Projekt domu Tytan WRP1041

Cena projektu: 2 856 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
154,8 m²
Min. szer. działki
19,88 m
Wysokość budynku
8,9 m
Pow. zabudowy
148,4 m²
Kubatura
527,7 m³
Kąt nach. dachu
38°
Pow. dachu
239,8 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Tytan to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, przez co jest tani w budowie. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Tytan to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, którą każdy Inwestor swobodnie dostosuje do swoich potrzeb. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. W części dziennej uwzględniono salon oraz jadalnię, dzięki czemu wnętrze domu jest bardzo funkcjonalne. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Z pewnością każda Pani domu doceni zalety przewidzianej w projekcie garderoby. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Tytan - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,1 m²
2 hall
16,9 m²
3 kuchnia
11,4 m²
4 spiżarnia
1 m²
5 jadalnia
9,1 m²
6 pokój dzienny
24,9 m²
7 pokój
12,6 m²
8 garderoba
1,9 m²
9 łazienka
3 m²
10 pom. gospodarcze
3,9 m²
11 garaż jednostan.
18,9 m²
razem
106,7 m²

Rzut kondygnacji projektu Tytan - Rzut poddasza

1 hall
8,6 m²
2 łazienka
5,5 m²
3 pokój
14,2 m²
4 garderoba
1,6 m²
5 pokój
12,7 m²
6 łazienka
4,6 m²
7 pokój
16 m²
8 garderoba
3,8 m²
razem
67 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Tytan na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Tytan
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

247 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Tytan

Zdjęcie profilowe Exi
Exi

Projekt domu Tytan WRP1041 wybraliśmy, ponieważ spodobał nam się jego efektowny wygląd zewnętrzny oraz odpowiadał nam układ pomieszczeń zaproponowany przez projektanta. Choć i tak zdecydowaliśmy się na kilka drobnych zmian.

W domu mieszkamy już drugi rok - budowa poszła nam w miarę sprawnie. Dzięki temu, że zawodowo zajmujemy się elewacjami, naszą zrobiliśmy w ten sposób, aby do minimum ograniczyć straty ciepła. 20 centymetrów wełny mineralnej zapewnia, że przy ogrzewaniu gazowym i kominku, którego używaliśmy najczęściej zimą koszty ogrzewania nie są wysokie. W porównaniu z sąsiadami uważam, że są całkiem przystępne.

Układ pomieszczeń w projekcie domu Tytan WRP1041 uważam za bardzo udany. My jednak zdecydowaliśmy się na likwidacje dodatkowego pokoju na dole i tym samym powiększyć salon. Zniknęła także garderoba z pokoju dziecka (tego środkowego na górze), dzięki czemu pokój jest znacznie większy i bardziej ustawny - w miejscu garderoby ustawione jest łóżko, co powoduje, że pokój mimo iż nie jakiś ogromny, ma dwie części: sypialną i dzienną. Poza tym, uważam, że całkiem trafnie udało nam się dobrać kolory w tym pokoju - żółty w połączeniu z grafitem i białym daje ciekawy efekt. Na parterze natomiast dominują kolory biały i czarny, jednak w salonie uzupełniliśmy je fioletem i złotymi żyrandolami. Całość zdecydowanie wygląda imponująco - tym bardziej, że wnętrza są bardzo dobrze doświetlone.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Tytan WRP1041. Chociaż może następnym razem byłby to Atlas. Jednak na tą chwilę żyję się nam w domu bardzo dobrze. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe afrikana
afrikana

Projekt domu Tytan WRP1041 bardzo nam się spodobał. Bardzo dobre wrażenie zrobił na nas taras. Poza tym, odpowiadał nam układ pomieszczeń, a zwłaszcza duży salon z centralnie umieszczonym kominkiem.

W domu mieszkamy już ponad pół roku - budowa na szczęście nie przysporzyła nam żadnych problemów i w miarę szybko udało nam się ją ukończyć. Choć nie obyło się bez paru stresowych sytuacji. Na przykład, do końca nie wiedzieliśmy czy schody nie będą zachodziły na drzwi do gabinetu. Koniec końców wszystko wyszło na styk, ale dobrze i spokojnie możemy wchodzić do pokoju, nie obawiając się zahaczenia głową o schody.

Zdecydowałem się na montaż ogrzewania podłogowego, ale mamy także kaloryfery. Do ogrzewania wykorzystujemy gaz, a zimą lubimy czasami dogrzać się kominkiem. Budynek jest obłożony 15cm styropianu. Średnio za ogrzewanie miesięcznie płacimy (razem z ogrzaniem wody) jakieś 450 złotych, czyli całkiem przystępnie.

Układ pomieszczeń w projekcie domu Tytan WRP1041 oceniam bardzo wysoko. Jest tylko jeden szkopuł, który po prostu musiał być przez nas zmieniony - spiżarnia. Uważam, że jest ona bardzo niefortunnie zaprojektowana. My zdecydowaliśmy się przenieść drzwi tak, aby otwierały się na kuchnię i wstawiliśmy tam półki, bo wejść tam nie ma szans. Myślę, że mimo wszystko dla naszej trójki jest to odpowiedni dom, a na razie zawsze mamy jeden pokój wolny dla gości. Wnętrze jest bardzo jasne - w salonie zdecydowaliśmy się wydłużyć okna do samej ziemi i całymi dniami cieszymy się bardzo dobrym doświetleniem.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Tytan WRP1041. Nic więcej niż to, o czym już wspomniałem, bym w nim nie zmienił. Mieszka nam się całkiem wygodnie. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe WiolekZ
WiolekZ

Projekt domu Tytan WRP1041 spodobał nam się ze względu na metraż i układ pomieszczeń wewnątrz. Dodatkowym jego atutem był wygląd zewnętrzny i układ dachu.

Zdecydowaliśmy się na odbicie lustrzane, więc front domu jest skierowany na zachód, a garaż jest po stronie północnej. Projekt domu Tytan WRP1041 był idealny do naszych potrzeb na tyle, że nie wprowadzaliśmy żadnych zmian do projektu. Cała budowa przebiegała bardzo sprawnie, wszystko było wykonywane na czas. Fachowcy nie mieli żadnych problemów z odczytaniem projektu, gdyż był on przejrzysty.

Wybraliśmy ogrzewanie gazowe, które na chwilę obecną bardzo dobrze się sprawdza. Mając na uwadze fakt, że mieszkamy stosunkowo niedługo, to jeszcze nie mogę nic powiedzieć, jak to będzie wyglądało, gdy temperatura spadnie poniżej zera. Układ pomieszczeń dobrze zdaje egzamin, przez co dom jest bardzo przestronny. W tej chwili jesteśmy trzyosobową rodziną, więc mamy aż za dużo miejsca.

Jeśli chodzi o doświetlenie domu to okna są odpowiedniej wielkości. Nasza kuchnia i jadalnia znajdują się od strony południowej, więc jest bardzo jasno w ciągu dnia, a dodatkowo jeszcze całkiem ciepło. Światło w naszym domu dociera do każdego zakamarka, dlatego widać wszelki kawałek kurzu (przez co ciągle jest coś do sprzątania).

Dom jest bardzo duży, więc idealnie nadaje się do spędzania czasu w większym gronie przyjaciół czy rodziny. Jedyne co mi w nim przeszkadza, to zła akustyka - wszystkie dźwięki z dołu przenoszą się do góry (ponieważ jadalnia jest na wprost schodów). Z pewnością gdybym to wiedziała wcześniej, wtedy w jakiś sposób bym to oddzieliła, bo jest to dla nas dosyć uciążliwe.

Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Tytan WRP1041 wybudowaliśmy zgodnie z projektem i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Tytan

  – 0 głosów

Projekt domu Tytan należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Tytan

Projekt domu Tytan II

Tytan II

165,7 m²

Projekty podobne do Tytan WRP1041

Projekt domu Opałek X -320

Opałek X

143,27 m²

Projekt domu Nowa II z garażem 1-st. [A1]

Projekt domu Magnolia -100

Magnolia

154,53 m²

Projekt domu Nowa z garażem 1-st. [A1]

Projekt domu APS 164 New

APS 164 New

148,2 m²

Projekt domu Modena -100

Modena

148,59 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych