Projekt domu Virgo II g2 WRP1054

Cena projektu: 3 003 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
160,2 m²
Min. szer. działki
25,08 m
Wysokość budynku
8,6 m
Pow. zabudowy
178,8 m²
Kubatura
577,3 m³
Kąt nach. dachu
39°
Pow. dachu
278,9 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Dom Virgo II g2 jest wariantem cieszącego się popularnością projektu Virgo. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Virgo II g2 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się bryłą w kształcie litery L, co sprawia, że prezentuje się niebanalnie. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt Virgo II g2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Autor projektu przewidział w nim otwartą kuchnię, co nadaje wnętrzu większej przestronności. W kuchni znajduje się także stół, dzięki któremu poranne spotkania z rodziną staną się ważną częścią dnia dla każdego domownika. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W pełni funkcjonalną łazienkę przewidziano zarówno na parterze, jak i poddaszu, co jest świetnym rozwiązaniem dla większej ilości domowników. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Osoby ceniące funkcjonalne rozwiązania z pewnością docenią obecność garderoby. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Z pewnością każdy Inwestor doceni także werandę, dzięki której projekt jest oryginalny i urokliwy. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Virgo II g2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,4 m²
2 hall
13,3 m²
3 kuchnia
9,1 m²
4 spiżarnia
1,2 m²
5 jadalnia
9,8 m²
6 pokój dzienny
25,5 m²
7 pokój
11 m²
8 garderoba
3,7 m²
9 łazienka
3,9 m²
10 kotłownia
8,3 m²
11 pom. gospodarcze
11,2 m²
12 garaż dwustan.
32,4 m²
razem
133,8 m²

Rzut kondygnacji projektu Virgo II g2 - Rzut poddasza

1 hall
8,6 m²
2 pokój
17,8 m²
3 pokój
9 m²
4 łazienka
11,3 m²
5 pom. gospodarcze
11,7 m²
6 pokój
11,6 m²
razem
70 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Virgo II g2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Virgo II g2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

283 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz w części żelbetowy monolityczny. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Virgo II g2

Zdjęcie profilowe apuchalska
apuchalska

Projekt domu Virgo II g2 WRP1054 wydawał się najbardziej funkcjonalny. Miał wszystkie pomieszczenia, które moim zdaniem są niezbędne w każdym mieszkaniu. Spiżarnia, garderoba, a po moich zmianach także praktyczna pralnio-suszarnia przekonały nas do tego wyboru. Poza tym, warunkiem koniecznym dla nas było umieszczenie w projekcie dużych, otwartych, drewnianych schodów, które miały przykuwać uwagę.

W domu mieszkamy już od trzech lat. Nie mieliśmy większych problemów podczas budowy czy z samym projektem. Na parterze jedyną zmianą była realizacja schodów w odbiciu lustrzanym. Trochę jednak zmieniliśmy układ pomieszczeń na poddaszu. I tak, zamiast trzech mamy tam cztery sypialnie, większą łazienkę i garderobę przeniesioną w niewykorzystane miejsce przy schodach. Także łazienkę udało się powiększyć, a jednocześnie stworzyć funkcjonalne pomieszczenie na pralnio-suszarnię. Oprócz tego podnieśliśmy ściankę kolankową o dwa bloczki Ytonga 24cm, z którego to dom jest zbudowany. Całość została ocieplona styropianem i wełną mineralną na poddaszu. Uważam, że dom jak na swoją wielkość jest całkiem ekonomiczny. Rocznie za gaz płacimy w granicach 4-4,5 tysiąca złotych, a kominka używamy bardzo rzadko. To chyba całkiem ekonomiczny wynik.

Jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni z układu pomieszczeń w domu Virgo II g2 WRP1054. Mamy bardzo dużo miejsca. Na co dzień mieszkamy w domu we czwórkę. Jednak, kiedy goście chcą zostać na noc, mamy do dyspozycji dwa wolne pokoje. Jesteśmy w stanie całkiem komfortowo ich przenocować. W domu jest bardzo jasno, aczkolwiek dodaliśmy we frontowej sypialni jedno okno w dachu. Pokój ten jest od strony wschodniej, więc inaczej mogłoby być w nim trochę ciemno.

Cieszę się, że wybraliśmy projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Virgo II g2 WRP1054 i że w pełni udało nam się go dostosować do naszych potrzeb. Teraz może chciałabym podnieść ściankę kolankową o jeszcze dwa bloczki. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Virgo II g2

  – 0 głosów

Projekt domu Virgo II g2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Virgo II g2

Projekt domu Virgo II g1

Virgo II g1

153,1 m²

Projekt domu Virgo

Virgo

145,3 m²

Projekty podobne do Virgo II g2 WRP1054

Projekt domu HG-I6

HG-I6

174,1 m²

Projekt domu APS 083+2G

APS 083+2G

169,3 m²

Projekt domu APS 105+2G

APS 105+2G

167,7 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych