Projekt domu Virgo II g1 WRP1049

Cena projektu: 2 898 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
153,1 m²
Min. szer. działki
22,88 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
154,3 m²
Kubatura
541 m³
Kąt nach. dachu
39°
Pow. dachu
251,9 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Virgo II g1 jest alternatywą znanego projektu Virgo. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię.Projekt domu Virgo II g1 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który doskonale się prezentuje. Projekt Virgo II g1 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla tradycyjnych, jak i nowoczesnych gospodyń domowych. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. W części dziennej uwzględniono salon oraz jadalnię, dzięki czemu wnętrze domu jest bardzo funkcjonalne. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W pełni funkcjonalna łazienka przewidziana jest na obu kondygnacjach, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Sporym atutem projektu jest uwzględniona w nim praktyczna garderoba, która minimalizuje potrzebę posiadania w pokojach dużych szaf, dzięki czemu są one bardziej przestronne. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Virgo II g1 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,4 m²
2 hall
13,3 m²
3 kuchnia
9,1 m²
4 spiżarnia
1,2 m²
5 jadalnia
9,8 m²
6 pokój dzienny
25,5 m²
7 pokój
11 m²
8 łazienka
3,9 m²
9 garderoba
3,7 m²
10 kotłownia
8,3 m²
11 pom. gospodarcze
7 m²
12 garaż jednostan.
20,4 m²
razem
117,6 m²

Rzut kondygnacji projektu Virgo II g1 - Rzut poddasza

1 hall
8,6 m²
2 pokój
17,8 m²
3 pokój
9 m²
4 łazienka
11,3 m²
5 pom. gospodarcze
4,6 m²
6 pokój
11,6 m²
razem
62,9 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Virgo II g1 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Virgo II g1
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

257 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Virgo II g1

Zdjęcie profilowe perenne
perenne

Projekt domu Virgo II g1 WRP1049 wybraliśmy, ponieważ miał przewidzianą sporą kotłownię (pod piec węglowy), co rzadko zdarza się w nowych projektach. Co więcej, chcieliśmy mieć na dole dużą i otwartą przestrzeń ze schodami na środku. Poza tym, oprócz tego, że dom ma bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń, to jeszcze całkiem nieźle wygląda z zewnątrz.

Już od roku mieszkamy w naszym nowym domu. Budowa przebiegała sprawnie, projekt był czytelny i w miarę nietrudny w realizacji. W zasadzie jedyną zmianą było to, że zrezygnowaliśmy z pojedynczego wyjścia na taras i zrobiliśmy tą ścianę ślepą, a wyjście jest dwuczęściowe w miejscu większego okna w salonie. To wszystko. Nawet ocieplenie daliśmy zgodnie z projektem i powiem szczerze, że jak na piec węglowy, to koszty eksploatacyjne są całkiem niskie. Dom mimo iż jest spory, to jest też całkiem ekonomiczny.

Bardzo dobrze oceniam układ pomieszczeń w projekcie domu Virgo II g1 WRP1049. Kuchnia jest z przodu domu, na czym zdecydowanie nam zależało. Łazienka na dole jest spora w porównaniu z innymi. Dodatkowo mamy do dyspozycji funkcjonalną garderobę. Dobrym, a na pewno niezbędnym dla nas rozwiązaniem jest dodatkowy pokój na dole. Na razie korzystamy tylko z parteru, a góra jest powoli wykańczana. Wiem, że po roku użytkowania domu nic bym w nim nie zmieniała i mam nadzieję, że na długo tak zostanie. Całość jest bardzo jasna. Zwłaszcza wykusz rozwidla pięknie otwartą przestrzeń na dole.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Virgo II g1 WRP1049. Cieszę się, że salon udało nam się tak dobrze wykończyć. Mam nadzieję, że długo wszystko będzie się nam podobać. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Virgo II g1

  – 0 głosów

Projekt domu Virgo II g1 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Virgo II g1

Projekt domu Virgo II g2

Virgo II g2

160,2 m²

Projekt domu Virgo

Virgo

145,3 m²

Projekty podobne do Virgo II g1 WRP1049

Projekt domu Dandys 1

Dandys 1

147,3 m²

Projekt domu Tyberiusz

Tyberiusz

140,1 m²

Projekt domu Rumcajs z garażem -250

Rumcajs z garażem

157,8 m²

Projekt domu Wilga -350 3D

Wilga

154,7 m²

Projekt domu APS 105

APS 105

167,1 m²

Projekt domu Fidiasz

Fidiasz

142,19 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych