Nawet 20% rabatu na nowoczesne parterówki, tylko do 19.11   »Sprawdź«

Projekt domu Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. WRD1563

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
130,8 m²
Min. szer. działki
20,8 m
Wysokość budynku
8,1 m
Pow. zabudowy
125,2 m²
Kubatura
547,5 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
204 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Otwarta kuchnia sprzyja integracji - przygotowując posiłek, możemy brać czynny udział w rozmowie z osobami przebywającymi w salonie. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Uwzględniona w projekcie jadalnia połączona jest z pokojem dziennym, dzięki czemu wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Uwzględniona na dole toaleta świetnie sprawdzi się w trakcie odwiedzin gości, natomiast poddasze dysponuje komfortową, w pełni funkcjonalną łazienką. Uwzględnione w domu cztery przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rzut kondygnacji projektu Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,6 m²
2 hall + schody
10,7 m²
3 wc
2,4 m²
4 pokój
11,4 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
31 m²
6 kuchnia
10,2 m²
7 spiżarnia
2,4 m²
8 pom. gospodarcze
8,4 m²
9 garaż jednostan.
18,7 m²
razem
97,8 m²

Rzut kondygnacji projektu Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. - Rzut poddasza

1 hall + schody
9,8 m²
2 pokój
13,9 m²
3 garderoba
3 m²
4 łazienka
7,1 m²
5 pokój
15,3 m²
6 pokój
11 m²
razem
60,1 m²

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar.

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

168 957 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

176 220 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
36 931 zł

stan surowy otwarty
108 516 zł

stan surowy zamknięty
23 510 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: gazobeton 24 cm + styropian 12 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki silikatowe 24 cm. Strop: gęstożebrowy Teriva I. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HORYZONT Pracownia Projektowa

Opinie mieszkańców domu Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar.

Zdjęcie profilowe Viktor450
Viktor450

Po obejrzeniu wielu projektów to właśnie projekt domu Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. WRD1563 wydał mi się najbardziej odpowiedni pod kątem wizualnym. Zależało nam na nieskomplikowanym kroju domu, aby była prosta bryła oraz dach. Przy takim założeniu, dom miał mieć najniższe koszty eksploatacyjne oraz niskie koszty budowy. Nasze założenia okazały się słuszne i był znakomitym wyborem. Ważny był również układ pomieszczeń, gdyż chcieliśmy mieć jeszcze jeden pokój na parterze.

Cała budowa przebiegła bardzo dobrze, fachowcy nie mieli żadnych kłopotów i nie skarżyli się także na projekt domu Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. WRD1563. Piec mamy na węgiel i koszty są bardzo korzystne.

Wprowadziliśmy także kilka modyfikacji, a mianowicie zrobiliśmy dwa pokoje na poddaszu równych rozmiarów oraz zmieściła nam się tam też pralnia. Zwiększyliśmy również okno na tarasie i teraz ma jakieś 2,60m. Jedyne, co bym teraz jeszcze zmienił, to zrobiłbym jeszcze piwnicę, ponieważ wtedy, gdy się budowałem nie była dostępna, a jej doprojektowanie było bardzo kosztowne.

Pomieszczenia są bardzo jasne. Salon mamy ustawiony od południa, a kotłownię i garaż na wschód. Takie ułożenie domu na działce jest bardzo dobre. Układ pomieszczeń jest jak najbardziej w porządku. W domu na stałe mieszkają dwie osoby, toteż ilość miejsca jest wystarczająca. Sądzę, że na co dzień swobodnie mogłyby mieszkać cztery osoby. Mamy miejsce na przyjmowanie większej ilości gości. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. WRD1563 był to strzał w dziesiątkę. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Bodzia
Bodzia
Spośród wielu propozycji jakie oglądaliśmy, ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. WRD1563. Metraż oraz ilość uwzględnionych w nim pokoi odpowiadała potrzebom naszej 4-osobowej rodziny, a rozmieszczenie wnętrza wydało nam się funkcjonalnie zaplanowane. Dodatkowo, od początku zależało nam na jednostanowiskowym garażu uwzględnionym w bryle.

Jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Prace postępowały po naszej myśli, a współpracujący z nami fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie. Budowę rozpoczęliśmy w sierpniu 2016 r., a obecnie (październik 2017 r.) do całkowitego zakończenia realizacji zostały nam ostatnie prace wykończeniowe. Postanowiliśmy trzymać się zawartych w projekcie Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. WRD1563 zaleceń dotyczących technologii budowy i zastosowaliśmy materiały wskazane przez architekta. Tym samym ściany wymurowaliśmy z gazobetonowych bloczków marki Solbet, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką. Uważam, że autor projektu dobrze oszacował kosztorys dotyczący etapu stanu surowego zamkniętego. Podana w nim kwota jest moim zdaniem w pełni realna i przyszli Inwestorzy śmiało mogą się nią sugerować.

Projekt domu Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. WRD1563 od początku bardzo nam się spodobał, jednak aby dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań postanowiliśmy wprowadzić w nim kilka zmian. Przed rozpoczęciem budowy odwiedziliśmy Inwestorów, którzy ten sam projekt domu zrealizowali już wcześniej. Przyznam, że efekt wizualny dachu „na żywo” nie do końca nam odpowiadał ze względu na, naszym zdaniem, zbyt dużą wysokość. Postanowiliśmy więc nieco obniżyć więźbę, wydłużając jednocześnie krokwie z 7,80 m na 8,40 m. Aby pokoje w dalszym ciągu były przestronne, podnieśliśmy ściankę kolankową o trzy pustaki i jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego efektu.

Zależało nam na większej strefie wypoczynkowej dlatego przyłączyliśmy do niej powierzchnię znajdującego się obok pokoju. Obecnie salon jest wyjątkowo komfortowy, co bardzo nas cieszy. Sypialnia na dole póki co nie jest nam potrzebna, a jeśli kiedyś zmienimy zdanie, możemy wykonać ją w miejscu garażu, w którym zawczasu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Dodatkowo wszystkie okna w części dziennej powiększyliśmy i wydłużyliśmy do samej ziemi. Dzięki temu jest ona doskonale oświetlona, a wnętrze wydaje się bardziej przestronne. Pewną zmianę wprowadziliśmy również na poddaszu. W miejscu otwartej przestrzeni przy klatce schodowej zrobiliśmy garderobę, zaś jej oryginalną powierzchnię zaadaptowaliśmy na pralnię z wejściem od strony łazienki.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. WRD1563 okazał się dla nas dobrą decyzją. Układ został praktyczne przemyślany, a wprowadzenie w nim kilku modyfikacji w całości dostosowało nowy dom do wszystkich naszych oczekiwań. Zrobiliśmy je ze względu na indywidualne preferencje naszej rodziny, aczkolwiek śmiało mogę polecić je innym Inwestorom. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar.

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

Bodzia buduje ten dom  02.11.2017 08:51

Projekt domu Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. należy do kategorii

Projekty podobne do Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. WRD1563

Projekt domu Jaskółka 5 z garażem -500 3D iDesigner

Projekt domu Jaskółka 5 z garażem XL -500 3D iDesigner

Projekt domu Ewa Lux 1A garaż -100 3D iDesigner

Ewa Lux 1A garaż

124,3 m²

Projekt domu Domena 202 A

Domena 202 A

131,9 m²

Projekt domu APS 289 iDesigner

APS 289

124,1 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 50 -450

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych