Projekt domu Wojtek WRC1823

Cena projektu: 2 600 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę

Promocja Archipelag

Pow. użytkowa
122,79 m²
Min. szer. działki
17,5 m
Wysokość budynku
8,77 m
Pow. zabudowy
94,06 m²
Kubatura
386,29 m³
Kąt nach. dachu
45°
Pow. dachu
186 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu Wojtek jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Ciekawym rozwiązaniem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Wojtek to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Doskonale przemyślane rozwiązania w kuchni dają wiele możliwości aranżacyjnych oraz ułatwią codzienne korzystanie. W domu przewidziano jadalnię połączoną z salonem. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości aranżacji strefy dziennej. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. W projekcie przewidziano cztery sypialnie, które będą odpowiednie dla 4-6 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Wojtek - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,42 m²
2 hall
10,18 m²
3 kuchnia
9,31 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
33,59 m²
5 pokój
9,34 m²
6 łazienka
3,35 m²
7 kotłownia
4,24 m²
razem
73,43 m²

Rzut kondygnacji projektu Wojtek - Rzut poddasza

1 korytarz
3,56 m²
2 pokój
15,66 m²
3 pokój
12,33 m²
4 pokój
12,69 m²
5 łazienka
9,36 m²
razem
53,6 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Wojtek na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Wojtek
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

208 845 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, beton komórkowy Ytong 24 cm, ocieplenie wełna mineralna 12 cm. Strop: międzypiętrowy gęstożebrowy Teriva. Dach: konstrukcja drewniana, ocieplenie wełna mineralna 28 cm, dachówka ceramiczna lub cementowa. Inne: schody wewnętrzne drewniane. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk cienkowarstwowy mineralny, np. w kolorze TO-PA003 z palety firmy Termo Organika. Stolarka: drewniana, PVC lub aluminiowa, rolety zewnętrzne w systemie CleverBox firmy BeClever. Okna połaciowe: rozwiązania technologiczne i wyłaz dachowy firmy FAKRO.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Opinie mieszkańców domu Wojtek

Zdjęcie profilowe marcin12345900
marcin12345900

Wybrałem projekt domu Wojtek WRC1823, ponieważ wydał mi się niewielki, a przy tym niedrogi w realizacji. Chciałem, aby był to dom z poddaszem użytkowym i miał dodatkowy pokój na parterze. Myślę, że jest wtedy bardziej funkcjonalnie. Mam odbicie lustrzane projektu domu Wojtek WRC1823. Dzięki temu wykusz jest od południa, a salon od zachodu, to bardzo dobre ułożenie domu. W pomieszczeniach jest jasno w ciągu dnia.

Mój największy sukces to realizacja tego projektu, gdyż sam go zbudowałem. Przez to nie miałem żadnych kłopotów z wykonawcami. Projekt domu Wojtek WRC1823 był bardzo czytelny, nie miałem z nim problemów. Piec mam na gaz i ekogroszek wymiennie, koszty z pewnością są niskie, a i użytkowanie wygodne.

Wprowadziliśmy kilka zmian w projekcie. W pierwszej kolejności zmieniliśmy strop na Akermana. Następnie zmieniłem wizualnie pomieszczenia. Zlikwidowałem drzwi z klatki schodowej do salonu, z korytarza do kuchni oraz z kuchni do jadalni (są teraz łuki). Dzięki tej zmianie pomieszczenia zyskały na przestronności.

Układ pomieszczeń wydał mi się już podczas wyboru najbardziej odpowiedni. Sądzę, że dom będzie się nadawał do rodziny cztero-, pięcioosobowej. Jak na razie mieszkam sam, więc nie wiem, jak się sprawdzi przy większej ilości osób, ale ja miejsca mam aż nadto. Dom jest przystosowany do przyjmowania gości, a nawet do ich przenocowania.

Jak do tej pory jestem bardzo zadowolony ze swojego wyboru. Polecam projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Wojtek WRC1823. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Wojtek

  – 0 głosów

Projekt domu Wojtek należy do kategorii

Projekty podobne do Wojtek WRC1823

Projekt domu Ares 4 -200 3D

Ares 4

134,6 m²

Projekt domu Diona Mała -100 3D

Diona Mała

125,14 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 57 -700

Projekt domu Baset 7 bez garażu -500 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 N

Projekt domu Lungo 3 -300

Lungo 3

129,44 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych