Projekt domu Wojtek B garaż WRD1205

Cena projektu: 2 490 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
106,6 m²
Min. szer. działki
24,4 m
Wysokość budynku
5,1 m
Pow. zabudowy
170,1 m²
Kąt nach. dachu
16°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Wojtek wersja B z pojedynczym garażem jest doskonały na średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Wojtek wersja B z pojedynczym garażem to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, którą każdy Inwestor swobodnie dostosuje do swoich potrzeb. Połączenie jadalni z salonem sprzyja integracji rodziny. Podczas odpoczynku, rodzice mogą zerkać na bawiące się lub odrabiające lekcje dzieci.Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W domu znajduje się jedna komfortowa łazienka. Potrzeby 2-4 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie trzy przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Wojtek B garaż - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,6 m²
2 korytarz
3,1 m²
3 pokój dzienny + jadalnia
32,6 m²
4 kuchnia
9,4 m²
5 korytarz
4,9 m²
6 pokój
13 m²
7 pokój
19 m²
8 pokój
14 m²
9 łazienka
6,3 m²
10 kotłownia
10,6 m²
11 garaż jednostan.
19,1 m²
razem
134,6 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Wojtek B garaż na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Wojtek B garaż
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

229 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Strop: lekki podwieszany. Ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian Termonium Fasada 12cm. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna. Ogrzewanie: gaz / paliwo stałe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HORYZONT Pracownia Projektowa

Opinie mieszkańców domu Wojtek B garaż

Zdjęcie profilowe kasiacrx
kasiacrx
Projekt domu Wojtek wersja B z pojedynczym garażem WRD1205 wybraliśmy, ponieważ jest to dom parterowy, w którym z kotłowni jest osobne wyjście na zewnątrz. A nie jak w wielu parterówkach można doń wejść tylko z wiatrołapu, czy co gorsza z kuchni. Poza tym, przewidziany tu był większy salon, a ogólnie wizualizacje robiły naprawdę dobre wrażenie. Wprowadziliśmy się dopiero miesiąc temu, dlatego że bardzo długo czekaliśmy aż w końcu przyłączą nam gaz, a wiadomo bez gazu nie było nawet ciepłej wody. Jednak sama budowa przebiegała raczej bez większych problemów, a i projekt nie wykazywał żadnych błędów. Dom został zbudowany z pustaka 30cm i obłożony 10cm styropianu. Poza tym, strop ocieplony jest wełną, podobnie jak połacie dachu. Uważam, że dom okaże się całkiem ekonomiczny w eksploatacji - póki co, prognoza energetyczna została wyliczona na 4000 złotych rocznie. Dobrze oceniam układ pomieszczeń w projekcie domu Wojtek WRD1205. Po tym krótkim okresie użytkowania domu jesteśmy bardzo zadowoleni. Dla trzech osób jest to zdecydowanie dobre rozwiązanie. Jeden pokój wciąż pozostaje wolny, póki co służy raczej jako pokój dla gości, którzy chcieliby u nas przenocować. Zdecydowaliśmy się jednak wnękę na szafę w największej sypialni oddać pokojowi obok, aby różnica ich powierzchni nie był tak znaczna. Dzięki temu zabiegowi oba pomieszczenia są całkiem przestronne. Zmieniliśmy też pare rzeczy w układzie okien - tam gdzie były małe podwójne okna, to zamieniliśmy na jedno, ale duże. W naszej sypialni zdecydowaliśmy się zrobić okno balkonowe, aby można zeń wyjśc na taras dobudowany przy sypialni. Teraz rano spokojnie możemy sobie wypić kawę na tarasie praktycznie nie wychodząc z sypialni. Co do doświetlenia wnętrza to myślę, że jest ono jak najbardziej wystarczające. Projekt domu parterowego z garażem Wojtek WRD1205 to był zdecydowanie dobry wybór. Na tą chwilę nic bym w domu już nie zmieniła. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Ania0123
Ania0123
Wybraliśmy projekt domu Wojtek wersja B z pojedynczym garażem WRD1205 ze względu na jego prostą bryłę. Przede wszystkim, zależało nam aby zrealizować go w jak najszybszym czasie. Dodatkowo przewidziany w nim układ pomieszczeń odpowiadał naszym oczekiwaniom. Cała realizacja naszego nowego domu odbyła się bardzo sprawnie, a fachowcy nie skarżyli się na czytelność projektu. Muszę przyznać, iż cena postawienia tego budynku jest naprawdę niska w porównaniu do innych tego typu inwestycji. Uważam, że spokojnie można sugerować się kwotą wyliczoną przez projektanta, a u nas była ona nawet niższa, co bardzo mnie cieszy. Największe koszty były związane z realizacją dachu. Mimo, iż jest on prosty i dwuspadowy, to jego powierzchnia jest dosyć spora, a w dodatku pokryliśmy go dachówką ceramiczną. Budynek postawiliśmy przy użyciu cegły ceramicznej i ociepliliśmy go styropianem „Dalmatyńczyk” o grubości 15 cm. Na większości powierzchni domu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Myślę, że koszty eksploatacji są w naszym przypadku umiarkowane. W kotłowni zamontowaliśmy piec na ekogroszek, a w zeszłym sezonie grzewczym zużyliśmy ok. 6 ton opału. Do projektu Wojtek wersja B z pojedynczym garażem WRD1205 nanieśliśmy kilka zmian. Główną z nich było usunięcie ścianki oddzielającej kuchnię od salonu, gdyż w przyszłości mamy zamiar zrobić w tym miejscu barek. Z racji wprowadzonej zmiany zrezygnowaliśmy z wejścia do kuchni od strony korytarza. Dodatkowo zlikwidowaliśmy małe okno w salonie przy drzwiach tarasowych. Mimo tego, nie mamy absolutnie żadnego problemu z oświetleniem części dziennej, tym bardziej że obecnie jej przestrzeń jest otwarta. Praktycznie o każdej porze dnia w naszym domu jest jasno. Gdybym budowała ten projekt jeszcze raz, myślę że zmieniłabym również układ okien w sypialniach. W każdej z nich architekt przewidział dwa małe okna, jednak na chwilę obecną uważam, iż lepszym pomysłem byłoby wstawienie w pokojach po jednym większym. Wybór projektu domu parterowego Wojtek wersja B z pojedynczym garażem WRD1205 był trafioną decyzją. Jego powierzchnia spełnia potrzeby naszej 3-osobowej rodziny. Myślę, że nawet przy jeszcze jednym dziecku więcej nie byłoby problemów i wszystkim mieszkałoby się z pełnym komfortem. Jestem zadowolona z naszego nowego domu. Jego dużą zaletą jest wyraźne oddzielenie strefy nocnej od ogólnodostępnej części wypoczynkowej. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Marcin1205
Marcin1205
Zdecydowałem się na projekt domu parterowego Wojtek wersja B z pojedynczym garażem WRD1205, gdyż przede wszystkim odpowiadał mi pod względem wewnętrznego usytuowania pokoi. Poza tym, wygląd budynku przypadł mi do gustu. Cała konstrukcja domu jest dosyć prosta, więc z jego realizacją nie mieliśmy żadnych problemów. Oprócz braku kłopotów podczas budowy, dużą zaletą tego nieskomplikowanego budynku jest również szybki czas jego postawienia. My robiliśmy to własnymi siłami i doprowadzenie go do stanu surowego zamkniętego zajęło nam 6 miesięcy. Myślę więc, że jeśli ktoś zatrudni do tego profesjonalną ekipę fachowców potrwa to o wiele krócej. Kolejnym plusem jest przystępna cena inwestycji. W naszym przypadku była ona nawet niższa, od kwoty oszacowanej przez architekta. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm, a bryłę zgodnie z zaleceniami ociepliliśmy 12 cm warstwą styropianu. Dobrze oceniam ekonomiczność domu. Ogrzewamy gazem i według mnie koszty tego rozwiązania przy tym metrażu i grubości muru są całkiem korzystne. Do projektu Wojtek wersja B z pojedynczym garażem WRD1205 nie wprowadzałem żadnych zmian, chociaż teraz na jedną bym się zdecydował. Zewnętrzny komin trochę za bardzo wystaje za bryłę budynku i myślę, że dobrym pomysłem będzie „wsunięcie” go bardziej w środek ściany. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu Wojtek wersja B z pojedynczym garażem WRD1205. Cieszę się, z wyboru domu parterowego, gdyż wszystko co potrzebne znajduje się na jednej kondygnacji i nie musimy co chwilę biegać po schodach. Na chwilę obecną wszystko w naszym domu bardzo mi odpowiada i z pewnością mogę polecić ten projekt innym. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Wojtek B garaż

  – 0 głosów

Projekt domu Wojtek B garaż należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Wojtek B garaż

Projekt domu Wojtek 2B garaż

Wojtek 2B garaż

136,3 m²

Projekt domu Wojtek C garaż wiata

Projekt domu WOJTEK 2A

WOJTEK 2A

106,3 m²

Projekt domu Wojtek A

Wojtek A

106,3 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych