Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
270 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na I kwartał 2023
Prace ziemne i fundamenty
46 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
184 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
40 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Dane techniczne projektu
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
122,70 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
125,90 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
493,40 m³
Powierzchnia dachu
210,30 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,20 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
20,52 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,72 m
Energooszczędność
Ogrzewanie
gazowe
Wentylacja
grawitacyjna
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
70 projektów rabat ogrodowych i donic tarasowych
299 zł
199 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Projekt domu Tuliusz jest przeznaczony na średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną prostopadle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Tuliusz to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Otwarta kuchnia to idealne miejsce spotkań rodzinnych i ze znajomymi. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Uwzględniona w projekcie jadalnia połączona jest z pokojem dziennym, dzięki czemu wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. Cztery sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Lepszą organizację przestrzeni zapewnia przewidziana w domu garderoba. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Tuliusz
Agnieszka Z.
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tuliusz WRP1455, który bardzo spodobał się nam w kwestii wizualnej, jak i ze względu na wnętrze - budynek ukazany na rysunkach świetnie się prezentował, a rozwiązania dotyczące układu pomieszczeń w całości spełniały nasze oczekiwania. Ilość przewidzianych w domu pokoi odpowiadała naszym potrzebom, a spiżarka przy kuchni wydała nam się bardzo praktyczna. Oprócz tego od początku zależało nam na projekcie z garażem uwzględnionym w bryle.Nasza budowa odbyła się sprawnie i bez żadnych problemów. Projekt nabyliśmy w lutym 2014 r., a już niedługo po tym rozpoczęliśmy jego realizację. Do końca roku budynek posiadał już okna i pokrycie dachu, zaś w następnym wykonywaliśmy prace wykończeniowe. W wakacje 2015 r. wprowadziliśmy się do nowego domu, więc cała inwestycja zajęła nam nieco ponad rok. Ściany wymurowaliśmy z białych bloczków z betonu komórkowego, zaś na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys i śmiało można się nim sugerować - koszty budowy w naszym przypadku były bardzo zbliżone do sugerowanych. Muszę przyznać, że budynek jest naprawdę ekonomiczny. Ogrzewamy w nim za pomocą pieca, w którym palimy węglem, a w przeciągu zeszłego sezonu grzewczego zużyliśmy jedynie 1,5 tony opału.W projekcie domu Tuliusz WRP1455 nanieśliśmy pewne zmiany. Zdawaliśmy sobie sprawę, iż budowa kominka w salonie jest dosyć kosztownym przedsięwzięciem, dlatego ostatecznie postanowiliśmy zrezygnować z tego elementu. W kwestii obniżenia kosztów poradzono nam również zmianę kształtu tarasów i balkonów. Oryginalnie są one zaokrąglone, więc wykończenie ich płytkami byłoby dosyć pracochłonne. Świetnym pomysłem było wykonanie pod schodami funkcjonalnego schowka, do którego wejście zrobiliśmy od strony garderoby przewidzianej przy wiatrołapie. To rozwiązanie szczerze polecam innym Inwestorom. Dodatkowo, garaż nieco zmniejszyliśmy na rzecz powiększenia kotłowni, co pozwoliło nam na uzyskanie w niej miejsca na przechowywanie opału.W nowym domu mieszkamy już od roku i oprócz wprowadzonych modyfikacji, nie widzę w nim nic co wymagałoby zastosowania innych poprawek. Wnętrze jest funkcjonalne i nie mam w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Układ pomieszczeń został dobrze przemyślany, dzięki czemu w domu mieszka nam się z pełnym komfortem. Jesteśmy 4-osobową rodziną i metraż naszego domu jest dla nas idealny. Wraz z mężem użytkujemy dużą sypialnie, zaś dwójka naszych synów - pozostałe pokoje na poddaszu. Uważam, że taki dom świetnie sprawdziłby się również dla większej liczby domowników. Na dole mamy jeszcze jeden wolny pokój, a na półpiętrze znajduje się strych, który śmiało można zagospodarować na sporych rozmiarów sypialnię. Projekt domu Tuliusz WRP1455 spełnił nasze oczekiwania i jesteśmy zadowoleni z decyzji o jego wyborze. Pozdrawiam.
Tuliusz_333
Odpowiedniego projektu domu szukaliśmy prawie rok. Oglądnęliśmy ich naprawdę sporo, a nawet odwiedziliśmy kilku Inwestorów, którzy zrealizowali już interesujące nas projekty. Okazywało się jednak, iż domy, które na pierwszy rzut oka wydawały się spełniać nasze oczekiwania, realnie nie do końca nam odpowiadały. Po jakimś czasie moja żona natrafiła na projekt domu Tuliusz WRP1455 i od razu wiedzieliśmy, że jego zakup będzie strzałem w dziesiątkę. Przewidziany w nim wewnętrzny układ w całości przypadł nam do gustu ze względu na swoją funkcjonalność. Jego metraż wydał się nam być idealny dla naszej 4-osobowej rodziny, a dodatkowo spodobało się nam, że architekt doskonale przemyślał wykorzystanie każdego metra powierzchni.W trakcie inwestycji natrafiliśmy tylko na jeden problem. Mianowicie pracownik banku udzielającego nam kredyt nakazał, aby ścianki działowe na poddaszu były postawione jeszcze przed wykonaniem dachu i sporo czasu zajęło wytłumaczenie mu iż nie jest to logiczny pomysł. Na szczęście wszystkie pozostałe etapy przebiegły zgodnie z planem i bez najmniejszych trudności. Muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolony z przebiegu całej budowy. Współpracowałem ze świetnymi fachowcami, a nabyty przez nas projekt okazał się doskonale dopracowany pod względem technicznym, tak więc kierownik budowy nie miał w tej kwestii żadnych zastrzeżeń.Cała inwestycja trwała w naszym przypadku 2 lata. Oczywiście, można zrealizować ją jeszcze szybciej, aczkolwiek na taki czas miało wpływ kilka czynników. Małe opóźnienia wynikły z racji wysokiej wody w gruncie, który musieliśmy odpowiednio przygotować. Dodatkowo, kierownik budowy polecił nam nie omijać etapów polegających na wstrzymaniu prac przez pewien okres, aby mury dobrze osiadły, a wszystkie wylewane betonem czy tynkowane elementy zdążyły dobrze wyschnąć. Wolałem więc poczekać i mieć pewność, że konstrukcja będzie w pełni solidna, a na ścianach nie pojawią się pęknięcia, co niestety często się zdarza w przypadku szybkiego wprowadzenia się do domu. Dodatkowo, zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym i wszystkie prace wykończeniowe wykonywałem samodzielnie, w wolnym czasie po pracy.Do postawienia ścian użyłem bloczków Ytong 24 - stosując ten materiał miałem pewność, że dom będzie odpowiednio ciepły. Dach pokryłem dachówką celtycką marki Braas. Pewnym zaskoczeniem w konstrukcji więźby było to, iż grubość tworzących ją krokwi to aż 20 cm, co nie jest często spotykane. Z tego względu musieliśmy ocieplić ją warstwą wełny 20 cm + 10 cm (na przekładkę) - użyłem niepalnej wełny mineralnej Rockwool. Okazuje się, że taka izolacja doskonale się sprawdza - podczas wysokich temperatur na zewnątrz w pomieszczeniach na poddaszu mamy przyjemnie chłodno.Oszacowany przez architekta kosztorys został świetnie wyliczony na każdym etapie inwestycji i moim zdaniem, przy rozsądnym gospodarowaniu funduszami bez problemu można zmieścić się w sugerowanych kwotach. Dodatkowo, dzięki budowie metodą gospodarczą i dużym nakładzie pracy własnej sporo zaoszczędziliśmy na robociźnie. Cała inwestycja (bez zakupu działki) wyniosła w naszym przypadku ok. 320 tys. zł, łącznie z wszelkimi wykończeniami i całościowym umeblowaniem i wyposażeniem domu.Ze względu na to, iż zakupiona przez nas działka znajduje się na terenie zalewowym, urząd nakazał nam podniesienie budynku o 1 m. Inne zmiany wprowadzone przez nas do projektu domu Tuliusz WRP1455 wynikały już z naszych własnych upodobań, aczkolwiek były to naprawdę nieduże poprawki. Moja żona nie jest zwolenniczką balkonów ani kominków, dlatego też zrezygnowaliśmy z tych elementów, a po likwidacji kominka salon stał się jeszcze bardziej przestronny. Okno tarasowe zmieniliśmy z otwieranego na przesuwne, zaś pomieszczenie nad garażem przedzieliliśmy na dwie części - na półpiętrze znajduje się obecnie pokój syna oraz pralnia. Za zgodą kierownika budowy podnieśliśmy ściankę kolankową o jednego pustaka 24 cm. To rozwiązanie nie tylko sprawiło, iż poddasze stało się bardziej przestronne, ale także uzyskaliśmy nad nim jeszcze jedną kondygnację do użytkowego wykorzystania. Pomieszczenie to licząc po podłodze ma ok. 40 m² - oczywiście znajdują się w nim skosy, ale mimo to jest ono naprawdę spore. Wejście na ten poziom jest w pełni wygodne, gdyż w sypialni małżeńskiej wykonałem prowadzące na górę nieduże, stałe schody. Przestrzeń tą wykorzystujemy jako funkcjonalny schowek, aczkolwiek nasi znajomi stwierdzili nawet, że jest to idealne miejsce do zrobienia np. siłowni. Jestem więc naprawdę zadowolony z tego rozwiązania. Niskim kosztem udało nam się wygospodarować praktyczną dodatkową powierzchnię, której nawet nie spodziewaliśmy się przy zakupie projektu. Innym Inwestorom szczerze polecam także zamontowanie w domu systemu klimatyzacji. Konstrukcja budynku jest prosta, więc taka instalacja jest łatwa w wykonaniu i tym samym niewiele kosztuje. Nas wyniosła tylko ok. 3 tys zł, a przebywanie w przyjemnie chłodnych pomieszczeniach, gdy na dworze panuje upał jest bardzo komfortowe.Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tuliusz WRP1455 okazał się dla nas rewelacyjną decyzją. Moja żona jest z natury bardzo praktyczną osobą, a w kwestii funkcjonalności uwzględnionego w nim wnętrza nie ma jakichkolwiek zastrzeżeń. Układ pomieszczeń został doskonale przemyślany i spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Świetnym rozwiązaniem jest lokalizacja łazienek - obie znajdują się w jednym pionie, toteż wykonanie instalacji kanalizacyjnych i hydraulicznych jest w tym przypadku całkowicie bezproblemowe. Nowy dom jest po prostu idealny - wszystko jest w nim dokładnie takie jak chcieliśmy, a projekt Tuliusz WRP1455 z czystym sumieniem mogę polecić inny Inwestorom. Pozdrawiam.
Marcin556
Największą uwagę przy wyborze projektu zwracałem na funkcjonalność wnętrza. Finalnie zdecydowaliśmy się na projekt domu Tuliusz WRP1455, który pod tym względem wydawał się doskonale przemyślany, a dodatkowo jego metraż w pełni nam odpowiadał. Szczególny wpływ na nasz wybór miał rozkład pomieszczeń na parterze. Połączenie salonu, jadalni i kuchni bardzo przypadło nam do gustu, a dodatkowo architekt przewidział w tej strefie praktyczną spiżarkę. Oprócz tego układ pomieszczeń i tarasu idealnie pasował do usytuowania działki względem stron świata.Jestem bardzo zadowolony z przebiegu całej inwestycji. Do jej zrealizowania zatrudniłem profesjonalną, doświadczoną firmę, której znalezienie zajęło mi ok. pół roku. Na szczęście poświęcenie tego czasu opłaciło się. Fachowcy zaproponowali nam korzystne stawki i doskonale poradzili sobie z powierzonymi pracami. Budowa rozpoczęła się w listopadzie 2015 r. i już po trzech tygodniach mieliśmy wykonany strop. W trakcie zimy zrobiliśmy przerwę, a kolejne działania budowlane kontynuowaliśmy w kwietniu następnego roku. Po dwóch tygodniach budynek był już na etapie stanu surowego zamkniętego. W 2016 r. wykonane zostały wykończenia i już wiosną 2017 r. dom był gotowy do zamieszkania.Do wymurowania ścian użyto bloczków z betonu komórkowego marki Ytong, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że oszacowany przez architekta kosztorys dotyczący realizacji projektu domu Tuliusz WRP1455 na etapie stanu surowego zamkniętego został poprawnie wyliczony i śmiało można się nim sugerować. Co prawda na tym etapie nieco przekroczyliśmy podana kwotę, aczkolwiek wynikało to z zastosowania modyfikacji w kwestii stolarki otworowej. Zdecydowaliśmy się na niestandardowe rozwiązania, które wyniosły o ok. 10 tys. zł więcej niż tradycyjne przeszklenia. Uważam jednak, iż trzymając się oryginalnego projektu zmieszczenie się w sugerowanych kosztach jest jak najbardziej realne - przy stanie surowy otwartym (bez okien) wydaliśmy 168 tys. zł.Projekt domu Tuliusz WRP1455 od początku spełniał nasze oczekiwania, dlatego w zdecydowanej większości wykonaliśmy go zgodnie z wizją projektanta. Postanowiliśmy jedynie powiększyć wiatrołap kosztem znajdującej się obok garderoby, a także zrezygnować w tym miejscu z przejścia do garażu. Dobrym pomysłem było również podniesienie ścianki kolankowej o 0,5 m. Dzięki temu nie musieliśmy wykonywać dodatkowych ścianek przy skosach i tym samym poddasze stało się bardziej przestronne.Na znalezienie odpowiedniego projektu poświęciłem naprawdę sporo czasu. Przeanalizowałem wiele różnych propozycji pod kątem naszych oczekiwań. Decyzja o realizacji projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tuliusz WRP1455 była więc bardzo dokładnie przemyślana i w dalszym ciągu jestem z niej bardzo zadowolony. Nowy dom jest funkcjonalny i dostrzegam w nim same plusy - wszystko jest w nim dokładnie takie, jak chciałem od samego początku. Pozdrawiam.
Agnieszka Z.
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tuliusz WRP1455, który bardzo spodobał się nam w kwestii wizualnej, jak i ze względu na wnętrze - budynek ukazany na rysunkach świetnie się prezentował, a rozwiązania dotyczące układu pomieszczeń w całości spełniały nasze oczekiwania. Ilość przewidzianych w domu pokoi odpowiadała naszym potrzebom, a spiżarka przy kuchni wydała nam się bardzo praktyczna. Oprócz tego od początku zależało nam na projekcie z garażem uwzględnionym w bryle.Nasza budowa odbyła się sprawnie i bez żadnych problemów. Projekt nabyliśmy w lutym 2014 r., a już niedługo po tym rozpoczęliśmy jego realizację. Do końca roku budynek posiadał już okna i pokrycie dachu, zaś w następnym wykonywaliśmy prace wykończeniowe. W wakacje 2015 r. wprowadziliśmy się do nowego domu, więc cała inwestycja zajęła nam nieco ponad rok. Ściany wymurowaliśmy z białych bloczków z betonu komórkowego, zaś na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys i śmiało można się nim sugerować - koszty budowy w naszym przypadku były bardzo zbliżone do sugerowanych. Muszę przyznać, że budynek jest naprawdę ekonomiczny. Ogrzewamy w nim za pomocą pieca, w którym palimy węglem, a w przeciągu zeszłego sezonu grzewczego zużyliśmy jedynie 1,5 tony opału.W projekcie domu Tuliusz WRP1455 nanieśliśmy pewne zmiany. Zdawaliśmy sobie sprawę, iż budowa kominka w salonie jest dosyć kosztownym przedsięwzięciem, dlatego ostatecznie postanowiliśmy zrezygnować z tego elementu. W kwestii obniżenia kosztów poradzono nam również zmianę kształtu tarasów i balkonów. Oryginalnie są one zaokrąglone, więc wykończenie ich płytkami byłoby dosyć pracochłonne. Świetnym pomysłem było wykonanie pod schodami funkcjonalnego schowka, do którego wejście zrobiliśmy od strony garderoby przewidzianej przy wiatrołapie. To rozwiązanie szczerze polecam innym Inwestorom. Dodatkowo, garaż nieco zmniejszyliśmy na rzecz powiększenia kotłowni, co pozwoliło nam na uzyskanie w niej miejsca na przechowywanie opału.W nowym domu mieszkamy już od roku i oprócz wprowadzonych modyfikacji, nie widzę w nim nic co wymagałoby zastosowania innych poprawek. Wnętrze jest funkcjonalne i nie mam w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Układ pomieszczeń został dobrze przemyślany, dzięki czemu w domu mieszka nam się z pełnym komfortem. Jesteśmy 4-osobową rodziną i metraż naszego domu jest dla nas idealny. Wraz z mężem użytkujemy dużą sypialnie, zaś dwójka naszych synów - pozostałe pokoje na poddaszu. Uważam, że taki dom świetnie sprawdziłby się również dla większej liczby domowników. Na dole mamy jeszcze jeden wolny pokój, a na półpiętrze znajduje się strych, który śmiało można zagospodarować na sporych rozmiarów sypialnię. Projekt domu Tuliusz WRP1455 spełnił nasze oczekiwania i jesteśmy zadowoleni z decyzji o jego wyborze. Pozdrawiam.
Tuliusz_333
Odpowiedniego projektu domu szukaliśmy prawie rok. Oglądnęliśmy ich naprawdę sporo, a nawet odwiedziliśmy kilku Inwestorów, którzy zrealizowali już interesujące nas projekty. Okazywało się jednak, iż domy, które na pierwszy rzut oka wydawały się spełniać nasze oczekiwania, realnie nie do końca nam odpowiadały. Po jakimś czasie moja żona natrafiła na projekt domu Tuliusz WRP1455 i od razu wiedzieliśmy, że jego zakup będzie strzałem w dziesiątkę. Przewidziany w nim wewnętrzny układ w całości przypadł nam do gustu ze względu na swoją funkcjonalność. Jego metraż wydał się nam być idealny dla naszej 4-osobowej rodziny, a dodatkowo spodobało się nam, że architekt doskonale przemyślał wykorzystanie każdego metra powierzchni.W trakcie inwestycji natrafiliśmy tylko na jeden problem. Mianowicie pracownik banku udzielającego nam kredyt nakazał, aby ścianki działowe na poddaszu były postawione jeszcze przed wykonaniem dachu i sporo czasu zajęło wytłumaczenie mu iż nie jest to logiczny pomysł. Na szczęście wszystkie pozostałe etapy przebiegły zgodnie z planem i bez najmniejszych trudności. Muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolony z przebiegu całej budowy. Współpracowałem ze świetnymi fachowcami, a nabyty przez nas projekt okazał się doskonale dopracowany pod względem technicznym, tak więc kierownik budowy nie miał w tej kwestii żadnych zastrzeżeń.Cała inwestycja trwała w naszym przypadku 2 lata. Oczywiście, można zrealizować ją jeszcze szybciej, aczkolwiek na taki czas miało wpływ kilka czynników. Małe opóźnienia wynikły z racji wysokiej wody w gruncie, który musieliśmy odpowiednio przygotować. Dodatkowo, kierownik budowy polecił nam nie omijać etapów polegających na wstrzymaniu prac przez pewien okres, aby mury dobrze osiadły, a wszystkie wylewane betonem czy tynkowane elementy zdążyły dobrze wyschnąć. Wolałem więc poczekać i mieć pewność, że konstrukcja będzie w pełni solidna, a na ścianach nie pojawią się pęknięcia, co niestety często się zdarza w przypadku szybkiego wprowadzenia się do domu. Dodatkowo, zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym i wszystkie prace wykończeniowe wykonywałem samodzielnie, w wolnym czasie po pracy.Do postawienia ścian użyłem bloczków Ytong 24 - stosując ten materiał miałem pewność, że dom będzie odpowiednio ciepły. Dach pokryłem dachówką celtycką marki Braas. Pewnym zaskoczeniem w konstrukcji więźby było to, iż grubość tworzących ją krokwi to aż 20 cm, co nie jest często spotykane. Z tego względu musieliśmy ocieplić ją warstwą wełny 20 cm + 10 cm (na przekładkę) - użyłem niepalnej wełny mineralnej Rockwool. Okazuje się, że taka izolacja doskonale się sprawdza - podczas wysokich temperatur na zewnątrz w pomieszczeniach na poddaszu mamy przyjemnie chłodno.Oszacowany przez architekta kosztorys został świetnie wyliczony na każdym etapie inwestycji i moim zdaniem, przy rozsądnym gospodarowaniu funduszami bez problemu można zmieścić się w sugerowanych kwotach. Dodatkowo, dzięki budowie metodą gospodarczą i dużym nakładzie pracy własnej sporo zaoszczędziliśmy na robociźnie. Cała inwestycja (bez zakupu działki) wyniosła w naszym przypadku ok. 320 tys. zł, łącznie z wszelkimi wykończeniami i całościowym umeblowaniem i wyposażeniem domu.Ze względu na to, iż zakupiona przez nas działka znajduje się na terenie zalewowym, urząd nakazał nam podniesienie budynku o 1 m. Inne zmiany wprowadzone przez nas do projektu domu Tuliusz WRP1455 wynikały już z naszych własnych upodobań, aczkolwiek były to naprawdę nieduże poprawki. Moja żona nie jest zwolenniczką balkonów ani kominków, dlatego też zrezygnowaliśmy z tych elementów, a po likwidacji kominka salon stał się jeszcze bardziej przestronny. Okno tarasowe zmieniliśmy z otwieranego na przesuwne, zaś pomieszczenie nad garażem przedzieliliśmy na dwie części - na półpiętrze znajduje się obecnie pokój syna oraz pralnia. Za zgodą kierownika budowy podnieśliśmy ściankę kolankową o jednego pustaka 24 cm. To rozwiązanie nie tylko sprawiło, iż poddasze stało się bardziej przestronne, ale także uzyskaliśmy nad nim jeszcze jedną kondygnację do użytkowego wykorzystania. Pomieszczenie to licząc po podłodze ma ok. 40 m² - oczywiście znajdują się w nim skosy, ale mimo to jest ono naprawdę spore. Wejście na ten poziom jest w pełni wygodne, gdyż w sypialni małżeńskiej wykonałem prowadzące na górę nieduże, stałe schody. Przestrzeń tą wykorzystujemy jako funkcjonalny schowek, aczkolwiek nasi znajomi stwierdzili nawet, że jest to idealne miejsce do zrobienia np. siłowni. Jestem więc naprawdę zadowolony z tego rozwiązania. Niskim kosztem udało nam się wygospodarować praktyczną dodatkową powierzchnię, której nawet nie spodziewaliśmy się przy zakupie projektu. Innym Inwestorom szczerze polecam także zamontowanie w domu systemu klimatyzacji. Konstrukcja budynku jest prosta, więc taka instalacja jest łatwa w wykonaniu i tym samym niewiele kosztuje. Nas wyniosła tylko ok. 3 tys zł, a przebywanie w przyjemnie chłodnych pomieszczeniach, gdy na dworze panuje upał jest bardzo komfortowe.Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tuliusz WRP1455 okazał się dla nas rewelacyjną decyzją. Moja żona jest z natury bardzo praktyczną osobą, a w kwestii funkcjonalności uwzględnionego w nim wnętrza nie ma jakichkolwiek zastrzeżeń. Układ pomieszczeń został doskonale przemyślany i spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Świetnym rozwiązaniem jest lokalizacja łazienek - obie znajdują się w jednym pionie, toteż wykonanie instalacji kanalizacyjnych i hydraulicznych jest w tym przypadku całkowicie bezproblemowe. Nowy dom jest po prostu idealny - wszystko jest w nim dokładnie takie jak chcieliśmy, a projekt Tuliusz WRP1455 z czystym sumieniem mogę polecić inny Inwestorom. Pozdrawiam.
Marcin556
Największą uwagę przy wyborze projektu zwracałem na funkcjonalność wnętrza. Finalnie zdecydowaliśmy się na projekt domu Tuliusz WRP1455, który pod tym względem wydawał się doskonale przemyślany, a dodatkowo jego metraż w pełni nam odpowiadał. Szczególny wpływ na nasz wybór miał rozkład pomieszczeń na parterze. Połączenie salonu, jadalni i kuchni bardzo przypadło nam do gustu, a dodatkowo architekt przewidział w tej strefie praktyczną spiżarkę. Oprócz tego układ pomieszczeń i tarasu idealnie pasował do usytuowania działki względem stron świata.Jestem bardzo zadowolony z przebiegu całej inwestycji. Do jej zrealizowania zatrudniłem profesjonalną, doświadczoną firmę, której znalezienie zajęło mi ok. pół roku. Na szczęście poświęcenie tego czasu opłaciło się. Fachowcy zaproponowali nam korzystne stawki i doskonale poradzili sobie z powierzonymi pracami. Budowa rozpoczęła się w listopadzie 2015 r. i już po trzech tygodniach mieliśmy wykonany strop. W trakcie zimy zrobiliśmy przerwę, a kolejne działania budowlane kontynuowaliśmy w kwietniu następnego roku. Po dwóch tygodniach budynek był już na etapie stanu surowego zamkniętego. W 2016 r. wykonane zostały wykończenia i już wiosną 2017 r. dom był gotowy do zamieszkania.Do wymurowania ścian użyto bloczków z betonu komórkowego marki Ytong, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że oszacowany przez architekta kosztorys dotyczący realizacji projektu domu Tuliusz WRP1455 na etapie stanu surowego zamkniętego został poprawnie wyliczony i śmiało można się nim sugerować. Co prawda na tym etapie nieco przekroczyliśmy podana kwotę, aczkolwiek wynikało to z zastosowania modyfikacji w kwestii stolarki otworowej. Zdecydowaliśmy się na niestandardowe rozwiązania, które wyniosły o ok. 10 tys. zł więcej niż tradycyjne przeszklenia. Uważam jednak, iż trzymając się oryginalnego projektu zmieszczenie się w sugerowanych kosztach jest jak najbardziej realne - przy stanie surowy otwartym (bez okien) wydaliśmy 168 tys. zł.Projekt domu Tuliusz WRP1455 od początku spełniał nasze oczekiwania, dlatego w zdecydowanej większości wykonaliśmy go zgodnie z wizją projektanta. Postanowiliśmy jedynie powiększyć wiatrołap kosztem znajdującej się obok garderoby, a także zrezygnować w tym miejscu z przejścia do garażu. Dobrym pomysłem było również podniesienie ścianki kolankowej o 0,5 m. Dzięki temu nie musieliśmy wykonywać dodatkowych ścianek przy skosach i tym samym poddasze stało się bardziej przestronne.Na znalezienie odpowiedniego projektu poświęciłem naprawdę sporo czasu. Przeanalizowałem wiele różnych propozycji pod kątem naszych oczekiwań. Decyzja o realizacji projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tuliusz WRP1455 była więc bardzo dokładnie przemyślana i w dalszym ciągu jestem z niej bardzo zadowolony. Nowy dom jest funkcjonalny i dostrzegam w nim same plusy - wszystko jest w nim dokładnie takie, jak chciałem od samego początku. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki