Szukam działki

nowości, pytania, odpowiedzi

Galeria zdjęć

więcej »

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia związane z Szukam działki
Zaloguj się lub Zarejestruj

Ostatnia aktywność

Jestem w trakcie szukania działki . Podzielcie się informacją, jakie macie metraże działek pod ten projekt.

1

Magdalena4449 podoba się to.

6 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
Kas77
Kas77   0   ·  12 września 2019

U nas 1300

Bedzia15
Bedzia15   0   ·  12 września 2019

1300

szzosia
szzosia   0   ·  13 września 2019

75 arów

Drodzy Extradomowicze - fundamentalne pytanie - co było pierwsze? Najpierw kupiliście działkę, czy projekt?

Co było dla Was ważniejsze - lokalizacja i położenie, czy może idealny projekt, do którego dopasowana miała być działka?

26 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
Kosinscy1982
Kosinscy1982   1   ·  20 czerwca 2019

U nas najpierw działka a potem projekt

extradomski podoba się to.

mariola887
mariola887   3   ·  24 czerwca 2019

My kupilismy najpierw dzialkę 17 arów. Potem szukalusmy projektu. Wypralismy Willa Parkowa 2 . Dom juz stoi w stanie deweloperski.

Remik0776, extradomski i fufinek podoba się to.

Kasia 23a
Kasia 23a   2   ·  8 lipca 2019

Mieliśmy to szczęście, że działkę dostaliśmy w prezencie. Więc skupiliśmy się na tym żeby dobrać idealny dla Nas projekt ❤️

mariola887 i extradomski podoba się to.

Dzień dobry na jakich działek budujecie Biankę ? dłxszer oraz ile metrów zostawiacie na podjazd? jeżeli ma ktoś więcej szczegółów bądź zdjęc i chciałby się podzielić tutaj bądź na email aleksandra.debska1@gmail.com  , z góry bardzo dziękuję;)

Drodzy Extradomowicze!

Pierwszym krokiem jaki należy wykonać w stronę spełnienia marzeń o własnym domu jest znalezienie idealnej działki. Podpowiedzcie na co zwracaliście szczególną uwagę podczas jej wyboru i zakupu.

Ze względu na zróżnicowanie terenu w danym regionie, najlepiej obejrzeć działkę budowlaną od strony prawnej tj. skontaktować się z właścicielami i/lub współwłaścicielami obszaru, którzy przedstawią wszystkie dokumenty, sprawdzić księgę wieczystą, wypytać o pozostałe szczegóły w Urzędzie. Ważne jest, aby działka posiadała miano budowlanej, gdyż przekształcanie rolnej może okazać się zbyt czasochłonne dla Inwestora. Istotna jest również możliwość podłączenia mediów do działki oraz doprowadzenie do niej drogi dojazdowej. Dodatkowo dobrze jest poznać sąsiedztwo i całą infrastrukturę, która znajduje się tuż obok działki.

Czym kierowaliście się podczas zakupu działki? W jakim stopniu lokalizacja terenu miała wpływ na Waszą decyzję? Czy jesteście zadowoleni ze swoich ustaleń? Jakie rady przekazalibyście Inwestorom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z budową domu?

47 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
MarekPopis
MarekPopis   6   ·  31 marca 2018

Rysz, ja swoje głupoty wykasowałem, skasuj i Ty, bo to nic innego jak dziecinada.

ba-ani, RafMar, kajtekwah i 3 innym podoba się to.

RafMar
RafMar   7   ·  31 marca 2018

Marek chyba pierwszy raz podoba mi się Twój komentarz.... Wesołych radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spędzonych w gronie rodzinnym w naszych domkach 😊

domin&jolka, kajtekwah, MartchaP i 4 innym podoba się to.

MarekPopis
MarekPopis   5   ·  31 marca 2018

Wzajemnie RafMar, wszystkiego co najlepsze i zdrowia przede wszystkim. Gorąco pozdrawiam.

RafMar, domin&jolka, kajtekwah i 2 innym podoba się to.

Witam, czy ktoś, buduje lub wybudował APS 181 na terenie podkarpacia ?

1

Ismenatbg podoba się to.

extradomski
extradomski   0   ·  9 lutego 2018

Dzień dobry, aby sprawdzić lokalizacje realizacji APS 181 LUA1229 należy wejść w zakładkę Mapa Budowy https://www.extradom.pl/budowy. W razie jakichkolwiek pytań, służę pomocą. Pozdrawiam

Działka jest w planie zagospodarowania to znaczy, że nie musimy się starać o warunki zabudowy, których uzyskanie trwa nawet do 3 miesięcy. Możemy się starać od razu o pozwolenie na budowę co trwa urzędowo 1 miesiąc
kaarola85
kaarola85   0   ·  15 maja 2017

My budujemy się na zgłoszenie, trwało wszystko bardzo szybko, sprawnie...

Witam. Mam na oku działkę 27a wszystko z nią jest podobno ok zapewnia przedstawiciel biura nieruchomosci ale wiadomo,że on powie wszystko żeby jak w najlepszym świetle ją pokazac lecz ja i moja żona mamy kilka ale 1 to tory kolejowe jakies 50/60 m od działki co prawda ta trasa nie jest za bardzo uczeszczana bo praktycznie jezdzą nią pociągi podobne do wiekszego tramwaju takie miedzy miasteczkami i 2 w promieniu jakiegos 1km może mniej jest stara fabryka w której nic sie nie dzieje z działki widać praktycznie jedynie dach ale obawy zawsze są czy kiedys cos wiecej nie rozplanują w tym miejscu Działka jest w ostaniej lini zabudowy czyli "nasz dom" bylby ostatni droga do działki jest asfaltowa gmina i jakies 50 nie całe gmina utwardzona media są dopiero do przyłączenia papiery na działke od gazu od prądu z gminy i tak dalej są i niby można wszytsko zrobic. Ale obawy są wiec wole zapytac sie was moze ktoś miał podobną sytuacje do mnie. Zdjecia działki mam wrazie czegoś moge dodać.
9 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
papryka4321
papryka4321   0   ·  17 maja 2017

Moja siostra przez pewien czas mieszkała w pobliżu stacji kolejowej, jakieś 300 metrów. Nocowanie u niej przez kilka dni było straszne, budził mnie każdy pociąg. Po kilku dniach można było przyzwyczaić się i przestawało się zwracać uwagę na pociągi.

BAZEN
BAZEN   0   ·  18 maja 2017

Dzięki za odpowiedzi, Raczej zrezygnujemy z tej działki. Tak naprawde dopiero zaczelismy my szukać ale jesli mam cale zycie zyc z tą myslą czy pkp bedzie moderinozowalo trase i do odbije sie na mim domu albo cos w tym stylu to wole sobie tego oszczedzić. Szukamy dalej działki. Znalazłem tez ładną działke 16ar media na działce gaz i prad kanalizacja i wodociąg miejski na działce sąsiada (nie powinien robić problemów z podpięciem sie?) tylko jaki jest z nią problem? rozmawiałem z przedstawicielem nieruchomosci i powiedział ze poki co działka jest wsytrzymana w transakcji zawieszona z uwagi na to, że właściciel nie może wystąpić o warunki zabudowy, ponieważ działka posiada III klasę gruntu, geodeta ma się kontaktować z klasyfikatorem gruntów czy istnieje możliwość zmiany klasy tego gruntu z III na IV i pytanie do was ile to może potrwać

MartchaP
MartchaP   2   ·  19 maja 2017

może się ciągnąć jeśli w ogóle dojdzie do skutku... my właśnie z tego powodu też szukaliśmy innej działki. Byliśmy w o tyle gorszej sytuacji, że ją duużo wczesniej kupiliśmy a potem weszły przepisy, że na III już nie dostaniemy pozwolenia a potem było jeszcze ryzyko że może będą niedaleko autostradę budować. Koszmar przeżyła ale udało się sprzedać i nie ma tego złego... teraz mam swoje wymarzone miejsce na ziemi..szukać kochani szukać do skutku. Powodzenia

Nynek1009 i papryka4321 podoba się to.

Szukam działki i mam jedną na oku. Jest opis działki i piszę w niej "Teren płaski w kształcie prostokąta w części objętej planem zagospodarowania przestrzennego" i moje pytanie co to znaczy,że jest objęty tym planem to przeszkadza budowaniu domu? Pytanie mam jeszcze o przyłącze podobno znajdują się obok działki ale jaki jest koszt przyłączu prądu.
b lania67
b lania67   0   ·  28 marca 2017

Zapytaj w gminie co według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego można zbudować na tej działce.

Witam szukam dzialki 20-30 ar nad samym morzem,prosze o podpowiedz.\Pozdrawiam
Szukamy działki. Ależ to męczące... Co wybierzemy to okazuje się nie zbyt fajne. W tym tygodniu, będziemy oglądać (mam nadzieję) ostatnią działeczkę, która jeśli wszystko będzie ok - kupujemy. Czeka nas długa i ciężka droga. Ale mam nadzieję, że na wiosnę będziemy mogli ruszyć z budową gniazdka :] Dobranoc.

Na co zwrócić uwagę wybierając działkę pod budowę domu?

Decydując się na budowę domu, inwestor staje przed szeregiem trudnych decyzji. Najbardziej istotne wydają się aspekty funkcjonalności i estetyki domu, dlatego najwięcej uwagi z reguły poświęca się analizie projektów. Należy jednak pamiętać, że wybór działki pod planowaną budowę jest równie ważny. Co więcej, powinno się pomyśleć o lokalizacji domu jeszcze przed wyborem konkretnego projektu, gdyż podstawowe parametry budynku będą od niej zależne.

więcej »

1

optprime podoba się to.

Wniosek o pozwolenie na budowę - podpowiadam jakie dokumenty musicie do niego dołączyć.

Do wniosku o pozwolenie na budowę należy dołączyć:

 

1. Cztery egzemplarze projektu budowlanego wraz z opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami i innymi dokumentami wymaganymi przepisami.

2. Oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.

3. Decyzję o warunkach zabudowy / wypis z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.

4. Wypis z rejestru gruntów dla działki własnej i sąsiednich.

5. Warunki techniczne dostawy mediów.

6. Decyzję o wyłączeniu gruntów z produkcji rolnej (jeżeli jest wymagana).

7. W przypadku obiektów usytuowanych na terenach szkód górniczych lub  terenach zamkniętych potrzebne będzie postanowienie właściwego organu administracji Architektoniczno-Budowlanej.

 

więcej »