Baumit

Baumit

  • Systemy podłogowe
  • Zaprawy klejowo-szpachlowe
  • Betony
  • Gładzie i szpachle
  • Produkty do płytek
  • Tynki wewnętrzne
  • Tynki zewnętrzne
  • Zaprawy murarskie
  • 3 kroki do zdrowego mieszkania
  • Kontakt
Odwiedź stronę

przejdziesz na stronę Baumit

3 kroki do zdrowego mieszkania

Ocieplenie przede wszystkim

Ocieplenie przede wszystkim

Właściwe izolacja cieplna budynku to podstawa zdrowego mieszkania. Wykonana z materiałów o naturalnych zdolnościach do pochłaniania pary wodnej nie tylko pozwala w bardziej racjonalny sposób gospodarować energią i zasobami naturalnymi, obniża rachunki za ogrzewanie, lecz także zapewnia istotnie poprawia komfort mieszkania. Wywiera pozytywny wpływ na temperaturę i wilgotność powietrza w pomieszczeniach, a więc kluczowe czynniki, oddziałujące na nasze samopoczucie. Pozwala zapobiec przegrzaniu wnętrz latem i ich wychłodzeniu w okresach niskich temperatur, zapewniając równowagę klimatu i istotnie poprawiając komfort przebywania w mieszkaniu przez cały rok.

System ociepleń dla komfortu we wnętrzu

System ociepleń dla komfortu we wnętrzu

Planując przyszłość w zdrowym, energooszczędnym i pięknym domu lepiej zrezygnować z półśrodków i postawić na kompletny system ocieplenia wysokiej jakości, która zapewni oczekiwane korzyści użytkowe oraz długą żywotność elewacji, oszczędzając dodatkowych wydatków na jej konserwację czy renowację. Baumit Star to zestaw materiałów dobranych w taki sposób, aby elewacja odznaczała się trwałymi w czasie, wysokimi parametrami termoizolacyjnymi, zachowując jednocześnie atrakcyjny wygląd przez długie lata. Wysoka efektywność ciepłochronna tego systemu to efekt zastosowania szarej płyty styropianowej Baumit StarTherm o niskim współczynniku przenikania ciepła λ na poziomie 0,031 W/mK, a jak wiadomo, im niższa jest jego wartość, tym lepiej. Oznacza to między innymi możliwość użycia cieńszej niż standardowa warstwy ocieplenia. I tak przykładowo zamiast białego styropianu o grubości 15 cm i λ=0,040 W/mK możemy zastosować grafitową płytę grubości 12 cm.

Wnętrze jest ważne

Wnętrze jest ważne

W naszych domach spędzamy znaczną część doby, dlatego bardzo ważna jest jakość powietrza, jakim w nich oddychamy. Bardzo dużo w tym kontekście zależy od stosowanych materiałów do wykańczania ścian wewnętrznych – tynków, gładzi czy farb. Firma Baumit od wielu lat opracowuje i udostępnia rozwiązania systemowe, które zapewniają przyjazny klimat w pomieszczeniach, wspierając jednocześnie ochronę środowiska. Jednym z nich jest Baumit Ionit – jedyny system powłok ściennych, który aktywnie reguluje poziom wilgotności i oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń.

Farba, która oczyszcza powietrze

Farba, która oczyszcza powietrze

Innowacyjna farba mineralna Baumit IonitColor aktywnie wytwarza w pomieszczeniach jony ujemne – wystarczy kontakt pomalowanej nią powierzchni z cząsteczkami wody znajdującymi się w powietrzu. Naturalnie te dobroczynne cząsteczki można spotkać tylko w przyrodzie. W największych ilościach występują w pobliżu wodospadów, w górach, nad morzem, w lesie i to właśnie one sprawiają, że w tych miejscach powietrze jest świeże i czyste, a my przebywając w nich oddychamy pełną piersią. Dzięki farbie Baumit IonitColor możemy uzyskać podobny efekt we wnętrzach. Naładowane ujemnie cząsteczki działają jak małe magnesy, przyciągając i wiążąc zanieczyszczenia, które następnie opadają na podłoże i mogą zostać łatwo uprzątnięte. Dzięki temu nie przedostają się do płuc podczas oddychania. Im wyższe ich stężenie w powietrzu, tym więcej zanieczyszczeń ulega wiązaniu, opada na podłogę i można je łatwo usunąć podczas codziennego sprzątania. W efekcie powietrze w pomieszczeniu staje się świeższe, czystsze i zdrowsze – wspiera działanie układu odpornościowego, poprawia koncentrację, przyśpiesza regenerację organizmu, minimalizuje ryzyko reakcji alergicznych i infekcji.

Solidarność ma znaczenie

Solidarność ma znaczenie

Domy o masywnej, murowanej konstrukcji, wyposażone w odpowiednią izolację ścian zewnętrznych, najlepiej magazynują energię cieplną oraz optymalnie równoważą wahania temperatury, zapewniając komfortowe warunki mieszkaniowe niezależnie od pory roku. Zimą pomieszczenia zbyt szybko się nie wychładzają, a latem nie nagrzewają, dzięki czemu ogrzewanie i chłodzenie budynku jest skuteczniejsze. Ciężki ściany, stropy i podłogi lepiej też pochłaniają dźwięki i redukują hałas, przyczyniając się do poprawy izolacji akustycznej i lepszego samopoczucia mieszkańców. Wysokiej jakości jastrychy, wylewki, kleje do płytek czy zaprawy Baumit stanowią dodatkową masę akumulacyjną i przyczyniają się istotnie do poprawy mikroklimatu wnętrz.

Masy samopoziomujące do zadań specjalnych

Masy samopoziomujące do zadań specjalnych

Stając przed zadaniem wygładzenia bądź wyrównania podkładu podłogowego warto zastosować wysokiej jakości masę samopoziomującą Baumit Nivello 30, szczególnie jeśli zdecydowaliśmy się na ogrzewanie podłogowe. Nadaje się ona pod wszelkiego rodzaju okładziny dekoracyjne i pozwala prowadzić prace w szerokim zakresie grubości warstwy od 2 do 30 mm, dzięki czemu sprawdzi się nawet przy dużych nierównościach. Ze względu na rodzaj spoiwa, którego głównym składnikiem jest cement, to świetny wybór zarówno do pomieszczeń suchych, jak i mokrych, takich jak kuchnie czy łazienki. Bardzo dobry rozpływ sprawia, że masa równomiernie się rozprowadza, a finalna powierzchnia jest gładka i nie wymaga szlifowania.

Masa samopoziomująca Baumit Nivello 30 cechuje się niezwykle niską emisją lotnych związków organicznych (LZO), zapewniając najlepszą możliwą ochronę zdrowia i jakości powietrza w pomieszczeniach, czego potwierdzeniem jest przyznany jej międzynarodowy certyfikat EMICODE® EC1 PLUS.

Kontakt

Baumit

Wyścigowa 56G

53-012 Wrocław

https://baumit.pl/
REKLAMA
Zamknij