Dom Dana 3 w budowie BSE1172

Dana 3

5
9
0

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia związane z projektem Dana 3

Nie masz konta?
Zarejestruj się

Ostatnia aktywność

5 maja 2021

witam, zastanawiam sie nad tym projektem i powiem szczerze -trochę sie przeraziłem po przeczytaniu komentarzy; czy może ktoś z was podesłać błędy które są w projekcie ? czy ktoś buduje w mazowieckim lub woj. ościennych ? będę wdzięczny za wszelkie info. jestem pod adresem: dzialka.rozalin@gmail.com 

0

16 listopada 2020

Ja odpuszczam sobie Dane 3, odpuszczam także extradom bo to defacto firma bez wsparcia i zaplecza technicznego. Jeżeli mam kupić projekt a potem płacić zapewne i drugie tyle za poprawę błędów i dostosowywanie ... szkoda zabawy, wolę iść do konkurencji gdzie telemarketerami mają inżynierów z wiedzą na stanie.

0

7 listopada 2020

Ja się zastanawiam na tym projektem, ale czkam na zakup projektu do przyszłego roku po zmianach przepisów. Pewne rzeczy uważam aby pozmieniać a jeden błąd naprawić który zauważyłem na rysunkach przekrojowych.

0

5 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
  1   ·  14 listopada 2020

Rzeczywiście, wygląda na to że ktoś dorysował dodatkowe miejsce garażowe do wersji bazowej i nie zwrócił na to uwagi 🙂 Odnośnie balkonu to również nad tym myślałem. Generalne to projekt wydaje się całkiem fajny, cały czas zastanawiam się jednak nad kwestią ewentualnych mostków cieplnych w związku z tym że mamy właśnie balkony z obu stron... Rozważałeś możliwość rezygnacji z obu kominów i zamontowania wentylacji mechanicznej + pompa ciepła ewentualnie piec gazowy z "kominem w ścianie" ?

podoba się to.

  1   ·  14 listopada 2020

Mój plan (na chwilę obecną) to taki aby poszerzyć garaż o 1m w lewo i z przodu tak aby w górnych pokojach zamiast okien wstawić drzwi i zrobić tam balkon. Zastanawiam się nad sensem zastosowania kominka, wszyscy mówią że to fajne ale finalnie nikt nie pamięta kiedy ostatnio go podpalał - brak kominka to jeden komin mniej i sporo kasy oszczędności. Na pewno będę chciał zastosować rekuperację i zgłosiłem się po wycenę do https://www.rekuperatory.pl/  bo od lat tylko to robią i po rozmowach wydaje mi się że wiedzą co mówią - można się z nimi dogadać że realizacja odbędzie się ratalnie wraz z postępem budowy. Poza tym ogrzewanie gazowe i rozwiązanie podłogowe. Jeśli chodzi o mostki cieplne, to popatrz na ofertę https://www.ytong-silka.pl/pl/sciany_zewnetrzne_jednowarstwowe.php  - sam chyba pójdę w ten temat. Mają tam możliwość wysunięcia belek stropowych tak że nie będzie mostków termicznych. Zakupu projektu dokonam w przyszłym roku i wtedy będę do nich uderzał z zapytaniem o to właśnie. Z balkonów nie chcę rezygnować bo jak dla mnie to fajna przestrzeń bez specjalnego wychodzenia z domu. Na chwilę obecną bez pełnej dokumentacji trudno o bardziej szczegółowe analizy.

podoba się to.

  1   ·  15 listopada 2020

Zrobiłem jeszcze nałożenie góry z dołem i wyszły kolejne błędy. Wizualizacja nie pokrywa się z projektem - na dachu po stronie gdzie są kominy masz 4 okna, na projekcie 3 - ktoś zapomniał o pralni. Ilość kominów się nie zgadza. Pralnia ma szerokość trochę za małą. Garderoba w sypialnianym ma niepraktycznie usytuowane okno - wystarczy że przesuniemy je na środek i już możemy kolejną szafę zabudować. I chyba to nie będzie koniec uwag.

podoba się to.

12 września 2020

witam, zaciekawił mnie ten projekt. byłbym wdzięczny za wszelkie informacje o kosztach budowy, funkcjonalności itp. chętnie przyjmę informacje pod adresem kaniano@tlen.pl  Pozdrawiam

1

podoba się to.

6 września 2020

Niedlugo zaczynamy budowę w Katowicach, zaczął już ktośbudowę?

1

podoba się to.

4 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
  0   ·  7 listopada 2020

Koszt trzeba teraz przeliczyć na nowo ze względu na nowe WT2021

  0   ·  22 listopada 2020

Udało się wystartować ? kiedy planujecie mieć SSO ?

  0   ·  22 listopada 2020

Zaczynamy dopiero w marcu, mamy wycenę do ssz 300.000 brutto z materiałem koparkami wywiezieniem humusu itp