Projekt domu Z78 WAE1093

Cena projektu: 1 970 zł

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty.

Aktualna promocja:

starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
69,9 m²
Min. szer. działki
16,38 m
Wysokość budynku
5,67 m
Pow. zabudowy
87 m²
Kubatura
185,9 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
135,5 m²
Liczba pokoi
2

Opis projektu

Projekt domu Z78 to dom jednorodzinny parterowy bez garażu. Niewielkie rozmiary pozwalają na umieszczenie go na mniejszej działce. Przeznaczony jest dla rodziny typu 2+1, ewentualnie 2+2. Budynek posiada tradycyjną formę, a kamienne i drewniane detale na elewacji oraz dwuspadowy dach tworzą prostą i harmonijną kompozycję wpisującą się w nowoczesną stylistykę. Strefa dzienna jest całkowicie otwarta na hall i składa się ze średniej wielkości salonu oraz kuchni. Pokój dzienny można podzielić na część wypoczynkową przy kominku i część jadalną w kolejnym narożniku, przy drzwiach na taras. Całość tworzy przytulne wnętrze z widokiem na ogród. Kuchnia została oddzielona od salonu barkiem, który optycznie dzieli przestrzeń. Do środka domu dostaje się dużo światła również dzięki szerokim oknom oraz drzwiom na taras. W drugiej części hallu została usytuowana strefa nocna, na którą składają się dwie sypialnie o podobnej wielkości oraz szeroka łazienka, gdzie znajdzie się miejsce zarówno na wannę, jak i na brodzik. Jedna z sypialni, posiadająca docelowo okna od strony południowej, świetnie nadaje się na pokój dziecięcy ze względu na dobre doświetlenie pomieszczenia praktycznie przez cały dzień. Niewielki taras, usytuowany od strony ogrodu będzie stanowił kontynuację strefy dziennej, szczególnie latem, a jego częściowe zadaszenie przyda się w czasie niepogody. Przy niewielkim wnętrzu domu duże drzwi tarasowe optycznie je powiększą, dodatkowo widok ogrodu ożywi przestrzeń pomieszczenia. W wiatrołapie umieszczono wejście do kotłowni, która może być również wykorzystywana jako schowek lub pomieszczenie gospodarcze. Projekt domu Z78 zakłada nieskomplikowane, ale optymalne dla małej rodziny wnętrze. Posiada takie elementy jak taras czy kominek, które pozwolą stworzyć przytulny dom. Dodatkową zaletą jest również atrakcyjny wygląd zewnętrzny budynku. Dobrze dobrane materiały na elewacji tworzą razem efektowną formę, mimo braku ozdobników. Ponadto dom jest tani w budowie i dalszej eksploatacji, przede wszystkim dzięki zwartej bryle, którą łatwiej ogrzać.

Rzut kondygnacji projektu Z78 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,1 m²
2 hall
4,2 m²
3 pokój
11,3 m²
4 pokój
13,4 m²
5 kuchnia
8,2 m²
6 pokój dzienny + jadalnia
18,9 m²
7 pom. gospodarcze
4,6 m²
8 łazienka
5,2 m²
razem
69,9 m²
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Z78 na działce
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
29 597 zł

stan surowy otwarty
63 935 zł

stan surowy zamknięty
13 400 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.
Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany: gazobeton, ceramika, silikaty. Dach: dachówka, blachodachówka. Strop: drewniany, wiązary.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Z500

Opinie mieszkańców domu Z78

Zdjęcie profilowe cezar70
cezar70

Szukałem czegoś dla jednej osoby i projekt domu Z78 WAE1093 wydawał odpowiedni. Układ i ilość pomieszczeń spełniały moje wymagania. Poza tym, naprawdę niczego więcej nie potrzebowałem.

Prace budowlane szły w miarę szybko i sprawnie. Projekt jest prosty i nie wymagał na szczęście trudnych zabiegów konstrukcyjnych. Budynek został ocieplony 12cm styropianem i 30cm wełny mineralnej na stropie. Co do ogrzewania, to najpierw gazowe zaproponowane przez projektanta zmieniłem na węglowe, ale potem jednak wróciłem do pierwotnego pomysłu. Mieszkam jednak zbyt krótko, aby ocenić, czy dom jest ekonomiczny. Ale raczej taki powinien być.

Zdecydowanie dobrze oceniam układ pomieszczeń w projekcie domu Z78 WAE1093. Dla mnie ilość pokoi jest wystarczająca i wątpię, żeby jednej osobie było więcej potrzebne. Żałuję trochę, że nie wybrałem projektu z dobudowanym garażem. W przyszłości jednak myślę o tym, aby taki garaż dostawić do ściany przy salonie. Uważam, że układ i rozmiary okien są odpowiednio dobrane do metrażu i poszczególnych pomieszczeń. Do domu wpada sporo światła, więc przestrzenie są jasne i ciepłe. Okna kuchni, jednej sypialni i salonu wychodzą na wschód, a wejście od zachodu, więc cały dzień mam w domu jasno.

Jestem raczej zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Z78 WAE1093. Szkoda tylko, że nie zdecydowałem się na płyty stropowe, bo podwieszane sufity wcale tańsze nie były, a jedynie sporo z nimi zabawy. Sam projekt polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Basia1093
Basia1093

Wybraliśmy projekt domu parterowego Z78 WAE1093, ponieważ jego powierzchnia wydała mi się idealna dla naszej dwójki. Co prawda bryła budynku jest dosyć prosta, jednak układ pomieszczeń wewnątrz jest bardzo funkcjonalny i wyjątkowo przypadł mi do gustu.

Cała realizacja odbyła się bez żadnych problemów i w naprawdę krótkim czasie. Budowę rozpoczęliśmy w maju 2012 r., a do nowego domu wprowadziliśmy się już 1 listopada tego samego roku. Zatrudnioną przeze mnie ekipę budowlaną tworzyli doświadczeni fachowcy, którzy ze wszystkim bardzo sprawnie sobie poradzili. Z projektem również nie mieliśmy kłopotów. Podane wymiary i wyliczenia były prawidłowe, a wykonawcy nie zgłaszali błędów. Mimo tego, iż budynek powstał bardzo szybko, jest solidny i nie posiada żadnych defektów.

Ściany naszego domu powstały z bloczków gazobetonowych marki Solbet. Zarówno tynki, jak i posadzki mamy robione ręcznie, a na dachu zastosowałam wysokiej jakości blachodachówkę. Projekt zakładał 15 cm warstwę wełny mineralnej na poddaszu, jednakże zdecydowaliśmy się ją zwiększyć i w naszym przypadku liczy 30 cm. Budynek z zewnątrz ociepliliśmy białym styropianem o grubości 15 cm. W całym domu wstawiliśmy energooszczędne okna trzyszybowe. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe, a jesienią i wiosną dogrzewamy pomieszczenia kominkiem z płaszczem wodnym. Takie rozwiązanie sprawdza się naprawdę dobrze, a dom świetnie trzyma ciepło.

Projekt domu Z78 WAE1093 nie przewidywał garażu, jednak postanowiliśmy doprojektować go przy ścianie od strony salonu. Dodatkowo zrobiliśmy do niego bezpośrednie wejście z kotłowni. Oprócz tego, wprowadziłam kosmetyczną zmianę, polegającą na usunięciu krótkiej ścianki oddzielającej strefę dzienną od prywatnej. Uzyskaliśmy w ten sposób większą przestrzeń. Zdecydowaliśmy się również na powiększenie tarasu oraz zrezygnowaliśmy z wysuniętego daszku z tyłu domu. Muszę jednak przyznać, że na chwilę obecną żałuję swojej decyzji i myślę, że takie zadaszenie bardzo by się przydało. Ten element warto zrobić zgodnie z projektem.

Układ pomieszczeń w naszym domu odpowiada wszystkim moim oczekiwaniom. Dwa nieduże pokoje całkowicie spełniają nasze potrzeby. Odpowiada mi również połączenie kuchni z salonem oraz praktyczne usytuowanie łazienki i kotłowni. Jestem również bardzo zadowolona z ogrodu, który sama zrobiłam. Jego aranżacja jest ciekawa i pięknie się prezentuje.

Uważam, że wybór projektu domu Z78 WAE1093 był dla nas jak najbardziej trafioną decyzją. Nasz domek jest mały, prosty i zarazem bardzo uroczy, a jego wnętrze jest naprawdę funkcjonalne. Z czystym sumieniem mogę polecić ten projekt innym inwestorom. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe ZYRA
ZYRA
Zdecydowaliśmy się na projekt Z78 WAE1093, ponieważ jego bryła dawała gwarancję, że dom będzie prosty w budowie, a na tym od początku nam zależało. Poza tym, budynek posiada zgrabną formę, która przypadła nam do gustu. Na nasz wybór miał wpływ również układ pomieszczeń, gdyż w całości spełniał nasze oczekiwania.

Podczas budowy na szczęście nie natrafiliśmy na żadne trudności. Wszystko przebiegło sprawnie i dosyć szybko. Całą realizację udało nam się zakończyć w przeciągu jednego roku. Ściany wymurowaliśmy z bloczków z betonu komórkowego Suporex, zaś zamiast dachówki, na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Budynek z zewnątrz tradycyjnie ociepliliśmy styropianem. Z powodu braku możliwości podłączenia do działki instalacji gazowej zdecydowaliśmy się na ogrzewanie za pomocą pieca na paliwo stałe. Póki co, trudno ocenić mi faktyczne koszty eksploatacji, aczkolwiek powierzchnia domu jest na tyle nieduża, iż podejrzewam, że opał zakupiony za 2 tys. zł wystarczy nam na cały rok przy pełnym komforcie - mając w domu naprawdę ciepło i mogąc bez obawy o koszty wywietrzyć pomieszczenia podczas zimy.

Co prawda, projekt Z78 WAE1093 nie przewiduje zagospodarowania poddasza, jednak my postanowiliśmy wprowadzić takie rozwiązanie. W tym celu nieco zmieniliśmy kąt nachylenia dachu, zmodyfikowaliśmy układ wiązarów i dodaliśmy okna na tej kondygnacji. Co ważnie, nie podnosiliśmy ścianek kolankowych, dzięki czemu zachowaliśmy pierwotną formę bryły, która w dalszym ciągu świetnie się prezentuje. Mając więcej przestrzeni na poddaszu, musieliśmy jeszcze wykonać klatkę schodową - zrobiliśmy ją w miejscu pierwotnie przewidzianej kuchni, zaś aneks kuchenny zlokalizowaliśmy w drugim narożniku części dziennej. Schody są praktycznie, a jednocześnie dosyć wąskie więc nie przeszkadzają w salonie. Aby z niczym nie kolidowały, nieco przesunęliśmy wyjście na taras. Dzięki zastosowanym zmianom, na poddaszu zyskaliśmy dodatkowe 40 m² powierzchni. Na tej kondygnacji wykonaliśmy sypialnię, łazienkę oraz duży, otwarty pokój.

Kolejną modyfikacją, którą wprowadziliśmy było wykonanie bezpośredniego wyjścia z kotłowni na zewnątrz - to naprawdę wygodne rozwiązanie, jeśli tak jak my, ogrzewa się dom tradycyjnym opałem. Dodatkowo zrezygnowaliśmy z krótkiej ścianki w korytarzu, między salonem a strefą nocną. Oryginalny taras wydał nam się nieco za mały. Postanowiliśmy więc go powiększyć i obecnie ma on wymiary 4x4 m. Muszę przyznać, ze był to bardzo dobry pomysł - dzięki temu mamy na nim sporo miejsca do postawienia stołu i krzeseł oraz zorganizowania grilla. Ponadto, nie wykonaliśmy zadaszenia nad tarasem - jest ono dosyć krótkie, więc i tak nie chroniłoby przed deszczem. Zamiast tego wykonaliśmy drewnianą konstrukcję w stylu japońskim, która daje świetny efekt wizualny.

Oryginalny układ pomieszczeń, zaproponowany w projekcie domu parterowego Z78 WAE1093 jest bardzo funkcjonalny. Jeśli przyszli jego inwestorzy nie mają potrzeby adaptowania poddasza, warto wykonać go zgodnie z pierwotną wersją - wnętrze domu posiada wszystko co jest potrzebne do w pełni komfortowego mieszkania. Przyznam, iż na początku zastanawiałam się nad doprojektowaniem piwnicy, jednak po czasie zrezygnowałam z tego pomysłu - wykonanie piwnicy wiąże się ze sporymi kosztami, a produkty spożywcze, które chciałam w niej przechowywać, można przecież kupować na bieżąco. Obecnie nieco brakuje mi jedynie małego pomieszczenia gospodarczego np. do schowania odkurzacza. Jeśli jednak, ktoś zdecyduje się na ogrzewanie gazowe, taką rolę bez problemu może pełnić kotłownia, która jest całkiem spora.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu Z78 WAE1093 - to była dla nas trafiona decyzja. Budynek z zewnątrz bardzo dobrze się prezentuje, a wnętrze pozwala na komfortowe mieszkanie. Dodatkowo, dom jest naprawdę łatwy w budowie. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Z78

  – 0 głosów

Projekt domu Z78 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Z78

Projekt domu Z78 GL

Z78 GL

70,8 m²

Projekt domu Z78 D

Z78 D

70 m²

Projekty podobne do Z78 WAE1093

Projekt domu Z87

Z87

71,5 m²

Projekt domu Tula

Tula

76,17 m²

Projekt domu Z262

Z262

66,8 m²

Projekt domu Perełka

Perełka

67,83 m²

Projekt domu Z72

Z72

74,5 m²

Projekt domu GL-775 Remik

GL-775 Remik

68,6 m²