Projekt domu Tori III G1 economic (wersja B) WRC2095

Cena projektu: 2 400 zł 2 040 zł Oszczędzasz 360 złOferta ważna do 27 stycznia 2020 r.

Projekty domów z w promocyjenj cenie

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę

Promocja Archipelag

Pow. użytkowa
68,4 m²
Min. szer. działki
20,3 m
Wysokość budynku
6,9 m
Pow. zabudowy
138,84 m²
Kubatura
307,61 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
208 m²
EUco
34 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
2
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Tori III G1 (wersja B) economic został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Tori G1. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Tori III G1 (wersja B) economic odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Tori III G1 (wersja B) economic to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Otwarta kuchnia sprzyja integracji - przygotowując posiłek, możemy brać czynny udział w rozmowie z osobami przebywającymi w salonie. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Połączenie jadalni z salonem to doskonałe rozwiązanie dla osób, lubiących organizować przyjęcia. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie przewidziano jedną łazienkę dostępną dla wszystkich domowników. W domu znajdują się dwie wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Dopełnieniem całej bryły jest weranda zaplanowana w projekcie. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu nowoczesnego i pod względem wizualnym spełni nawet wysoko postawione oczekiwania.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Tori III G1 economic (wersja B) - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,36 m²
2 hall
6,28 m²
3 kuchnia
6,48 m²
4 spiżarnia
1,77 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
22,19 m²
6 korytarz
2,32 m²
7 pokój
11,04 m²
8 pokój
9,9 m²
9 łazienka
6,06 m²
10 kotłownia
7,55 m²
11 garaż jednostan.
18,17 m²
razem
94,12 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Tori III G1 economic (wersja B) na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Tori III G1 economic (wersja B)
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

150 683 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, beton komórkowy YTONG ENERGO 24 cm, ocieplenie wełna mineralna 12 cm. Ściany wewnętrzne: nośnemurowane, cegła wapienno-piaskowa 18 i 24 cm. Strop: gęstożebrowy Teriva, ocieplenie wełna mineralna 30 cm. Dach: konstrukcja drewniana, dachówka ceramiczna lub cementowa, więźba dachowa dostępna również w systemie prefabrykacji drewnianej. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk cienkowarstwowy mineralny, okładzina drewniana. Stolarka: drewniana, PVC lub aluminiowa, drzwi wejściowe i brama garażowa firmy Hörmann.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Opinie mieszkańców domu Tori III G1 economic (wersja B)

Zdecydowaliśmy się na projekt Tori III G1 Economic (wersja B) WRC2095, ponieważ od początku zależało mi na budynku parterowym. Ponadto, do gustu bardzo przypadło mi to, iż architekt uwzględnił w nim dwa zadaszone tarasy. Projekt od strony technicznej był bardzo dobry. Fachowcy nie mieli problemów z jego realizacją, a kierownik budowy nie zgłaszał żadnych błędów w dokumentacji. Cała budowa trwała w naszym przypadku 2,5 roku. Dom został wymurowany z bloczków Silka, bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem o grubości 15 cm, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Myślę, że rozpoczynając inwestycję trzeba przygotować się na to, iż jej cena może być jednak nieco wyższa od tej oszacowanej w kosztorysie.

Na etapie adaptacji dokonaliśmy kilku zmian w projekcie domu parterowego Tori III G1 Economic (wersja B) WRC2095. Ścianka działowa między salonem, a korytarzem nie wydała mi się dobrym pomysłem, dlatego postanowiliśmy z niej zrezygnować. Nie adaptowaliśmy poddasza, dlatego też wyłaz prowadzący na tą kondygnację przenieśliśmy do garażu. Dzięki temu część dzienna prezentuje się estetyczniej. Dodatkowo wstawiliśmy w salonie jeszcze jedno okno i zmniejszyliśmy wymiary przeszklenia w kuchni. Większe zmiany nie były konieczne. Wnętrze jest funkcjonalne, gdyż wszystko znajduje się na jednej kondygnacji, a z racji niedużego metrażu komunikacja między pomieszczeniami jest naprawdę wygodna. Ogrzewamy za pomocą piecyka gazowego, więc w kotłowni mogłam jeszcze wygospodarować pralnię. Praktycznym rozwiązaniem jest wiatrołap oraz korytarz, gdyż mamy tam sporo miejsca na przechowywanie obuwia czy okryć wierzchnich. Projekt Tori III G1 Economic (wersja B) WRC2095 jest naprawdę dobry, aczkolwiek myślę, że teraz zdecydowałabym się na inny. Tori III wybraliśmy nie mając umiejętności odczytywania dokumentacji, więc głównie skupiliśmy się na wrażeniu wizualnym. Dopiero gdy budynek powstawał, okazało się iż nie do końca przemyśleliśmy nasz wybór. Priorytetem był dla nas mały, parterowy domek, który byłby optymalny dla dwóch osób. Po wejściu na poddasze bardzo się zdziwiliśmy, gdyż nie spodziewaliśmy się tak ogromnej przestrzeni na tej kondygnacji. Dodatkowo wysokie poddasze wiązało się z dużą powierzchnią dachu, który jak wiadomo nie należy do tanich w realizacji. Uważam więc, że dla naszej dwójki lepszym rozwiązaniem byłby typowo parterowy budynek o niskim strychu. Tori III G1 Economic (wersja B) WRC2095 będzie za to optymalny dla większej rodziny. Metraż piętra jest naprawdę spory więc bez problemu można zrobić na nim w pełni komfortowe sypialnie. W tym wypadku radziłabym jednak ustawienie praktycznych schodów zamiast wyłazu z wysuwanymi. Dobrym pomysłem będzie również przyłączenie jednej z sypialni na parterze do powierzchni salonu, gdyż dzięki temu uzyska się naprawdę dużą i przestronną część dzienną. Pozdrawiam

Recenzje projektu Tori III G1 economic (wersja B)

  – 0 głosów

Projekt domu Tori III G1 economic (wersja B) należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Tori III G1 economic (wersja B)

Projekt domu Tori III G1 (wersja A) economic -360

Projekt domu Tori III (wersja A) economic -345

Projekt domu Tori III -345

Tori III

70,4 m²

Projekt domu Tori II -345

Tori II

67,35 m²

Projekt domu Tori III (wersja B) economic -345

Projekt domu Tori G1 -360

Tori G1

67,35 m²

Projekt domu Tori III G1 -360

Tori III G1

68,12 m²

Projekty podobne do Tori III G1 economic (wersja B) WRC2095

Projekt domu Gaja 2 3D

Gaja 2

75,04 m²

Projekt domu Dom przy Niezapominajek 5 -700

Projekt domu Murator C365i Przejrzysty - wariant IX

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 11 bis -350

Projekt domu Murator C365g Przejrzysty - wariant VII

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych