznym, jak i ekonomicznym.

Dziś koniecznością stało się tworzenie obiektów samowystarczalnych, pozyskujących energię i wodę z otoczenia oraz będących integralnym elementem tkanki miejskiej. Przyszłością budownictwa jest zatem zielona technologia.

Aluminium jest nowoczesnym materiałem, który znakomicie wpisuje się w obecne trendy budownictwa ekonomicznego i ekologicznego.

W ofercie Aluprof dostępnych jest wiele rozwiązań, które z powodzeniem spełniają warunki budownictwa energooszczędnego , zarówno dla budownictwa jednorodzinnego jak i komercyjnego.

.
BEZPIECZNY DOM

BEZPIECZNY DOM

W ofercie systemów aluminiowych ALUPROF jest szereg rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo budynków dzięki zwiększeniu odporności zabudowy na włamanie. Część z nich zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa w zakresie tego typu produktów dostępnych na rynku. Konstrukcje antywłamaniowe okien i drzwi bazują na standardowych rozwiązaniach systemowych: MB-79N, MB-86N, MB-104 Passive  w których stosowane są elementy podwyższające odporność na ingerencję z zewnątrz: szkło antywłamaniowe, specjalne elementy antywyważeniowe oraz okucia przeznaczone do tego typu zastosowań. Klasyfikacja odporności na włamanie dla tych rozwiązań obejmuje klasy od RC1 do RC3, dostępne są jednak także specjalistyczne rozwiązania okien w klasach RC3i oraz RC4. Konstrukcje antywłamaniowe możliwe są również do wykonania w ramach rozwiązań drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych MB-77HS a także ścian słupowo-ryglowych bazujących na systemach MB-SR50N oraz MB-TT50. Dopełnieniem tego zakresu produktów w ofercie systemów ALUPROF są rolety antywłamaniowe. Dzięki wszystkim tym rozwiązaniom można zapewnić podwyższony poziom ochrony wszędzie tam, gdzie jest to wymagane: zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w biurach, sklepach lub pomieszczeniach o specjalnym przeznaczeniu.

.

INFORMACJE PRODUKTOWE

DETAL MA ZNACZENIE - AUTORSKA LINIA KLAMEK ALUPROF

Klamka w oknie to detal, który znacznie wpływa na ogólne wrażenie estetyczne. Klamki dostępne w ofercie Aluprof produkowane są z największą dbałością o każdy szczegół.

Poza szerokim wyborem produktów znanych marek, takich jak ROTO, FAPIM, czy SOBINCO, Aluprof śledząc aktualne trendy i potrzeby klientów stworzył autorskie linie klamek: CLASSIC, STYLE, LINE oraz STANDARD.

Wachlarz propozycji oraz szeroką gamę kolorystyczną znajdą Państwo w dedykowanym katalogu.

DOM Z WIDOKIEM NA KOMFORT – ZALETY DUŻYCH PRZESZKLEŃ

DOM Z WIDOKIEM NA KOMFORT – ZALETY DUŻYCH PRZESZKLEŃ

wybierając komfortowe miejsce na wypoczynek, odruchowo szukamy obiektów z malowniczym widokiem. Dostęp do naturalnego światła, daleka i szeroka perspektywa oraz poczucie nieograniczonej przestrzeni pomagają nam się odprężyć i wpływają na lepsze samopoczucie. To dlatego domy z dużymi przeszkleniami są synonimem komfortu i luksusu, a nowoczesna stolarka daje w tym zakresie coraz więcej możliwości.

Nowoczesne budynki, w których spędzamy większą część życia – blisko 90%, mają za zadanie nie tylko udostępnić komfortową przestrzeń użytkową, ale też stworzyć warunki sprzyjające zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia użytkowników. O tym, jak ważny dla higieny umysłu jest dostęp do naturalnego światła nie trzeba już nikogo przekonywać. Podobnie jak bliskość natury, zieleni i otwarta przestrzeń. Zdaniem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego w zrównoważonym budownictwie środowisko jest jedną z trzech składowych, także w rozumieniu świadomości pozytywnego wpływu natury na człowieka i zapewnieniu jej bliskości. To między innymi z tych powodów duże przeszklenia, np. z widokiem na ogród czy tereny zielone, są tak popularnym elementem inteligentnych i luksusowych budynków. Jakie jeszcze korzyści płynące z panoramicznych przeszkleń tak bardzo kuszą inwestorów czy właścicieli domów?

Design Duże przeszklenia na dobre wpisały się w nowoczesny wygląd elewacji nie tylko biurowców czy hoteli, ale przede wszystkim domów jednorodzinnych. Najczęściej są łącznikiem między kuchnią lub salonem, a ogrodem. Pozwalają na uzyskanie panoramicznego widoku, zacierają podział na wnętrze domu i krajobraz za oknem, dają także poczucie niczym nieograniczonej przestrzeni. Im mniej widoczne jest to połączenie, tym lepszy efekt. Coraz bardziej estetyczne rozwiązania są możliwe dzięki zaawansowanym technologiom. – System drzwi przesuwnych z ukrytą ramą MB-SKYLINE bazuje na wąskich profilach, dzięki którym konstrukcje zyskują̨ nowoczesny i minimalistyczny wygląd. Wąskie ramy ukryte są w ścianach, podłodze i suficie. Mamy tu też całkowicie zlicowane skrzydła z profilem ościeżnicy po bokach. Widoczna szerokość połączenia skrzydeł drzwi to zaledwie 25 mm. Całość stanowi niemal jednolite przeszklenie z delikatnymi liniami podziału. Tak wykonane drzwi nadają̨ budynkowi wyjątkowego stylu, idealnie wpisują się w trendy luksusowego budownictwa i tym samym podnoszą̨ rangę̨ całej inwestycji. Dodatkowo system umożliwia zastosowanie drzwi o wysokości nawet do 4 metrów, co daje wiele możliwości projektantom i pozwala uzyskać spektakularne przeszklenia – mówi Bożena Ryszka, Dyrektor Marketingu i PR Aluprof SA.  

SPRAWDŹ
DOM Z WIDOKIEM NA KOMFORT – ZALETY DUŻYCH PRZESZKLEŃ

DOM Z WIDOKIEM NA KOMFORT – ZALETY DUŻYCH PRZESZKLEŃ

Komfort Jasne wnętrza z dostępem do naturalnego światła to jedna z najważniejszych zalet dużych przeszkleń w domach jednorodzinnych. Dla uzyskania maksymalnych korzyści płynących z dostępu do promieni słonecznych, duże okna czy drzwi tarasowe powinny wychodzić na południe lub południowy wschód. Nowoczesne systemy okienno-drzwiowe pozwalają na zwiększenie komfortu także w innych obszarach. – Tak zaawansowane technologicznie systemy, jak MB-SKYLINE, mogą być otwierane ręcznie lub automatycznie, a napędy oraz centrale sterujące można schować w profilach ościeżnicy lub zamontować na zewnątrz konstrukcji – przekonuje Bożena Ryszka z Aluprof.  

Technologia Aby duże przeszklenia były w pełni efektywne, muszą zapewniać izolację termiczną na najwyższym poziomie. Do tego potrzebne są odpowiednie profile. Doskonałe parametry uzyskują zwłaszcza profile aluminiowe. – Do produkcji okien i drzwi aluminiowych wykorzystuje się ciepłe profile, skonstruowane z dwóch kształtowników aluminiowych i wkładki termicznej. Nowoczesne konstrukcje umożliwiają wykonanie produktów o bardzo wysokiej izolacyjności. Dla przykładu MB-SKYLINE zawiera profile o konstrukcji 3-komorowej z izolacją termiczną UW od 0,85 W/(m2K). Na komfort ciepła wpływają także przeszklenia, dlatego we wspomnianym systemie zastosowano szklenie pakietami 3-szybowymi o grubości w zakresie od 52 do 60 mm – podsumowuje Bożena Ryszka.

Decydując się na duże przeszklenia w domu, warto postawić na rozwiązania, które zapewnią nie tylko doskonały wygląd, ale także zadbają o komfort, bezpieczeństwo i wygodę mieszkańców.  

SPRAWDŹ

Kontakt

Aluprof

Warszawska 153

43-300 Bielsko-Biała

https://aluprof.eu/
REKLAMA
Zamknij