Projekt domu Tukan WRP1088

Cena projektu: 2 835 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
146,3 m²
Min. szer. działki
23,63 m
Wysokość budynku
8,1 m
Pow. zabudowy
152,2 m²
Kubatura
518,9 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
264,5 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Wyposażony w garaż jednostanowiskowy, dom z poddaszem użytkowym Tukan, posiada rozłożystą formę i wymaga szerszej działki. Tradycyjną bryłę budynku wzbogacają wykusz, lukarny i duży taras. Dodatkowo elewację z tynku strukturalnego urozmaica zastosowany klinkier. Poprzez wiatrołap wchodzimy do części mieszkalnej lub garażu z pomieszczeniem gospodarczym. Duży hall prowadzi przez garderobę do łazienki oraz dodatkowego pokoju z wyjściem na ogród. Naprzeciwko niego przewidziano otwartą kuchnię, w której wnętrzu z łatwością zmieści się niewielki stół śniadaniowy. Przy ścianie pomiędzy kuchnią a salonem od strony wewnętrznej zaplanowano kominek, od zewnętrznej natomiast grill, dlatego taras będzie idealnym miejscem, by urządzać spotkania z przyjaciółmi w letnie wieczory. W centralnej części hallu w pełni wyeksponowano schody na poddasze, przez co mogą się one stać ciekawym wyróżnikiem. Korytarz całkowicie otwarto na pokój dzienny oraz jadalnię w wykuszu. Poddasze domu Tukan tworzą trzy obszerne sypialnie, w tym jedna większa i bardziej komfortowa, wychodząca na balkon. To świetne rozwiązanie dla rodziców z dwojgiem dzieci. We wszystkich pomieszczeniach wydzielono wnęki pod zabudowę szafami, zapewniając każdemu miejsce na garderobę. Pomiędzy pokojami zaplanowano łazienkę z oddzielną pralnią. Dom zapewnia przestrzeń dla średniej wielkości rodziny i gwarantuje wiele wygód. To przede wszystkim zasługa praktycznych rozwiązań jak przestronne pomieszczenia oraz odrębna pralnia, ale także walory wizualne jak strefa dzienna z ciekawymi schodami czy dekoracyjny tarasem.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Tukan - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,5 m²
2 hall
12,5 m²
3 garderoba
3,2 m²
4 łazienka
4 m²
5 kuchnia + jadalnia
12 m²
6 pokój dzienny
30,1 m²
7 pokój
12,9 m²
8 garaż jednostan.
18,7 m²
9 pom. gospodarcze
6,4 m²
razem
103,3 m²

Rzut kondygnacji projektu Tukan - Rzut poddasza

1 hall
10,9 m²
2 pokój
12,6 m²
3 pokój
19,8 m²
4 pokój
13,5 m²
5 łazienka
8,4 m²
6 pom. gospodarcze
2,9 m²
razem
68,1 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Tukan na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Tukan
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

257 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz w części żelbetowy, monolityczny. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Tukan

Zdecydowaliśmy się ma realizację projektu Tukan WRP1088, ponieważ w całości wyjątkowo przypadł nam do gustu. Bryła budynku dobrze prezentuje się z zewnątrz, a wewnętrzny układ jest naprawdę funkcjonalny. Ilość pomieszczeń odpowiada potrzebom naszej rodziny, a ich rozmiary są wystarczająco duże.

Na szczęście podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne przeszkody, a wszystko odbyło się szybko i zgodnie z planem. Budynek w stanie surowym udało nam się zamknąć w przeciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia pierwszych prac. Elewacja oraz wewnętrzne tynki zostały wykonane w kolejnym miesiącu, a etap wykończeń również trwał dosyć krótko. Ściany naszego domu zostały wymurowane z tradycyjnych pustaków ceramicznych, zaś warstwę izolacyjną bryły tworzy styropian. Moim zdaniem, architekt poprawnie oszacował kosztorys i spokojnie można się nim sugerować.

Projekt Tukan WRP1088 przewidywał zrobienie drewnianych schodów, jednak ze względu na niższe koszta realizacji, zdecydowaliśmy się zrobić je w lanej, cementowej konstrukcji. Była to jedyna zmiana jaką wprowadziliśmy. Zaproponowany układ pomieszczeń w pełni nam odpowiadał, wiec nie mieliśmy potrzeby jego modyfikowania. Zarówno rozmieszczenie parteru jak i poddasza zostało naprawdę dobrze przemyślane przez architekta. Komunikacja między pokojami jest bardzo wygodna, a całe wnętrze funkcjonalne. Myślę, że budując po raz drugi, nadal nie nanieślibyśmy do niego żadnych poprawek.

Ułożenie naszego domu na działce względem stron świata jest bardzo dobre. Kotłownia i garaż znajdują się na północy - w tych pomieszczeniach nie przebywa się za często, więc mała ilość słońca nie stanowi w tym przypadku żadnego problemu. Przeszklony wykusz z kolei wychodzi na południe, a duże okno w salonie na zachód. Dzięki temu część dzienna jest bardzo dobrze oświetlona.

Jesteśmy naprawdę zadowoleni w wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tukan WRP1088. Spełnił wszystkie nasze oczekiwania zarówno pod względem wizualnym, jak i praktycznym. Domek podoba się nie tylko nam, ale również chwalą go nasi znajomi, co bardzo mnie cieszy. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe 123piter
123piter

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Tukan WRP1088, ponieważ spodobał nam się układ pomieszczeń i to chyba przeważyło na wyborze tego projektu. Chcieliśmy także dom z poddaszem użytkowym, z dodatkowym pokojem na parterze oraz otwartą przestrzenią w kuchni i salonie. Szukaliśmy również budynku z wjazdem do garażu od południa. Ten dom spełniał wszystkie te cechy.

Budowa przebiegła według moich założeń. Dlatego, że jestem z branży, nie było większych kłopotów. Sam mogłem wszystko nadzorować. Projekt domu Tukan WRP1088 był czytelny. Sama konstrukcja budynku jest trochę skomplikowana. Myślę, że konstrukcja dachu jest trochę za mocna, a jak wiadomo zwiększa to też koszty budowy. Piec docelowo będzie na gaz, połączony z piecem na paliwo stałe.

Zmiany wydały nam się niezbędne dla naszego komfortu. Dlatego łazienkę na parterze podzieliliśmy na pół i jedna połowa to nasza prywatna łazienka do sypialni, a druga połowa to toaleta dla gości. Musiałem jeszcze poszerzyć garaż o jakieś 35-40 cm. Pracuję w branży budowlanej i z doświadczenia wiem, że garaże w projektach są za małe.

Sądzę, że dom nadaje się dla rodzin z małymi dziećmi oraz dla osób starszych. Pokój na dole daje komfort użytkowania osobom w każdym przedziale wiekowym. Moja rodzina liczy cztery osoby i miejsca jest w zupełności wystarczająco. Dzięki większej ilości pokoi możemy przyjmować gości. Mogą zostać na noc, możemy ich też gościć przy stole.

Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tukan WRP1088. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe łasiczka
łasiczka

Wybraliśmy projekt domu Tukan WRP1088 w odbiciu lustrzany, ponieważ najbardziej urzekł nas jego wygląd zewnętrzny. Idealnie wpasowywał się w naszą działkę, a układ pomieszczeń był sensownie rozwiązany.

W naszych pomieszczeniach jest bardzo jasno, gdyż już na etapie budowy i projektowania zwracaliśmy na to uwagę. Dopasowanie do działki jest bardzo ważne, aby nie było problemu z doświetleniem pomieszczeń.

Budowa przebiegła bez większych problemów. Projekt domu Tukan WRP1088 był czytelny i żaden z fachowców nie narzekał na jego przejrzystość. Piec mamy wielofunkcyjny. Jesteśmy zadowoleni z takiego rozwiązania, ponieważ koszty są ekonomiczne.

Zmian nie wprowadzaliśmy, lecz zastanawialiśmy się czy nie zlikwidować ścianki garderoby, która prowadzi do łazienki. Ostatecznie zostało tak, jak w projekcie. Poddasze pozostało także bez zmian.

Układ pomieszczeń nam odpowiada. Pokoje są dobrze przemyślane i ulokowane. Teraz z perspektywy czasu chciałabym, żeby kuchnia była trochę większa, gdyż nie ma miejsca na stół i spiżarnię. Na razie mieszkamy w dwójkę, więc miejsca mamy wystarczająco dużo, nawet dla gości.

Jestem zadowolona z wyboru projekt domu Tukan WRP1088. Dom pięknie się prezentuje zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Tukan

  – 0 głosów

Projekt domu Tukan należy do kategorii

Projekty podobne do Tukan WRP1088

Projekt domu Posejdon II

Posejdon II

139,4 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych