Projekt domu Tosia z garażem 1-st. [A] WRF1149

Cena projektu: 2 600 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
84 m²
Min. szer. działki
15,8 m
Wysokość budynku
8,1 m
Pow. zabudowy
90,9 m²
Kubatura
381,8 m³
Kąt nach. dachu
45°
Pow. dachu
174,5 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Tosia z garażem 1-st. [A] zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających wąską działkę, ponieważ nie zajmuje wiele miejsca. Bryła budynku posiada formę prostą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Bryła budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty realizacji. Projekt Tosia z garażem 1-st. [A] to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która spełni marzenie każdej gospodyni. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie przewidziano toaletę na parterze oraz łazienkę na wyższej kondygnacji. Trzy sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Tosia z garażem 1-st. [A] zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Tosia z garażem 1-st. [A] - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,6 m²
2 pom. gospodarcze
3,8 m²
3 hall
3 m²
4 wc
1,4 m²
5 schody
3 m²
6 kuchnia
7,2 m²
7 pokój dzienny
23,9 m²
8 garaż jednostan.
18,9 m²
razem
64,8 m²

Rzut kondygnacji projektu Tosia z garażem 1-st. [A] - Rzut poddasza

9 korytarz
4,9 m²
10 pokój
9,1 m² (16,1 m²)
11 pokój
9,6 m² (15,9 m²)
12 łazienka
4,9 m² (8,2 m²)
13 pokój
13,3 m² (21,6 m²)
razem
41,8 m² (66,7 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Tosia z garażem 1-st. [A] na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Tosia z garażem 1-st. [A]
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

150 428 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: porotherm 25cm+styropian 12cm termo organika. Rodzaj stropu: teriva i. Elewacje: tynk strukturalny, okł.klinkierowa i drewniana. Pokrycie dachu: dachówka cem. lub cer.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHECO Dom dla Ciebie

Opinie mieszkańców domu Tosia z garażem 1-st. [A]

Zdjęcie profilowe szpiler
szpiler

Ze względu na wymiary naszej działki, od początku szukałem wąskiego budynku, który idealnie się na nią zmieści. Chciałem również, aby dom atrakcyjnie się prezentował. Przed podjęciem decyzji przeglądnąłem setki projektów, ale mój ostateczny wybór padł na projekt domu Tosia z garażem 1-st. WRF1149.

Na całej powierzchni domu zastosowałem ogrzewanie podłogowe. Jedynie mały grzejnik znajduje się w łazience i służy głównie do suszenia mokrych ręczników. Zdecydowałem się ogrzewać dom za pomocą pompy ciepła powietrze-powietrze, jednak na wypadek bardzo mroźnych zim mamy jeszcze tradycyjny kocioł.

Mieszkamy na dość specyficznym terenie, ponieważ nasza działka ma spadek w kierunku jeziora. Aby zachować odpowiedni poziom położenia budynku, najlepszym rozwiązaniem w naszym wypadku było podpiwniczenie domu. Piwnicę zrobiliśmy pod całą powierzchnią domu oraz tarasu i obecnie liczy 101 m². Myślę, że zrobienie jej tylko pod częścią bryły byłoby nieracjonalne, gdyż koszty takiego wykonania niewiele się różnią. W obecnej postaci nasz dom spełnia wszystkie funkcje, na których nam zależało. W piwnicy udało nam się zrobić garaż, mały warsztat samochodowy, kotłownię, dwie spiżarnie oraz duże, 64 m² pomieszczenie. Aby konstrukcja była stabilna, w największym pokoju na tej kondygnacji zrobiłem solidny podciąg i postawiłem dwa filary. Nasza Tosia ma teraz ogromne zaplecze gospodarcze i dzięki temu nie ma potrzeby robić żadnych dobudówek i zagracać działki, a wszystko ma swoje miejsce.

Projekt Tosia z garażem 1-st. WRF1149 przewiduje filar na tarasie z tyłu domu, jednak moim zdaniem wyglądałby on trochę mało atrakcyjnie. Postanowiłem więc z niego zrezygnować, a przestrzeń między nim i ścianą zewnętrzną przyłączyłem do części mieszkalnej. Uskok w bryle był właściwie nie potrzebny i zabierał powierzchnię salonu, a teraz część dzienna jest bardziej ustawna. Nowo uzyskane miejsce zagospodarowaliśmy na jadalnię. Znajduje się ona blisko kuchni, więc jest to naprawdę funkcjonalne.

Z salonu mamy widok na jezioro, dlatego też postanowiliśmy przeszklić całą jego tylną ścianę. Oprócz tego powiększyliśmy taras, który obecnie jest naprawdę duży i tym samym idealny do spędzania wolnego czasu i relaksowania się na świeżym powietrzu. Z racji tego, iż garaż został przeniesiony do piwnicy, w jego pierwotnym miejscu zrobiliśmy sypialnię z przeznaczeniem dla gości. Klatkę schodową nieco poszerzyliśmy kosztem ubikacji na parterze, a kotłownię przeznaczyliśmy na zrobienie w pełni funkcjonalnej łazienki z kabiną prysznicową.

Obecnie jestem w trakcie wykonywania elewacji. Z racji tego, iż budynek znajduje się przy jeziorze będzie ona dość nietypowa. Dom wybudowany na terenie w pobliżu wody narażony jest na porastanie glonami. Nasi sąsiedzi muszą systematycznie je odmalowywać, jednak ja nie chciałbym robić co chwilę zewnętrznego remontu. Z tego względu zakupiłem elewacyjne deski Kerrafront marki VOX. Panele imitują drewno, jednak zrobione są ze spienionego PCV ze specjalną utwardzoną technologią. To rozwiązanie zapobiegnie powstawaniu porostów, gdyż do takiej struktury nic się nie przyczepia, a nawet gdyby - wystarczy przelać elewację wodą.

Jestem naprawdę zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tosia z garażem 1-st. WRF1149. Po wprowadzonych zmianach nie mam do niego jakichkolwiek zastrzeżeń. Tosia spełniła wszystkie nasze oczekiwania i uważam, że jest to optymalne rozwiązanie dla małej rodziny. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Tosia z garażem 1-st. [A]

  – 0 głosów

Projekt domu Tosia z garażem 1-st. [A] należy do kategorii

Projekty podobne do Tosia z garażem 1-st. [A] WRF1149

Projekt domu Mini -250

Mini

90,22 m²

Projekt domu Julek II G1 -480

Julek II G1

87,18 m²

Projekt domu Julek G1 -480

Julek G1

86,53 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych