Projekt domu Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. i ścianką kol. WRD1565

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
147,7 m²
Min. szer. działki
20,8 m
Wysokość budynku
8,82 m
Pow. zabudowy
125,2 m²
Kubatura
582,6 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
204 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. i ścianką kol. to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty inwestycji. Projekt Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. i ścianką kol. to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która spełni marzenie każdej gospodyni. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Jadalnia połączona z pokojem dziennym to rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników, ze względu na nowoczesny i przestronny wygląd wnętrza. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. Uwzględnione w domu cztery przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rzut kondygnacji projektu Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. i ścianką kol. - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,6 m²
2 hall + schody
10,7 m²
3 łazienka
2,4 m²
4 pokój
11,4 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
31 m²
6 kuchnia
10,2 m²
7 spiżarnia
2,4 m²
8 pom. gospodarcze
8,4 m²
9 garaż jednostan.
18,7 m²
razem
97,8 m²

Rzut kondygnacji projektu Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. i ścianką kol. - Rzut poddasza

1 hall + schody
12 m²
2 pokój
16,4 m²
3 garderoba
5,5 m²
4 łazienka
9,2 m²
5 pokój
19,7 m²
6 pokój
14,2 m²
razem
77 m²

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. i ścianką kol. na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. i ścianką kol.

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

179 067 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

184 892 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
36 931 zł

stan surowy otwarty
118 119 zł

stan surowy zamknięty
24 017 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: gazobeton 24 cm + styropian 12 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki silikatowe 24 cm. Strop: gęstożebrowy Teriva I. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HORYZONT Pracownia Projektowa

Opinie mieszkańców domu Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. i ścianką kol.

Zdjęcie profilowe Aleksander1565
Aleksander1565
Zdecydowaliśmy się na projekt Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. i ścianką kol. WRD1565, ponieważ architekt uwzględnił w nim wszystko na czym nam zależało. Przewidziane wewnątrz rozwiązania przypadły nam do gustu, a ilość pokoi spełnia potrzeby naszej rodziny. Dodatkowo, od początku szukaliśmy projektu z kotłownią dostosowaną do ogrzewania za pomocą pieca na paliwo stałe. Duże znaczenie przy wyborze miały dla nas również wymiary budynku, który w tym przypadku świetnie mieścił się na naszej działce.

Do dokumentacji technicznej nie mam żadnych zastrzeżeń. Podczas budowy nie mieliśmy problemów w związku z projektem, a całą realizację udało nam się zakończyć dosyć szybko. Od rozpoczęcia inwestycji do całościowego wykończenia nowego domu minęło zaledwie 1,5 roku. Do wymurowania ścian użyliśmy gazobetonowych bloczków Suporex, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Strop wykonaliśmy systemem Teriva. W mojej ocenie sugerowane przez architekta koszty odnośnie postawienia budynku na etapie stanu surowego zamkniętego zostały przeszacowane. Uważam, że z łatwością można zmieścić się w mniejszej kwocie.

Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Dom ogrzewamy piecem na paliwo stałe, a zastosowana izolacja dobrze się sprawdza. Budynek szybko się nagrzewa i długo utrzymuje temperaturę. Póki co, trudno mi jednak ocenić faktyczne koszty ogrzewania, ponieważ zeszła zima była bardzo łagodna i opału zużyliśmy naprawdę niewiele.

Do projektu Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. i ścianką kol. WRD1565 wprowadziliśmy pewne zmiany. Usunęliśmy ścianę między salonem a znajdującym się obok pokojem, a następnie w miejscu pierwotnie przewidzianego gabinetu wykonaliśmy otwartą kuchnię. Tym samym jej oryginalną powierzchnię zaadaptowaliśmy na biuro, do którego wejście znajduje się od strony wiatrołapu. Po zastosowanych modyfikacjach, hall wraz z częścią dzienną tworzą jedną ogromną przestrzeń. Myślimy więc, aby w najbliższym czasie wstawić w korytarzu lekką ściankę działową, która oddzieliłaby klatkę schodową od kuchni i salonu. Oprócz tego, na poddaszu, kosztem części sypialni wygospodarowaliśmy w łazience wnękę, którą przeznaczyliśmy na zrobienie pralni. Muszę przyznać, że był to bardzo dobry pomysł.

Jesteśmy naprawdę zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. i ścianką kol. WRD1565. Wnętrze naszego domu jest funkcjonalne, a zastosowane zmiany w całości dopasowały go do naszych potrzeb. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. i ścianką kol.

  – 0 głosów

Projekt domu Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. i ścianką kol. należy do kategorii

Projekty podobne do Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. i ścianką kol. WRD1565

Projekt domu Atrakcyjny 3A 3D iDesigner

Atrakcyjny 3A

134,3 m²

Projekt domu APS 311

APS 311

134,8 m²

Projekt domu Ekotypowy 42

Ekotypowy 42

143,7 m²

Projekt domu Oberon

Oberon

143,58 m²

Projekt domu Telimena II 1G

Telimena II 1G

143,7 m²

Projekt domu APS 302

APS 302

141 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych