Projekt domu Virgo WRH1035

Cena projektu: 2 793 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
145,3 m²
Min. szer. działki
21,08 m
Wysokość budynku
8,4 m
Pow. zabudowy
146,9 m²
Kubatura
557,9 m³
Kąt nach. dachu
39°
Pow. dachu
244,4 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Virgo to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Odznacza się bryłą w kształcie litery L, co pozwala na łatwy podział na strefy. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Virgo to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom zapewni wygodę użytkowania przez długie lata. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Architekt przewidział również miejsce na jadalnię, dzięki czemu wspólne posiłki będą doskonałą okazją do rozmów w rodzinnej atmosferze. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W pełni funkcjonalną łazienkę przewidziano zarówno na parterze, jak i poddaszu, co jest świetnym rozwiązaniem dla większej ilości domowników. Cztery komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Virgo - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,3 m²
2 hall
13,6 m²
3 pokój
12,6 m²
4 pokój dzienny
26,6 m²
5 jadalnia
11,8 m²
6 kuchnia
8,8 m²
7 spiżarnia
1,2 m²
8 łazienka
3,2 m²
9 pom. gospodarcze
6,9 m²
10 garaż jednostan.
18,6 m²
razem
107,6 m²

Rzut kondygnacji projektu Virgo - Rzut poddasza

1 hall
6,5 m²
2 pokój
10,4 m²
3 pokój
10,7 m²
4 pokój
15,3 m²
5 łazienka
9,4 m²
6 pom. gospodarcze
4 m²
razem
56,3 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Virgo na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Virgo
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

225 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Virgo

Zdjęcie profilowe Martom
Martom

Projekt domu Virgo WRH1035 kupiliśmy, ponieważ spełniał wszystkie nasze wymagania. Na poddaszu przewidziane były trzy sypialnie, a dla naszej czteroosobowej rodziny to idealna ilość. Poddasze to dobra opcja dla rodzin, które chcą mieć w pełni oddzieloną część dzienną od nocnej.

Budowa przebiegała zdecydowanie sprawnie i projekt także był bezbłędny. Sami nie zrobiliśmy żadnych zmian, aby nie dokładać sobie żadnych kłopotów. Jednak, jeśli byłaby taka możliwość, to polecam poszerzyć wjazd do garażu, bo przy większych autach może nie być wystarczający. Wybraliśmy piec gazowy i dodatkowo mamy kominek w salonie (ale zwykły - bez płaszcza czy rozprowadzenia). Dom został ocieplony 15cm styropianem i zdecydowanie jest bardzo ciepły. Podczas prac wykończeniowych mały piecyk ustawiony w salonie był w stanie ogrzać cały budynek.

Bardzo dobrze oceniam układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Virgo WRH1035. Podoba się nam otwarta przestrzeń salonu i jadalni - nie jesteśmy ograniczeni żadnymi słupami czy ścianami. Lepszego wyboru prawdopodobnie nie mogliśmy dokonać. Co do ilości okien, to może brakuje jednego jeszcze w kuchni i na poddaszu w bliźniaczych pokojach wstawiliśmy tylko po jednym dachowym. Balkon wychodzi na południe i już powoli widać, że w tym wschodnim pokoju będzie trzeba dać jeszcze jedno. Jednak cała reszta pomieszczeń, a zwłaszcza salon z duży oknem od południa są pięknie doświetlone.

Cieszę się, że wybraliśmy projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Virgo WRH1035. Dla nas jest on chyba idealny i na tę chwilę nic bym nie zmieniała. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe lotna1
lotna1

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Virgo WRH1035, ponieważ spodobał nam się jego wygląd wizualny, był niski, a na tym nam zależało. Również układ pomieszczeń wydał nam się bardzo funkcjonalny. Wybierając dom, największą uwagę zwracaliśmy na salon, zależało nam na otwartej przestrzeni. Mamy dosyć dużą rodzinę i chcieliśmy, aby goście komfortowo się u nas czuli. I się nie pomyliłam, bo salon sprawdza się w 100%.

Budowa przebiegła bardzo sprawnie. Na szczęście, nie mieliśmy kłopotów z fachowcami, a projekt domu Virgo WRH1035 był bardzo czytelny. Piec mamy na węgiel i do tej pory jesteśmy z niego zadowoleni.

Dom jest bardzo jasny (kuchnię mam od wschodu), ale to zasługa tego, że dołożyliśmy okien od zachodu. Zmiany oczywiście wprowadziliśmy, aby dom lepiej do nas pasował. Zlikwidowaliśmy garaż. Teraz w garażu jest pokój, a tam gdzie była kotłownia- jest łazienka. Zwiększył się holl i uzyskaliśmy piękną, otwartą przestrzeń.

Pomieszczenia są bardzo funkcjonalne, jednak teraz z perspektywy czasu żałuję tego garażu. Myślę, że przestrzeni teraz mamy aż za dużo, ponieważ moja rodzina liczy tylko trzy osoby. Sądzę, że garaż też by się bardzo dobrze sprawdził. Świetnie się czujemy w tym domu i wspaniale nam się mieszka.

Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Virgo WRH1035, okazał się strzałem w dziesiątke. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe WojtekS
WojtekS

Wybraliśmy projekt domu Virgo WRH1035, ponieważ odpowiadał nam układ wewnętrzny oraz wygląd zewnętrzny. Dodatkowo zależało mi na zadaszonym tarasie, a żona od zawsze chciała mieć dom z poddaszem użytkowym. Istotnym elementem był też niezbyt skomplikowany dach, a schody były wylewane. Dlatego ten wydał nam się najlepszą rozwiązaniem.

Gdyby nie wykonawcy, budowa domu przebiegłaby lepiej. Myślę, że trudno znaleźć taką ekipę, która zrobi wszystko, jak należy. Moi fachowcy źle odczytali rysunki, ponieważ nie widzieli, że słup na tarasie to graniastosłup i u góry jest węższy. Takie niedopatrzenie spowodowało, że słup był szeroki i zbyt masywny w porównaniu do całości. Niestety, gdy to zobaczyłem, to było już za późno, aby to zmienić. Sam projekt domu Virgo WRH1035 był przejrzysty, ale wykryliśmy kilka błędów odnośnie ścianki kolankowej. Na szczęście udało nam się skorygować te nieścisłości. Piec mam na gaz z butli propan-butan. Zainwestowałem we własną, toteż nie jestem uzależniony od żadnego dostawcy. W poprzednim domu miałem gaz ziemny i muszę powiedzieć, że teraz jest nawet korzystniej.

Zmian zbyt wielu nie wprowadzałem. Zlikwidowałem spiżarnię i wstawiłem tam dużą lodówkę oraz wyrzuciłem szafę po jednej stronie łazienki. Do tego podpiwniczyłem część domu. Teraz, gdy już mieszkam, wyraźniej widzę, co bym jeszcze zmienił. Warto przenieść wyjście na taras, w tej chwili jest ono obok jadalni. Takie rozwiązanie nie sprawdza się, stół blokuje wyjście. Lepiej przenieść wyjście do salony, wtedy można jeszcze powiększyć taras.

Układ pomieszczeń jest w porządku. Miałem problem z zagospodarowaniem miejsca po zrezygnowaniu z tej szafy, teraz jest tu taka duża pusta przestrzeń, ale może jeszcze coś się wymyśli. W projekcie od początku mi brakowało takiej typowej garderoby, my na ten cel przeznaczyliśmy połowę pomieszczenia nad garażem, a w drugiej połowie jest pralnia.

Dla mojej czteroosobowej rodziny dom jest odpowiedniej wielkości. Każdy ma swój pokój i jeszcze z dodatkowego na dole zrobiliśmy biblioteczkę, do której wstawiliśmy rozkładane łóżko i możemy zawsze kogoś przenocować. Z przyjmowaniem gości nie mamy najmniejszego kłopotu, salon z jadalnią są dość obszerne, więc zmieścimy nawet kilkanaście osób. Wejście mam od strony północnej, a taras jest od południa. Taki układ jest idealny względem stron świata, ponieważ w pomieszczeniach w ciągu dnia jest zawsze jasno i przytulnie.

Jestem zadowolony z wyboru projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Virgo WRH1035, całość jest bardzo zachwycająca. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Virgo

  – 0 głosów

Projekt domu Virgo należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Virgo

Projekt domu Virgo II g2

Virgo II g2

160,2 m²

Projekt domu Virgo II g1

Virgo II g1

153,1 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych