Projekt domu Tryton III WRP1144

Cena projektu: 2 730 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
135,5 m²
Min. szer. działki
19,7 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
122,5 m²
Kubatura
437,4 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
207,9 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Dom z poddaszem użytkowym Tryton III, to propozycja dla licznej, pięcioosobowej rodziny. Budynek posiada bardzo praktyczne i rozbudowane wnętrze, z obszernymi sypialniami oraz wieloma pomieszczeniami pomocniczymi. Dom wyróżnia się elegancką, niemal symetryczną elewacją. Dzięki temu, że wejście ozdobiono kolumnami oraz balkonem, budynek prezentuje się bardzo okazale. Przechodząc przez wiatrołap, docieramy do hallu z centralnie położoną klatką schodową. Po lewej stronie ulokowano wnękę pełniącą funkcję garderoby oraz wejścia do łazienki i dużego pomieszczenia gospodarczego. Dalej przewidziano jedną z sypialni oraz pokój dzienny. Oba pomieszczenia posiadają wyjście na taras, dodatkowo w obszernym salonie zaplanowano kominek. Z prawej strony hall otwarto na kuchnię i sąsiednią jadalnię w wykuszu. Od pokoju dziennego oddzielono je szerokimi, przesuwnymi drzwiami. Do kuchni dołączono jeszcze małą, narożną spiżarnię. Przestrzeń wyższej kondygnacji podporządkowano podłużnemu korytarzowi, prowadzącemu do łazienki oraz trzech dużych sypialni, przystosowanych do zabudowania szafami, dającymi mnóstwo miejsca na rzeczy domowników. We wnętrzach dodatkowo zaplanowano słupy podtrzymujące strop, mogące urozmaicić aranżacje. Na poddaszu zaprojektowano również dwa balkony: jeden usytuowano przy korytarzu, a kolejny przylegający do dwóch sypialni. Dom Tryton III to duży i pojemny budynek, z wieloma pomieszczeniami, o ciekawym i funkcjonalnym rozkładzie. Ze względu na dużą liczbę sypialni oraz dwie łazienki, wygodnie zamieszka w nim wieloosobowa.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Tryton III - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,3 m²
2 hall
6,9 m²
3 kuchnia + jadalnia
17,6 m²
4 spiżarnia
1,2 m²
5 pokój dzienny
27,8 m²
6 pokój
13,7 m²
7 garderoba
4 m²
8 łazienka
3,9 m²
9 pom. gospodarcze
6,8 m²
razem
84,2 m²

Rzut kondygnacji projektu Tryton III - Rzut poddasza

1 hall
10,1 m²
2 pokój
13,1 m²
3 pokój
12,5 m²
4 łazienka
6,6 m²
5 pokój
9 m²
razem
51,3 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Tryton III na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Tryton III
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

200 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych docieplonych styropianem, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Tryton III

Zdecydowałem się na realizację projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tryton III WRP1144. Jest on bardzo podobny do projektu Ares III, który spodobał mi się od samego początku, aczkolwiek Tryton posiada mniejszą ilość lukarn, których nie chciałem zbyt wiele.

Nasza budowa odbyła się bez problemów i zgodnie z planem. Jedyną zmianą konstrukcyjną było zrobienie tradycyjnego stropu wylewanego betonem, zamiast wykonania go systemem Ackermana. Inwestycja była bardzo dobrze zorganizowana - gdy jedna ekipa schodziła z placu budowy, druga czekała już na rozpoczęcie swojego zakresu prac. Realizacja trwała naprawdę szybko - od pierwszego „wbicia łopaty” do wprowadzenia się do domu minęło zaledwie 17 miesięcy.

Fachowcy i kierownik budowy nie zgłaszali w projekcie żadnych błędów, jednak ja na chwilę obecną mam do niego uwagę, gdyż uważam, iż architekt uwzględnił zbyt małą ilość kanałów wentylacyjnych. Szczególnie dotyczy to kuchni, w której dobra wentylacja jest bardzo ważna. Co prawda, zamontowaliśmy w niej pochłaniacz, który filtruje zapachy i zapobiega osadzaniu się tłuszczu, jednak nie wydaje mi się on wystarczający. Podejrzewam, że gdy będziemy dużo gotować, po pewnym czasie meble zaczną wchłaniać wilgoć i „puchnąć”. Myślę więc, że warto rozważyć doprojektowanie dodatkowego komina wentylacyjnego na etapie adaptacji. Nie przewidziano go także w pokoju dziennym, więc w tym miejscu również można pomyśleć nad wentylacją, aczkolwiek na chwilę obecną nie stanowi to problemu i być może w ogóle go nie będzie.

Budynek został wymurowany przy użyciu ceramicznych pustaków marki Leier Markowicze, zaś aby zminimalizować ilość mostków termicznych bryłę z zewnątrz pokryliśmy dwoma warstwami styropianu - 10 cm + 5 cm. Przy zastosowaniu takich materiałów dom jest ekonomiczny i świetnie utrzymuje ciepło. Nie mamy możliwości podłączenia działki do instalacji gazowej, dlatego postanowiliśmy dostosować projekt Tryton III WRP1144 do możliwości zamontowania w kotłowni pieca na paliwo stałe. Ogrzewamy w nim za pomocą ekogroszku, którego dzięki dobrej izolacji, nie zużywamy wiele. Miesięczny koszt opału potrzebnego do ogrzania pomieszczeń i wody użytkowej w sezonie grzewczym przy temperaturach dochodzących do - 10 °C to ok. 400 zł.

Nie potrzebowaliśmy wprowadzać zmian w projekcie Tryton III WRP1144 i jesteśmy zadowoleni z wyboru o jego zakupie. Podział na część dzienną na parterze oraz nocną na poddaszu to bardzo dobre rozwiązanie, a w nowym domu mieszka nam się naprawdę wygodnie. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Tryton III

  – 0 głosów

Projekt domu Tryton III należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Tryton III

Projekt domu Tuliusz III

Tuliusz III

119,6 m²

Projekt domu Tryton II

Tryton II

136,8 m²

Projekt domu Tryton

Tryton

141,4 m²

Projekty podobne do Tryton III WRP1144

Projekt domu Sławków mały m5

Sławków mały m5

140,62 m²

Projekt domu BW-52 bez garażu

BW-52 bez garażu

129,9 m²

Projekt domu Chmielniki małe

Chmielniki małe

124,36 m²

Projekt domu Iliada III

Iliada III

129,1 m²

Projekt domu Arkadia III

Arkadia III

132,1 m²

Projekt domu Chmielniki małe bm

Chmielniki małe bm

129,69 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych