Projekt domu Verona WOK1012

Cena projektu: 2 390 zł 2 290 zł Oszczędzasz 100 złOferta ważna do 31 grudnia 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
121,6 m²
Min. szer. działki
20,02 m
Wysokość budynku
7,3 m
Pow. zabudowy
174,08 m²
Kubatura
572 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
263,54 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Verona to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, przez co jest tani w budowie. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Konstrukcja domu zwieńczona jest dachem kopertowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt Verona to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo wygodne. Autor uwzględnił możliwość zagospodarowania poddasza, a przeznaczenie i aranżacja tego metrażu zależy jedynie od wyobraźni Inwestora. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. W projekcie uwzględniono zamkniętą kuchnię, dzięki czemu zapachy przygotowywanych, aromatycznych posiłków nie przedostają się do strefy wypoczynkowej. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W projekcie przewidziano dwie łazienki na parterze. Potrzeby 2-4 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie trzy przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Verona - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,83 m²
2 hall
7,26 m²
3 kuchnia
10,63 m²
4 spiżarnia
1,73 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
34,34 m²
6 pom. gospodarcze
1,54 m²
7 korytarz
10,52 m²
8 pokój
13,23 m²
9 łazienka
6,84 m²
10 pokój
11,96 m²
11 pokój
11,96 m²
12 łazienka
3,23 m²
13 pom. gospodarcze
3,51 m²
14 garaż jednostan.
17,95 m²
razem
139,53 m²

Rzut kondygnacji projektu Verona - Rzut poddasza

1 strych
33,37 m²
razem
33,37 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Verona na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Verona
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

183 679 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

stan zerowy
50 960 zł

stan surowy otwarty
110 691 zł

stan surowy zamknięty
22 028 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z bloczków Ytong, docieplone. Ścianki wewnętrzne działowe na parterze z bloczków Silka, na poddaszu z płyt GK bądź murowane. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMPLAN

Opinie mieszkańców domu Verona

Zdjęcie profilowe Jarek1012
Jarek1012
Głównymi kryteriami, na które przede wszystkim zwracaliśmy uwagę przy wyborze projektu domu był parterowy budynek i garaż uwzględniony w bryle. O pozostałych kwestiach decydowała moja żona, dlatego też to właśnie ona zajęła się wyborem tego idealnego. Spośród propozycji spełniających powyższe wymagania małżonce najbardziej spodobał się projekt domu Verona WOK1012.

Nowy dom wybudowałem właściwie własnymi siłami - przy realizacji pomagał mi jedynie mój ojciec. Fachowców zatrudniliśmy jedynie do prac, które koniecznie tego wymagały, a pozostałe etapy wykonywaliśmy samodzielnie. Nie mieliśmy w związku z tym żadnych problemów, a cała inwestycja przebiegła naprawdę sprawnie. Nie zauważyliśmy w dokumentacji technicznej błędów architektonicznych i nie mamy w tej kwestii zastrzeżeń. Postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło nam ok. 2 lat.

Ściany wymurowaliśmy z bloczków z betonu komórkowego Suporex, a dach przykryliśmyu blachodachówką. Postanowiliśmy zmienić zalecaną w projekcie metodę wykonania stropu. Zdecydowaliśmy się na tradycyjne rozwiązanie i zrobiliśmy go w lanej betonem monolitycznej konstrukcji. Ze względu na zastosowanie systemu gospodarczego, udało nam się w pewnym stopniu ograniczyć koszty budowy. Dom w stanie „pod klucz” z wszystkimi wykończeniami i wyposażeniem kuchni wyniósł w naszym przypadku ok. 230 tys. zł.

Naszym zdaniem projekt domu Verona WOK1012 nie wymagał wprowadzania większych zmian. Jedyna modyfikacja jaką zastosowaliśmy polegała na wykonaniu bezpośredniego przejścia między strefą salonową a korytarzem, tuż przy drzwiach tarasowych. Był to naprawdę dobry pomysł, ponieważ chcąc skorzystać z łazienki w trakcie odpoczynku na sofie, nie musimy przechodzić na około przez całą strefę dzienną. Myślę więc, że warto polecić to rozwiązanie przyszłym Inwestorom. Innych poprawek nie nanosiliśmy, aczkolwiek teraz zastanowiłbym się jeszcze nad poszerzeniem garażu o ok. 0,5 m.

Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym palimy ekogroszkiem. Trzy tony opału wystarczyły, na ogrzanie całego domu w trakcie zimy oraz wody użytkowej w okresie letnim. Budynek pozornie nie jest za duży, jednak okazuje się, że przestrzeni mamy w nim naprawdę sporo. Podstawowy metraż jest bardzo komfortowy, a dodatkowo architekt przewidział możliwość adaptacji poddasza, które również posiada duże rozmiary. Uważam więc, że projekt domu z garażem Verona WOK1012 będzie jak najbardziej odpowiedni nawet dla 6-osobowej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Verona

  – 0 głosów

Projekt domu Verona należy do kategorii

Projekty podobne do Verona WOK1012

Projekt domu Dom przy Pastelowej 18 bis

Projekt domu Dom przy Pastelowej 3 bis

Projekt domu Dom przy Pastelowej 4

Projekt domu Murator M132 Wariantowy

Projekt domu Dom przy Pastelowej 6 bis

Projekt domu Dom przy Pastelowej 3

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych