Projekt domu Tytus II WRP1414

Cena projektu: 2 940 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
123,7 m²
Min. szer. działki
23,82 m
Wysokość budynku
8,8 m
Pow. zabudowy
154,2 m²
Kubatura
577,9 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
265,4 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Tytus II został stworzony na wzór znanego projektu Tytus. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Tytus II to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja domu przykryta jest dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Tytus II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Otwarta kuchnia to idealne miejsce spotkań rodzinnych i ze znajomymi. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. W części dziennej uwzględniono salon oraz jadalnię, dzięki czemu wnętrze domu jest bardzo funkcjonalne. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Atutami projektu jest uwzględniona na dole, osobna ubikacja dla gości oraz przestronna i w pełni komfortowa łazienka przewidziana na wyższej kondygnacji. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Tytus II - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,5 m²
2 hall
7,6 m²
3 wc
1,6 m²
4 kuchnia
8,7 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
37,9 m²
6 spiżarnia
1,5 m²
7 pokój
9,4 m²
8 pom. gospodarcze
7,3 m²
9 garaż dwustan.
36,2 m²
razem
113,7 m²

Rzut kondygnacji projektu Tytus II - Rzut poddasza

1 hall
7,5 m²
2 łazienka
5,6 m²
3 garderoba
3,2 m²
4 pokój
11,6 m²
5 pokój
11,6 m²
6 pokój
14 m²
7 strych
32,1 m²
razem
85,6 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Tytus II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Tytus II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

214 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika i okładziną kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Tytus II

Zdjęcie profilowe Beata54
Beata54
Przy wyborze odpowiedniego projektu domu priorytetem był dla mnie duży, dwustanowiskowy garaż oraz możliwość praktycznego zagospodarowania przestronnego pomieszczenia nad nim. Spośród budynków spełniających te wymagania ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Tytus II WRP1414. Istotny wpływ na nasz wybór miał w tym przypadku ciekawy układ części dziennej, który wyjątkowo przypadł nam do gustu.

Budowa przebiegała pomyślnie, a współpracujący z nami fachowcy sprawnie poradzili sobie z powierzonymi pracami. W projekcie warto jednak zwrócić uwagę na wartości podane w zestawieniu materiałów, ponieważ nam np. zabrakło stali zbrojeniowej. Na szczęście finalnie wszystko udało się zakończyć zgodnie z oczekiwaniami. Do nowego domu mogliśmy wprowadzić się już po roku od rozpoczęcia inwestycji.

Ściany zostały wymurowane z bloczków z betonu komórkowego Ytong, a dach pokryliśmy dachówką. Muszę jednak przyznać, że koszty naszej realizacji przekroczyły kwotę oszacowaną przez architekta. Myślę więc, że decydując się na projekt domu Tytus II WRP1414 bezpieczniej założyć wyższe wydatki niż w kosztorysie. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Budynek szybko się nagrzewa, aczkolwiek póki co trudno jest mi jednoznacznie ocenić koszty ogrzewania. Za nami dopiero pierwszy sezon grzewczy, w którym mury musiały wyschnąć i dobrze się nagrzać.

Rozkład pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Tytus II WRP1414 od początku wydał mi się świetnie przemyślany, dlatego postanowiłam wykonać go zgodnie z oryginalną wersją. Zdecydowałam się jedynie na powiększenie kotłowni na całą szerokość garażu, a także postawienie ścianki przy hallu. Dzięki temu wejście do ubikacji jest widocznie oddzielone od strefy wypoczynkowej. Świetnym pomysłem było także podniesienie ścianki kolankowej o wysokość 1,5 pustaka. Taki zabieg spowodował zwiększenie się przestronności poddasza. Okna na parterze wstawiliśmy na nieco większej wysokości niż w projekcie - o ok. 25 cm. Uważam jednak, że warto podnieść je jeszcze wyżej i szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom.

Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tytus II WRP1414. Układ wnętrza w nowym domu jest funkcjonalny i w całości spełnia moje oczekiwania - moim zdaniem rozkład posiada same plusy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Tytus II

  – 0 głosów

Projekt domu Tytus II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Tytus II

Projekt domu Tytus

Tytus

123,7 m²

Projekt domu Tytus III

Tytus III

126,6 m²

Projekty podobne do Tytus II WRP1414

Projekt domu Lisandra Mała 2M -200 3D iDesigner

Lisandra Mała 2M

115,48 m²

Projekt domu Jaskółka 7 z garażem 2-st. -500 3D iDesigner

Projekt domu Jaskółka 6 z garażem 2-st. -500 3D iDesigner

Projekt domu Tamarillo 6 s2 -300

Tamarillo 6 s2

125 m²

Projekt domu Dom przy Modrzewiowej 17 -401

Projekt domu Domidea 64 2G w2 -329

Domidea 64 2G w2

132,45 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych